Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763376 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12465 Dátum: 2017.01.08 09:45:17 »
Foncsorozást? Biztosan nem kevered a műanyag mattulással amit políroznak? Az újrafoncsorozáshoz szét kellene bontani a lámpatestet, majd ugyanúgy összerakni. A hangsúly az ugyanúgy on van, tömítetlenség és szóráskép változás nélkül. Szétbontás nélkül  nem férnének a belső tükrös részhez.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12466 Dátum: 2017.01.08 10:03:54 »
Sziasztok. Tervezem lecserélni a gyári 16"-os felnit nagyobbra. 17"-ban keresgéltem de most lett két nagyon jó ajánlat viszont 18" méretben. ET szám 32. Úgy tudom a gyári méretek 35-40 között mozognak. Toyota.gumi szerint. Kinek mi a tapasztalata.mennyire gáz a 18-as felni. Mennyire vágja tönkre a futóművet? Azoktól kérdezem akik használnak vagy használtak nagyobb felnit.

Az enyémen a gyári 17-es felni van /45-ös gumival, és már ez sem igazán való a magyar utakra (óriási különbség van a télen használt /55 16-ös mérethez képest).
18-as volt a gyár által is kínált legnagyobb méret hozzá, de ahhoz már 225/35-ös gumi kellett - szerintem nagyon nem az itthoni utakra való az már...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Emmzeh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12467 Dátum: 2017.01.08 10:29:57 »
Sziasztok,

adott egy T22-es Avensis kombi, 98-ból, 2.0 td, amit hosssszas mérlegelés után, úgy döntöttem, hogy teljes mértékben restaurálok.
A kasztni, fényezés, futómű elkészültek, szebbek és jobbak, mint újkorában!
Most jön a motor, meg a belső tér (főként a rezgések, zörgések megszüntetése).

Ide most a motorral kapcsolatban írok. Minden építő hozzászólást, segítő tanácsot szívesen fogadok.
2 probléma van vele, amivel nem tudom kihez forduljak.


1. Ingadozik a vízhőfokmérő mutatója
Egyrészt elég lassan melegszik fel a hűtővíz. De kb. 10-15 perc / 10 km nyugis vezetés után csak-csak eléri a félállást a vízhőfok mutató. Tekintve, hogy ez még nem jelenti az üzemmeleg motort, továbbra is nyugisan megyek. Tegyük fel, beindítás után - mondjuk akár 20-30-50 (bármennyi) km-t haladtam, normál, unalmas tempóban, nem pörgetve a motort, szépen felváltva mindig 2000 előtt, stb.. Ha adok neki egy kövérebb gázt, a vízhőfok mutatója gázadás után leesik. A mutató esése fordítottan arányos a gázadással...
Tehát teszem azt, ha 1900 rpm-en megyek vele stabil, középállásban van. Ha kigyorsítok, mondjuk 2300-as fordulatszámig, akkor egy negyedet esik. Ha 3000-ig gyorsítok, akkor több mint felet esik a vízhőfok mutató. Ha váltás miatt többször pörgetem fel, akkor a mutató is leköveti azt: először mondjuk egy negyedet, aztán még egy negyedet, majd még egy kicsit esik.
Tény, hogy valamelyest stabilabb a mutató (kisebb mértékben ingadozik), mióta a szelepdekni ki lett tisztítva csillogó fényesre és tökéletesen szigetelve újra beragasztva, illetve minden olajcsere is segített, de a hiba továbbra is ott van. Ezek előtt a munkálatok előtt, ha nem figyeltem oda rá, hogy szépen nyugodtan melegítsem be a motort, volt olyan, hogy amíg csak mentem vele, össze vissza ugrált a mutató 0 és félállás között.
Mi lehet ez? Termosztát? Kit érdemes vele felkeresni?

2. Kattog a motor
Csak prémium dízelt tankolok. Mégiscsak nagykorú autó, sok km is van benne, és dízel. Szebb a hangja is tőle, egyenletesebb a teljesítményleadás is, stb..
Ősszel tankoltam a MOL-nál EVO NEO Dieselt. Onnantól kezdve, a tankolás után szinte egyből (20-30 km után) - főként üzemmeleg motornál - hallani, hogy kattog. Vagy csattog. Nehéz leírni a hangot, de magából a motorból jön (nem ékszíj, vagy görgő, vagy pumpa, vagy bármi...). A vezérlés nyáron lett cserélve, de azután mentem vele kb. 5-6000 km-t, bármiféle panasz nélkül, tehát nem hinném, hogy az. Egyből, az után, a bizonyos tankolás után kezdett el kattogni.
Természetesen fordulatszámmal megegyező a kattogás gyorsasága. 1000-2300 között a leghangosabb, utána már eléggé egybeolvad a motor hangjával, ami dolgozik. Értelemszerűen, amikor motorfékezek és nem dolgoztatom gázadással a motort (kicsit csendesebb), akkor hallani a legtisztábban a kattogást.
Porlasztócsúcsra gyanakszunk... Ti mit gondoltok?
Kihez lenne érdemes elvinni, hogy ránézzen?


Mindkét esetben kérdezem, kit ajánlanátok, aki ért a kőkorszaki mezei turbódízelekhez, netán Toyotához?
Sajnos nincsenek jó tapasztalataim autószerelőkkel.
A többség vagy nem ért hozzá, de úgy tesz, mint aki igen, és folyamatosan vissza kell vinni, közben pörögnek a 10-100 ezrek... vagy még az elején kijelenti, hogy félmillió, mert  M I N D E N T  cserélni kell szerinte. Sajnos pofára nem lehet eldönteni senkiről, hogy becsületes-e és tényleg csinál valamit, vagy egy kókler, vagy csak szimplán csaló. Még az se garancia, ha márkaszerviz. Azok ugyanúgy átkúr(hat)nak, csak nagyobb tételben csinálják.
Szóval nekem egy sufnis öreg (vagy bármilyen korú) szaki, aki TÉNYLEG érti a dolgát, sokkal inkább szimpatikus lenne. Nem a pénzt, hanem a visszajárkálást és idegeskedést szeretném megspórolni. Ötlet, javaslat, ajánlás? :)

Köszönöm (annak, aki végigolvasta) és a tanácsokat előre is!
Üdv,
Zoli
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.08 10:35:33 írta Emmzeh »

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12468 Dátum: 2017.01.08 10:36:33 »
A 16-os nyári mellé 15-ös télit rendszeresítettem, jobb ez így. Amilyen utak vannak, 18-ast legfeljebb akkor használnék, ha RX/NX-re kéne gumi. Ez még mindig teljesen aktuális, érdemes elolvasni.

bstewe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12469 Dátum: 2017.01.08 10:37:04 »
140e /pár egész jó ajánlat. A foncsor mattulás típushiba, méltányosságból féláron cserélték a módosított verzióra.
Otthoni barkácsolás esetén nem vagyok meggyőződve arról, hogy a vetített kép paraméterei megfelelőek lesznek.

-Az a helyzet, hogy 140e.-ért használtat adnának és tőlem kb. 200 km.-re van. Autó vill. és Elektromérnökként, remélem szétszedni és összerakni majd csak sikerül :-) A foncsor fémgőzölése az már más tészta. A problémám az hogy amíg szét van szedve, kicsit furán nézne ki ha lámpa nélkül mászkálnék vele... Amit meg láttam a youtubon az az elég meggyőző volt ahogy kicserélték a projektor részt, nekem elég szakembernek tűnt a fickó aki elkövette. Na persze nem kímélte és meglehetősen erős kézzel nyúlt hozzá. Szóval, annyi szir-szart lehet a neten kapni, találtam is komplett projektort, csak nem tudom, hogy milyen méret kell belőle, persze szét szedés után már könnyebb dolgom volna, de mire megérkezik, addig nem maradhat úgy. Nekem még törött vagy sérült lámpatest is megfelelne, csak nincs a piacon... Üdv István
(Carina e 1997), T25 (2004), Yaris Verso (2001)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12470 Dátum: 2017.01.08 10:49:07 »
...
Szép projekt. Nyíri dízelt kérdezd meg, én csak sima adagoló felújítás miatt jártam csak náluk, de lehet neked is tudnak segíteni, főleg dízel rendszerek felújítására specializálódtak. Hűvösvölgyben vannak a Budenz út 4 alatt.  Nagyon korrektek ls jó munkát végeznek.

bstewe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12471 Dátum: 2017.01.08 10:55:58 »
Miért nem újíttatod fel? 25-30-ból megcsinálják,

Szerintem nekem ugyanilyen gépem van csak lépcsős hátúban, mint neked :-) 1.8 benzin 2004. Technik. Igen mondták már hogy újítsam fel, de szétszedni szét tudom, össze rakni is megy, a fémgőzölést kell megfizetnem, de az 10 e. alatt bőven meg van. Ott hagyni sehol nem szeretném, mert volt rá példa hogy a beépített GPS-en azt láttam, hogy tőlem 250km. re jár az autóm, miközben olajcserére adtam be. Szóval a ki és be szerelés, szétszedést, inkább én végezném. Netán tudsz Bp. Szolnok között fémgőzölő kisiparost, kérlek küld át. Amíg Carinám volt addig nem érdekelt mit csinálnak, főleg amikor, miután a szélvédőmet elrepesztették (persze kicserélték, be is fojt a víz), aztán be nyomták a csomitartómat a jel mellett. EZ mind a Toyota szervizben történt Bp,-en (Sakura), nem akarom bántani őket, rég volt... Szalonból jöttem ki vele (úgy mond "én fingottam bele először). A T25 nem merem nagyon akárkire bízni, most hogy a szerelőt is megtaláltam, aki megoldja a komolyabb esetleges gondokat (persze még nem volt ilyen), most kéne a jobb fltengely csuklót cserélni, de még húzom :-) Üdv István
(Carina e 1997), T25 (2004), Yaris Verso (2001)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12472 Dátum: 2017.01.08 11:06:51 »
Szerintem nekem ugyanilyen gépem van csak lépcsős hátúban, mint neked :-) 1.8 benzin 2004. Technik. Igen mondták már hogy újítsam fel, de szétszedni szét tudom, össze rakni is megy, a fémgőzölést kell megfizetnem, de az 10 e. alatt bőven meg van. Ott hagyni sehol nem szeretném, mert volt rá példa hogy a beépített GPS-en azt láttam, hogy tőlem 250km. re jár az autóm, miközben olajcserére adtam be. Szóval a ki és be szerelés, szétszedést, inkább én végezném. Netán tudsz Bp. Szolnok között fémgőzölő kisiparost, kérlek küld át. Amíg Carinám volt addig nem érdekelt mit csinálnak, főleg amikor, miután a szélvédőmet elrepesztették (persze kicserélték, be is fojt a víz), aztán be nyomták a csomitartómat a jel mellett. EZ mind a Toyota szervizben történt Bp,-en (Sakura), nem akarom bántani őket, rég volt... Szalonból jöttem ki vele (úgy mond "én fingottam bele először). A T25 nem merem nagyon akárkire bízni, most hogy a szerelőt is megtaláltam, aki megoldja a komolyabb esetleges gondokat (persze még nem volt ilyen), most kéne a jobb fltengely csuklót cserélni, de még húzom :-) Üdv István

Már többen jártak ennél a cégnél, itt is sokszor volt róla szó:  http://www.gtreflect.hu/magyar.html
Avensis 1.8 / 2007

extasymajom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12473 Dátum: 2017.01.08 11:09:46 »
Az enyémen a gyári 17-es felni van /45-ös gumival, és már ez sem igazán való a magyar utakra (óriási különbség van a télen használt /55 16-ös mérethez képest).
18-as volt a gyár által is kínált legnagyobb méret hozzá, de ahhoz már 225/35-ös gumi kellett - szerintem nagyon nem az itthoni utakra való az már...  :hmmmm:
Nekem 16-os a nyári és ugyanaz a felni a téli is. Úgy néztem, hogy a 18-as felnihez jó a 215/40 is.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI RIO-L01 eszközömről


bstewe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12474 Dátum: 2017.01.08 11:10:18 »
Ha jól értem, nem xenon lámpákról van szó? :?:
A falusi lámpát nem érdemes ebay-n rendelni, itthon  is negyven egynéhány ezerért adják a párat. pl.:http://www.fekmester.hu/cikkszam/8125100E+%407/

Köszi, elraktározom az oldalt. Bár ezt a "falusi"-t nem értettem :-) István
(Carina e 1997), T25 (2004), Yaris Verso (2001)

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12475 Dátum: 2017.01.08 11:14:30 »
-Az a helyzet, hogy 140e.-ért használtat adnának és tőlem kb. 200 km.-re van. Autó vill. és Elektromérnökként, remélem szétszedni és összerakni majd csak sikerül :-) A foncsor fémgőzölése az már más tészta. A problémám az hogy amíg szét van szedve, kicsit furán nézne ki ha lámpa nélkül mászkálnék vele... Amit meg láttam a youtubon az az elég meggyőző volt ahogy kicserélték a projektor részt, nekem elég szakembernek tűnt a fickó aki elkövette. Na persze nem kímélte és meglehetősen erős kézzel nyúlt hozzá. Szóval, annyi szir-szart lehet a neten kapni, találtam is komplett projektort, csak nem tudom, hogy milyen méret kell belőle, persze szét szedés után már könnyebb dolgom volna, de mire megérkezik, addig nem maradhat úgy. Nekem még törött vagy sérült lámpatest is megfelelne, csak nincs a piacon... Üdv István

Az a 140-es az új! Én is kérdeztem az eladót,küldött képet is.... 25--ért újítja fel pesten egy úr,meg is várhatod,2 órát mondott munkaidőnek... de 9-ért veszi le hozzá a lököst... szóval 25+9...

bstewe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12476 Dátum: 2017.01.08 11:18:14 »
Foncsorozást? Biztosan nem kevered a műanyag mattulással amit políroznak? Az újrafoncsorozáshoz szét kellene bontani a lámpatestet, majd ugyanúgy összerakni. A hangsúly az ugyanúgy on van, tömítetlenség és szóráskép változás nélkül. Szétbontás nélkül  nem férnének a belső tükrös részhez.

Nem keverem :-) Yaris-omon polírozva lett, tökéletes. Avensis-en, projector csere, vagy meglévő felgőzölés. Szétszedési technológiát ismerem, az összerakás is menne. István
(Carina e 1997), T25 (2004), Yaris Verso (2001)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12477 Dátum: 2017.01.08 11:22:03 »
Sziasztok,

adott egy T22-es Avensis kombi, 98-ból, 2.0 td, amit hosssszas mérlegelés után, úgy döntöttem, hogy teljes mértékben restaurálok.
A kasztni, fényezés, futómű elkészültek, szebbek és jobbak, mint újkorában!
Most jön a motor, meg a belső tér (főként a rezgések, zörgések megszüntetése).

Ide most a motorral kapcsolatban írok. Minden építő hozzászólást, segítő tanácsot szívesen fogadok.
2 probléma van vele, amivel nem tudom kihez forduljak.


1. Ingadozik a vízhőfokmérő mutatója
2. Kattog a motor

Köszönöm (annak, aki végigolvasta) és a tanácsokat előre is!
Üdv,
Zoli

Előre bocsátom, hogy nem tudok szerelőt javasolni.
az 1. ponthoz: A víz hőfokmérő nem egy műszer, hanem egy tájékoztató jellegű eszköz, ami sok hiba miatt tudja magát önállósítani. Ezért pontos képet  a motor hőmérsékletéről  a diag csatlakozón át lehet kapni, legjobb eset az, ha folyamatosan van indikálva a hőfok elindulástól kezdve. Így már biztosan lehet tudni, hogy a motor-hűtőkör a ludas, vagy csak  a műszeregységbe zavar be valami. Egyébként a T22-nél nem tudom, de valószínű, hogy a motorvezérlő és a műszer külön-külön hőfok szenzorról kapja a jelet, tehát a hiba jól szakaszolható.
a 2. ponthoz: Ha teljes felújítás, akkor a a motor állapotáról én úgy győződnék meg, hogy üz. anyag rendszer nyomásvizsgálat, porlasztó vizsgálat, porlasztási kép, nem hugyozik-e valamelyik, izzító rendszer vizsgálat, kompresszió mérés, hengerveszteség mérés. Ha ezek jók, vagy valamelyik nem, akkor képben vagy. Sok sikert!
Avensis 1.8 / 2007

bstewe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12478 Dátum: 2017.01.08 11:26:24 »
Már többen jártak ennél a cégnél, itt is sokszor volt róla szó:  http://www.gtreflect.hu/magyar.html

NAGYON köszönöm!!!!  :clap:
(Carina e 1997), T25 (2004), Yaris Verso (2001)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12479 Dátum: 2017.01.08 12:24:09 »
Nekem 16-os a nyári és ugyanaz a felni a téli is. Úgy néztem, hogy a 18-as felnihez jó a 215/40 is.

A váltóméret-kalkulátor még a hibatűrésen belülre hozza, szóval elvileg jó lenne hozzá az is.
A 18-as gyári Setia felni esetében találtam azt a 225/35-ös gyári méretet hozzá, de hoz a net 225/40-est is hozzá

Valóban jól mutat vele az autó, és ha azt nézzük, hogy manapság egy Insignia kapható 20-as felnikkel is, és néhány esetben a 19-es a széria méret - de az esztétikán kívül nem sok hasznosságát látom egy 18-as felninek. A komfort rovására is menne, persze tudom nem vagyunk egyformák.  ;)

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61