Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764599 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12030 Dátum: 2016.11.20 15:00:51 »
A t27 jóval erősebben világít, mint a bátyja,
mind előre, mind hátra. :yes:
Jövő héten tervezek felszerelni a rendszámtábla aljára két csík vízálló ledet(DRL tulképpen, de jó erre is), csak előre kell még kábelezni a középkonzolig, a kapcsolójához.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12031 Dátum: 2016.11.20 15:26:20 »
Az az igazság, hogy azt az autót nem én rendeltem, hanem valami cég, csak nem tudták kifizetni, és ott álldigált árván a szalonban. Nekem megesett rajta a szívem, oszt hazahoztam. Ha jól emlékszem, majdnem így történt... Ezért nem vagyok releváns, hogy gyári volt-e az extra, de mindenesetre szerettem, és hiányzik. :cry:

Lehet az a cég kérte bele ezt a pluszt, vagy a márkakereskedés kedveskedett ilyen aprósággal (hiszen egy ilyen modul azért nem 100e Ft-s tétel...  ;) ), de hogy a mo-i felszereltségnek nem volt része semmilyen modul, az 100%.  :yes: Pl, 10-15 évvel ezelőtt, amikor még pörgött az új autó piac, volt olyan márkakereskedés itthon, aki téli csomag részeként ülésfűtéssel adta át az autót. Ettől az autó még gyárilag nem volt szerelve ülésfűtéssel, és sok esetben a nem odavaló fűtés kapcsolója csak rontotta a műszerfal összképét.
Ahogy pl az a riasztó (vagy tel. kihangosító, stb) se tekintendő gyári extrának (hacsak nem a Toyota TVSS rendszere van benne), amit ugyan magyar márkakereskedés szerel bele egy 0 km-es autóba, de nem így hagyja el az autó a gyár kapuit. A "magyar kéz" nem minden esetben mentes a gányolásoktól, erről lehetett is olvasni 1-2 márkakereskedéses fórumban...  :innocent: ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.20 15:28:18 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12032 Dátum: 2016.11.20 17:15:35 »
Az én 2004-es 1.8b wagon-om is felhúzza egyszerű zárás gomb nyomásra.viszont csak az elsőket.Gyanítom a riasztó tudja ezt.

kksnor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12033 Dátum: 2016.11.20 17:25:56 »
Az enyém németből van, akkor lehet benne van?

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről


Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12034 Dátum: 2016.11.20 17:32:26 »
Jövő héten tervezek felszerelni a rendszámtábla aljára két csík vízálló ledet(DRL tulképpen, de jó erre is), csak előre kell még kábelezni a középkonzolig, a kapcsolójához.
Egy ilyen lámpácska is elég lehet:
Ezzel autópályán is közlekedhetsz tolatva. :D
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.20 17:33:59 írta Izso »

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12035 Dátum: 2016.11.20 18:28:34 »
Sziasztok.

A mai nap szerelőnél voltam hűtővizet beméretni.Mondtam a szakinak h nézze meg a kuplungot mert elég fent fog...Tökéletesen kiemel,nem csúszik még...Szerelő azt mondta ez még elmegy jópár ezret, de olyan aktív használat mellett amit folytatok(sok az autópálya...de sajnos városon belül is, ami eléggé nyírja) hamarosan cserebere lesz...Azt h mi milyen állapotban van és h csak tárcsát elég e cserélni,szétszedés után tudja megmondani.Egyenlőre még nem foglalkozom komolyabban vele csak tapogatózok h mi mennyibe lenne...Unix oldala több márkát említ..kérdés melyik az ami megfelelő lenne..?
Szerelési költségre 30e t mondtak...Gondolom akad itt a fórumon olyan,akinek csináltak már hasonlót.Kíváncsi lennék a tapasztalatokra?! Köszi

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12036 Dátum: 2016.11.20 19:00:24 »
Egy ilyen lámpácska is elég lehet:
Ezzel autópályán is közlekedhetsz tolatva. :D
Ennél szerényebben oldom meg. :D


Sziasztok.

A mai nap szerelőnél voltam hűtővizet beméretni.Mondtam a szakinak h nézze meg a kuplungot mert elég fent fog...Tökéletesen kiemel,nem csúszik még...Szerelő azt mondta ez még elmegy jópár ezret, de olyan aktív használat mellett amit folytatok(sok az autópálya...de sajnos városon belül is, ami eléggé nyírja) hamarosan cserebere lesz...Azt h mi milyen állapotban van és h csak tárcsát elég e cserélni,szétszedés után tudja megmondani.Egyenlőre még nem foglalkozom komolyabban vele csak tapogatózok h mi mennyibe lenne...Unix oldala több márkát említ..kérdés melyik az ami megfelelő lenne..?
Szerelési költségre 30e t mondtak...Gondolom akad itt a fórumon olyan,akinek csináltak már hasonlót.Kíváncsi lennék a tapasztalatokra?! Köszi
Itt fórumon 80-100-at szoktak mondani, márkaszervíz 125-öt kér érte 4+ keretében.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12037 Dátum: 2016.11.20 20:17:47 »
Sziasztok.

A mai nap szerelőnél voltam hűtővizet beméretni.Mondtam a szakinak h nézze meg a kuplungot mert elég fent fog...Tökéletesen kiemel,nem csúszik még...Szerelő azt mondta ez még elmegy jópár ezret, de olyan aktív használat mellett amit folytatok(sok az autópálya...de sajnos városon belül is, ami eléggé nyírja) hamarosan cserebere lesz...Azt h mi milyen állapotban van és h csak tárcsát elég e cserélni,szétszedés után tudja megmondani.Egyenlőre még nem foglalkozom komolyabban vele csak tapogatózok h mi mennyibe lenne...Unix oldala több márkát említ..kérdés melyik az ami megfelelő lenne..?
Szerelési költségre 30e t mondtak...Gondolom akad itt a fórumon olyan,akinek csináltak már hasonlót.Kíváncsi lennék a tapasztalatokra?! Köszi
Rajtam kívül, szinte mindenki szettet fog ajánlani cserére. Nekem elég volt a tárcsa + kinyomó, majd 500e km-nél (ha jól emlékszem). A szerkezet jó állapotban volt. Utána még mentem vele majd 150e-t, és úgy adtam el. Egy mezei szerelőnek 2-3 óra kényelmesen. Én ezzel a problémával nem zaklatnám a szakszervizeket. ;) Amíg nem csúszik, én nem cserélném.  :no:
Az is lehet, hogy addigra előjön a sebváltócsapágyhang, és akkor egy füst alatt, együtt elintéz(tet)heted. (Na, azt már egy kicsit tovább tart szerelni...)

kksnor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12038 Dátum: 2016.11.20 20:46:11 »
Milyen az a sebváltócsapágy hang?  Csak mert nekem egyesbe rakásnál szokott egy mély puffanó hangot adni, mintha valami odacsapódna, nem tudom mi lehet...

Semmi különös csak megnyomod tehát nem kell nyomva tartani vagy kétszer nyomni becsukod az ajtot megnyomod a gombot "csattan" a központi indulnak az ablakok és kész vagyis simán röviden
Nekem nem csinalja így...csak mert hallottam már olyat hogy kétszer vagy hosszan kell nyomni.
Rajtam kívül, szinte mindenki szettet fog ajánlani cserére. Nekem elég volt a tárcsa + kinyomó, majd 500e km-nél (ha jól emlékszem). A szerkezet jó állapotban volt. Utána még mentem vele majd 150e-t, és úgy adtam el. Egy mezei szerelőnek 2-3 óra kényelmesen. Én ezzel a problémával nem zaklatnám a szakszervizeket. ;) Amíg nem csúszik, én nem cserélném.  :no:
Az is lehet, hogy addigra előjön a sebváltócsapágyhang, és akkor egy füst alatt, együtt elintéz(tet)heted. (Na, azt már egy kicsit tovább tart szerelni...)


Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről


Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12039 Dátum: 2016.11.20 20:57:54 »
Milyen az a sebváltócsapágy hang?  Csak mert nekem egyesbe rakásnál szokott egy mély puffanó hangot adni, mintha valami odacsapódna, nem tudom mi lehet...
Nekem nem csinalja így...csak mert hallottam már olyat hogy kétszer vagy hosszan kell nyomni.

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről
Gyanítom az nem csapágynak a hangja...A csapágy hang az menet közben jelentkezik...dízeles feeling...

kksnor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12040 Dátum: 2016.11.20 21:08:04 »
Gyanítom az nem csapágynak a hangja...A csapágy hang az menet közben jelentkezik...dízeles feeling...
Akkor mi lehet?

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről


Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12041 Dátum: 2016.11.20 21:50:03 »
Akkor mi lehet?

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről

Puffanó hangról még nem hallottam v olvastam sehol...nem tudom..Nehezen,akadva megy 1 es fokozatba?

kksnor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12042 Dátum: 2016.11.20 21:58:41 »
Puffanó hangról még nem hallottam v olvastam sehol...nem tudom..Nehezen,akadva megy 1 es fokozatba?
Nem, ha lassan tolom bele amikor beér akkor kicsit odacsap...

Tapatalkkal küldve az én Z1 eszközömről


Joe t3-x

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12043 Dátum: 2016.11.20 22:10:42 »
Az én 2004-es 1.8b wagon-om is felhúzza egyszerű zárás gomb nyomásra.viszont csak az elsőket.Gyanítom a riasztó tudja ezt.

Na holnap megnézem hogy a jobbkormányos tudja-e   :hmmmm: ::)

Joe t3-x

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12044 Dátum: 2016.11.20 22:13:08 »
T25 2003-as 1,8 benzin. Alacsony alapjáratra van valami tipp? Kb 500-600 ha meleg a motor