Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765123 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11280 Dátum: 2016.06.24 20:54:55 »
Hol csinálnak denso befecsi felújítást? 2003 2.0 d4d T25
A 4-es hengernél nem túl jó az érték.
Élő adatoknál 1-es 0,6 2-es 1 3-as 0,6 4-es -2,1!!!
Pumpa nyomása megfelelő azzal nincs gond.

Próbálkozni érdemes valami házi praktikával?
Pl gázolajszűrő csere majd prémium benya, mindenféle tisztító adalék?

Magyarország egyetlen hivatalos Denso gyári technológiával dolgozó injektor felújító szervize a keceli Benedecki műhely. Én is náluk újíttattam fel, de nekem sajnos mind a négyet kellett. Van hivatalos Denso-s engedélyük, rendelkeznek minden szükséges géppel és gyári alkatrésszel.
Náluk, vagy ha van ismerősöd normális autószerelői kedvezménnyel akkor pl. Bárditól a gyári új injektor 100 alatt megvan, Áfával, számlával,garanciával. A felújítás ennek kb.  a 2/3-a.
Rákeresel megtalálod, telefonálsz, értelmesen elmondanak mindent. Ha időpontra mész, akkor kb. 1-2 óra, megvárható a művelet.

Üdv:
BF

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11281 Dátum: 2016.06.26 17:56:10 »
Úgy van! Az 1ZZU motorkód a garival cserélt blokkot jelenti. Örülj neki, hogy ilyened van![emoji6]

Figyelj azért!

Ilyenem van, nálam mégsem örömteli a helyzet...

Köszönöm szépen én is bepi81 segítségét (lsd Corolla-vásár), egyenlőre vizsgálódás, a probléma teregetése (remélem megoldással) később.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11282 Dátum: 2016.06.26 19:11:30 »
Úgy van! Az 1ZZU motorkód a garival cserélt blokkot jelenti. Örülj neki, hogy ilyened van![emoji6]

Túrom a papírokat, és ha jól látom az én jószágom már első forgalomba helyezésekor is az 1ZZU... s motorszámmal jött ki.
Eddig azt hittem ezeket cserélték :eek:
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11283 Dátum: 2016.06.26 19:38:59 »
És pontosan mikori gyártmányú a tied (év/hó)?
Mert a gyári javított blokkok 2005. Június végétől jöttek.
És az is fontos, hogy motorszáma van az autódnak, vagy motorkódja?
Én most tabletről Tapatalkról olvasom a fórumot, itt nem látszik az aláírásod.

Ha motorszámod van és 2005/06 előtti gyártás, akkor sajnos beleesik az olajevős időszakba?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11284 Dátum: 2016.06.26 20:04:06 »
És pontosan mikori gyártmányú a tied (év/hó)?
Mert a gyári javított blokkok 2005. Június végétől jöttek.
És az is fontos, hogy motorszáma van az autódnak, vagy motorkódja?
Én most tabletről Tapatalkról olvasom a fórumot, itt nem látszik az aláírásod.

Ha motorszámod van és 2005/06 előtti gyártás, akkor sajnos beleesik az olajevős időszakba?

2004.03.16 az első forgalomba helyezés a csodás Füssen-ben (folyóparti városka az osztrák-német határon).
A könyvébe beírt első motorszám: 1ZZU389147 (tehát nem 1ZZFE...) s ez van benne most is.
Alvázszáma alapján 2003 végi a gyártás...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11285 Dátum: 2016.06.26 21:57:51 »
Akkor az szinte biztos, hogy nem a javitott blokk, hacsak nincs markaszervizes bejegyzésben rögzítve a csere ténye.
Az 1ZZFE a motorcsalad elnevezése, a motorszám 1ZZU.........
Ha gariban cserelt lenne, akkor a számokat kiütik belőle és csak 1ZZU marad.
Ha motor gyűrűzésére kerulne sor, alkatrész beszerzésben tudok segiteni, mert a helyi Szakal-Metal boltban van ismerősöm.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

pauza

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11286 Dátum: 2016.06.26 22:00:33 »

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
2005-ös D-4-D avensis -em van,185 e/km , ha hihetek neki?!
3000-es fordulat fölött eléggé füstöl "feketén" egr -t kitakarítottam, nem volt túl koszos!
Mi lehet a hiba?
Győr mellett lakom esetleg tud valaki egy jó szerelőt?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11287 Dátum: 2016.06.26 22:55:06 »
Akkor az szinte biztos, hogy nem a javitott blokk, hacsak nincs markaszervizes bejegyzésben rögzítve a csere ténye.
Az 1ZZFE a motorcsalad elnevezése, a motorszám 1ZZU.........
Ha gariban cserelt lenne, akkor a számokat kiütik belőle és csak 1ZZU marad.
Ha motor gyűrűzésére kerulne sor, alkatrész beszerzésben tudok segiteni, mert a helyi Szakal-Metal boltban van ismerősöm.

Először is jobban körbe kell nézni:
- lehet az olaj sem tetszik neki (Total Quartz Ineo MC3 5w40)
- PM-ben írtam, hogy van némi olajfilm a motoron (csepp nincs alatta sem a garázsban, sem a melóhelyi parkolónál), tömítéseket
- szerelőt is keresni, helyben csak "kisszervizes" van,
- alkatrész forrásom akad, több is (ilyenkor bontásnál derül ki, akkor kell minden)
- idő, na az a legnagyobb hiány, halványlilám sincs, hogy mikor :(

Kösz a felvilágosítást a motorszám-motorkód dologgal, teljesen rosszul volt az én fejemben.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11288 Dátum: 2016.06.26 23:10:09 »
Először is jobban körbe kell nézni:
- lehet az olaj sem tetszik neki (Total Quartz Ineo MC3 5w40)
- PM-ben írtam, hogy van némi olajfilm a motoron (csepp nincs alatta sem a garázsban, sem a melóhelyi parkolónál), tömítéseket
- szerelőt is keresni, helyben csak "kisszervizes" van,
- alkatrész forrásom akad, több is (ilyenkor bontásnál derül ki, akkor kell minden)
- idő, na az a legnagyobb hiány, halványlilám sincs, hogy mikor :(

Kösz a felvilágosítást a motorszám-motorkód dologgal, teljesen rosszul volt az én fejemben.
Az olajjal nincs gond, az jó.
Az olajköddel gyakorlatilag nem távozik a motorodból olaj mennyiség.
Ha alapvetően jó állapotú az autód, akkor 90%, hogy elég a gyűrűszett, hengerfej- és szelepfedél tömítés, a főtengely szimering, a szelepszárszimeringek cseréje és a hengerfej felújítása.
Ezt az általam adott műhelyben kb 40000 Ft anyadíj és kb 66000 Ft munkadíjjal megbízhatóan elvégzik.
És ez nagyon olyan munka, amit nem bíznék akárkikre.
Más megoldás a problémára nincs. Sem adalék, sem csodaszer, sem egyéb.
A beavatkozás 3 munkanapot vesz igénybe.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

extasymajom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11289 Dátum: 2016.06.27 13:05:07 »
Szia.Teljesen ugyanez a hiba volt nekem is! Már megoldódott! Hülyeséget írtam vagyis mondtak nekem, két külön szivattyúról megy az első és a hátsó!!! Az első szivattyú az egy kis méretű és a jobb első kerék előtt található a tartály oldalán. Lökhárítót bontani nem kell, hanem a műanyagot kell a kerék felől lebontani, de ezt csak emelve lehet elvégezni vagy talán aknán, de abban nem vagyok biztos...Nekem 7000 ft volt az utangyártott plusz 2 ezer munkadij. Azóta nagyon sokat hasznaltam mert szakadó esőbe jöttem ki külföldre, tökéletesen teszi a dolgát, felesleges 32 e ft ért gyárit, nekem a toyotaba annyit mondtak rá, sztm felejtsd is el...Pár perc a cseréje...

Ez azért megnyugtató hír. Köszönöm akkor beszerzek egy utángyártott darabot és kicserélem. Esetleg van infód honnan érdemes vagy te milyet vettél?

extasymajom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11290 Dátum: 2016.06.27 13:58:07 »
Sziasztok Vasárnap egy furcsa zörejre Lettem figyelmes. Beindítás után kattogó hangot hallottam ami a kocsi leállítása után sem szünt meg csak akkor ha  a kulcsot is kivettem. Újra gyújtásra raktam és megint elindult.
Valahonnan a rádió mögül jött a hang, ezért kikaptam a kesztyűtartót és mélyen a középkonzol mögött de  a rádió alatt láttam egy fehér műanyag tengelyszerűséget ami folyamatosan mozgott és kattogott. Olyan mintha egy tengelynek hiányozna egy csavarja ami miatt most idiótán jár. ha megfogom a  hang megszűnik. Szerintetek mi lehet ez a cucc és hogyan orvosoljam a problémát??

A képen pirossal jelöltem a kérdéses alkatrészt.


esi89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11291 Dátum: 2016.06.27 18:46:20 »
Sziasztok!

2007-es 1.8 benzines Avensisembe szeretnék tempomatot varázsolni. Kimérték de sajna gyárilag nincs semmi kiépítve benne.
Van valakinek tapasztalata esetleg konkrét típus javaslata, hogy milyet tegyek bele?
Köszi előre is.
Norbi

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11292 Dátum: 2016.06.27 20:32:16 »
Az olajjal nincs gond, az jó.
Az olajköddel gyakorlatilag nem távozik a motorodból olaj mennyiség.
Ha alapvetően jó állapotú az autód, akkor 90%, hogy elég a gyűrűszett, hengerfej- és szelepfedél tömítés, a főtengely szimering, a szelepszárszimeringek cseréje és a hengerfej felújítása.
Ezt az általam adott műhelyben kb 40000 Ft anyadíj és kb 66000 Ft munkadíjjal megbízhatóan elvégzik.
És ez nagyon olyan munka, amit nem bíznék akárkikre.
Más megoldás a problémára nincs. Sem adalék, sem csodaszer, sem egyéb.
A beavatkozás 3 munkanapot vesz igénybe.
Szia
Bocsás meg én eddig nem voltam képben ezzel az olaj fogyasztó dologgal. Fél sem merült a vásárlás előtt hogy egy toyota rossz lehet. A tulaj azt mondta kell néha utána önteni olajat. Honnan fogom tudni hogy leragadtak az olaj lehúzó gyürük? Nem érezni az autón semmit szépen megy gyönyörű egyenletes az alapjárat a kipufogó sem kormos . Ha még kell lépnem a felújítást a mühely hol van? Én Szegeded lakom. 10w-40 olajat  (mannol molibdén) raktam bele akkor ez nem volt jó döntés? Több éve rakosgatjuk a pénzt és sikerült bevásárolni ba.....m. Pedig ez a legjobb autónk eddig.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11293 Dátum: 2016.06.27 21:47:27 »
Szia
Bocsás meg én eddig nem voltam képben ezzel az olaj fogyasztó dologgal. Fél sem merült a vásárlás előtt hogy egy toyota rossz lehet. A tulaj azt mondta kell néha utána önteni olajat. Honnan fogom tudni hogy leragadtak az olaj lehúzó gyürük? Nem érezni az autón semmit szépen megy gyönyörű egyenletes az alapjárat a kipufogó sem kormos . Ha még kell lépnem a felújítást a mühely hol van? Én Szegeded lakom. 10w-40 olajat  (mannol molibdén) raktam bele akkor ez nem volt jó döntés? Több éve rakosgatjuk a pénzt és sikerült bevásárolni ba.....m. Pedig ez a legjobb autónk eddig.
Látod, ez egy eleve megtévesztő kiindulási pont.[emoji6]
A Toyota is lehet rossz, lehet konstrukciós hibája (olajevés), de az valóban igaz, hogy szinte soha nem olyan jellegűek a hibák, hogy az autó váratlanul, minden előjel nélkül megálljon.
A leragadt gyűrűknek semmi egyéb jele nem lesz az olajfogyasztáson kívül, ami látható, vagy hallható lenne. Az idő és megtett km-ek előrehaladtával egyre nagyobb mértékben fogja enni az olajat. Sok-sok km-nél eldugulhat a katalizátor, aminek a cseréje drága mulatság.
Én azt javaslom, hogy ha teheted, csináltasd meg a motorgenerált. Ha nem is azonnal, de próbáld meg beütemezni pl. jövőre. Szegedről hozd el Békéscsabára az autót, vonat visszavisz. 3 munkanap múlva jöhetsz érte. Igen, 110 000 Ft nem kevés pénz, de kihúzták az autó konstrukciójának egyetlen méregfogát. A többi költség csak a kopó-fogyó alkatrészekre fog elmenni.
Én magam is megtettem mindezt és nem bántam meg. Ha az autód egyébként jó állapotú és megfelel nektek minden tekintetben, akkor érdemes felújíttatni. Tudni fogod, mi van benne!
Alkatrész ügyben neked is felajánlom a segítségemet és jelzem, semmilyen anyagi előnyöm nem származik sem a SZM bolt, sem a szerelő részéről, pusztán a segíteni akarás.[emoji6]

10W-40-et ne. Gyári ajánlás 5W-30 API SL ACEA A3/B3/B4. Egyes szerelők ajánlják még a jó minőségű 5W-40-et is, azzal sem lehet a motornak semmiféle gondja.
Mannolt felejtsd el, jó nevű olajat kell venni megbízható forrásból.
Liqui Moly, Castrol, Eneos, Total, Mobil1, vagy a gyári.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11294 Dátum: 2016.06.27 22:11:43 »

Köszönöm szépen élni fogok a felajánlott segítséggel. Ha a fortuna0728@gmail.com e mail címre küldenél elérhetőséget akkor ahogy összeszedtem a pénzt keresnélek ez ügyben. Természetesen nem kívánom ingyen hiszen teljesen ismeretlenül felajánlottad a segítséget ezt valamilyen formában honorálni fogom Az autó nagyon jó állapotú sérülés mentes egyébként is kiszállni csak óriási buktával tudnék kidobni való pénzem pedig nincs. Vagyok olyan hülye hogy tájékoztatnám a vevő jelöltet a problémáról  :yes: pók