Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765829 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10725 Dátum: 2016.03.11 18:52:04 »
Szia köszönöm a megtisztelő és kimerítő hozzászólásodat ! :cool2:
Gyakorlatilag leírtad amitől rettegek az pedig a hátsó toronygumi kiszerelése.
Pedig holnap kiveszem mert szerintem a szilent egyedül nem képes akkora vergődést okozni mint amekkora van a jobb hátuljában az autónak.
Esetleg tudsz egy közelítő árat mondani nagyjából mennyibe kerül egy ilyen toronygumi?

Az autóm 2002 -es Toyota Avensis sol D-4D motoros 1995ccm.

krizi84

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10726 Dátum: 2016.03.12 13:49:40 »
Sziasztok.

Az autó egy 2006 2.2 D4D Toyota Avensis. Motorkód : 2AD-FTV.

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tudja e, mekkora a meghúzási nyomatéka a befecskendezőt leszorító lemeznek (vagyis a csavarjának)?

Köszönöm előre is.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10727 Dátum: 2016.03.12 21:05:53 »
Szia köszönöm a megtisztelő és kimerítő hozzászólásodat ! :cool2:
Gyakorlatilag leírtad amitől rettegek az pedig a hátsó toronygumi kiszerelése.
Pedig holnap kiveszem mert szerintem a szilent egyedül nem képes akkora vergődést okozni mint amekkora van a jobb hátuljában az autónak.
Esetleg tudsz egy közelítő árat mondani nagyjából mennyibe kerül egy ilyen toronygumi?

Az autóm 2002 -es Toyota Avensis sol D-4D motoros 1995ccm.
Nincs különbség, az összes T22-be egyforma való. A linkelt oldalon található telefonszámon szívesen adnak pontos árat. 10-12.000 Ft körül lesz +posta, ha nem budapesti vagy. Ne felejtsd az anyákat és a perselyeket! Azok is még 2-3.000 Ft körüli plusz költséget jelentenek. A szerelés az nem pite, de ha felkészülsz rendesen, akkor nem lesz meglepetés. Én sem vagyok autószerel...

Üdv :
BF

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10728 Dátum: 2016.03.13 12:50:47 »
Sziasztok beigazolódott a félelmem .
 :cry:
A jobb hátsó toronygumi szét van szakadva.
Szerdán megveszem bele az újat.
Addig is elkezdtem áztatni a csavarokat csavarlazítóban.
A redőny tartó burkolatot addig vissza sem rakom minden nap megfújom egy kis csavarlazítóval mert nagyon össze van rohadva ott minden. :otlet:

rbalazs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10729 Dátum: 2016.03.13 17:17:08 »
Nekünk is szét voltak korrodálva a hátsó toronyszilentek (mintha bejutna a víz), a jobb oldali szintén kiszakadt. Fél éve cseréltük. Ha úgy is szétszeded lehet, hogy érdemes lengéscsillapítót is cserélni.

Tomcy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10730 Dátum: 2016.03.14 19:32:24 »
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy 2-es avensisnek a pohártartoja mennyire gyakran törik el?
Mert nekem hiányzik a középsó tartó része.
1db-ot találtam bontottat neten eladót 8-ért, érdemes rá lecsapni?

Plusz ami hiba, hogy a kézifék melletti rekesz ajtaja nem csukódik le, gondolom ott is valami pöcök törhetett le... Megoldásra ötlet?

Plusz a váltó elötti szivargyujtó ajzat nem működik, a hátsó viszont igen.
Mi szokott kimenni? Biztosíték vagy kébeltörés?
Ha biztosíték, akkor melyik a szivargyujtóé, mert nincs semmi doksim a kocsihoz még...

Köszi!

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10731 Dátum: 2016.03.14 20:56:58 »
Sziasztok beigazolódott a félelmem .
 :cry:
A jobb hátsó toronygumi szét van szakadva.
Szerdán megveszem bele az újat.
Addig is elkezdtem áztatni a csavarokat csavarlazítóban.
A redőny tartó burkolatot addig vissza sem rakom minden nap megfújom egy kis csavarlazítóval mert nagyon össze van rohadva ott minden. :otlet:

Alulról a szakadt gumin át bejut a víz, amit a fém tölcsér kiképzés szépen ott is tart. Ebben dunsztolódik az anya és alatta a kis távtartó persely. Lehet fújni csavarlazítóval, de nagyon-nagyon-nagyon nagy szerencséd lesz, ha meg tudod indítani az anyát...
Egy próbát megér, de mivel az egész egy gumiágyban van, ezért a tekerő erő kifejtésekor mintha egy rugó ellenében próbálnád letekerni az anyát. Mi légkulccsal is verettük, de azon kívül, hogy elfordult a lengáscsillapítószár a szilent sliccelt lyukában, nem értünk el semmit.

Kíváncsi leszek, hogy neked végül mi sikerül majd..

BF

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10732 Dátum: 2016.03.19 07:40:08 »
Sziasztok sajnos a toronygumi cserével sehol sem állok mert nincs időm megvenni az alkatrészt.
A távirányítóba viszont megjöttek a nyomógombok.
Eredetivel megegyező típust sikerült szereznem és be is forrasztottam a helyére mindet.
Az egyik távirányító szépen működik is .
De a másik csak elem behelyezés után az első gombnyomásnál felvillan és semmi más életjelet nem ad.
Van ennek valami feltanítási procedúrája szerintetek mert egy kulcs jó lenne tartaléknak mindenképpen.
Az autó 2002 -es kiadású.

chairesp

  • Vendég
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10733 Dátum: 2016.03.19 13:07:01 »
Üdv. 2003 évjáratú T250 avensis D4D motorral a 116 lóerő környéki. Bár jelen esetben tök m1.

a lényeg, hogy kigyulladt a VSC TRC off, a motorhiba jelző. Kiolvasni sehol nem tudták normálisan, csak hát-oztak hogy vagy a turbó vagy nem... (márkaszervíz)

Láttam valamelyik fórumon egy megoldást, hogy elvileg a motortérben biztosítéktábla :eek: és abból valami E betűs valamit ki kéne húzni.... Hát én azt hittem biztosíték tábla a legtöbb autónál a kormány alatt van. meg olvastam angol fórumokon olyat hogy GAS CAP (gáz sapka)-et kellett cserélni, attól gyulladt ki.. Valaki tud segíteni? Azt nem gondoltam hogy megoldjátok a hibát, de örülnék ha lenne kitörés gátló a kocsiba, mert anyu nem a legjobb sofőr, és a multkor is amikor jeges volt az út egyhellybe állt 5-6 másodpercig, mert nem értette miért nem megy? :!' :!

És habár nem lehetetlen, de úgy érzem egyszerűbb eltüntetni a hibajelzést mint megtanítani egy nőt hogy kell vezetni :D

valaki  :helpsmilie: !

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10734 Dátum: 2016.03.19 18:04:00 »
Üdv. 2003 évjáratú T250 avensis D4D motorral a 116 lóerő környéki. Bár jelen esetben tök m1.

a lényeg, hogy kigyulladt a VSC TRC off, a motorhiba jelző. Kiolvasni sehol nem tudták normálisan, csak hát-oztak hogy vagy a turbó vagy nem... (márkaszervíz)

Láttam valamelyik fórumon egy megoldást, hogy elvileg a motortérben biztosítéktábla :eek: és abból valami E betűs valamit ki kéne húzni.... Hát én azt hittem biztosíték tábla a legtöbb autónál a kormány alatt van. meg olvastam angol fórumokon olyat hogy GAS CAP (gáz sapka)-et kellett cserélni, attól gyulladt ki.. Valaki tud segíteni? Azt nem gondoltam hogy megoldjátok a hibát, de örülnék ha lenne kitörés gátló a kocsiba, mert anyu nem a legjobb sofőr, és a multkor is amikor jeges volt az út egyhellybe állt 5-6 másodpercig, mert nem értette miért nem megy? :!' :!

És habár nem lehetetlen, de úgy érzem egyszerűbb eltüntetni a hibajelzést mint megtanítani egy nőt hogy kell vezetni :D

valaki  :helpsmilie: !
Igaz, hogy nekem benzinesem volt, de nekem is folyamatosan ez volt, amíg ki nem cseréltem a katalizátort...
Ha meg akarsz - ideiglenesen - szabadulni a jelzéstől, vedd le az akkusarut, kapcsold fel a lámpát (a "bentragadt" kóboráram miatt, tutiamibiztos) és ezután valszínűleg nem fog világítani, ha "csak" ez a baj.
Ha turbóbajos lenne az autó, akkor annak valamilyen hangja volna.

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10735 Dátum: 2016.03.19 20:29:17 »
Sziasztok.

Az autó egy 2006 2.2 D4D Toyota Avensis. Motorkód : 2AD-FTV.

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tudja e, mekkora a meghúzási nyomatéka a befecskendezőt leszorító lemeznek (vagyis a csavarjának)?

Köszönöm előre is.

Ha még aktuális 25 Nm. Egyébként ajánlom figyelmedbe ezt http://toyota.aitnet.org/Avensis/ az oldalt ahonnan letöltheted a service manualt

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10736 Dátum: 2016.03.20 07:23:03 »
Ha még aktuális 25 Nm. Egyébként ajánlom figyelmedbe ezt http://toyota.aitnet.org/Avensis/ az oldalt ahonnan letöltheted a service manualt
Kár, hogy ebben nincs T27 adat.
Fery

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10737 Dátum: 2016.03.20 17:10:49 »
Hali.
Lehet hülyeséget kérdezek, de lámpa búrát csak egyszer, vagy akár többször is lehet políroztatni?! Köszi

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10738 Dátum: 2016.03.20 18:48:24 »
Szerintem többször is lehet ameddig az anyag bírja .
A fényezésnél van az hogy a lakk vastagság nem enged 2-3 polírozásnál többet mert elvéknyúl.
De a lámpa műanyag burája elég vastag hogy többször lehessen.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10739 Dátum: 2016.03.20 19:02:08 »
Hali.
Lehet hülyeséget kérdezek, de lámpa búrát csak egyszer, vagy akár többször is lehet políroztatni?! Köszi
Az a gond, hogy nem a búra mattsága miatt nem világít jól a lámpa, hanem az izzó körüli tükör-foncsol tűnik el. Az alatta megmaradó műanyag meg inkább nyeli, mint szórja a fényt.