Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371642 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5865 Dátum: 2012.05.26 21:14:49 »
Az összes márkaszerviz a szervizelésből él, mert az eladáson gyakorlatilag nulla a haszon. Sokszor lerágott csont ez a téma. Nem tudok mást mondani, mint azt, hogy mindenki oda viszi az autóját, ahova szeretné.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5866 Dátum: 2012.05.26 21:20:15 »

Én 11 eft-ért vettem az ebay-n 4 db DENSO típusú gyertyát. Ki lehet számolni a különbséget.

Most komolyan, egy eBay-es árat hasonlítgatunk egy márkaszervizeshez?   :nono:

(persze, a diagnosztikai műszerek, szerszámok, szerelők, meg a naprakész szakértelem az kell a márkaszervizben, csak nehogy nekünk kelljen kifizetni)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5867 Dátum: 2012.05.26 21:37:00 »
Mi a probléma ezzel?
Az autó gyári cuccokat kap, illetve olyat, ami bele való. Csak nem kétszer annyit fizetek érte. Bocsánat, nem szégyenlem magam ezért.
Másrészt meg ha kell igen is összehasonlítom az árakat. Mert komoly különbség van. Ha kicsit lenne drágább akkor az indokaitokat elfogadnám, sőt azt mondanám természetesen.
De 18 eFt olajért?
Egyébként eddig csak márkaszervizben volt az autó! Ennyit arról, hogy mindenki oda viszi, ahova akarja.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5868 Dátum: 2012.05.26 21:43:39 »
Hanem akarod megérteni, kár erről beszélni.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5869 Dátum: 2012.05.27 06:14:29 »
Sziasztok!
A 75 000-es szerviz kb.22 000 Ft olaj nélkül, az ártábla szerint.
Mikor rákérdeztem, mennyi az annyi, azt mondta a munkafelvevő  45 k, de ha levegőszűrűt is cserélek, akkor 55 k.
Mikor mutattam neki a tőle 2 méterre levő ártáblát, számológéppel próbálta összeadni, de nem jött ki neki.
Mókás!
Esetleg máshol is, ránéznek a pacekra és mondanak árat?
Gyertyát én az e-Bay-en fogom vásárolni, mert jóval olcsóbb.
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5870 Dátum: 2012.05.27 08:48:36 »
Sziasztok!
A 75 000-es szerviz kb.22 000 Ft olaj nélkül, az ártábla szerint.
Mikor rákérdeztem, mennyi az annyi, azt mondta a munkafelvevő  45 k, de ha levegőszűrűt is cserélek, akkor 55 k.
Mikor mutattam neki a tőle 2 méterre levő ártáblát, számológéppel próbálta összeadni, de nem jött ki neki.
Mókás!
Esetleg máshol is, ránéznek a pacekra és mondanak árat?
Gyertyát én az e-Bay-en fogom vásárolni, mert jóval olcsóbb.
Üdv!

üdv!
Mogyoródi uti emil freynél énis vhogy igy jártam!
Ugyhogy csak olajat meg szürőt cseréltetem,h meglegyen a eurocare gari 1évig,többit magam végeztem.
Jóval,de jóval olcsóbb volt igy.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5871 Dátum: 2012.05.27 09:26:59 »
Hanem akarod megérteni, kár erről beszélni.
Azt hiszem ez nem megértés kérdése.
Természetesen felfogtam, hogy egy márkaszerviz a szervizből él.
Persze, ha ezt így fogadom el, akkor meg azt nem fogom megérteni, hogy a cégünk hogy tudta megvenni a 8 millás autót 5,5-ért, amihez persze ismerettség is kellett, de nem gondolnám, hogy egy márkaképviselet direkt veszteséget termelne.

Éppen fentebb írják a kollégák, hogy el lett hintve a köztudatba a 25 eFt-os 75 ekm-es szerviz. Mert ne felejtsük el, hogy ez egy "más" autó, itt el is hittük, hogy ezt az értékesítési és szerviz politikát követi a gyár. Persze itt lehet azt mondani, hogy nem volt teljes az info, mert a 22-25 eft lehetséges, hogy csak az anyag ára. Ehhez hozzájön áfával a munkadíj, amit nem is tudom 7500m vagy 9500 ft+áfa akkor simán eljutunk a 45 k-hoz. Azt gondolom nem csak Magyarországon érzékenyek az emberek az ilyesmire.

Szóval tudom, hogy egy márkaszerviz, mint gazdálkodó, profitorientált szervezet, komoly kiadásai vannak, ami éppen abból adódik, hogy ő a márkaszerviz. Gépek, emberek, tudás, szoftver, minden.
Ugyanakkor én is azt hittem, hogy a prius-szal elindult valami. Ugyanis lenne az a pénz, amitől az egyszerűbb emberek, sőt a garanciális időn túl is a fenti előnyök miatt ide hordanák az idősebb kocsijaikat. Mert, hogy ott van valóban az a plussz. Ez már elég lenne ahhoz, hogy az ember hajlandó legyen emberi ésszel felfogható %-kal többet fizetni. A nagyobb forgalom természetesen magával hozná a csökkentett ár okozta termelés kiesést, sőt.
Persze ehhez sok minden kell, mert amíg az emberek gondolkodását átfordítja egy cég ahhoz komoly tartalék tőke kell, amivel a vélhetően ideiglenes bevételkiesést kompenzálni tudja.
De, amint látható is, nem ez a cél.
Persze az ettől sokkal nagyobb volumenű dolog, mint egy szerviz, az állam -és a világgazdaság is hasonló gondokkal küzd. Ez az, amit rá szoktak bízni a piacra, hogy az egyensúlyt beállítsa. Kicsiben itt most ez történik.
Elméletileg úgy néz ki, hogy a jelenlegi árak megfelelnek mind a márkaképviseleteknek, mind azoknak, akiknek megfelelő összeg egy szimpla szervizért 45-55 eft. Sajnos kevesen vagyunk így.
 
Azt hiszem, ha valóban a beígért összeg lenne a szervizköltség, akár a többi típusra arányosan szintén, nem lenne az az ember, aki ne márkaszervizbe hordaná az autóját.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5872 Dátum: 2012.05.27 10:25:17 »
Nekem a 135ezres szeríz 30ezerbe került, olajat, szűrőt, izzót cseréltek. Maga az olaj 13ezer volt, a munkadíj 11ezer. Én nem tartom drágának és inkább viszem márkaszervízbe.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5873 Dátum: 2012.05.27 10:26:11 »
Akkor mégiscsak érted, miért nem ildomos egy eBayes árat szembe rakni a márkaszervizessel  :flowers:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5874 Dátum: 2012.05.27 11:05:09 »
Nekem a 135ezres szeríz 30ezerbe került, olajat, szűrőt, izzót cseréltek. Maga az olaj 13ezer volt, a munkadíj 11ezer. Én nem tartom drágának és inkább viszem márkaszervízbe.
ezek szerint nyilván helye is válogatja.
Hol is volt ez?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5875 Dátum: 2012.05.27 11:58:28 »
Nekem a 135ezres szeríz 30ezerbe került, olajat, szűrőt, izzót cseréltek. Maga az olaj 13ezer volt, a munkadíj 11ezer. Én nem tartom drágának és inkább viszem márkaszervízbe.

Nálunk is hasonló árak vannak. Győr, Toyota Twin. Egyrészt ennyit simán megér, másrészt ennél többet is szívesen kifizetnék, hogy megmaradhasson a szerviz.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5876 Dátum: 2012.05.27 12:09:22 »
ezek szerint nyilván helye is válogatja.
Hol is volt ez?

Budakeszi.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5877 Dátum: 2012.05.27 13:35:40 »
Nálunk is hasonló árak vannak. Győr, Toyota Twin. Egyrészt ennyit simán megér, másrészt ennél többet is szívesen kifizetnék, hogy megmaradhasson a szerviz.
Ok, de akkor a 30 nem = 45-55-el igaz?

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Toyota Veszprem
« Válasz #5878 Dátum: 2012.05.27 21:17:37 »
Eloszor is sziasztok, uj vagyok a forumon. Januarban vettem egy amerikai fekete 2007-es PriusII-t, aminek nemsokara eljon 60e-es szervize. A Toyota Veszprem-et ismeri valaki? Mivel az en kocsimra mar semmifele gari nincs es szervizkonyve sincsen, mindenkeppen Toyota szervizbe akarom vinni es nyitni neki, vagy legalabbis nyomot hagyni hogy rendesen szervizelve volt, hogy kesobb masnak is ugyanugy megvegye ahogy en tettem:)

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5879 Dátum: 2012.05.27 21:22:31 »
Én Halásztelekre hordom, nagyon rendesek, nem is drágák.
A feleségem Highlanderét múlt héten kellett a Budaörsi útra vinni, gyorsak és korrektek voltak.
Én az elmúlt 10 évben sok márkát, márkaszervízt próbáltam ki, de a Toyota szervízek messze a legolcsóbbak és legjobbak voltak.
Egyedülálló még, hogy EUban soha nem forgalmazott típusokhoz is szinte minden alkatrész 2-3 nap alatt itt van, elfogadható áron.
A legtöbb márkánál nincs is legetőség pl USA modellekhez alkatrészt rendelni, de ha van (pl- Honda / Acura), hónapok alatt ér ide.