Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1780422 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6570 Dátum: 2016.04.20 09:57:44 »
Sziasztok!

2003-as Yarison szeretnék fényszórókat cserélni.Le kell vennem a lökhárítót?Ha igen,valaki le tudná írni a menetét,vagy képek,ilyesmi.Youtube videót nem találtam.
Köszönöm!

fkenny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6571 Dátum: 2016.04.21 09:46:09 »
Elegendő a motorokat cserélni vagy vezérlést is kell? A gyári távirányítóval használható?
Minden működik vele ami gyári, szerencsére.

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6572 Dátum: 2016.04.26 18:06:00 »
Valakinek volt már olyan, hogy egy bizonyos fordulaton zörög valami a motorban? Először azt gondoltam, a motortérben valami, de szerintem a motorban. Nem hangos, kerek 3000-en csinálja, se alatta, se felette. Nem rázkódik semmi, kormányon se érezni. Álló helyzetben is, terhelés nélkül. Hiába is vinném el szervízbe, motortérből hallgatva is akinek nagyon jó füle van kihallani a többi zajból, de könnyű nem észrevenni. Nem ilyen volt. Igazából már nagyon rég csinálja, de belülről hallgatva túlzás, kicsit erősít is rajta az utastér. 3000 alatt és felette, az a normális motorhangja. Kihúzatva szépen hallani ahogy 3000-től elhagyja, sokkal lágyabb lesz a hangja. Persze pörög, hangos, de hallani hogy elhagyja. Néha ritkán előfordul, hogy elindulok, és semmi, vannak ilyen napok, vagy halkabb lesz. De általában mindig hallani.
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.26 18:13:31 írta mukkelek »

szutsg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6573 Dátum: 2016.04.27 08:09:15 »
Nekem egy másik autómmal volt ilyen: egy burkolati elem csavarja kilazult az évek során és a saját rezgés + bizonyos motor fordulat együtt olyan harmóniába kerültek, amik felerősítették egymást. Na ilyenkor lengett ki a lemez a legnagyobb amplitudóval és ütődött neki a saját tartójának...
Sajnos nem könnyű az ilyen zajforrást megtalálni.

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6574 Dátum: 2016.04.28 15:45:40 »
Előbb-utóbb úgyis lepottyan valami :) Aztán akkor meglesz.

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6575 Dátum: 2016.04.29 05:02:22 »
Sziasztok!

Pár hete kértem tanácsot az ügyben, hogy hidegben, hideg motornál szorul a váltó, főleg 1-2 ben. Akkor ajánlottatok egy olajcserét, ami meg is történt, sokkal nem lett jobb, majd egyre rosszabb lett a helyzet.  Végül kiderült, hogy a kapcsoló"villa" tengelye volt megszorulva (nyíllal jelölt helyen). Szerencsére nagyobb bontás nélkül ki lehet szedni a váltóból, csak a légszűrő házat kell kiemelni előtte. Sikerült kiszedni a tengelyt, és felpolírozva, bezsírozva visszatenni, azóta hibátlan!



Érdekes, hogy ahogy felmelegedett a motort, az alu-acél hőtágulás különbségnek köszönhetően már jó volt minden!


A hibát az okozhatta, hogy valamikor nem volt rajta a porvédő. Bár amikor lebontottam a helyén volt, de mögötte sáros koszos volt a tengely, a porvédő pedig épp.

Ennél nagyobb hiba sose legyen! ;)

Friss Toyotás vagyok

adam.bencs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6576 Dátum: 2016.05.06 11:13:53 »
Sziasztok!

Egy régebbi hsz-ben találtam utalást egy békéscsabai Toyota specifikus szerelőre, akit ajánlottatok (illetve még nekem is ajánlottatok egy fórumtársat, de őt nem találtam meg a rendszerben). Tudnátok kontaktot adni az adott szakihoz?
Hátsóhíd szilentet, fékfolyadékot és hűtőfolyadékot szeretnék cseréltetni- szerintetek ez így mennyiben állna meg, kb?

Köszi!!

Ectivus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6577 Dátum: 2016.05.21 23:16:35 »
Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. 2002. decemberi gyártású yaris kisautónkban először sziszegő, majd egyre hangosabb végén már szinte fújtató,süvítő hangot véltem felfedezni a jármű jobb oldala  felől alulról. Pár ismerős aki valamennyire értenek a járművek szereléséhez,azt mondták a "sír a csapágy", ami lehet a generátor vagy a kerékagy. Mivel 250k km jár az autónk és elégé a motor felől érkezik, így nagy eséllyel a generátor. Így hip hop bátran apámmal neki is ugrottunk. Sikerült kiszerelni és a generátor csapágyak, főleg az egyik nagyon darabosan,a másik erősen sziszegve forog. Plussz a szénkefék teljesen elkoptak már a rajta lévő számok is alig látszanak és a mozgása alig 1 mm. Plussz szépen bele rágta magát a rézgyűrűbe. A tengelyen lévő rézgyűrűt sikerült egyenesbe esztergálni. Viszon abban szeretnék segítséget kérni hol lehet hozzá csapágyat, és hozzá való, főleg minőségi szénkeféket venni. Illetve mire kell esetleg figyelni szerelésnél, esetleg aki szerelt már ilyet. Érdekesség,  hogy a csapágyak bele is voltak ragasztva a perselybe, de hogy mivel ez is talány, mivel sajnos nincs szerelési könyvünk a toyotához. (van ilyen valakinek esetleg?) Segítségeteket és válaszaitokat előre is köszönöm.

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6578 Dátum: 2016.05.25 20:38:03 »
Sziasztok!
2004es 1,3 Yarisról van szó. Világít a check engine lámpa, kiolvasva a kódot P1346. Van, aki tudja, ez mit jelent? Mennyire lehet komoly a baj? Szabad egyáltalán menni a kocsival?

Ectivus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6579 Dátum: 2016.05.27 23:30:54 »
Sziasztok, egy másik kérdést is szeretnék feltenni, hátha valaki tud rá válaszolni. Acél felnit szeretnék cserélni a 2002 yaris-on. Eladásra kínálnak egy kiváló állapotú 5,5jj x14  4x100 ET54 acélfelnit. A gondom a JJ jelzés, a pántszarv mérete amire azt írják, hogy terepjárókra. (A sima J a személyautó) A dupla J-s felnit tudom használni az 1-es yaris-hoz?(gyári alap: 5,5Jx14  4x100  ET45) Ezt a felnit Suzuki Baleno-hoz ajánlják, ami nem éppen terepjáró. Vagy jelentéktelen a különbség? Plussz a féknyereg és a felni belső része között alig egy cm a távolság. (Ez elég?) A gyárinál ez kb 1,5 cm. Valamint a súlykülönbség (gondolom masszívabb felépítés végett) mennyire számit a fogyasztásnál,ha egyáltalán számít az ilyen minimális eltérésnél. Van valakinek tapasztalata? Tudom egy rakás kérdés, de teljesen amatőr vagyok.

A segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel: István

Krisztina yaris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6580 Dátum: 2016.06.02 20:56:39 »
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy yarisom linea 2000 évjárat ,benzines .

Kb 2 hónapja elkezdett "berángatni" Szinte már minden cserélve lett benne. (gyertyák, ami a gyertyán van pipa?( 2 hónapja) ( nem értek hozzá :) ,labdaszonda,generátor,(2-3éve) vezérműlánc ,vagy szíj (2-3 éve)a pontos nevét szintén nem tudom elnézést :)Ezek újak lettek rakva bele. Olaj nem egész egy éve. Sajnos nem tudom milyen.

Hibaüzenet nincs. Műszerre is rá lett kötve és nem mutat semmi hibakódot .

Sajnos ma már féltem,hogy le is áll. Remeg az egész autó. Üresben is olyan mintha leakarna fulladni.Elindulásnál is nagyobb gázt kell adnom,mert nem akar elindulni és olyan érzés hogy lefullad de "vissza tudom hozni"  Ötlet?ilyen tapasztalat volt már valakinek?

Köszönöm előre is a válaszokat.
Egy tippet már kaptam,hogy Légtömeg-mérő tisztítás is segítene. Meg persze,hogy keressek másik szerelőt.

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6581 Dátum: 2016.06.02 21:17:33 »
Sziasztok!
2004es 1,3 Yarisról van szó. Világít a check engine lámpa, kiolvasva a kódot P1346. Van, aki tudja, ez mit jelent? Mennyire lehet komoly a baj? Szabad egyáltalán menni a kocsival?
Szia!

Küldj egy email címet, és küldök doksit.

shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6582 Dátum: 2016.06.03 11:09:14 »
Sziasztok!

Van egy 2000-es Yarisom, 157e km-rel. Van hozzá gyári, toyota-tech-es MAINTENANCE SCHEDULE-öm, ami az én értelmezésem szerint előír 150e-enként vezérműlánc cserét. Ma voltam a Toyotánál, ott viszont azt mondták, a gyártó nem ír elő cserét, ha hangja is van, addig nem cserélik, amíg hibakód nincs az elcsúszás miatt. Ha megnézem a táblázatot, valóban nincs "bepöttyözve", viszont egy csomó másik sorban sincsen, pedig ott is logikus lenne. A totalcar-on hasonló típusra azt írták, valóban nem kell cserélni, de nem árt 150e felett. A hangja meg mintha kicsit furább lenne, jobban zakatol egy ideje. Olaj 8e km-rel ezelőtt lett cserélve, 5W-30 Liqui Moly.

Melléklet: MAINTENANCE SCHEDULE
Motorhang

Segítségeteket köszönöm!

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6583 Dátum: 2016.06.05 17:11:22 »
Szia!

Küldj egy email címet, és küldök doksit.

Küldtem PÜ-t!


shark

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6584 Dátum: 2016.06.07 22:35:25 »
Ha megnézem a táblázatot, valóban nincs "bepöttyözve", viszont egy csomó másik sorban sincsen [...]

Rájöttem, hogy tényleg nincs rá csereperiódus, mivel belt van írva chain helyett... Csak zavaró, hogy van drive belt, és timing belt is egy olyan motornál, amiben drive belt, és timing chain van hivatalosan.

A hangjáról szóló kérdés még mindig áll.