Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765429 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10755 Dátum: 2016.03.27 12:25:33 »
Az első alufelnimet én is ezzel a felkiálltással vettem, és igaz hogy még azóta sem mérlegeltem le őket, de érzésre éppen olyan nehéz, mint az acélfelnis kerék.  :)

Pont tegnap mérlegeltem:
Gyári Toyota acélfelni + 195/65 R15 Pirelli Snowcontrol 17,8 kg (+dísztárcsa, amit nem mértem m)
Enzo H kf. felni + 195/60 R15 Dunlop Sport BlueResponse 14,8 kg

A téli abroncs /60 helyett /65, tehát nem tökéletes az összehasonlítás, de nálam ezzel a szetáppal majdnem  25 %-kal nehezebb a téli garnitúra, amit piszkosul megerzek a rugózási komforton.
Hozzáteszem, hogy az a 17-es alufelni +215/45 R17-es abroncsszett, amivel az autót vettem,  majdnem 22 kg volt, le is cseréltem gyorsan.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10756 Dátum: 2016.03.27 21:26:33 »
Szia!

NE haragudj, vidéken voltam és nem néztem netet. Érdekes a helyzet. Kicsit megbántam a gyűrűzést, de nem a kocsi hibája. Gyűrűztetés után megállt az egyes henger utközben. Kiderült szívótorokból tört le egy műanyag terelő lamella, és nem égett el hengerben, kiékelte szelepet ezért volt a kompresszio nulla. Előtte azért állt meg az egyes henger, mert az injkektor beszart. Csere. Utána egy pár forintos injektor gumigyürü miatt folyt belőle az üzemanyag. Állítólag szivocsonk hibának semmi köze ahhoz, hogy ők fel le szerelték gyűrűzéshez. Gyűrűzés után feltünt, hogy melegen nincs alapjáratom, össze vissza ingadozik van, hogy leejti 500 környékére már fulladáshatáron remeg utána felrántja 1000re és vica versa. Azt mondták, hogy az a baj, hogy szivotorokbol letört lamella miatt nem megfelelő a légáram. Na sikerült szereznem egy hibátlan szivocsonkot, de friss tömitéssel is ugyanazt csinálja: alapjárat ingadozik,, alacsony fordulaton rángat. Közben volt féltengely csere is. Pont most végeztem szerelőnél elektromos hiba nincs, mintha az egyik henger kihagyna, nagy valószínüséggel mechanikus probléma, igy hagyhatom ott megint napokra valahol. most igyekszem egy rendes diagnosztát keresni, mert aki tudom, hogy jo annál 2-3hetes várakozási idő van. Eddig benzinszűrőre gyanakodtak, vettem is egyet, de mondta a szerelő, hogy nem találta. Most már tudom, hogy miért. De a sírás után válaszolok is:) Az olajevés nem színt meg teljesen de minimalizálódott. Kb 1 dl/1000km. De ez még gyengébb "lemoso" olajjal volt, most volt olajcsere tnap. De ha tudom, hogy egy üzembiztos olajevős autóbol ez lesz, nem biztos, hogy beleölök ennyi pénzt és ideget.
Huhhh, te aztán rendes szívást vettél a nyakadba. Kicsit olyan szaga van a dolognak, mintha a gyűrűző brigád tolt volna el valamit menet közben. Vagy nagyon hosszú a véletlen keze.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10757 Dátum: 2016.03.27 22:30:01 »
Megtörtént...
Balra nagyívben kanyarodnék, egyes gáz, kva nagy csattanás, onnantól az összes fokozat akárcsak az üres..  :no:
Vagy kuplung vagy váltó, kedden kiderül, szerintem 100-150 lesz a vége.  :nonono:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10758 Dátum: 2016.03.27 22:32:50 »
Megtörtént...
Balra nagyívben kanyarodnék, egyes gáz, kva nagy csattanás, onnantól az összes fokozat akárcsak az üres..  :no:
Vagy kuplung vagy váltó, kedden kiderül, szerintem 100-150 lesz a vége.  :nonono:
Hoppá! Mi a f.sz!?  :censored:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10759 Dátum: 2016.03.27 22:46:46 »
Megtörtént...
Balra nagyívben kanyarodnék, egyes gáz, kva nagy csattanás, onnantól az összes fokozat akárcsak az üres..  :no:
Vagy kuplung vagy váltó, kedden kiderül, szerintem 100-150 lesz a vége.  :nonono:
Szvsz féltengelyrúd. Eltört.
Elég drága. Én csináltattam egyet, amikor így jártam. Van rajta egy gumiszar (valami rezgéscsökkentésnek) és alatta elrozsdál, megvéknyul, és eltörik. Valami 40 körül csinálták. Akármilyen vas nem jó, és meg is kell edzeni. :yes:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10760 Dátum: 2016.03.28 00:17:08 »
Hoppá! Mi a f.sz!?  :censored:

Hát kb..
Gondolhatod, nem éppen voltak szalonképes gondolataim.  :cry:

Szvsz féltengelyrúd. Eltört.
Elég drága. Én csináltattam egyet, amikor így jártam. Van rajta egy gumiszar (valami rezgéscsökkentésnek) és alatta elrozsdál, megvéknyul, és eltörik. Valami 40 körül csinálták. Akármilyen vas nem jó, és meg is kell edzeni. :yes:

Erre én is gondoltam, de kitekertem tökig jobbra is, balra is, nem lóg semmi.
Viszont mikor após elhúzott a soproni Toyota elé kva ketyegés hallatszott előről, ami kb. 2 perc után megszűnt.  :eek:
Kíváncsi vagyok mit mondanak kedden, remélem, hogy nem a váltó, mert szvsz. az lenne a legdràgább.  :innocent:




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10761 Dátum: 2016.03.28 09:14:32 »
Ha szerencséd van féltengely probléma lesz ha nincs akkor kuplungtárcsa közepe szakadt ki.
De legvégső esetben lehet váltó is bár nem hiszem hogy van ilyen hiba . Talán nyelestengely törésnél fordulhatna elő hasonló tünet.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10762 Dátum: 2016.03.28 10:30:58 »
Ha szerencséd van féltengely probléma lesz ha nincs akkor kuplungtárcsa közepe szakadt ki.
De legvégső esetben lehet váltó is bár nem hiszem hogy van ilyen hiba . Talán nyelestengely törésnél fordulhatna elő hasonló tünet.

Szted kb. árban ez hogy nézne ki?  :?:
Úgy értem, mennyibe fájna nekem mondjuk, ha a kuplungtárcsa közepe szakadt ki?  :censored:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10763 Dátum: 2016.03.28 14:56:10 »
Szted kb. árban ez hogy nézne ki?  :?:
Úgy értem, mennyibe fájna nekem mondjuk, ha a kuplungtárcsa közepe szakadt ki?  :censored:
A kuplungtárcsa nem drága 10-20e Ft, és ~3 óra alatt kicserélik. De én nem nagyon hiszem, hogy az a baja. :no:
Csak azért gondoltam, hogy féltengely, mert nekem is dettó ilyen körülmények között (balra fordulás, sietősen) tört el. Egyébként, a töröttsége okán nem lóg, alig lehet észrevenni.

ToyoMomo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10764 Dátum: 2016.03.28 22:06:14 »
Hello,
motorteljesitmény problémával fordulok felétek   :helpsmilie: 2004es 2literes benzines Avensisem van,nagyon megvagyok vele elégedve,szuper kocsi!Viszont az utobbi hónapokban hullámszerüen fordulnak elő motorteljesitmény problémák....van ,hogy napokig megy mint a mérgezett egér,viszont van ,hogy annyira lefull,hogy alig birok vele elindulni is :/ Szervizbe voltam már vele,a számitógép semmilyen hibát nemmutatott,se a lambdaszondákat (pedig ez volt az egyetlen dolog,amire a szerelő gyanakodott),se egyéb hibákat nemjelzett,ahogy a műszerfal kijelzője se  :no: Fogyasztásom nemváltozott,maradt a 8,5L-em :) Viszont tanácstalan vagyok,hogy mi okozhatja azt,hogy ha kicsit letaposom a gázt,elkezd lefullni,mintha nemkapna benzint,vagy vmi dugulás lenne,máskor pedig szépen megy. Gyertyákat 2éve cseréltettem a Toyotánál,ahogy minden szűrőt is  :wacko:
Válaszotokat előre is köszönöm :)

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10765 Dátum: 2016.03.29 09:06:28 »
Láma kérdés következik:

Motor indítása utáni indulásnál mindig kattan egyet valami a motortérben, mint amikor egy elektromos kéziféket nem oldasz ki, és magától kikattan ha elindulsz...
Ez micsoda? Szabályszerű vagy valami lesz/van a kocsival?

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10766 Dátum: 2016.03.29 09:07:43 »
Megtörtént...
Balra nagyívben kanyarodnék, egyes gáz, kva nagy csattanás, onnantól az összes fokozat akárcsak az üres..  :no:
Vagy kuplung vagy váltó, kedden kiderül, szerintem 100-150 lesz a vége.  :nonono:

Komplett kuplung szett csere az egyik budapesti márkaszervizben 132kHUF. Pénteken fogom csináltatni, mert csúszik, nem tudok előzni.
Nézegettem a gyárival egyező minőséget (VALEO), és mire kedvezménnyel megveszem, megcsináltatom, 10kHUF-fal  vagyok csak alatta a márkaszeríz árának. Itt legalább ki lesz cserélve 3 szimering is és 1 év garim lesz rá...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10767 Dátum: 2016.03.29 11:23:07 »
Láma kérdés következik:

Motor indítása utáni indulásnál mindig kattan egyet valami a motortérben, mint amikor egy elektromos kéziféket nem oldasz ki, és magától kikattan ha elindulsz...
Ez micsoda? Szabályszerű vagy valami lesz/van a kocsival?

Szerintem a menetstabilizátor hangja az induláskor.Gondolom tesztel valamit.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10768 Dátum: 2016.03.29 12:02:30 »
Láma kérdés következik:

Motor indítása utáni indulásnál mindig kattan egyet valami a motortérben, mint amikor egy elektromos kéziféket nem oldasz ki, és magától kikattan ha elindulsz...
Ez micsoda? Szabályszerű vagy valami lesz/van a kocsival?
Kézikönyvet olvasd végig. Nem emlékszem rá, hogy ez melyik, de több ilyen kattogásnak is megadja az okát az adott komponens leírásánál.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10769 Dátum: 2016.03.29 13:28:17 »
Komplett kuplung szett csere az egyik budapesti márkaszervizben 132kHUF. Pénteken fogom csináltatni, mert csúszik, nem tudok előzni.
Nézegettem a gyárival egyező minőséget (VALEO), és mire kedvezménnyel megveszem, megcsináltatom, 10kHUF-fal  vagyok csak alatta a márkaszeríz árának. Itt legalább ki lesz cserélve 3 szimering is és 1 év garim lesz rá...
Nem elég csak a tárcsát cserélni? :hmmmm: Jóval olcsóbban jönnél ki. Én az ex t25-ben 500e km-nél csak a tárcsát és a kinyomócsapágyat cseréltem, a szerkezetnek kutya baja sem volt.