Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763386 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10770 Dátum: 2016.03.29 14:11:14 »
...
Kíváncsi vagyok mit mondanak kedden, remélem, hogy nem a váltó, mert szvsz. az lenne a legdràgább.  :innocent:
Lehet már tudni vmit?

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10771 Dátum: 2016.03.29 16:10:28 »
Nem elég csak a tárcsát cserélni? :hmmmm: Jóval olcsóbban jönnél ki. Én az ex t25-ben 500e km-nél csak a tárcsát és a kinyomócsapágyat cseréltem, a szerkezetnek kutya baja sem volt.

Az a baj, hogy már meg van rendelve a komplett cucc, és nem tudom visszamondani.
Nem ismerem az autó előéletét, nem tudom mennyi benne a valós km, így legalább nyugodt leszek, hogy rendben van. Fáj ez a költség, pont most, amikor a mosógép is tönkrement és nemsokára születik a gyerkőc is...  :whistling: :wacko:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10772 Dátum: 2016.03.29 17:05:11 »
Az a baj, hogy már meg van rendelve a komplett cucc, és nem tudom visszamondani.
Nem ismerem az autó előéletét, nem tudom mennyi benne a valós km, így legalább nyugodt leszek, hogy rendben van. Fáj ez a költség, pont most, amikor a mosógép is tönkrement és nemsokára születik a gyerkőc is...  :whistling: :wacko:
Nem szabad szégyenlősnek lenni! Nyugodtan visszamondhatsz bármilyen megrendelést, amíg át nem vetted (néha még utána is :yes:), pláne, ha valami mást úgyis vásárolsz. Nem öröm a kereskedőnek, de neki az az érdeke, hogy legközelebb is hozzámenj. Mondd el, hogy milyen szituban vagy, egy jó kereskedő ezt megérti, és így nyerhet magának egy visszajáró vásárlót. Ha van rá módod, előbb szedjétek szét, nézzétek meg, hogy mire van szükséged. Általában du-án 2-4-ig elég leadni a másnapra való rendelést. 1 nap türelemmel kereshetsz 40-50e Ft-ot, ami nem olyan rossz napidíj... Ha meg mégis kell, akkor pedig azért nyugodhatsz meg, hogy te mindent megtettél az ügy érdekében.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10773 Dátum: 2016.03.29 19:29:14 »
Lehet már tudni vmit?

Sajnos nem..  :censored:
Ma nem volt rá idejük, elvileg holnap tudják megnézni.
Többek között az ilyen és ehez hasonló dolgok miatt hordom az autót Szhelyre.  :szemez:
Nem hiszem el, hogy nem lett volna 15 percük, hogy alánézzenek..  :nono:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10774 Dátum: 2016.03.29 20:05:04 »
Sajnos nem..  :censored:
Ma nem volt rá idejük, elvileg holnap tudják megnézni.
Többek között az ilyen és ehez hasonló dolgok miatt hordom az autót Szhelyre.  :szemez:
Nem hiszem el, hogy nem lett volna 15 percük, hogy alánézzenek..  :nono:
Ez volt a soproni Toyota?
Hát szerintem se szép tőlük, hogy rá se néztek. Gondolhatják, hogy mennyire zavar és érdekel az eset és mégis semmi.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10775 Dátum: 2016.03.29 21:44:31 »
Ez volt a soproni Toyota?
Hát szerintem se szép tőlük, hogy rá se néztek. Gondolhatják, hogy mennyire zavar és érdekel az eset és mégis semmi.

Az biza.  :yes:
Na mind1, holnap remélem sorra kerül, mindenki kuplungra gyanakszik, szerintem is az lesz.  :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10776 Dátum: 2016.03.29 21:50:59 »
Az biza.  :yes:
Na mind1, holnap remélem sorra kerül, mindenki kuplungra gyanakszik, szerintem is az lesz.  :whistling:
Majd kiderül mi lesz az. Ne edd magad rajta, sajnos ez történt.

ToyoMomo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10777 Dátum: 2016.03.30 18:27:31 »
Hello,
motorteljesitmény problémával fordulok felétek   :helpsmilie: 2004es 2literes benzines Avensisem van,nagyon megvagyok vele elégedve,szuper kocsi!Viszont az utobbi hónapokban hullámszerüen fordulnak elő motorteljesitmény problémák....van ,hogy napokig megy mint a mérgezett egér,viszont van ,hogy annyira lefull,hogy alig birok vele elindulni is :/ Szervizbe voltam már vele,a számitógép semmilyen hibát nemmutatott,se a lambdaszondákat (pedig ez volt az egyetlen dolog,amire a szerelő gyanakodott),se egyéb hibákat nemjelzett,ahogy a műszerfal kijelzője se  :no: Fogyasztásom nemváltozott,maradt a 8,5L-em :) Viszont tanácstalan vagyok,hogy mi okozhatja azt,hogy ha kicsit letaposom a gázt,elkezd lefullni,mintha nemkapna benzint,vagy vmi dugulás lenne,máskor pedig szépen megy. Gyertyákat 2éve cseréltettem a Toyotánál,ahogy minden szűrőt is  :wacko:
Válaszotokat előre is köszönöm :)

Nemakad senki,aki tudna vmi tanáccsal szolgálni?
+kérdés : A szombathelyi Toyota szervizről van már vkinek vmi tapasztalata?Esetleg tudja vki milyen szervizdijakkal dolgoznak ott?
Válaszotokat előre is köszönöm :)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10778 Dátum: 2016.03.30 20:28:53 »
Nemakad senki,aki tudna vmi tanáccsal szolgálni?
+kérdés : A szombathelyi Toyota szervizről van már vkinek vmi tapasztalata?Esetleg tudja vki milyen szervizdijakkal dolgoznak ott?
Válaszotokat előre is köszönöm :)
Egy gyenge tippet elengedek: lehet, hogy valamelyik trafó kezd halódni. Eleinte nem ad ki rá hibaüzit, de később a check lámpa világít. Úgy tudod kipróbálni, hogy amikor szarakodik a járgány, akkor megállsz, és járó motornál felváltva leszedegeted a gyertyapipákat (10-s kulcs). Ha jó trafót húzol le, akkor le akar állni a motor, ha a hibásat, akkor sokkal kisebb az alapjárat gyengülése.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10779 Dátum: 2016.03.30 23:06:25 »
Izso, igazad lett!  :otlet:
Bal féltengely nyakban eltört. Épp ezért szerencsére nem vert szét semmit.
Gyári új 175ezer, szóval bontottat keresek.  :D

Ha valaki esetleg tudna T25 Avera bal féltengelyt bontottan/használtan/akárhogy, ne tartsa magában!  :surrender:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10780 Dátum: 2016.03.31 05:17:11 »
Izso, igazad lett!  :otlet:
Bal féltengely nyakban eltört. Épp ezért szerencsére nem vert szét semmit.
Gyári új 175ezer, szóval bontottat keresek.  :D

Ha valaki esetleg tudna T25 Avera bal féltengelyt bontottan/használtan/akárhogy, ne tartsa magában!  :surrender:
Ha nem találsz, tudok egy helyet, ahol le tudják gyártani, csak az ország másik végében. Nekem 40-45e-ért csinálták.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10781 Dátum: 2016.03.31 08:46:22 »
Izso, igazad lett!  :otlet:
Bal féltengely nyakban eltört. Épp ezért szerencsére nem vert szét semmit.
Gyári új 175ezer, szóval bontottat keresek.  :D

Ha valaki esetleg tudna T25 Avera bal féltengelyt bontottan/használtan/akárhogy, ne tartsa magában!  :surrender:

Nézd meg esetleg Szakál Metal-nál is.Úgy láttam,hogy 50e körül van ott is.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10782 Dátum: 2016.03.31 10:42:38 »
Izso, igazad lett!  :otlet:
Bal féltengely nyakban eltört. Épp ezért szerencsére nem vert szét semmit.
Gyári új 175ezer, szóval bontottat keresek.  :D

Ha valaki esetleg tudna T25 Avera bal féltengelyt bontottan/használtan/akárhogy, ne tartsa magában!  :surrender:
És neked is amiatt a gumis vmi és az általa okozott rozsdásodás miatt törött el?

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10783 Dátum: 2016.03.31 11:07:54 »
És neked is amiatt a gumis vmi és az általa okozott rozsdásodás miatt törött el?

Az a centírsúly látható helyen van, szerintem azt korábban is látták volna, ha azalatt törik el.
Írta, hogy "nyakban" tört el. Ez nekem szabad magyar-magyar fordításban annyit tesz, hogy a csukló mellett közvetlenül a gumiharang alatt, ezért nem is látta sima szemrevételezéssel a hibát. Kézzel megmozgatva gondolom azért érezhető lett volna, hogy ott folytonossági hiány van. Ha a külső oldali csuklónál van a gond, azt egy sima megemeléssel és a kerék forgatásával lehetett volna ellenőrizni. Ha a belső csuklónál, akkor azért nem.

atty76

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10784 Dátum: 2016.03.31 12:20:40 »
Sziasztok!

Időszerű a hátsó féktárcsa, fékbetét cseréje. Mit javasoltok ami minőségben és árban jó lehet? Nem venném meg a legdrágábbat.

Üdv!
Toyota Avensis Wagon II 2.0 VVTi