Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 716290 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Starlet
« Válasz #1815 Dátum: 2008.11.07 21:57:12 »
magyarul a kulcsnál fogva annyira megemeltem az autó elejét, hogy a kerék majdnem eljött a földtől  :ph34r: :ph34r: :ph34r: ...
Erő, izom, tejet iszom!  :helpsmilie: :chris:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1816 Dátum: 2008.11.07 23:38:21 »
Itt van akkor néhány kép... ezek még Ausztriában készültek, az első kettő még a túrázás során (amikor fölmentem vele a hegyre), a többiek már a visszaúton. Az utolsó képen a lienzi Dolomitok láthatók a háttérben...











A kezelési utasítás borítójának elő- és hátoldala :





Itt pedig megtekinthető az autó háromnézeti rajza, illetve a főbb műszaki adatok.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.07 23:42:35 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1817 Dátum: 2008.11.08 08:23:35 »
aranyos. ez a tetocsomi gyári? vagy ilyet kapni az enyémre is?
nem lehetett eccerü a kerek anya cucc...
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1818 Dátum: 2008.11.08 08:46:17 »
aranyos. ez a tetocsomi gyári? vagy ilyet kapni az enyémre is?
nem lehetett eccerü a kerek anya cucc...

Ja, olyan kis szelíd szerény nézése van  :) ... Mondjuk nem is baj, az 1.0 45 lóhoz nem nagyon passzolna valami szigorú ábrázat  :laugh: ... Bár azért hazafelé egyszer így is sikerült versenyeznem vele: Klagenfurttól Graz felé van egy nagyon hosszú, háromsávos emelkedő az autópályán - na, ott összeakadtam egy hasonlóan "kraftos" játszótárssal: kopottas, korai kiadású Mercedes 190 D  :cool2: ... harcba szálltunk, tempó 115, gáz beletaposva a padlólemezbe folyamatosan - így "robogtunk" egymás mellett (ő a középsőben, próbált megelőzni; én meg a külsőben tartottam magam vitézül) perceken át (!); biztattam a kis prüntyögőt folyamatosan, a Merciben egy középkorú pár ült, nézegettek át mosolyogva, viccesre vették ők is a szitut, ez tényleg játék volt, nem vmi vérre menő küzdelem  :flowers: ... Vagy három perc után a Merci előszedett még valahonnan 0.2 lóerőt, és beimádkozta magát elém; utána viszont Starletke kapott vérszemet, rápakolt 1 kmh-t és elbrümmögtem a Merci mellett vérlassan  :laugh: ... Ez így ment végig vagy negyedórán át, nagy poén volt  :yes: !

A tetőcsomi nem gyári, az első tartó Thule, a hátsónak most nem ugrik be a neve. Ezt is odaadták hozzá az osztrák házigazdáink  :clap: ... de persze a hazaútra leszereltem, ne huhogjon ott nekem a tetőn fölöslegesen. Amúgy univerzális, minden autóra fölszerelhető, aminek még van esőcsatorna a tetején. Tehát a Camryre, és a Coronára is  :yes: ... Mondjuk, volt már eddig is egy elég tuti, rozsdamentes acél & alumínium Mont Blanc márkájú, svéd gyártmányú tetőcsomim ezekhez - de erről hiányzik a négy tartófülből kettő - úgyhogy össze fogom eszkábálni a Thule tartóval.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 08:56:22 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1819 Dátum: 2008.11.08 09:33:33 »
sztem megprobálkozhatnál egy kis sulycsokkentéssel. ezen már én is gondolkodtam az enyémen.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1820 Dátum: 2008.11.08 11:05:08 »
sztem megprobálkozhatnál egy kis sulycsokkentéssel. ezen már én is gondolkodtam az enyémen.

Súlycsökkentés, ennél az autónál  :) ? 755 kiló mindösszesen a szegénykém  :laugh: ... Mit dobjak ki belőle, az üléseket  :sorcerer: ? Elhiheted, ebben az autóban aztán nincs semmi nélkülözhető dolog, amit ki lehetne rakni súlycsökkentés érdekében. Ez egy minimál kisautó, felszereltség ohne, hangszigetelés ohne... Biztonság ohne  ::) ... Amikor esőben mentem vele, olyan volt, mintha nem is lett volna semmi köztem és a kerekek között, annyira nincs benne semmi hangszigetelés. (Ehhez képest egyébként meglepően csendes, de ez ebben az esetben egyértelműen annak köszönhető, hogy maga a technika halk. Mert ami hangot mégis kiad, az hallatszik is bent, szűretlenül.)

De éppenséggel a Coridból sem nagyon tudom, hogy mit tudnál kipakolni.

Amúgy meg egyáltalán nem vészes, ahogy a kis Starlet megy. Országúti tempó abszolút nem probléma, pályán a 120 sem volt gond neki, városban pedig simán tudja tartani a lépést. Elég rövidre vannak áttételezve a fokozatok, kb. 3000-re saccolom 90-nél a fordulatot; ennek, meg a kis tömegnek köszönhetően tűrhetően mozgatja a kasztnit a kis motor. Majd ha meglesz a rendszám, le is mérem, hogy mit tud, de én olyan 18 mp körülire saccolom a 0-100-at. Persze, ha valami nagyobb emelkedővel kell megküzdeni, akkor nyilván nem nagyon van tartalék; és ha elfogy a négyes, akkor marad a kis tempójú mászás, mert a 3-as is rövid, asszem kb. 105-ig pörgethető mindössze, de már 80-nál is elég fennhangon üvölt vele a motorocska.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1821 Dátum: 2008.11.08 11:18:11 »
és a kötelezö szervizek? megvannak? ez szijas motor? karbis?
egy idősebb kolléganőmnek van ilyen starlatje 20éve van nála hihetetlen. kivulről eléggé romos már de azt mondta h én az én autom korával még siheder vagyok :whistling:
jó fej a kocsi is a nő is.  :-*
simán jár vele dolgozni. elpusztithatatlan. egy másik szonyeges manusnak az utcánkban egy 30év koruli 4WD kombi tercelje van. simán jár vele :devil:

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1822 Dátum: 2008.11.08 11:47:02 »
és a kötelezö szervizek? megvannak? ez szijas motor? karbis?
egy idősebb kolléganőmnek van ilyen starlatje 20éve van nála hihetetlen. kivulről eléggé romos már de azt mondta h én az én autom korával még siheder vagyok :whistling:
jó fej a kocsi is a nő is.  :-*
simán jár vele dolgozni. elpusztithatatlan. egy másik szonyeges manusnak az utcánkban egy 30év koruli 4WD kombi tercelje van. simán jár vele :devil:

Szervízekről annyit tudok, hogy a kocsiban ki lett cserélve az olaj aznap, amikor hazajöttem vele. Szűrők, gyertyák passz; még nem néztem (majd hamarosan). Amit biztosan ki fogok cseréltetni a műszaki vizsgáztatással egyidejűleg a szerelőmnél, az a váltó- és difiolaj, fékfolyadék, hűtőfolyadék.

Amúgy az autó alapvetően rendben van, tavaly decemberben simán átment egy rendes, nem-kamu, osztrák (!) műszaki vizsgán. Fék, kormánymű, futómű, kipufogó, emisszió - minden OK. A fékkel annyi van, hogy elöl már elég vékonyak a betétek, kb. 2-3 mm, ezeket belátható időn belül cserélni kell majd - de még kicsit ráér. Majd figyelemmel tartom.

A motor OHV elrendezésű, láncos, tolórudas. Vas blokk, alu hengerfej. 1969-től gyártották  :laugh: ... Most találtam adatot arról, hogy a nyomatéka aszfaltszaggató 66 Nm, 4000-es fordulaton  :cool2: ...

Ennek a példánynak tényleg az volt a szerencséje, hogy valamikor fiatal korában kapott egy komplett alváz- és üregvédelmet. Mert amúgy a kutya nem foglalkozott anno azzal, hogy pont egy ilyen kis olcsó futkosót megmentsen az utókornak, így aztán a legtöbb ilyen kocsi mára egyszerűen szétrohadt  ::) ... Na, ez nem fog, erről a továbbiakban én kezeskedem  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1823 Dátum: 2008.11.08 15:05:02 »
mekkora mázli az alvázvédelem...így megéri életben tartani :clap:
most akkor 3 autod van?  :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Starlet
« Válasz #1824 Dátum: 2008.11.08 16:53:52 »
Jah, Palaczknak most három autója van: egy piros egy fehér és egy zöld... :clap: :clap:

Nekem csak egy piros és egy zöld van... :wub:
Igaz ez a kombináció motorból is rendelkezésemre áll, a Yamaha piros-fehér, az Aprilia meg zöld...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1825 Dátum: 2008.11.08 17:28:17 »
Jah, Palaczknak most három autója van: egy piros egy fehér és egy zöld... :clap: :clap:

Nekem csak egy piros és egy zöld van... :wub:
Igaz ez a kombináció motorból is rendelkezésemre áll, a Yamaha piros-fehér, az Aprilia meg zöld...

Jah  :yes: ... Ezt én is megjegyeztem kicsit korábban, hogy milyen szép nemzetiszínű flottát sikerült véletlenül összerakni  :clap: ... Erre Misi belőtte a poént, hogy milyen zászlónak is van ilyen színe, az iráninak, vagy netán a bolgárnak, esetleg (ezt már nem biztos, hogy hozzátette) a tadzsikisztáninak...  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1826 Dátum: 2008.11.08 17:31:35 »
mekkora mázli az alvázvédelem...így megéri életben tartani :clap:
most akkor 3 autod van?  :whistling:

Hát ha a szó fizikai értelmében nézzük, akkor 4  :tt2: ... Ott van ugye a Camry, a Corona, a Starlet - és a donor Corona  :yes: ...

Persze nehéz lenne meghatározni, mennyit is ér ez a 3 (4...) autó, összesen, mai magyar piaci áron. Biztos, hogy kevesebbet, mint amennyiért eladtam szeptemberben a '94-es Corsát... De ha azt nézzük, hogy mennyit érnek mondjuk német piaci áron, akkor azért már egy kicsivel csinosabb összeg jön ki - forintra átváltva majdnem hétszámjegyű. De, ami azt illeti, ez engem baromira nem érdekel  :)
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 17:33:58 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Starlet
« Válasz #1827 Dátum: 2008.11.08 20:16:41 »
de ebbol a corona forgalmon kivul áll ugye? mikor lesz 30éves?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1828 Dátum: 2008.11.08 21:21:57 »
de ebbol a corona forgalmon kivul áll ugye? mikor lesz 30éves?

Válasz a Corona-topikban!
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.08 21:23:58 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #1829 Dátum: 2008.11.16 13:10:52 »
Bizony, versenyeztek ám a kis pöttömmel keményen  :cool2: :yes: !



('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )