Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763352 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12405 Dátum: 2017.01.05 09:47:33 »
Nos, még olyan gyertyát nem láttam, ahol az előírt csereperiódus végén ugyanakkora lett volna a szikraköz, mint új korában, de ha van, akkor oké, ahogy írtam, megfelelő szikraköz mellett is tönkremehet a trafó ( vagy más, nagyfeszültséget generáló egység, pl. sokszorozó). Sajnos új gyertya is lehet hamar rossz, átüt valahol pár ezer km után, és terheli a meghajtását. Motoros időszakból van olyan élményem, hogy új gyertyával szikra sem volt, ez persze szélsőség, de volt.
Nyilván a szikraköz növekedésről nincs visszacsatolás, de a jelenség attól még fennáll. Miért? Mert pl. ha egy közeg átütési szilárdsága mondjuk 10000 V/cm, akkor 2cm átütéséhez már 20000 V kell, stb. Amit én leírtam, annak egyik cikk sem mond ellent szerintem.
Én továbbra sem fogom senkinek sem azt javasolni, hogy ne cseréljen gyertyát időben, mert úgysem kopnak az új gyertyák, az újabb nagyfeszültségű elemeknek meg már nem árt, ha kopnának is. Azért, mert szerintem ez nem igaz. De inkább legyen igazatok, és bár lenne igaz, mert akkor senkinek sem lesz emiatt problémája.
Másik topicban írtam ezt:
Apám kb 6 éves Ignisében cseréltük a gyári NGK gyertyákat, amik szintén 100 ezer km cserére vannak. Azokban nem volt 50 ezer és mind tropa volt, átfújtak keményen. Szikraközt nem mértem, de nagyobbnak láttam az újaknál. Erről megpróbálok megbízható infót beszerezni. Csere után megtáltosodott a kocsi. Rövidtávon használja, és a sok felmelegedés-kihűlés ciklus is terheli a gyertyákat, tehát a használat jellege sem mindegy.

TtkRN2
Nem vitatkozok, csak együtt gondolkozom. :hug: Én sem azt mondom, hogy soha nem kell cserélni gyertyát. :nono: Csak nem gondolom azt, hogy a trafó a gyertya kopásától romlik el. :no: Én inkább a megtett kilométereket okolom.  :yes: Szerintem a trafók ugyanúgy elkopnak, mint a gyertyák, csak több km kell hozzá. Nekem 400e km kellett az első trafó cseréléshez. A jó minőségű trafó ismét több, mint kétszázezer km-ig volt jó (nekem a Bremi bejött). Később már nem kaptam ezt a márkát, és vettem olyat is, ami csak pár tízezer km-ig szolgált...
Én az iridiumos gyertyáknál nem láttam olyan mértékű kopást, mint a régebbieknél. Lehet, hogy ezért merték kitolni (pl. a mostani autómnál 120e km-ig)  az előírt csereperiódust.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12406 Dátum: 2017.01.05 10:27:09 »
Hiányzik az Avensis (T25) motorteréből a motorház tető kitámasztó pálca rögzítője, amibe bele lehet akasztani a kitámasztót, ha lezárjuk  a motorházat. Hogyan lehet ezt pótolni? Egyáltalán van oda valami külön ami oda azt lefogatja? Ha külön van, akkor van-e esetleg valakinek elfekvőben eladó vagy milyen cikkszámon kitől tudnék rendelni ilyet? Gondolom márkaszervizben, de ha van ahonnan el is postázzák esetleg, az most nekem jobb lenne.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12407 Dátum: 2017.01.05 15:23:01 »
Hiányzik az Avensis (T25) motorteréből a motorház tető kitámasztó pálca rögzítője, amibe bele lehet akasztani a kitámasztót, ha lezárjuk  a motorházat. Hogyan lehet ezt pótolni? Egyáltalán van oda valami külön ami oda azt lefogatja? Ha külön van, akkor van-e esetleg valakinek elfekvőben eladó vagy milyen cikkszámon kitől tudnék rendelni ilyet? Gondolom márkaszervizben, de ha van ahonnan el is postázzák esetleg, az most nekem jobb lenne.
Probald meg esetleg bontoban is. A gyari szama elvileg: 53454-20020
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12408 Dátum: 2017.01.05 17:37:15 »


Nem vitatkozok, csak együtt gondolkozom. :hug: Én sem azt mondom, hogy soha nem kell cserélni gyertyát. :nono: Csak nem gondolom azt, hogy a trafó a gyertya kopásától romlik el. :no: Én inkább a megtett kilométereket okolom.  :yes: Szerintem a trafók ugyanúgy elkopnak, mint a gyertyák, csak több km kell hozzá. Nekem 400e km kellett az első trafó cseréléshez. A jó minőségű trafó ismét több, mint kétszázezer km-ig volt jó (nekem a Bremi bejött). Később már nem kaptam ezt a márkát, és vettem olyat is, ami csak pár tízezer km-ig szolgált...
Én az iridiumos gyertyáknál nem láttam olyan mértékű kopást, mint a régebbieknél. Lehet, hogy ezért merték kitolni (pl. a mostani autómnál 120e km-ig)  az előírt csereperiódust.

Oké, én sem azt mondom, hanem: a kopott, nem időben lecserélt gyertyák a gyújtóegység nagyfeszültséget előállító egységének (vagy többnek) az élettartamát csökkentik. Az enyém sem kopott gyertyák miatt ment tönkre 320.000 km-nél, hanem mert egy menyét szétrágta a gyertyakábeleket és úgy indítottam a motort. Azóta QH van, meg valahol egy bontott gyári tartalékban...
Sajnálom, hogy már nem tudom megmérni azoknak az NGK-nak a szikraközeit, és a kollegám autójában túlhordottakat sem.
Az én Denso iridiumaim meg nem mentek sokat, az nem mérvadó.

TtkRN2


mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12409 Dátum: 2017.01.05 18:27:07 »
Probald meg esetleg bontoban is. A gyari szama elvileg: 53454-20020

Köszi a számot! Nekem a bontott is megfelelne, de igazából azt sem tudom hogy hogy néz ki amit keresek oda.. Ráadásul jó lenne olyan helyet találni ahonnan el is tudják postázni, mert beállt a derekam és épp gyógykezelésen vagyok..
Esetleg nincs valami kép erről ami nekem kellene oda? Csak egy négyzet alakú nyílás van ott a műanyagban két oldalán kis csavarnyílásokkal. Gondolom oda kell valamit felfogatni??..
Bontóból melyik ajánlott? Esetleg olyan amelyik postáz is ilyet létezik?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12410 Dátum: 2017.01.05 20:24:56 »
Hiányzik az Avensis (T25) motorteréből a motorház tető kitámasztó pálca rögzítője, amibe bele lehet akasztani a kitámasztót, ha lezárjuk  a motorházat. Hogyan lehet ezt pótolni? Egyáltalán van oda valami külön ami oda azt lefogatja? Ha külön van, akkor van-e esetleg valakinek elfekvőben eladó vagy milyen cikkszámon kitől tudnék rendelni ilyet? Gondolom márkaszervizben, de ha van ahonnan el is postázzák esetleg, az most nekem jobb lenne.

Itt vedd meg:  http://www.patentcentrum.hu/osszes_termek/20_gepteto_kitamaszto_palca_patent
Avensis 1.8 / 2007

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12411 Dátum: 2017.01.05 20:31:51 »
Köszi a számot! Nekem a bontott is megfelelne, de igazából azt sem tudom hogy hogy néz ki amit keresek oda.. Ráadásul jó lenne olyan helyet találni ahonnan el is tudják postázni, mert beállt a derekam és épp gyógykezelésen vagyok..
Esetleg nincs valami kép erről ami nekem kellene oda? Csak egy négyzet alakú nyílás van ott a műanyagban két oldalán kis csavarnyílásokkal. Gondolom oda kell valamit felfogatni??..
Bontóból melyik ajánlott? Esetleg olyan amelyik postáz is ilyet létezik?
Ha lejutok a kocsihoz, lövök róla egy képet. Azért érdekes, mert enyémben az előző tulaj cserélte és nem a gyári megoldásra. Viszont kíváncsiságból rákérdezek Mayernél, hogy mennyiért tudnak ilyet rendelni. Ha emberi áron adják lehet hogy helyreállítom a gyári állapotot. Ebay-ről 7 dollár + 23 dollár posta lenne.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12412 Dátum: 2017.01.05 21:02:23 »
Itt vedd meg:  http://www.patentcentrum.hu/osszes_termek/20_gepteto_kitamaszto_palca_patent

Hmm, ha az utolsó előttiről van szó a linken, akkor annak nem stimmel a gyári száma azzal amit az előbb itt kapta.
T25 Avensis -hez való ez? 2004 évjárat és benzines 1.8 ha ez számít.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.05 21:07:03 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12413 Dátum: 2017.01.05 22:35:41 »
Hmm, ha az utolsó előttiről van szó a linken, akkor annak nem stimmel a gyári száma azzal amit az előbb itt kapta.
T25 Avensis -hez való ez? 2004 évjárat és benzines 1.8 ha ez számít.

Bocs, de nem azt írtam, hogy ez egy Toyota bolt, hanem odamegy akinek kell és azt választ ami legjobban tetszik.
Avensis 1.8 / 2007

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12414 Dátum: 2017.01.06 01:14:32 »
Köszi a számot! Nekem a bontott is megfelelne, de igazából azt sem tudom hogy hogy néz ki amit keresek oda.. Ráadásul jó lenne olyan helyet találni ahonnan el is tudják postázni, mert beállt a derekam és épp gyógykezelésen vagyok..
Esetleg nincs valami kép erről ami nekem kellene oda? Csak egy négyzet alakú nyílás van ott a műanyagban két oldalán kis csavarnyílásokkal. Gondolom oda kell valamit felfogatni??..
Bontóból melyik ajánlott? Esetleg olyan amelyik postáz is ilyet létezik?
Ha sikerul jol linkelnem, akkor igy nez ki:
http://epinio.de/main.php?g2_itemId=3908
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12415 Dátum: 2017.01.06 08:09:29 »
Bocs, de nem azt írtam, hogy ez egy Toyota bolt, hanem odamegy akinek kell és azt választ ami legjobban tetszik.

Nem is gondoltam, hogy az Toyota cucc, világos, hogy kínai vagy más gyártás. A kérdésem arra irányult, hogy az én autómhoz ez biztosan jó? Mert attól hogy nem Toyota alkatrész, ez azért még érdekelne, hogy passzolni fog-e.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12416 Dátum: 2017.01.06 08:14:32 »
Ha sikerul jol linkelnem, akkor igy nez ki:
http://epinio.de/main.php?g2_itemId=3908

Na ez azért lényegesen másabb kinézetű, mint amit itt az előző fórumtárs belinkelt a patentboltból..
Na meg ebay-en rákeresve "Toyota hood rod clip" ott is más kinézetűek voltak, olyan mint a patentboltos. Az ok, hogy ez a gyári, de nem kellene hasonlítani a kettőnek legalább kialakításban?...
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12417 Dátum: 2017.01.06 08:20:09 »
Ha sikerul jol linkelnem, akkor igy nez ki:
http://epinio.de/main.php?g2_itemId=3908

Közben megtaláltam azt a gyári számosat is, amit a patentboltban meg ebay-en árulnak. Most akkor melyik való a T25-höz??

http://epinio.de/main.php?g2_itemId=4122
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12418 Dátum: 2017.01.06 09:35:04 »
Na ez azért lényegesen másabb kinézetű, mint amit itt az előző fórumtárs belinkelt a patentboltból..
És? A rúd egy síkon mozog, tehát nagy valószínűséggel szinte bármi megfogja ami bemegy

Na meg ebay-en rákeresve "Toyota hood rod clip" ott is más kinézetűek voltak, olyan mint a patentboltos.
Ez nem meglepő, mivel minden Toyota-hoz más clip van és Avensis-hez csak egy arab srác árusít jelenleg.


Közben megtaláltam azt a gyári számosat is, amit a patentboltban meg ebay-en árulnak. Most akkor melyik való a T25-höz??

http://epinio.de/main.php?g2_itemId=4122
Légy erős. Az enyémben nem gyári van, nem is úgy áll, nem is hasonlít rá. De ez nem nagyon számít, mert fogja a pöcök a rudat, tehát működik. Persze jó lenne ha a gyári lenne benne, de igazából mindegy.  Azt döntsd el, hogy hajlandó vagy kiadni kb. 10.000 forintot a gyári megoldásra, vagy fizetsz érte 5000ft-ot a bontóban vagy megveszed a csak hasonlót 150 forintért a patentboltból. Ha ezt eldöntötted akkor a választott irányba kell elmenni. A srácok próbálnak segíteni, minden kínált megoldás működik.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12419 Dátum: 2017.01.06 09:53:41 »