Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765457 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11985 Dátum: 2016.11.18 11:04:35 »
10 perc házimunka. Egerben a Bervában van egy gázrugógyártó cég, 2000 forint körüli összeg. (Nem emlékszem, hogy pár vagy darab... :hmmmm:)
Köszi a tippet! Cikkszámot tudtok mondani ami alapján náluk meg tudom rendelni?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11986 Dátum: 2016.11.18 11:56:52 »
Köszi a tippet! Cikkszámot tudtok mondani ami alapján náluk meg tudom rendelni?
Van az oldalukon típus szerinti kereső

Vaskalp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11987 Dátum: 2016.11.18 18:23:44 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2004 évi 1.8 t25 sedanom. Következő a problémám. Két napja csak nyitni tudtam az ajtókat, zárni nem a kulcson lévő gombokkal. A mai nap, meg fogta magát a drága, és megint nyílnak az ajtók a gombok megnyomására. A probléma az, hogy a csomagtartót viszont az istenért sem nyitja  :cry:. Kulcsal nem tudom nyitni, mert el sem fordul a csomagtartó zárjában. Nyáron már kiszereltem ezért a zárbetétet és bőven kapott wd40-t, de sajna az sem segített. Mintha nem is hozzá való lenne a kulcs  :hmmmm: . A sors iróniája, hogy a hátsó üléstámlát ledönteni nem tudom, mert az előző tulaj szétbarmolta a mechanikáját. Tehát a csomagtartóba bejutni nem tudok. Valakinek valami ötlete, hogyan tudnám megoldani a problémát? :helpsmilie:
A segítséget előre is köszönöm!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11988 Dátum: 2016.11.18 18:59:59 »
Szia!

Gondolom a csomagtartóban is van központi zár motor! Annak a vezetékeit, ha megtalálnád, arra lehet egy direkt 12V-t adni és akkor nyílna a csomi ajtó. Persze ennek feltétele, hogy a motorja jó legyen...mert ugye nem tudjuk miért nem nyílik. :hmmmm:
Az is lehet, hogy valamiért szorul az a motor/mechanika( pl hideg miatt). Próbáld melegebb időben távirányítóval..többször nyitni zárni...hátha megadja magát!
Persze rajz/bátorság hiányában egy autóvillamosságis szerintem megoldja. :yes:
szvsz. :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

mipo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11989 Dátum: 2016.11.18 19:11:37 »
Először vidd be egy szakszervizbe, mert nem érdemes találgatni  :no: százezer forintos cuccoknál!!!! A részecskeszűrőt párezer forintért (5-7) regenerálják (az sose árt :yes:) és legalább megmondják, hogy az-e a baja.

Köszönöm előre is. Majd meglátom, hogy hogyan tovább

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11990 Dátum: 2016.11.18 19:42:42 »
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2004 évi 1.8 t25 sedanom. Következő a problémám. Két napja csak nyitni tudtam az ajtókat, zárni nem a kulcson lévő gombokkal. A mai nap, meg fogta magát a drága, és megint nyílnak az ajtók a gombok megnyomására. A probléma az, hogy a csomagtartót viszont az istenért sem nyitja  :cry:. Kulcsal nem tudom nyitni, mert el sem fordul a csomagtartó zárjában. Nyáron már kiszereltem ezért a zárbetétet és bőven kapott wd40-t, de sajna az sem segített. Mintha nem is hozzá való lenne a kulcs  :hmmmm: . A sors iróniája, hogy a hátsó üléstámlát ledönteni nem tudom, mert az előző tulaj szétbarmolta a mechanikáját. Tehát a csomagtartóba bejutni nem tudok. Valakinek valami ötlete, hogyan tudnám megoldani a problémát? :helpsmilie:
A segítséget előre is köszönöm!
Nekem fenntartásaim vannak a wd csodaszer zárakhoz történő alkalmazásánál. :nono: Azt gondolom, hogy a zár csapjainál lévő olajszármazékok nem csak a csúszást segítik elő, hanem az idő előrehaladtával a megöregedett olaj inkább ragasztóként funkcionál, azaz odaköti a szálló por részecskéit, és kész a baj. A zár nyelvénél, pedig eredendően zsírt használunk, annak az olaj kifejezetten árt, :nono: mivel feloldván a zsírt, az később kenés nélkül fog működni.
Visszatérve a problémádra, elképzelhető, hogy kissé feszül a csomagtér ajtaja, és azért nem nyit ki. Próbáld meg ki- vagy benyomni nyitás közben, esetleg jobbra vagy balra tolni, hátha akkor kinyit a központizárral. Ha így kinyitna, akkor muszáj az ajtón állítani. Ha nem, akkor lehet, hogy tényleg a motor adta meg magát. :hmmmm:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11991 Dátum: 2016.11.18 19:50:19 »
Az enyémen sem ment a csomagtartó zár nyitása kulccsal, amikor megvettem.
A magyarázat "Ez ilyen, évek óta nem működik" volt...
Befújtam többször WD40-nel, nem indult meg. Csak a belső bowdenes nyitóval ment. Egyszer megint befújtam, közben csináltam a kocsin valamit, és bentről kinyitottam a csomagtartót, a zár így függőleges helyzetbe került. Ez volt a megoldás, jobban befolyt a WD40, utána már mindig működik hála Istennek. Nekem bejött ez a vegyszer, a zárakat ilyenkor ezzel szoktam óvatosan beereszteni, nem fagynak be.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.18 19:52:10 írta vd1234 »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11992 Dátum: 2016.11.18 19:52:39 »
Az enyémen sem ment a csomagtartó zár nyitása kulccsal, amikor megvettem.
A magyarázat "Ez ilyen" volt...
Befújtam többször WD40-nel, nem indult meg. Csak a belső bowdenes nyitóval ment. Egyszer megint befújtam, közben csináltam a kocsin valamit, és bentről kinyitottam a csomagtartót, a zár így függőleges helyzetbe került. Ez volt a megoldás, jobban befolyt a WD40, utána már mindig működik hála Istennek. Nekem bejött ez a vegyszer, a zárakat ilyenkor ezzel szoktam óvatosan beereszteni, nem fagynak be.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
A te véleményed nem releváns, mert neked tuti rokonod a wd. Igaz vd? :D
Biztosan segit a wd, ha már baj van, de ha nincs, én nem igazán nyomkodnék csakúgy a zárba mindenféle cuccokat, max a zárolajzó jégoldót, ha már minden kötél szakad.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.18 19:55:17 írta Izso »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11993 Dátum: 2016.11.18 19:58:35 »
Neked lehet nem, de nálam 5 éve működik, nem látom okát, hogy ne használjam. Aki nem akarja, ne tegye, csak tapasztalatot írtam.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


Vaskalp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11994 Dátum: 2016.11.18 20:01:45 »
Most néztem, hangra olyan mint ha a központizár nem is nyitná a csomagtér ajtót, csak az utastér ajtókat. A csomagtéren lévő gombot megnyomva hallani, hogy az elektromos nyitószerkezet dolgozik, de felnyitni nem lehet. :no: Mivel az ülésdöntés nem megoldható, sajnos az utastér felől sem férek hozzá semmihez. A kézikönyvében olvastam, hogy a hátsóülés hátulján van két reteszelő gomb, aminek zárt állásba húzása után se központi zárral, se távirányítóval nem nyitható a csomagtér. Lehet, hogy mivel az elöző tulaj szétbarmolta ezt a mechanikát,valami ott most zárohatta nekem a nyitási lehetőséget?
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.18 20:03:23 írta Vaskalp »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11995 Dátum: 2016.11.18 20:07:27 »
Neked lehet nem, de nálam 5 éve működik, nem látom okát, hogy ne használjam. Aki nem akarja, ne tegye, csak tapasztalatot írtam.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
Csak a neveddel viccelődtem. :hug: (Bár, nem illik...)
Én azért nem használok a zárba ilyen szereket, mert a 90-s évek elején volt pár hónapig egy dáciám, és annak (ha jól emlékszem) a csomagtartó zár lapkái szó szerint szétcsúsztak egy belefújt valamilyen csodaszertől. Pedig az eredeti, kézzel szerelt dácia volt, nem holmi japán vacak :nono: :D

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11996 Dátum: 2016.11.18 20:13:59 »
Semmi probléma, vettem.
Azt hiszem, hogy ha ártana, akkor 5 év alatt kiderült volna, de nem, ezért írtam. Daciáról nincs közvetlen tapasztalatom (az utcában még van 1-2db), de szerintem a Toyotával nem egy kategória.
Igazad van a porgyűjtésről, de nem engedem beszáradni, kap pótlást néha. Állítólag szilikonnal ragacs lesz, de nem próbáltam ki. Zárnyelvekre én sem ezt használom.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11997 Dátum: 2016.11.18 20:18:29 »
Semmi probléma, vettem.
Azt hiszem, hogy ha ártana, akkor 5 év alatt kiderült volna, de nem, ezért írtam. Daciáról nincs közvetlen tapasztalatom (az utcában még van 1-2db), de szerintem a Toyotával nem egy kategória.
Igazad van a porgyűjtésről, de nem engedem beszáradni, kap pótlást néha. Állítólag szilikonnal ragacs lesz, de nem próbáltam ki. Zárnyelvekre én sem ezt használom.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
Lehet, hogy anno én is valami szilikont fújhattam a román csodába.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11998 Dátum: 2016.11.18 20:20:08 »
Most néztem, hangra olyan mint ha a központizár nem is nyitná a csomagtér ajtót, csak az utastér ajtókat. A csomagtéren lévő gombot megnyomva hallani, hogy az elektromos nyitószerkezet dolgozik, de felnyitni nem lehet. :no: Mivel az ülésdöntés nem megoldható, sajnos az utastér felől sem férek hozzá semmihez. A kézikönyvében olvastam, hogy a hátsóülés hátulján van két reteszelő gomb, aminek zárt állásba húzása után se központi zárral, se távirányítóval nem nyitható a csomagtér. Lehet, hogy mivel az elöző tulaj szétbarmolta ezt a mechanikát,valami ott most zárohatta nekem a nyitási lehetőséget?
Itt van egy ábra az ülés szerkezetéről, hátha segít bejutni a csomagtartóba. http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2007_TOYOTA_AVENSIS_CDT250L-ALMGYW_7102.html
Egy camry hasonló problémával: youtube keresőbe ezt írd be: 2007 Camry Trunk Won't Stay Closed / Won't Close

« Utoljára szerkesztve: 2016.11.18 20:26:58 írta Izso »

Vaskalp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11999 Dátum: 2016.11.18 20:38:13 »
Köszönöm! Megnézem.