Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771404 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Probléma a Yarisommal
« Válasz #5925 Dátum: 2014.01.08 12:49:54 »

csak azért mondod,m mind2 toyotád angol;)
Igy van. Tapasztalat. Nincs velük gond így sem, miért mondanék mást?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5926 Dátum: 2014.01.08 14:24:59 »
;) ;)
maradjon is így;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5927 Dátum: 2014.01.08 14:51:18 »
;) ;)
maradjon is így;)
2008. novembere óta így van.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5928 Dátum: 2014.01.08 17:00:37 »
lényeg,h maradjon;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Szabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5929 Dátum: 2014.01.09 15:53:13 »
Üdv Urak!

2001-es 1.0 francia Yarisom van, ami kiváló állapotú, rendszeres karbantartott, nyáron volt olajcsere(total Quartz 5, Mann olajszűrő, levegőszűrő, gyertyák), most van benne 120ezer km. Egy ideje, pláne ha ilyen nyálkás, ködös, párás idő van, hidegen, és csak hidegen kis csörgő, utastérből hallva ciripelő szerű hang hallatszik.
Kinyomócsapágyhoz nincs köze, mert mindegy, hogy kinyomom vagy nem a kuplungot. Olajcsere meg a többi kötelezők mindig el voltak végezve!90 ezernél szíj csere is volt, semmi repedés a mostanin. Reggel megy 20 km-t, délután megy 20 km-t, szóval nem csak hidegen, pár km-t használva járok vele.
Mi lehet szerintetek? Talán feszítőgörgő, vezető? Mintha onnan hallanék valamit?
Meg néha mintha a légszűrőház is jobban rázkódna a kelleténél.
Előre is köszi!

Üdv!

Tegnap kis wd40-et fújtam a görgőkre, el is hallgatott egyből a hang, úgy egy percre...addig, amíg be nem melegedett.
Volt valakinek ilyesmi tapasztalata, hogy szólt vmelyik görgő? Nem nagy probléma, csak mivel egyébként eléggé topp az autó, szeretném kicserélni.

Előre is köszi!

bitlisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5930 Dátum: 2014.01.16 14:43:52 »
Üdv mindenkinek!

2003-as (faceliftes) Yaris 1.0 motorja gyakran leáll, úgy egy hónap óta elkezdve.

(nem mellesleg október elején vettem, 100ezerrel, nagyon megkíméltnek látszik, egy öreg úré volt).
Kis várás után akár még újra is indul, de néha csak sokadik próbálkozásra (közben gyújtást le, várás fél-1perc). Hidegről indításra gyakrabban.
Leálláskor (vagy közvetlen előrre) az utastéri biztosítékok felől vmi rellé "prellezést" hallok.
Aksi rendben, üzemanyag-ellátás is (nem prüszkölve áll le, üresről fullra tankolva is volt pár napja).
Szerelő semmi hibát nem talált, se a hibakód kiolvasásra, se jól átnézésre. Így max a csatlakozókat tudta rekontaktolni.
Ami után kb 3x10 km-t, vagy bő 1 napot teljesen jól ment (a ma reggeli hidegben is simán indult).
Szerinte sajnos ez lehet bármitől, de biztos valami elektromos hiba okozza lehet...
Javasolta kezdeni a fordulatszám-jeladó cserével (ami saccra vagy 20ezer). Vagy akár kérdezzek meg Toyotás szervizest.

Van valakinek valami ötlete?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5931 Dátum: 2014.01.16 18:13:44 »
Üdv mindenkinek!

2003-as (faceliftes) Yaris 1.0 motorja gyakran leáll, úgy egy hónap óta elkezdve.

(nem mellesleg október elején vettem, 100ezerrel, nagyon megkíméltnek látszik, egy öreg úré volt).
Kis várás után akár még újra is indul, de néha csak sokadik próbálkozásra (közben gyújtást le, várás fél-1perc). Hidegről indításra gyakrabban.
Leálláskor (vagy közvetlen előrre) az utastéri biztosítékok felől vmi rellé "prellezést" hallok.
Aksi rendben, üzemanyag-ellátás is (nem prüszkölve áll le, üresről fullra tankolva is volt pár napja).
Szerelő semmi hibát nem talált, se a hibakód kiolvasásra, se jól átnézésre. Így max a csatlakozókat tudta rekontaktolni.
Ami után kb 3x10 km-t, vagy bő 1 napot teljesen jól ment (a ma reggeli hidegben is simán indult).
Szerinte sajnos ez lehet bármitől, de biztos valami elektromos hiba okozza lehet...
Javasolta kezdeni a fordulatszám-jeladó cserével (ami saccra vagy 20ezer). Vagy akár kérdezzek meg Toyotás szervizest.

Van valakinek valami ötlete?

Amikor épp nem indul akkor kell ránézni géppel a fordulatszámjelre. Ha az ok, akkor felesleges fordulatszám jeladót cserélni.
A többi paramétert is ilyenkor kellene vizsgálni, abból kiderül mi nincs.

Amúgy amikor leáll olyan mintha lefulladna (tehát csak megáll a motor a műszerfalon pedig felgyúlnak a fények), vagy mintha levennéd a gyújtást (tehát egy pillanatra elalszik a műszerfal és utána gyúlnak fények)?
Xanyi

bitlisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5932 Dátum: 2014.01.16 18:22:59 »
Most épp az előbbi:
Idézet
Amúgy amikor leáll olyan mintha lefulladna (tehát csak megáll a motor a műszerfalon pedig felgyúlnak a fények)"

De volt olyan is, amikor a műszerek fénye is kialudt, ehhez hasonló, csak a visszajelzők égtek, ehhez hasonló:
Idézet
vagy mintha levennéd a gyújtást (tehát egy pillanatra elalszik a műszerfal és utána gyúlnak fények)?

Olaj/légzsák/motor...de gyújtást levéve és ráadva eltűntek ezek is.

Sajnos nem mindig produkálja ezt a hibajalenséget...ma délben 10x, de 5-kor meg 10km- jöttem vele, gond nélkül :hmmmm:

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5933 Dátum: 2014.01.16 23:16:43 »
Xanyi Mester, ehhez van véleményed? Igaz azóta sem ismétlődött meg... :clap:


Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5917 Dátum: 2014.01.03 18:45:35 »

    Idézet

Volt ilyen valakinél? :whistling:
Ma gyorsítanék lakott terület határán, mögöttem kamion "tol", autóm megtorpan,  :censored:MIL-kigyullad, majdnem lefulladunk. Majd' tövig gázzal nehezen továbbmegyünk hazáig. Garázsnál lefullad, csak nagy gázzal tudok erőt elérni, hogy betolassak. Leállítom, kipakolás, telefon Toyota szerviznek, jönnék hibakódot olvasni. Rendben, a válasz. Kimegyek, beülök, indítok és minden a régi.  :wub: Kivéve a MIL-jelzést.
Szerviz: hibakód P2121, melynek pillanatában a fojtószelep-állás érzékelő 0%-ot, a gázpedál 37%-ot adott, tehát nem ment üzemanyag a befecskendezésre...Hiba kitörölve, azóta 20 km és még minden OK. :clap:
Van valakinek ilyen esetről tudomása? Mert a Soproni márkaszerviznél ez volt az első eset Yaris benzinesnél.
(arra gondolni sem merek, hogy egy "necces" előzésnél ez milyen következményekkel járhatott volna, mivel bízol és ismered az autód képességét...) :nono:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Jozef

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5934 Dátum: 2014.01.17 13:30:53 »
sziasztok,

nem tudjátok hogy a képen jelölt csatlakozó mi? mert most vettem észre, hogy simán log a levegőben lehet hogy alapból is volt csak most tűnt. 2000-es yaris 1.0

köszi

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5935 Dátum: 2014.01.17 14:34:24 »
ködlámpa?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bitlisz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5936 Dátum: 2014.01.17 19:34:24 »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5937 Dátum: 2014.01.18 12:55:52 »
Idézet
Sajnos nem mindig produkálja ezt a hibajalenséget...ma délben 10x, de 5-kor meg 10km- jöttem vele, gond nélkül
Ott kell hagyni egy márkaszervízben. Addig csak találgatunk.

Idézet
Xanyi Mester, ehhez van véleményed? Igaz azóta sem ismétlődött meg...
Nem találkoztam még ilyennel.

Idézet
sziasztok,

nem tudjátok hogy a képen jelölt csatlakozó mi? mert most vettem észre, hogy simán log a levegőben lehet hogy alapból is volt csak most tűnt. 2000-es yaris 1.0

köszi

Nem tudom de minden japán Yarison ott lóg ;)
Xanyi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5938 Dátum: 2014.01.18 19:15:17 »
Ma gyorsítanék lakott terület határán, mögöttem kamion "tol", autóm megtorpan,  :censored:MIL-kigyullad, majdnem lefulladunk. Majd' tövig gázzal nehezen továbbmegyünk hazáig. Garázsnál lefullad, csak nagy gázzal tudok erőt elérni, hogy betolassak. Leállítom, kipakolás, telefon Toyota szerviznek, jönnék hibakódot olvasni.
Kosz vagy víz az üa rendszerben?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5939 Dátum: 2014.01.19 08:37:17 »
Üdv!

Tegnap kis wd40-et fújtam a görgőkre, el is hallgatott egyből a hang, úgy egy percre...addig, amíg be nem melegedett.
Volt valakinek ilyesmi tapasztalata, hogy szólt vmelyik görgő? Nem nagy probléma, csak mivel egyébként eléggé topp az autó, szeretném kicserélni.

Előre is köszi!

Amit leírtál, az jellemzően ékszíjra utal. Sztem azt kell cserélni.