Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764671 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12945 Dátum: 2017.02.24 19:47:50 »
Sziasztok Toyotások! A tegnapi napon eltört a bal első féltengelyem (avensis kombi T25 1,8 benzin)...:( Tud valaki olyan bontót Szegedhez közel, akinél kaphatok? Köszi a tippeket!

A kombihoz más fajta féltengely való, mint a lépcsős hátúhoz, vagy a sedan-hoz? Nézegettem a féltengelyeket, és valamiért csak külön kombihoz találok balosakról hirdetést külföldi oldalakon. Vagy a kombikban gyakoribb ez a balos féltengely törés?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12946 Dátum: 2017.02.28 12:20:31 »
Stabilizátor szilent nem lett,mert csak a nagyobb belső átmérős volt mindenhol. Azt később kicserélem,mert nem egy nagy dolog. Fékmester-nél láttam hogy van.Árban elég nagy a szórás. A gyári cikkszáma nekem is ugyan ez. 48815-02110 Sidem-ből a 845848 számú kell.
A lengőkar első és hátsó szilentje is cserélve lett. Ha már ki volt véve...és az sem egy nagy tétel.

Itt a linken lent a REF.NO megtalálod
http://www.yiparts.com/toyota,stabilizer_bushing,4881502110,en.html
Köszi szépen! Mennyi volt kb a lengőkar első/hátsó szilent? Ha már szét lesz szedve lengéscsillapító csere miatt,akkor már úgyis mindegy...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12947 Dátum: 2017.02.28 12:31:54 »
Köszi szépen! Mennyi volt kb a lengőkar első/hátsó szilent? Ha már szét lesz szedve lengéscsillapító csere miatt,akkor már úgyis mindegy...

A lengőkarhoz pont nem kell hozzányúlni első lengéscsillapító cseréjének alkalmával, max a kerék fel, kerék le művelet a megsprórolható.
Ettől még persze cserltesd ki a szilenteket, ha rosszak...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12948 Dátum: 2017.02.28 12:42:49 »
Köszi szépen! Mennyi volt kb a lengőkar első/hátsó szilent? Ha már szét lesz szedve lengéscsillapító csere miatt,akkor már úgyis mindegy...

SIDEM-et vettem mindenből.Az első szilentek 3e a hátsó nagy 6e körül van ebből teljes áron. Nekem volt kedvezményem így kb. ezeknek a fele volt.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12949 Dátum: 2017.02.28 15:17:36 »
SIDEM-et vettem mindenből.Az első szilentek 3e a hátsó nagy 6e körül van ebből teljes áron. Nekem volt kedvezményem így kb. ezeknek a fele volt.
Aham,oké,köszi szépen :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12950 Dátum: 2017.02.28 17:02:30 »
Szerintem is az rövidebb. Van rajta egy gumigyűrű, az alatt rozsdál el. Lehet, hogy a bal oldalra jobban felveri a vizet, vagy jobban ott tartja az autó alatti légáramlat. Vagy egyszerűen a bal oldali féltengelyek anyaga nem lett úgy megedzve, mert az úgyis kisebb. :hmmmm:
Az enyémet megnézve, szintén a gumiburkolat alatti rozsda gyengítette meg a tengelyt, és ott is tört el. Pesten a bontós srác mutatott egy ugyanolyan féltengelyt amit előttem vittek be, és az is azon a ponton adta meg magát ! Még bele sem merek gondolni abba, hogy valakinek ez a törés 130-as tempónál történik  :no: . Nekem szerencsém volt, mert nálam úgy történt, hogy "lemerült" az akkum (akkor még azt hittem) és miközben betolták az autót akkor durrant el a tengely! 3 napig voltam autó nélkül mire mindent elintéztem! Megvettem az új akkut is mivel még toyota volt benne. Örültem is, hogy végre minden klappol, de ma reggel egy újabb hideg zuhanyként nem indult a szekér. Úgy viselkedett mint amikor lemerült az aksim, nem forgatta az önindítót. Feltöltöttem de akkor sem indult azonnal, csak kattant egyet majd második próbára tekerte meg a motort. Elmentem tankolni ahol szintén nem forgatta meg! Betoltak (a féltengely ép maradt  :szemez: ) majd irány a szerelő. A mester megállapította, hogy nagy valószínűséggel az önindító szénkeféit kell cserélni :hmmmm: ! Hát a toyota "elpusztíthatatlanságában" már ezek után nem hiszek!  :nono: Azért eddig megtettem 10e km.t, és 8 hónapja van nálunk és remélem ilyen váratlan események nem jelentkeznek újra!

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12951 Dátum: 2017.03.01 06:13:22 »
Az enyémet megnézve, szintén a gumiburkolat alatti rozsda gyengítette meg a tengelyt, és ott is tört el. Pesten a bontós srác mutatott egy ugyanolyan féltengelyt amit előttem vittek be, és az is azon a ponton adta meg magát ! Még bele sem merek gondolni abba, hogy valakinek ez a törés 130-as tempónál történik  :no: . Nekem szerencsém volt, mert nálam úgy történt, hogy "lemerült" az akkum (akkor még azt hittem) és miközben betolták az autót akkor durrant el a tengely! 3 napig voltam autó nélkül mire mindent elintéztem! Megvettem az új akkut is mivel még toyota volt benne. Örültem is, hogy végre minden klappol, de ma reggel egy újabb hideg zuhanyként nem indult a szekér. Úgy viselkedett mint amikor lemerült az aksim, nem forgatta az önindítót. Feltöltöttem de akkor sem indult azonnal, csak kattant egyet majd második próbára tekerte meg a motort. Elmentem tankolni ahol szintén nem forgatta meg! Betoltak (a féltengely ép maradt  :szemez: ) majd irány a szerelő. A mester megállapította, hogy nagy valószínűséggel az önindító szénkeféit kell cserélni :hmmmm: ! Hát a toyota "elpusztíthatatlanságában" már ezek után nem hiszek!  :nono: Azért eddig megtettem 10e km.t, és 8 hónapja van nálunk és remélem ilyen váratlan események nem jelentkeznek újra!
Ezek nem váratlan események. :nono:
Az autó éveinek és a (valós!!!) kilométerének száma okán megvannak a tipikus hibái. Az avénál ezek számossága 1 nagyságrenddel alacsonyabb mint a német, 2 nagyságrenddel mint a francia autóknál. :clap:

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12952 Dátum: 2017.03.01 09:08:36 »
A hangsúly a valós szón van . Nagyon igaz

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12953 Dátum: 2017.03.01 09:23:40 »
Azért az is segít, ha éves olajcserekor komplett revíziót kér az ember. Ha külön nincs megrendelve, akkor nem nézik át.  :no: Pedig sokszor még pénzt se kérnek érte, tehát megtehetnék alapból. :whistling: Azokat a dolgokat amiket itt a fórumon problémásnak találtak mások és megállhat tőle a kocsi, külön meg szoktam kérni, hogy ellenőrizzék. Végén megbeszéljük, hogy kb milyen állapotban van, tapasztalatok szerint hol áll az alkatrész életciklusa. A féltengely rozsdásodása látszik már előre és a bronzkefe elkopása sem váratlan dolog. Jó is hogy előkerült, eszembe jutott, hogy múltkor meg akartam rendelni egy cserealkatrészt, hogy kéznél legyen majd, amikor kell. De a legjobb szűrő úgy néz ki, hogy a nepper volt, még a vásárlásnál aki némi jutalékért levadászta azt a kocsit ami jó állapotú volt. Akkor drágább volt, de ha most kéne szívnom féltengelyekkel meg önindítóval, meg feszültség szabályzóval.... Hát nem lennék boldog.  :1eye:

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12954 Dátum: 2017.03.01 11:00:01 »
A hangsúly a valós szón van . Nagyon igaz

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12955 Dátum: 2017.03.01 13:35:07 »
A féltengelyen ezt a gumiborítást mennyire nehéz oldalra húzni, megnézni, hogy rozsdásodik-e? Egyáltalán mi számít már veszélyesebb rozsdásodásnak?
Ez a vezető oldali féltengely, ami a rövidebb, és amiről szó van, vagy az utas oldali?

Milyen márkát érdemes venni még (gyári horrorr árún kívül persze)? Érdemes inkább előre kicserélni, mielőtt még törne? (2004-es az autó 330 ezer km-el.)



Más:
Írtam róla korábban, hogy 1100-1300 fordulat közt, de csak menet közben, álló helyzetben nem, van valami fura nem fémes, hanem inkább olyan féligmeddig műanyagos zörgése az autónak. Nos, keresgetve itt a fórumban az alábbira bukkantam:

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.8145

Cserélt már valaki hosszbordás szíj feszítőt? Én most rendeltem egy SKF-et, de csak patront, 15 ezer jelenleg. Gondoltam hétvégén beledobom, hogy vajon ettől zörög-e (remélem igen). A tünetek alapján pont ugyanolyan a hang. Ami fura, hogy a gyári INA, állítólag 13-as csillagvillás csavarral van ráfogatva a feszítőkarra. Nos, az SKF, amit rendeltem, az meg a kép alapján valami torx csavaros felfogatásúnak tűnik, mert csavart is adnak hozzá, ha minden igaz. Ha esetleg a cserében van valakinek tapasztalata, hogy mire érdemes odafigyelni a linken leírtakon kívül, beállítás, stb.., és megosztja, azt megköszönöm.


Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12956 Dátum: 2017.03.01 14:12:39 »
Hali!

Két videó:
www.youtube.com/watch?v=vj4TKozDPVk

www.youtube.com/watch?v=eJnxY7kM18Q

Esetleg a Corolla topicban is érdeklődhetsz, VVTi motoroknál ez kopó alkatrész.

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12957 Dátum: 2017.03.01 15:06:13 »
A féltengelyen ezt a gumiborítást mennyire nehéz oldalra húzni, megnézni, hogy rozsdásodik-e? Egyáltalán mi számít már veszélyesebb rozsdásodásnak?
Ez a vezető oldali féltengely, ami a rövidebb, és amiről szó van, vagy az utas oldali?

Milyen márkát érdemes venni még (gyári horrorr árún kívül persze)? Érdemes inkább előre kicserélni, mielőtt még törne? (2004-es az autó 330 ezer km-el.)



Más:
Írtam róla korábban, hogy 1100-1300 fordulat közt, de csak menet közben, álló helyzetben nem, van valami fura nem fémes, hanem inkább olyan féligmeddig műanyagos zörgése az autónak. Nos, keresgetve itt a fórumban az alábbira bukkantam:

https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=342.8145

Cserélt már valaki hosszbordás szíj feszítőt? Én most rendeltem egy SKF-et, de csak patront, 15 ezer jelenleg. Gondoltam hétvégén beledobom, hogy vajon ettől zörög-e (remélem igen). A tünetek alapján pont ugyanolyan a hang. Ami fura, hogy a gyári INA, állítólag 13-as csillagvillás csavarral van ráfogatva a feszítőkarra. Nos, az SKF, amit rendeltem, az meg a kép alapján valami torx csavaros felfogatásúnak tűnik, mert csavart is adnak hozzá, ha minden igaz. Ha esetleg a cserében van valakinek tapasztalata, hogy mire érdemes odafigyelni a linken leírtakon kívül, beállítás, stb.., és megosztja, azt megköszönöm.

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12958 Dátum: 2017.03.01 15:16:11 »
A vezető felöli bal féltengely  törik. Az enyém is 2004-es, és átlagos használat mellett szerintem a tiéd is el fog törni. A baloldalit kompletten csak gyáriban kapni 157000 Ft-tól (Szakál Metál). Vagy rendelsz új tengelyt(30-50e) és egy szerelővel a régi csuklókkal összerakatod, vagy bontóból használtat(40-50e) esetleg felújítottat(50-60e). Én a felújítottat választottam mert ez volt a leggyorsabb.
A rozsdásodás alapján(szemrevételezéssel) szerintem nem lehet megállapítani, hogy van e repedés a tengelyen!

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12959 Dátum: 2017.03.01 20:10:12 »
Srácok a rozsda valóban gyengíti a tengelyt de nem annyira hogy eltörjön.
Az a gumi elem ami a féltengelyen van az egy elhangoló rezgéscsillapító elem.
A gyárban úgy vélték hogy bizonyos fordulaton berezonál a féltengely ezért raktak rá egy kis súlyt .
Ezzel megoldották a problémát.
Vagy csak elfedték  :cry:
Ugyanis még lehet így is berezonál az idő múlásával és a rezgés fárasztja a féltengely anyagát. Ez fáradásos törést eredményezhet.
Ami apró repedésekből indul és a végén egy autó betoláskor vagy beszaggató motornál vagy erősebb kanyarvételnél megindul és eltörik a teljes féltengely. :hmmmm: