Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765123 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10875 Dátum: 2016.04.14 19:29:08 »
De ez csak a munkadíj? Meg vezérlés csere is szükséges, nemcsak vízpumpa. Ezeket az árakat azért megmondom őszintén sokallom egy kissé. :S
Nem, ez a gyári anyagokkal és a kedvezményes munkadíjjal kompletten márkaszervízben. Kérdezz rá nyugodtan, 4+ szervízakció a neve.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10876 Dátum: 2016.04.14 20:40:11 »
Ma beszéltem a Toyotával, kész a kocsim. Holnap mehetnék érte!  :clap:
58ezer lett a vége, hogy sok-e vagy kevés mindenkinek a fantáziájára bízom.  :D
Szombaton lecseréltetem a gumikat, megkapja a nyári alufelnis papucsokat, úgy várom már, mint egy új autó átvételét.  :wub:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10877 Dátum: 2016.04.14 21:25:37 »
Ma beszéltem a Toyotával, kész a kocsim. Holnap mehetnék érte!  :clap:
58ezer lett a vége, hogy sok-e vagy kevés mindenkinek a fantáziájára bízom.  :D
Szombaton lecseréltetem a gumikat, megkapja a nyári alufelnis papucsokat, úgy várom már, mint egy új autó átvételét.  :wub:
Árban egész jó. Az a szívás, hogy 2-3 hétig tart egy csere. Passatomnál a nem márkaszervíz a motorgenerálon kívül mindent egy napon belül megoldott. Ezeket a többnapos (többhetes) javításokat nem tudom felfogni.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10878 Dátum: 2016.04.14 21:51:46 »
Külső féltengely gumiharang csréhez ki kell venni a féltengelyt,vagy lehet cserélni kivétel nélkül is?
Úgy látom elég repedezett,jó lenne kicserélni még kiszakadás előtt.

molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10879 Dátum: 2016.04.14 22:02:37 »
Ket hete csereltem kuplungot. En a LUK mellett dontottem okosban 24e volt a szett. Elotte valeo volt benne Ami gyari hibas lehetett. Annak ellenere hogy latszolag semmi baja se volt, fent fogott a pedal es nem volt jo a valtasi erzet sem. A szerelo kerdezte is minek kell cserelni aztan eszrevette hogy kicsit meg van egve. Ezzel most jo a tartossaga meg majd kiderul.
Köszi szépen! Az tényleg jó ár! Hogy sikerült ennyiért beszerezni? Van még? ;)

Tapatalk-kal küldve az én SM-T700-el


molnarir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10880 Dátum: 2016.04.14 22:04:46 »
Nem, ez a gyári anyagokkal és a kedvezményes munkadíjjal kompletten márkaszervízben. Kérdezz rá nyugodtan, 4+ szervízakció a neve.
Köszi. Inkább azt hiszem megpróbálok én választani. És szerelőt keríteni. Remélem nem szívom meg, de nem is szeretnénk egy vagyont költeni rá. 17 éves, még mondjuk biztosan marad pár évig.

Tapatalk-kal küldve az én SM-T700-el


jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10881 Dátum: 2016.04.14 22:05:03 »
Sziasztok!

Leírom hátha később valakinek segítség lehet.
Biztos sokan olvastátok, az üzemanyag fogyasztás/gyári kis navi kijelzőm villog csak, de nem működik.
Be mentem a gazdagért alatti márkaszervizbe, ahol kedvesen adtak időpontot is.
Bementem erre az időpontra, ekkor a munkafelvevő, mielőtt bejutottam volna a szervizbe, kijött megnézni mi a gond.
Megnézte, és minden diagnosztika nélkül közölte, rossz a kijelző cserélni kell. Kérdeztem, hogy kb 1 hete vettem az autót, meg néznék-e rendben van-e a kocsi. Leültem mert 40eFt lett volna a bevizsgálás.
2 gyermekem van, úton a harmadik, gondolhatjátok nem kértem. A gondom az, hogy szakember nem is látta mégis tudjuk mi a hiba! ROSSZ.
Ezt előtte is gondoltam. Amikor bementünk megnézte a raktáros, van gyári felújított amihez nekem is le kell adni a csere db-ot ez csupán 64eFt.
Vagy zsír új, 324eFt. Nem értem miért olyan nehéz megvizsgálni egy autót? :censored: Ezért vannak ott. Vagy nem? Én szívesen kifizetek 7eFt-ot egy óráért ami alatt mindent meg lehet nézni. Ő szerintük egy átvizsgálás 3 óra. Nem leszek ügyfelük az már biztos.
Szóval bosszantó.
Most rendeltem egy kijelzőt, e-bay ről és ha megjött majd referálok nektek is. Ára 14eFt, burkolattal, de úgy is marad a szép ami nekem van.
Kivenni berakni kb 10 perc. Ha megjavul leírom.

Köszönöm, hogy meghallgattatok.

üdv: Péter
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.14 22:08:02 írta jacko78 »

pati2337

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10882 Dátum: 2016.04.14 22:33:32 »
Sziasztok!

 Van egy T22-es 1997-es gyártású 1.8-as 7A-FE motorkódú Avensisem. 100000 km van az autóban, és a mai napon feltűnt, hogy a motor tetején a gyertyák mögött valami olaj, vagy üzemanyag ereszt a szelepfedélre. Le is fényképeztem. Mi lehet az a cső? Olyan, mintha onnan eresztene valami kifele. Valakinek valami ötlet?

A válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10883 Dátum: 2016.04.14 22:41:55 »
Kérdeztem, hogy kb 1 hete vettem az autót, meg néznék-e rendben van-e a kocsi. Leültem mert 40eFt lett volna a bevizsgálás.
2 gyermekem van, úton a harmadik, gondolhatjátok nem kértem.
Kicsit kiljebb van a Mayer Budakeszin, 16.000ft-ért átnézik, de ha az éves szervízt is megejted, akkor nem számolják fel az átvizsgálást, hanem annak keretében átnézik.
Márkaszervíz sajna nincs berendezkedve műszerésszel, úgyhogy csak újat tud adni horror áron. Meg nem is érdeke szinte ingyen dolgozni. Ha autóműszerészhez elviszed, akkor lehet hogy csak párszáz forintos alkatrész meg mondjuk 7000 ft munkadíj. Nekem a kormányállító kallantyú nélkül jött a kocsi, kérdeztem, hogy mennyi lenne pótolni. Mondták, hogy 700k felett, csak komplett kormányműcserével lehet. Valaki írta itt régebben, hogy T25 szellőző ventillátora nem ment, 120-ért cserélték volna. Ránézéses cserélnikell diagnosztika után mondták. Nem kkérte. Csatlakozók szét lettek húzva és megint összedugva és voila, ment.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10884 Dátum: 2016.04.15 06:53:46 »
Sziasztok!

 Van egy T22-es 1997-es gyártású 1.8-as 7A-FE motorkódú Avensisem. 100000 km van az autóban, és a mai napon feltűnt, hogy a motor tetején a gyertyák mögött valami olaj, vagy üzemanyag ereszt a szelepfedélre. Le is fényképeztem. Mi lehet az a cső? Olyan, mintha onnan eresztene valami kifele. Valakinek valami ötlet?

A válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv!
Üdv! Semmi tragikus.  ;) Az a PCV szelep (szelepfedelet szellőztető egyirányú szelep). Időnként nem árt kipucolni. Egyszerűen lehúzod a vákuumcsövet, kihúzod a műanyag szelepet, és átfújod féktisztítóval. A tömítése is megadhatta magát, idővel megkeményedik. Márkaszervizben 2000 Ft körüli az ára az újnak.
Persze nem mindig elégséges a szelep tisztítás.   

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10885 Dátum: 2016.04.15 07:25:00 »
Sziasztok!


Valószínűleg kuplung problémám van. Már régóta ilyen, de városban egyáltalán nem használjuk, s alapvetően az Alföldön lakunk, de nem szeretném, ha bármi baja lenne a kocsinak.
Avensis t22, 1999-es évjárat, 2.0 benzin, 3S-FE motorkód, 191.000 km.
Indulásnál picit remeg, visszaváltásnál 3->2 szintén egy picit. Amúgy alapvetően nagyon lent fog. (Tehát tövig benyomva, majd engedem fel és elég hamar megtörténik minden). Mivel hidraulikus, állítani nem lehet, de légtelenítés megtörtént.


Néztem a Netet, Szegeden lakom, ahol vásárolni tudok kedvezménnyel, az kizárólag a kovacsauto, vagyis https://alkatreszek.hu/


Ezek a kategóriák vannak:

Kinyomócsapágy
Kuplung főhenger
Kuplung főhenger javítókészlet
Kuplung készlet
Kuplung munkahenger
Kuplungszerkezet
Kuplungtárcsa


Azt gondolom a kuplungkészlet, ami nekem kellhet, háromrészes, tartalmaz:
Kuplung nyomólappal
Kuplungtárcsával
Kinyomócsapággyal


Ez kellene nekem, ugye?


Árakat is írom:
Nexus - 18.000
BluePrint - 37.640
Asco - 40.000
Aisin - 41.240
Luk - 42-43.000
Sachs - 48.500
Valeo - 86.000


Igazából talán a középkategóriában keresgélek, vagyis a Luk és a Sachs, amihez bizalmam lenne. Mi a véleményetek???
Illetve másik kérdés, hogy kuplung hidraulika is kellhet? Tehát főhenger? Abból van Japanparts 11.880-ért. De nem tudom, ezt kell-e cserélni.


Illetve, ha már meg lesz bontva az autó, valószínűleg vezérlés cserét is beütemeznék.


Vezérműszíj készlet árak:
Ina - 15.000
Gates - 18.728 (amúgy a hosszbordás szíj, meg a másik is Gates, pár éve cseréltem)
Contitech - 21.271


Ilyenkor vízpumpát is kell cserélnem? Ha igen, akkor már tényleg eléggé zsebbe kell nyúlnom..
Vezérműszíj + vízpumpa készlet árak:
Ruville - 23.223
Dayco - 34.449
SKF - 42.095
Toyota Hella - 49.961


Kérlek benneteket, segítsetek, hogy melyik lenne a legjobb megoldás, mert eléggé nagy a választék és az árak szórása.


Esetleg ha Szegeden van olyan szerelő, akit nyugodtan mertek ajánlani ezen munkák elvégzésére, azt is szívesen meghallgatom!


Köszönöm! Üdv. Imi
Lehet, hogy csak a tárcsa van megfáradva. Ha nem csúszik a kuplung, csak remeg, az csak a rugók fáradtságára utal. Én nem kezdeném szórni a pénzt. Ha a szerkezet nem kopott, akkor elég lehet a tárcsa+kinyomó csapágy cseréje.
Ha a vízpumpa nem csapágyas, minek cserélni? :?:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10886 Dátum: 2016.04.15 07:31:58 »
Kicsit kiljebb van a Mayer Budakeszin, 16.000ft-ért átnézik, de ha az éves szervízt is megejted, akkor nem számolják fel az átvizsgálást, hanem annak keretében átnézik.
Márkaszervíz sajna nincs berendezkedve műszerésszel, úgyhogy csak újat tud adni horror áron. Meg nem is érdeke szinte ingyen dolgozni. Ha autóműszerészhez elviszed, akkor lehet hogy csak párszáz forintos alkatrész meg mondjuk 7000 ft munkadíj. Nekem a kormányállító kallantyú nélkül jött a kocsi, kérdeztem, hogy mennyi lenne pótolni. Mondták, hogy 700k felett, csak komplett kormányműcserével lehet. Valaki írta itt régebben, hogy T25 szellőző ventillátora nem ment, 120-ért cserélték volna. Ránézéses cserélnikell diagnosztika után mondták. Nem kkérte. Csatlakozók szét lettek húzva és megint összedugva és voila, ment.
A szellőzőventilátorban elég szénkefét cserélni. Szerelési idő: fél óra...

pati2337

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10887 Dátum: 2016.04.15 07:38:15 »
Üdv! Semmi tragikus.  ;) Az a PCV szelep (szelepfedelet szellőztető egyirányú szelep). Időnként nem árt kipucolni. Egyszerűen lehúzod a vákuumcsövet, kihúzod a műanyag szelepet, és átfújod féktisztítóval. A tömítése is megadhatta magát, idővel megkeményedik. Márkaszervizben 2000 Ft körüli az ára az újnak.
Persze nem mindig elégséges a szelep tisztítás.

Köszönöm Szépen a segítséged. Akkor utána járok. Örülök neki, hogy nem nagy a baj.

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10888 Dátum: 2016.04.15 09:16:43 »
T25-ös avensisen a váltó előtti szivargyujtónak melyik a biztosítéka?
Mert nem jó, de addig nem akarom megbontani amig a biztit nem ellenörzöm, és közbe kérdezném, hogy mennyire tipushiba ezeknél ez?

Ami még érdekelne, hogy a baloldali tükröt hogyan lehet szétszedni, mert a tükörlapom mozog, és nagyobb sebességnél folyamatossan vibrál, de álló helyzetben ha kézzel kicsit megnyomkodom nagyon könnyen billeg és nem szeretném elhagyni, mert tudom, hogy a potlás nem egyszerű.
Köszi!

wzolee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10889 Dátum: 2016.04.15 12:18:22 »
Sziasztok.

Tudnátok segíteni alkatrészbeszerzésben? Már egy rakás webáruházat végigböngésztem (bárdi, unix, cromax, stb) de sehol nem találok még egy nyamvadt cikkszámot sem, hogy akár ebay-en rákeressek...

T25 (2005) kombi 2.0 D4D motortartóbak és váltótartóbak infó kellene!

Előre-hátra bebillen a motor és már annyira kivan hogy gázadásra felkoppan...