Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771436 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6495 Dátum: 2016.01.04 22:24:30 »
Az enyhe ciripeles rendben is van az evap szelepnel, de ennel ha rajon a dili olyan zaj van mint az 1.5dci renault motoroknal amikor hidegen porgetik. Az egesz kasztni atveszi, tovabba le szokta ugy ejteni az alapjaratot, hogy remegni kezd a motor. Nem tudom osszefugg-e a ketto. Mindenesetre gyertyacsere is lesz a folyadekok mellett, mert ismeretlen az auto szerviz eloelete.

Nem enyhén ciripel, hangosan kattog. Alapjáraton lecsukott motorháztetővel szinte csak azt hallani. Mondom hogy normális, de tőlem cserélgesd :D
Igen, az alapjárat is ilyen. Leejti 500-ra, és elkezd remegni.
A ráncfelvarrott modellek már egy fokkal jobbak, azoknak más a computer alapjárat szabályzó logikája.
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6496 Dátum: 2016.01.05 08:44:59 »
Az nem szűrő?:lol: :lol: Az autóinkban légtömeg mérő pedig nincs is!! :no: :no:
Légtömegmérő tisztító spray. Ez a neve.
Légtömegmérő van, az a Denso cucc az, ami egyben méri a beszívott levegő hőmérsékletét is. A levegőszűrő doboz után, tudod, Te...
 ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
robbantott rajz
« Válasz #6497 Dátum: 2016.01.05 09:11:33 »
Thomas, a japancars.ru oldalon vannak nagyon jo robbantott abrak a vonatkozo cikkszamokkal. A "catalog" ful alatt keresd
 Van angol nyelv is es ha reggelsz, akkor hozavetoleges arakat is tudsz nezni. Hogy az orosz arak mennyiben ternek el a kozepeuropaiaktol azt nem tudnam megmondani.

hello!
koszonom szepen az infot!
amig ezt nezegettem sikerult.egzty masik korrekt oldalt is talalnom ezt szeretnem megosztani:

http://toyotapartscatalog.com/

koszonom meg1*
thomas

Levus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6498 Dátum: 2016.01.05 10:34:29 »
Sziasztok !

Már sok helyen néztem, de nem találok sehol Yaris II --höz való küszöbvédőket, hogy tehetségtelenebbek ne karcolják össze a fényezést be és kiszálláskor........
Va erre esetleg valami bevált megoldás.. ?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6499 Dátum: 2016.01.05 10:43:14 »
Sziasztok !

Már sok helyen néztem, de nem találok sehol Yaris II --höz való küszöbvédőket, hogy tehetségtelenebbek ne karcolják össze a fényezést be és kiszálláskor........
Va erre esetleg valami bevált megoldás.. ?
Fóliázás, esetleg? Egy profi Llumar, 3M, vagy Skyfol műhely biztosan tudna erre (is) megoldást kínálni...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bghlaci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6500 Dátum: 2016.01.06 19:02:09 »
Nem enyhén ciripel, hangosan kattog. Alapjáraton lecsukott motorháztetővel szinte csak azt hallani. Mondom hogy normális, de tőlem cserélgesd :D
Igen, az alapjárat is ilyen. Leejti 500-ra, és elkezd remegni.
A ráncfelvarrott modellek már egy fokkal jobbak, azoknak más a computer alapjárat szabályzó logikája.

Annyira hangosan, mint egy haldoklo ocska diesel? Alapjaraton a kattogasa teljesen rendben van, nemi megnovekedett szelephezagra emlekezteto hangja van annak a vacaknak, viszont nem hangos, nem zavaro, teljesen elfogadhato. Amikor viszont rajon a dili, olyan hangosan produkalja bizonyos fordulatszamtartomanyok (vagy inkabb bizonyos vakummennyiseg) eseten, hogy a jardarol is odaneznek. Oriasi a zajszintbeli elteres, 20-30x! Vezettem mar sokfele benzinest, tobbek kozt Toyotat is es eggyiknel sem talalkoztam ezzel a dologgal, emiatt is szerettem volna a vegere jarni, hiszen a keletkezo zaj merteke messze tulmutat a normalis kereteken, jelentosen rontva a konforterzetet az autoban. Jobb lett volna ha inkabb keszitek rola egy videot es belinkelem, szoban nehez ezt erzekeltetni. 20e ft korul megvan, csak eredetiben elerheto.

SáZso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6501 Dátum: 2016.01.06 19:17:14 »
Sziasztok !

Már sok helyen néztem, de nem találok sehol Yaris II --höz való küszöbvédőket, hogy tehetségtelenebbek ne karcolják össze a fényezést be és kiszálláskor........
Va erre esetleg valami bevált megoldás.. ?

Üdv. Levus !

Őket kérdezted ?

http://www.diszlec.hu/?page=termekek#kuszobvedo

Yaris I-hez tartanak,de ha gondolod személyesen megkérdezem a főnököt,hogy Yaris II-re is tud-e , ok ?!   

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6502 Dátum: 2016.01.06 21:48:26 »
Annyira hangosan, mint egy haldoklo ocska diesel? Alapjaraton a kattogasa teljesen rendben van, nemi megnovekedett szelephezagra emlekezteto hangja van annak a vacaknak, viszont nem hangos, nem zavaro, teljesen elfogadhato. Amikor viszont rajon a dili, olyan hangosan produkalja bizonyos fordulatszamtartomanyok (vagy inkabb bizonyos vakummennyiseg) eseten, hogy a jardarol is odaneznek. Oriasi a zajszintbeli elteres, 20-30x! Vezettem mar sokfele benzinest, tobbek kozt Toyotat is es eggyiknel sem talalkoztam ezzel a dologgal, emiatt is szerettem volna a vegere jarni, hiszen a keletkezo zaj merteke messze tulmutat a normalis kereteken, jelentosen rontva a konforterzetet az autoban. Jobb lett volna ha inkabb keszitek rola egy videot es belinkelem, szoban nehez ezt erzekeltetni. 20e ft korul megvan, csak eredetiben elerheto.

Így már érthető. Ennyire azért nem szoktak hangosak lenni.
Xanyi

vegaboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6503 Dátum: 2016.01.13 19:16:50 »
Valószínűleg a kipufogó és a motor találkozása körül egy hővédő lemez csavarja engedett el.

Nos az van hogy nincs hővédő lemez .. igy az nem zöröhget
Autószerelő haver is megnézte , megmozgatták azokat a részeket ami yanús lehet de semmi...
Azt mondta h ezt ugy tudják kiszűrni ha mennek vele figyelik honnan jön majd probálkoznak... zsákba macska
ha más ötletetek megköszönném , 1200 as fodulatnál hallom a zörgést
bal elöl vezető ulés alatt-előtt a kerék felől
köszi

bghlaci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6504 Dátum: 2016.01.28 17:58:50 »
Tudja valaki hanyas csapagy van a 2003.02 utanni Yaris elso rugotornyaban? Lengescsillapitocsere lesz es eggyuttal kicserelnem a toronycsapagyakat is, viszont munkaido utan lesz a moka, akkor pedig mar nem lesz hol vasarolni, elore kene tudni. Koszonom.

tarnokzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6505 Dátum: 2016.01.28 20:30:05 »
Ez nem hozzászólás,hanem probléma Yarisom évjárata 2004 1l-es a motor 48kw áttléptem a 210e.kilométert.Bármilyen sebességi fokozatban gyorsításkor 1500-1800-as fordulatszámnál a motortól furcsa kattogó zaj hallatszik mintha valami meglazult volna.A motorba olajcsere és gyújtógyertya vízpuma cserén kívül más munka nem volt végezve.Valaki találkozott már hasonlóval? Légyszi írjatok.Köszi.

milci

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6506 Dátum: 2016.02.01 09:04:56 »
Sziasztok!

2004-es Yarisomba a hátsó ablaktörlő motor elromlott. Szétszedtem a motor jó benne, viszont a műanyag fogaskerék fogai elkoptak. Lehet kapni ilyen fogaskereket vagy komplett motort kell vennem?
VALEO-85130-0D010.

Köszönöm.

SáZso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6507 Dátum: 2016.02.01 17:37:46 »
Szia Milci !

Nem valószínű,hogy külön kapsz ilyen fogaskerekeket az ablaktörlő hajtóműhöz. Hacsak nem egy leégett,zárlatos bontottból nem adják oda.
Esetleg nála ? :
http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Toyota_Yaris_ablaktorlo_motor_mechanikaval_egyutt_elado_42511012.htm
Vagy nála ? : Őt ajánlom,korrekt és segítőkész :-)
http://www.jofogas.hu/zala/Bontott_Toyota_Yaris_1_0_alkatreszek_42416844.htm
 

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6508 Dátum: 2016.02.01 18:05:25 »
Sziasztok!

2004-es Yarisomba a hátsó ablaktörlő motor elromlott. Szétszedtem a motor jó benne, viszont a műanyag fogaskerék fogai elkoptak. Lehet kapni ilyen fogaskereket vagy komplett motort kell vennem?
VALEO-85130-0D010.

Köszönöm.
Ha nem kapsz, lehet csináltatni pl itt megkérdezheted:
http://www.fogaskerekgyarto.hu/index.php
Ha ő nem tudja megcsinálni van címe a Váci út közelében (de annak a nevét nem tudom)
(Nekem a robogóhoz nem tudtak csinálni, mert nagyon srégek voltak a fogak, a gyári végül 10e-be került)

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6509 Dátum: 2016.02.01 18:36:42 »
Ilyenkor a 3D nyomtatás jut eszembe... De ilyen "otthoni" felhasználásra ez még nem hiszem, hogy járható. :whistling:
De talán a jövőben ez is elérhető lesz. :otlet:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.