Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763383 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11265 Dátum: 2016.06.21 15:39:37 »
Sziasztok, kérdezem hátha találkoztatok már a problémával.
T25 2004 kombi avensis. Az első ablakmosóm megadta magát. Nem tudom hol lehet a hiba. A hátsó működik.
Amikor spricckolni akarok előre akkor nem hallom a motor zúgását, hátra hallani. A csőben van folyadék így szerintem nincs eldugulva. A motorra gyanakszom, hogy megadta magát. A kérdés, a tartály alján van a motor? Az első és  a hátsó ablakmosónak külön motorja van?
Lökhárító megbontása nélkül hozzá lehet valahogy férni?

Előre is köszi ha van ötletetek.

Két oldallal ezelőtt Laller85-nek volt hasonló problémája, nem tudom megoldotta-e már... de ott leírtak szerint egy szivattyúról-motorról megy minden. Ha nem dugulás, akkor lehet hogy a bajuszkapcsoló ezen állása és a szivattyú között nincs kapcsolatod.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

extasymajom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11266 Dátum: 2016.06.21 15:43:56 »
Két oldallal ezelőtt Laller85-nek volt hasonló problémája, nem tudom megoldotta-e már... de ott leírtak szerint egy szivattyúról-motorról megy minden. Ha nem dugulás, akkor lehet hogy a bajuszkapcsoló ezen állása és a szivattyú között nincs kapcsolatod.

Köszönöm akkor ha egy szivattyú van, szerintem a kapcsolónál lesz a hiba. Kiégett biztosítékot nem találtam legalábbis a motortérben. A kormány alattiakat még nem szedegettem ki. Azt nem tudom, hogy a kapcsolót hogyan teszteljem  le.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11267 Dátum: 2016.06.21 20:20:45 »
A bal oldali nem vészes, de a jobb oldali az cumi, ott lefelé még jön a zárófedél, de ott vége a dalnak. Viszont a lökhárító leszereléséhez a kerékjárati ívek borításának lebontását még nagyobb szívásnak ítéltem, úgyhogy végül Izso tanácsára kicsit elfeszítettem az ablakmosó tartályt. De úgy se ment, mert kellett volna tartani, meg amellé még két kéz. Végül a nejem elfeszítette az ablakmosó tartály betöltőjét, én meg a helyére tettem 20 másodperc alatt az izzót és a zárófedelet is. Nem tudm, hogy személyesen Siva tervezte-e a rendszert, vagy csak anorexiás japánok, de.... :ph34r:

Izzó kicserélve... Az akksi rögzítésének megszüntetése és kicsit félrepiszkálása után gyerekjáték, az izzó hátsó zárófedél viszont nem volt a helyzet magaslatán, a pattintós fele a helyére volt erőszakolva, de a sárvédő felől nem volt a helyére dugva, így arról volt egy fél ujjnyi rés. Persze megpróbáltam rendesen visszatenni :( és a pattintós része leheletnyi, de legalábbis minimális erőltetéstől letört.
Gondolom a pára, a víz hamar kinyírja az izzót ezért van... most ragasszam oda? :D
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11268 Dátum: 2016.06.21 21:02:01 »
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek most vettünk egy 2003 07 havi 1.8 avensist cseréltünk olajat egyebeket de az autó motor száma 1zzu kezdetü ilyen motor számot nem talált az alkatrész kereskedő csak 1zzfe kezdetü tud valaki erről valamit? Köszönöm

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11269 Dátum: 2016.06.21 21:14:25 »
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek most vettünk egy 2003 07 havi 1.8 avensist cseréltünk olajat egyebeket de az autó motor száma 1zzu kezdetü ilyen motor számot nem talált az alkatrész kereskedő csak 1zzfe kezdetü tud valaki erről valamit? Köszönöm


A fórum korábbi részeiből (lehet hogy Ave I)
"A régi motorkódban még talán benne van, hogy 1ZZFExxxxxxxxx, de a gariban javított motornál már csak az 1zz és néhány szám. Tehát, rövidebb a javított motor kódja. A Toyota visszavette a régi blokkokat, "felújította", leköszörülte a motor kód 1ZZ utáni részét és Optifit márkaként adja."
Olajevés és annak orvoslása téma.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11270 Dátum: 2016.06.21 21:24:23 »
Úgy van! Az 1ZZU motorkód a garival cserélt blokkot jelenti. Örülj neki, hogy ilyened van![emoji6]
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.21 21:52:49 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11271 Dátum: 2016.06.21 21:40:43 »
Rendben köszönöm

ToyoMomo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11272 Dátum: 2016.06.21 23:08:34 »
Akkor egy lehetséges gonddal kevesebb.  :)

Néztem én is külföldi fórumokat - nálam a német előnyösebb - és ott is írtak erről a hideg üzemi dadogásról. Sok mindent próbáltak gyertyák, adalékok, légtömegmérő stb. de egyik se hozott tökéletes megoldást. Viszont többen is írták, hogy voltak ecu szoftverfrissítésen és utána nekik véglegesen megoldódott a probléma némi (0,4-0,5 liter) fogyasztáscsökkentéssel.
Hallottatok erről, van erről vmi tapasztalat?

Én sajna nemtudom,hogy van-e vagy nincs EGR-em a kocsiban(német).Mindenesetre hétvégén átnézem a motort,és amit tudok kipucolok. De ha igy se szünik meg a szaggatás megérdeklődöm a Toyotánál az ecu frissitésről. Remélem nem vmi horribilis összegről van szó  :?:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11273 Dátum: 2016.06.22 11:44:44 »
sziasztok,

Munkatársamnak 2001-es Avensise van 1.8 VVTI 95kW és világít benne a check engine lámpa.
Elvitte márkaszervízbe hibakód olvasásra, és "oxygen sensor" hibát találtak.
Úgy emlékszik, hogy a robbantott ábrán a motor jobb felső sarkában lévő lambda szonda a hibás, persze a robbantott ábráról készült képet nem kapta meg, mikor közölte, hogy nem itt javíttatná meg mert a 44ezres alkatrész ár sokkolta + 1 óra munkadíj. :)

Denso lambda szondából kettő félét találtam a neten: DENSO DOX-0109 és DOX-0270
Meg tudjátok mondani, pontosan melyik tipust kell megvennie?
köszi.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11274 Dátum: 2016.06.22 21:03:49 »
Sziasztok, kérdezem hátha találkoztatok már a problémával.
T25 2004 kombi avensis. Az első ablakmosóm megadta magát. Nem tudom hol lehet a hiba. A hátsó működik.
Amikor spricckolni akarok előre akkor nem hallom a motor zúgását, hátra hallani. A csőben van folyadék így szerintem nincs eldugulva. A motorra gyanakszom, hogy megadta magát. A kérdés, a tartály alján van a motor? Az első és  a hátsó ablakmosónak külön motorja van?
Lökhárító megbontása nélkül hozzá lehet valahogy férni?

Előre is köszi ha van ötletetek.

Szia.Teljesen ugyanez a hiba volt nekem is! Már megoldódott! Hülyeséget írtam vagyis mondtak nekem, két külön szivattyúról megy az első és a hátsó!!! Az első szivattyú az egy kis méretű és a jobb első kerék előtt található a tartály oldalán. Lökhárítót bontani nem kell, hanem a műanyagot kell a kerék felől lebontani, de ezt csak emelve lehet elvégezni vagy talán aknán, de abban nem vagyok biztos...Nekem 7000 ft volt az utangyártott plusz 2 ezer munkadij. Azóta nagyon sokat hasznaltam mert szakadó esőbe jöttem ki külföldre, tökéletesen teszi a dolgát, felesleges 32 e ft ért gyárit, nekem a toyotaba annyit mondtak rá, sztm felejtsd is el...Pár perc a cseréje...

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11275 Dátum: 2016.06.23 14:10:15 »
Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy a ferde hátú T25 csomagtartó műanyagborításának mennyire bonyolult a levétele és vissza helyezése?
A baloldali csomagtér-világítást a jobb oldalon is szeretném megismételni, és annak a vezetékelése miatt kérdezem.

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11276 Dátum: 2016.06.23 22:01:35 »
Hol csinálnak denso befecsi felújítást? 2003 2.0 d4d T25
A 4-es hengernél nem túl jó az érték.
Élő adatoknál 1-es 0,6 2-es 1 3-as 0,6 4-es -2,1!!!
Pumpa nyomása megfelelő azzal nincs gond.

Próbálkozni érdemes valami házi praktikával?
Pl gázolajszűrő csere majd prémium benya, mindenféle tisztító adalék?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11277 Dátum: 2016.06.24 15:20:30 »
Hol csinálnak denso befecsi felújítást? 2003 2.0 d4d T25
A 4-es hengernél nem túl jó az érték.
Élő adatoknál 1-es 0,6 2-es 1 3-as 0,6 4-es -2,1!!!
Pumpa nyomása megfelelő azzal nincs gond.

Próbálkozni érdemes valami házi praktikával?
Pl gázolajszűrő csere majd prémium benya, mindenféle tisztító adalék?
Prémium benyát nem javasolnám :)
inkább OMV prémium dízelt, de először megcsináltatnám a befecskendezőt, mert addig hiába, ha ilyen rosszak az értékek. Házilag semmikép sem lehet.
Ezt fel lehet újítani? Mert a Siemens az kuka és kb 60e/db, a Delphi tán a legolcsóbban felújítható az 30/db a Bosch és Densoról nincs ötletem, arról érdeklődj.
a fenébe, pedig a 2.0 D4-D úgy tetszik.... hány km van benne, hogy fel kell újítani?

A nyomásszabályzó szelep jó? Néztétek, hogy azzal nincs-e gond? Résolajmérés volt már? Igazán hozzáértő diagnosztát keresnék fel, mert nem mindegy mit kell cserélni/felújítani.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.24 15:25:57 írta rokafiu77 »

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11278 Dátum: 2016.06.24 17:44:02 »
Prémium benyát nem javasolnám :)
inkább OMV prémium dízelt, de először megcsináltatnám a befecskendezőt, mert addig hiába, ha ilyen rosszak az értékek. Házilag semmikép sem lehet.
Ezt fel lehet újítani? Mert a Siemens az kuka és kb 60e/db, a Delphi tán a legolcsóbban felújítható az 30/db a Bosch és Densoról nincs ötletem, arról érdeklődj.
a fenébe, pedig a 2.0 D4-D úgy tetszik.... hány km van benne, hogy fel kell újítani?

A nyomásszabályzó szelep jó? Néztétek, hogy azzal nincs-e gond? Résolajmérés volt már? Igazán hozzáértő diagnosztát keresnék fel, mert nem mindegy mit kell cserélni/felújítani.
Toyota szervizben nézték nagygépen, minden más jó csak a 4-es a rossz, csak azt kell cserélni. 325000km van benne.
Ja és denso azaz szopó... :)

Benyánál természetesen gázolajra gondoltam. :)

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11279 Dátum: 2016.06.24 18:40:31 »
Két lehetőséged van : Vagy veszel újat cirka 150 ezerért vagy veszel bontottat. Esetleg felújíttatod a neten ha rákeresel találsz műhelyeket. A bontottra szavaznék azt hiszem 60 ezerért volt nemrég a jófogáson 4 db. Abból válogathatsz hogy neked melyik a jó.
Egyébként mik voltak a tünetek amiért a szervizt felkerested?