Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763351 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

rolleer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12870 Dátum: 2017.02.09 10:20:04 »
Sziasztok, olyan problémám vank, hogy a jobb első felében hallok valami kopogást. Az érdekes az, hogy mem kátyúba hajtáskór hallom és étzem, hanem mikor olyan úton megyek ami göröngyös.
Megnézettem mindent, semmit nem találtak, kicseréltem a toronycsapágyat de sajnos ez sem oldotta meg a problémát. Úgy vettem észre, hogy amikor a lengéscszllapító dolgozik, akkor jön elő a jelenség. Inkább ilyen tompa kopogás, nem fém hang. Van olyan alkatrész a lengéscsillapítóban ami ilyen kopogást tud előidézni?
Valaki találkozott már ilyen jelensággel? Ötletek?
Köszönöm

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12871 Dátum: 2017.02.09 10:41:52 »
Sziasztok, olyan problémám vank, hogy a jobb első felében hallok valami kopogást. Az érdekes az, hogy mem kátyúba hajtáskór hallom és étzem, hanem mikor olyan úton megyek ami göröngyös.
Megnézettem mindent, semmit nem találtak, kicseréltem a toronycsapágyat de sajnos ez sem oldotta meg a problémát. Úgy vettem észre, hogy amikor a lengéscszllapító dolgozik, akkor jön elő a jelenség. Inkább ilyen tompa kopogás, nem fém hang. Van olyan alkatrész a lengéscsillapítóban ami ilyen kopogást tud előidézni?
Valaki találkozott már ilyen jelensággel? Ötletek?
Köszönöm
ez stabilizátor szilent lesz valószinű.
nem nagy ügy  ::)

rolleer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12872 Dátum: 2017.02.09 10:44:32 »
A szerelő szerint az is rendben van....mondjuk nem volt leszerelve vagy ilyesmi. Nem tudom mennyire pontosan lehet megállapítani ha nincs leszerelve

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12873 Dátum: 2017.02.09 10:54:30 »
A szerelő szerint az is rendben van....mondjuk nem volt leszerelve vagy ilyesmi. Nem tudom mennyire pontosan lehet megállapítani ha nincs leszerelve
én is rázópadon tudtam csak rájönni hogy az mert mindig nekifeszült amikor kerestem nem e lötyög valami.
vagy a pálca.

rolleer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12874 Dátum: 2017.02.09 10:59:49 »
Nagyon köszönöm a válaszodat. Neked is pont ez a jelenség volt, hogy csak ilyen rázós útfelületen csinálta csak?

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12875 Dátum: 2017.02.09 11:13:35 »
Nagyon köszönöm a válaszodat. Neked is pont ez a jelenség volt, hogy csak ilyen rázós útfelületen csinálta csak?
Igen.nézzétek át a szilenteket és a stabilizátor pálcát ott is szokott kotyogni a gömbcsuklóinál.
szivesen  ::)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12876 Dátum: 2017.02.09 13:02:10 »
Nagyon várom,hogy mi lesz a megoldás... :yes: Engem ez már az őrületbe kerget. Három futóművesnél voltam és kétszer volt padon,mindenki szerint minden feszes.Viszont érzésre is rosszabb mint volt nekem a futómű. Kicseréltem a toronyszilenteket,semmi.Felesleges volt.Kicseréltem az első lengéscsillapítókat,semmi.Felesleges volt.Stabpálcák,semmi... Önszorgalomból kicseréltem a hátsó lengéscsillapítókat is,de semmi változás.Pont jók voltak még a gyáriak is. Jobb nem lett,viszont egyre rosszabb igen... :D

Most van még itt lengőkar első-hátsó szilentem,de már azon agyalok,hogy veszek talpasokat is és megy minden.Csak hogy a bánatba lehet az,hogy a futóművesek szerint minden jó,közben meg szar.
Most ősz óta ha padkára megyek fel óvatosan,vagy balra kanyarodáskor,ha közben picit fékezek is,akkor nyekkenő hangot hallok.
Az autó viszont semerre nem húz se menet közben,se fékezés közben. Viszon úgy érzem,mintha az apró úthibák mind mind átérződnének. Akár az új felezővonal felfestések is,amik picit kiemelkednek az útból.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12877 Dátum: 2017.02.09 14:01:38 »
Nagyon várom,hogy mi lesz a megoldás... :yes: Engem ez már az őrületbe kerget. Három futóművesnél voltam és kétszer volt padon,mindenki szerint minden feszes.Viszont érzésre is rosszabb mint volt nekem a futómű. Kicseréltem a toronyszilenteket,semmi.Felesleges volt.Kicseréltem az első lengéscsillapítókat,semmi.Felesleges volt.Stabpálcák,semmi... Önszorgalomból kicseréltem a hátsó lengéscsillapítókat is,de semmi változás.Pont jók voltak még a gyáriak is. Jobb nem lett,viszont egyre rosszabb igen... :D

Most van még itt lengőkar első-hátsó szilentem,de már azon agyalok,hogy veszek talpasokat is és megy minden.Csak hogy a bánatba lehet az,hogy a futóművesek szerint minden jó,közben meg szar.
Most ősz óta ha padkára megyek fel óvatosan,vagy balra kanyarodáskor,ha közben picit fékezek is,akkor nyekkenő hangot hallok.
Az autó viszont semerre nem húz se menet közben,se fékezés közben. Viszon úgy érzem,mintha az apró úthibák mind mind átérződnének. Akár az új felezővonal felfestések is,amik picit kiemelkednek az útból.
Vagy csak öregszel  ;) :D

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12878 Dátum: 2017.02.09 14:02:46 »
 [rohog] :yes:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12879 Dátum: 2017.02.09 14:17:31 »
Nagyon várom,hogy mi lesz a megoldás... :yes: Engem ez már az őrületbe kerget. Három futóművesnél voltam és kétszer volt padon,mindenki szerint minden feszes.Viszont érzésre is rosszabb mint volt nekem a futómű. Kicseréltem a toronyszilenteket,semmi.Felesleges volt.Kicseréltem az első lengéscsillapítókat,semmi.Felesleges volt.Stabpálcák,semmi... Önszorgalomból kicseréltem a hátsó lengéscsillapítókat is,de semmi változás.Pont jók voltak még a gyáriak is. Jobb nem lett,viszont egyre rosszabb igen... :D

Most van még itt lengőkar első-hátsó szilentem,de már azon agyalok,hogy veszek talpasokat is és megy minden.Csak hogy a bánatba lehet az,hogy a futóművesek szerint minden jó,közben meg szar.
Most ősz óta ha padkára megyek fel óvatosan,vagy balra kanyarodáskor,ha közben picit fékezek is,akkor nyekkenő hangot hallok.
Az autó viszont semerre nem húz se menet közben,se fékezés közben. Viszon úgy érzem,mintha az apró úthibák mind mind átérződnének. Akár az új felezővonal felfestések is,amik picit kiemelkednek az útból.
Nos nekem ugyan ez van. Én azzal kezdtem,h kicseréltem a kutyacsontokat. Probléma igazából kicsit javult,de elvittem szervízbe. Ott ők azt mondták,h ugyan a lengéscsillapító értékei jók,de a koppanó hangot,ami leginkább hullámos útfelületen hallok az olaj fáradása okozhatja ( 2,5 évet állt a kocsi ) ,valamin a lengőkarok hátsó szilentjei repedezettek.
Nekem sajnos balos kanyarokban morgó hangot is ad a kocsi...balos kerékcsapágyat már cseréltem...hát lehet a jobbost is kell...vagy nem tudom mi okozhat morgó hangot.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12880 Dátum: 2017.02.09 14:19:13 »
Nagyon várom,hogy mi lesz a megoldás... :yes: Engem ez már az őrületbe kerget. Három futóművesnél voltam és kétszer volt padon,mindenki szerint minden feszes.Viszont érzésre is rosszabb mint volt nekem a futómű. Kicseréltem a toronyszilenteket,semmi.Felesleges volt.Kicseréltem az első lengéscsillapítókat,semmi.Felesleges volt.Stabpálcák,semmi... Önszorgalomból kicseréltem a hátsó lengéscsillapítókat is,de semmi változás.Pont jók voltak még a gyáriak is. Jobb nem lett,viszont egyre rosszabb igen... :D

Most van még itt lengőkar első-hátsó szilentem,de már azon agyalok,hogy veszek talpasokat is és megy minden.Csak hogy a bánatba lehet az,hogy a futóművesek szerint minden jó,közben meg szar.
Most ősz óta ha padkára megyek fel óvatosan,vagy balra kanyarodáskor,ha közben picit fékezek is,akkor nyekkenő hangot hallok.
Az autó viszont semerre nem húz se menet közben,se fékezés közben. Viszon úgy érzem,mintha az apró úthibák mind mind átérződnének. Akár az új felezővonal felfestések is,amik picit kiemelkednek az útból.
legjobb megoldás felmenni egy rázó padra vagyis a amikor nézika műszakin a lengés csillapitót,ha van ismerősöd akkor állj be rá és alá bujtok egyből megtudod mi adja a fura hangot
ezt én is eljátszottam cseréltem ezt azt de semmi
megnéztem vagy 100szor a szilentet is meg sem moccant,de a amikor rázta  a pad egyből láttam hogy mozog  a szilentnél de előtte soha semmi.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12881 Dátum: 2017.02.09 18:42:46 »
Most ősz óta ha padkára megyek fel óvatosan,vagy balra kanyarodáskor,ha közben picit fékezek is,akkor nyekkenő hangot hallok.
Az autó viszont semerre nem húz se menet közben,se fékezés közben. Viszon úgy érzem,mintha az apró úthibák mind mind átérződnének. Akár az új felezővonal felfestések is,amik picit kiemelkednek az útból.
Tökugyanez van nálam is.  :eek:

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12882 Dátum: 2017.02.09 20:16:21 »
Stabilizátor rudat és kutyacsontot úgy nézzétek hogy mindkét kerék meg van emelve mert akkor nem feszül!
Ekkor lehet megnézni hogy a gumibakok mennyire jók esetleg mennyire kopott a rud .
A kis csuklók is ekkor vizsgálhatóak.
Szilenteket aknából egy spajszerral megmozgatva tudod vizsgálni le eresztett autón.
Gömbtámaszt szintén a földön egy spajszerral.
Az összekötőket szintén földön de kell egy ember aki mozgatja gyorsan a kormányt oda vissza 5-10 centis uton.
Az axiál csuklókat is ekkor vizsgáljuk

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12883 Dátum: 2017.02.10 12:07:05 »
Stabilizátor rudat és kutyacsontot úgy nézzétek hogy mindkét kerék meg van emelve mert akkor nem feszül!
Ekkor lehet megnézni hogy a gumibakok mennyire jók esetleg mennyire kopott a rud .
A kis csuklók is ekkor vizsgálhatóak.
Szilenteket aknából egy spajszerral megmozgatva tudod vizsgálni le eresztett autón.
Gömbtámaszt szintén a földön egy spajszerral.
Az összekötőket szintén földön de kell egy ember aki mozgatja gyorsan a kormányt oda vissza 5-10 centis uton.
Az axiál csuklókat is ekkor vizsgáljuk
Ha fel emeli azért feszül ha nem akkor azért
nekem spajszerral meg sem moccant ugy szivatott.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12884 Dátum: 2017.02.10 18:12:15 »
Egy próbát megér,nem túl nagy összeg.