Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5927973 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16110 Dátum: 2010.02.19 11:27:45 »
Felmerült a toronymerevítő ötlete Czukor által és én is elgondolkodtam rajta...
Vajon megérné úgy is, hogy ha az ember semmi mást nem óhajt az autón tuningolni? Pl. nekem?  :surrender:
Számítana valamit vagy csak úgy, hogy ha valami mást is akarnék kezdeni a kocsival?
Szerintem általános használat esetén fölösleges...inkább költsd a kocsidon másra azt a pénzt :flowers:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16111 Dátum: 2010.02.19 23:17:56 »
Inkább valami csini fehérneműre költsd! Musspici is boldogabb lesz :D
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16112 Dátum: 2010.02.20 10:46:07 »
Per pé az érdekes, hogy én mitől leszek boldog.  :D
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16113 Dátum: 2010.02.20 12:20:49 »
Per pé az érdekes, hogy én mitől leszek boldog.  :D
Te egy faxa toronymerevítőtől leszel boldog, amit utána mindenkinek büszkén mutogatsz majd a haverjaid között... :D
Kellene kukáznunk egy ***a felnit is gumival és akkor lenne majdnem teljes a kép.

BéPé

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16114 Dátum: 2010.02.20 12:29:47 »
Sziasztok! Egy kis segítség kellene: 2003-as Corollámban a fűtéskapcsolók világítását kellene megnéznem, kontakthibás lehet... De nem tudom hogy tudnám megbontani

Satriani

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16115 Dátum: 2010.02.20 16:22:25 »
Sziasztok! Egy kis segítség kellene: 2003-as Corollámban a fűtéskapcsolók világítását kellene megnéznem, kontakthibás lehet... De nem tudom hogy tudnám megbontani



 :sorcerer:

Ha nem automata klímás a kocsi, akkor a fenti műveletsor előtt le kell húznod a - talán - középső forgókapcsolót, és a mögötte lévő csavart kicsavarozni.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16116 Dátum: 2010.02.20 17:03:45 »
Én személy szerint gravíroztatni fogok majd a toronymerevítőbe!
Konrád

TSityu

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16117 Dátum: 2010.02.20 17:15:17 »

Én személy szerint gravíroztatni fogok majd a toronymerevítőbe!


 :eek: S mit? :D

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16118 Dátum: 2010.02.20 17:46:34 »
1. Kati Konrád  :D
Középre majd a leendő gyerekek nevei:-)

2. Toyota Motorsport eredményei!

Még nem döntöttem el!
Konrád

TSityu

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16119 Dátum: 2010.02.20 19:39:58 »
1. Kati Konrád  :D
Középre majd a leendő gyerekek nevei:-)

Így már értem, de ugye nem a közös gyerekeitek nevére gondoltál?  :D :surrender: :surrender: :surrender:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16120 Dátum: 2010.02.21 21:08:04 »
Úgy tudom már korábban volt róla szó, hogy a fényszóró párásodás tipushiba. Én most a hétvégén vettem észre, hogy a jobboldali lámpában felül (még a foncsoron kívül, a lámpa felső sarkában) párásodik. Nem akarok vele bővebben foglalkozni, csak az a kérdés, hogy akkor ez tud terjedni, tehát a lámpatest központibb részei is párásodhatnak, és ha igen, hogyan lehet orvosolni?

A másik kérdésem pedig, hogy a kéziféketek mennyi kattanásra fogja meg a kocsit? Úgy tanultam, hogy 4-5 kattantásra tutira rögzítenie kell, nekem ez inkább 6-7. A következő szervízen fogok rajta állítani. Vagy felesleges, ezek ilyenek? Mondjuk a könyöklőtől így esik kézre, szóval akár szándékos is lehet :-) .

harmadik pedig, hog a műszerfalon a kesztyűtartó feletti részen van néhány apró -- nem mély, hanem felületei -- karc. Van valami tisztítószer amivel ezeket el lehet tüntetni? Bántja a szememet :-) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16121 Dátum: 2010.02.22 14:16:21 »
Felmerült a toronymerevítő ötlete Czukor által és én is elgondolkodtam rajta...
Vajon megérné úgy is, hogy ha az ember semmi mást nem óhajt az autón tuningolni? Pl. nekem?  :surrender:
Számítana valamit vagy csak úgy, hogy ha valami mást is akarnék kezdeni a kocsival?
Én előbb tennék bele egy szett keményebb rugót... Azt sokkal gyakrabban érzékelnéd pozitívan, a hétköznapokban is. A toronymerevítő hatása ezzel szemben tényleg csak a nagyon gyorsan vett kanyarokban mutatkozik meg. Én külön csak toronymerevítőt nem tennék az autómba.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16122 Dátum: 2010.02.22 14:19:14 »
Úgy tudom már korábban volt róla szó, hogy a fényszóró párásodás tipushiba. Én most a hétvégén vettem észre, hogy a jobboldali lámpában felül (még a foncsoron kívül, a lámpa felső sarkában) párásodik. Nem akarok vele bővebben foglalkozni, csak az a kérdés, hogy akkor ez tud terjedni, tehát a lámpatest központibb részei is párásodhatnak, és ha igen, hogyan lehet orvosolni?

A másik kérdésem pedig, hogy a kéziféketek mennyi kattanásra fogja meg a kocsit? Úgy tanultam, hogy 4-5 kattantásra tutira rögzítenie kell, nekem ez inkább 6-7. A következő szervízen fogok rajta állítani. Vagy felesleges, ezek ilyenek? Mondjuk a könyöklőtől így esik kézre, szóval akár szándékos is lehet :-) .

harmadik pedig, hog a műszerfalon a kesztyűtartó feletti részen van néhány apró -- nem mély, hanem felületei -- karc. Van valami tisztítószer amivel ezeket el lehet tüntetni? Bántja a szememet :-) .
Amíg a fényszóró csak ilyen mértékben párásodik, nem nagyon kell aggódni miatta.

A kéziféken lehet állíttatni; én meg is tettem, azóta nem kell olyan marha nagyot rántani a karon, már 3.-4. kattanásra fog, 5-nél nem is lehet feljebb húzni.

A műanyagból a karcokat sajnos nem tudod eltüntetni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16123 Dátum: 2010.02.22 14:20:49 »
Én előbb tennék bele egy szett keményebb rugót... Azt sokkal gyakrabban érzékelnéd pozitívan, a hétköznapokban is. A toronymerevítő hatása ezzel szemben tényleg csak a nagyon gyorsan vett kanyarokban mutatkozik meg. Én külön csak toronymerevítőt nem tennék az autómba.
Igen, Szutival beszéltem és lebeszélt róla, úgyhogy nem veszem meg.
Keményebb rugókat nem szeretnék, nem szeretem a vesekő-kirázó fílinget a fantasztikus magyar utakon érezni.
         

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16124 Dátum: 2010.02.22 14:24:50 »

harmadik pedig, hog a műszerfalon a kesztyűtartó feletti részen van néhány apró -- nem mély, hanem felületei -- karc. Van valami tisztítószer amivel ezeket el lehet tüntetni? Bántja a szememet :-) .


a müanyagon levö karcokra!  igaz picit munkás....de a végeredmény sztép lehet, söt lehet szebb mint ujkorában ;)
http://www.carstyling.hu/news_shower.php?id=3273
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)