Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765293 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10440 Dátum: 2016.01.05 12:56:11 »
A Mayer az a Szfehérvári ugye?
Én régen Budakeszire jártam, mostanában Pilisvörösvárra. De Székesfehérváron is vannak.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10441 Dátum: 2016.01.05 14:00:49 »
Rég jártam már erre, de sajnos most egy hiba miatt kell írnom nektek.
Pár napja a csomagtér takaró roló fogantyúja a kezemben maradt...:S Kiszakítottam a helyéről.  :innocent:
Javított már, cserélt esetleg ilyet valaki? Mi a tanács, milyen irányba induljak el?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10442 Dátum: 2016.01.05 14:25:39 »
Én régen Budakeszire jártam, mostanában Pilisvörösvárra. De Székesfehérváron is vannak.
mer vaddisznyó erővel téped wazee!!!
Rég jártam már erre, de sajnos most egy hiba miatt kell írnom nektek.
Pár napja a csomagtér takaró roló fogantyúja a kezemben maradt...:S Kiszakítottam a helyéről.  :innocent:
Javított már, cserélt esetleg ilyet valaki? Mi a tanács, milyen irányba induljak el?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10443 Dátum: 2016.01.05 14:29:04 »
mer vaddisznyó erővel téped wazee!!!

Köszönöm az építő jellegű hozzászólást!  :tt2:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10444 Dátum: 2016.01.05 19:44:27 »
Rég jártam már erre, de sajnos most egy hiba miatt kell írnom nektek.
Pár napja a csomagtér takaró roló fogantyúja a kezemben maradt...:S Kiszakítottam a helyéről.  :innocent:
Javított már, cserélt esetleg ilyet valaki? Mi a tanács, milyen irányba induljak el?
Ha jól emlékszem a rögzítésed is problémás volt. Nem lenne érdemes venni egy másikat? http://www.autoalkatresz.hu/auto-karosszeria_utaster/csomagter_rolok_kalaptartok/toyota-avensis-t25-kombi-csomagter-rolo-1425994

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10445 Dátum: 2016.01.06 13:30:03 »
Sziasztok,
 :helpsmilie:
Kigyulladt a check engine (már 2x) , az előző kódolvasásnál: P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold.
Akkor azt mondta a szaki , hogy katalizátor csere.
Valószínű ugyanez lehet most is.
Eddig:
Néztem univerzálist a bardinal , de azt mondták nincs ilyen alakú és méretű náluk. (Képen látható)
Toyotabontó : 45000 , bontott.
Györgyautó : 55ös volna 25000 (én 60as beömlőt mértem)
D. Kipufogó : nettó 85000 1,5 év garival.

Gyárit nem tudom megfinanszírozni.  :no:
Ezeket figyelembe véve mit javasoltok? Van más lehetőség esetleg?

Köszönöm

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10446 Dátum: 2016.01.06 15:22:42 »
Mindenképpen gyári bontottat! Az ut. katalizátorok nem működnek jól. Vásárlás előtt érdemes 3200Ft rászánni egy flakon Protec Oxicatre és magasabb fordulaton pár10 km-t járatni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10447 Dátum: 2016.01.06 15:34:26 »
Ha már így felmerült a katalizátor, kicsit utánaolvastam és az derült ki, hogy a túlhasználattól leolvadhat, ami mondjuk nem fenyeget. Viszont azt is olvastam, hogy a sok kis úttól könnyen eltömődik. Ez viszont érinthet, mert általában 1km-eket megyek, aztán hidegen indulok tovább. Érdemes esetleg hetente egyszer mennem egy 20 km-es karikát és a végén megtaposni 4-5000-ig? Másik: nekem VVTi van, az olvasottak alapján a dízel hajlamosabb eltömődni? Katalizátornak mennyi szokott lenni az élettartama? Vagy másképp: kinek hány évesen romlott el és mire cserélte?

...egy flakon Protec Oxicatre és magasabb fordulaton pár10 km-t járatni.
Ez micsoda, mire jó, hova/hogy adagolod?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10448 Dátum: 2016.01.06 16:32:08 »
Ez micsoda, mire jó, hova/hogy adagolod?
Tankolás előtt kell betölteni.
Érdemes esetleg hetente egyszer mennem egy 20 km-es karikát és a végén megtaposni 4-5000-ig?
:yes: már csak az akku töltése érdekében is+kipufnak, motornak is jót tesz.
Katalizátornak mennyi szokott lenni az élettartama? Vagy másképp: kinek hány évesen romlott el és mire cserélte?
Én 360 ezernél cseréltem bontottra, mert az eredetit összetörtem, tökéletesen működött még, ahogy a mostani is.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10449 Dátum: 2016.01.06 16:43:15 »
Ha már így felmerült a katalizátor, kicsit utánaolvastam és az derült ki, hogy a túlhasználattól leolvadhat, ami mondjuk nem fenyeget. Viszont azt is olvastam, hogy a sok kis úttól könnyen eltömődik. Ez viszont érinthet, mert általában 1km-eket megyek, aztán hidegen indulok tovább. Érdemes esetleg hetente egyszer mennem egy 20 km-es karikát és a végén megtaposni 4-5000-ig? Másik: nekem VVTi van, az olvasottak alapján a dízel hajlamosabb eltömődni? Katalizátornak mennyi szokott lenni az élettartama? Vagy másképp: kinek hány évesen romlott el és mire cserélte?
Ez micsoda, mire jó, hova/hogy adagolod?
Nekem 500e-nél omlott össze. De akkor már 200e km-en át világított a check lámpa, és így nem volt kipörgésgátlás, meg menetstabi sem. Az összeomlás előtt erős teljesítménycsökkenés tapasztalható.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10450 Dátum: 2016.01.06 17:04:24 »
Sziasztok,
 :helpsmilie:
Kigyulladt a check engine (már 2x) , az előző kódolvasásnál: P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold.
Akkor azt mondta a szaki , hogy katalizátor csere.


Szia!
Mért kipufogógáz összetételt is? Kellene! Ha jók az értékek, akkor jó a katalizátorod!
P0420 hibakódról sok szó volt már valamelyik topikban. Keress vissza!
Megoldások: "lambdaszonda kiemelő", vagy valami "filléres" elektromos módisítás. :yes:
Persze végső esetben lehet katalizátor hiba is, de az sokat bír! Egy tisztítás is segíthet, ahogy Bepi81 is írta.
szvsz.



Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

w2ke8a

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10451 Dátum: 2016.01.06 17:19:06 »
Üdv Mindenkinek!

Korábban már többször írtam ide, olajevés, katalizátor stb. Egy hónapja volt a kocsim (t25 1,8vvti) gyürüzve, csapágyazva, mert sok olajat evett.
Mikor elhoztam még cseréltek valamit valami chipet/számítógépet, aminek újra meg kellet tanulnia engem. Na sztori ott folytatódott, hogy azóta ingadozott alapjárat melegen. Leejtette alapjáratot 540-re aztán megemelte, ergo sokszor alacsony fordulaton rángatott verda. Aztmondták még normális tanul a kocsi. 2500km után az m6 érdnél az emelkedőn elment az erő elkezdett villogni checkengine (mint anno trafohibánál)  pár km után már rangatott csattogott nem ment egy henger. Verdikt: 1.henger injektorcsere, olaj olajszűrő gyertyak stb. ezután következett 48 km gondtalan autózás, amikor pest fele ugyanez. 3 hengerrel járás rángatás csattogás. Szerelők szerint az injektor jo, de a kompresszio 0 az egyes hengerben. Tenni sok mindent nem tudnak január negyedikén látnak neki  kell vinni gépműhelybe és megnézik(ennek a hengernek az injektora lett cserélve) Nem tudom összefügg-e de gázadásra feltünt 100-130közt ráz rezonál az egész auto. 3 szerelőnél voltam, mind szerint  futómű rendben. Gumis szerint féltengely lehet. De nem biztos mert jonak tünik mikor alánéz. Elég osk pénzt beleöltem, az autó majd egy honapja áll  kisebb nagyobb megszakitásokkal és szar. kicsit szkeptikus vagyok. Van valakinek tippje mi lehet?

Kezdem bizalmamat veszti szerelőkben. Elvittem egy olajevős de mindig indulo kocsit, és kaptam helyette /már több mint negyed millióért/ egy szart amit imádok ennek ellenére is:)

köszi előre is.


Nem tudom kit mennyire érdekel, de kiderült a probléma. Tán okul belőle más is. Nagy valószínűséggel az injektor halálakor, egy apró műanyag a szívótorok lamellájából letörött és az egyes hengeren keresztül beékelődött a szelepbe. Ezért volt a kompresszió zéró. Lassan anyám lánykori nevét is tudják Unixnál fejből:) Reméljük most újra két évig problémamentes lesz az autó, mert még mindíg imádom:)  "Vicces" amúgy, hogy Faterom karácsonyra kölcsönkapott Almeraja is megállt alattam (ac pumpa), Bátyám accordja kormánymű problémás lett, szóval az utolsó bástyaként nagyfaterom wagonrje üzemel hibátlanul utolsó mohikánként, így megmaradt a család japánokba vetett hite:) BUÉK mindenkinek

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10452 Dátum: 2016.01.06 17:45:01 »
:yes: már csak az akku töltése érdekében is+kipufnak, motornak is jót tesz.Én 360 ezernél cseréltem bontottra, mert az eredetit összetörtem, tökéletesen működött még, ahogy a mostani is.
Köszi az infókat!

Nekem 500e-nél omlott össze. De akkor már 200e km-en át világított a check lámpa, és így nem volt kipörgésgátlás, meg menetstabi sem. Az összeomlás előtt erős teljesítménycsökkenés tapasztalható.
Köszi neked is az infót! Úgy érted a katalizátor probléma miatt nem volt TRC meg ESP? Hogyhogy?

Srácok, az említett Protec Oxicatre érdemes lehet csak úgy, mondjuk 100.000 kilométerenként? Ha igen, akkor hogy szokták betölteni? Mondjuk amikor már csak 10 liter van benne, akkor beletöltöm? Vagy új tankolásba?
Még az jutott eszembe, hogy nemrég olvastam, hogy egy topictársnak az injektor problémáját egy tankolásnyi prémium dizel megoldotta. Valószínűleg feloldott valami lerakódást. VVTi esetében is lehet értelme néha 95-ös prémium benzint tankolni néha az adalékok általi "mosó" hatás érdekében?

Nem tudom kit mennyire érdekel, de kiderült a probléma. Tán okul belőle más is. Nagy valószínűséggel az injektor halálakor, egy apró műanyag a szívótorok lamellájából letörött és az egyes hengeren keresztül beékelődött a szelepbe. Ezért volt a kompresszió zéró.
Akartam is privátban kérdezni lassan, hogy mi lett a vége. 1.8VVTi tulajként különösen izgatott a dolog, bár az enyém egyelőre nem eszi az olajat. :)

Bazsi 08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10453 Dátum: 2016.01.06 18:28:17 »
Sziasztok!
Nagy problémám lenne, még pedig az, van egy 2004-es Toyota Avensisem 1500-as fordulatnál kis mértékben beremeg az autó, eddig komplett kettős tömegű kuplung cserélve lett, plusz négy porlasztó csúcs és a hiba nem tűnt el, a Toyotánál a motortartó bakra fogták, melyet ki is cseréltem, és a hiba továbbra is maradt. Tud valaki olyan szerelőt, aki topon van szerelés terén, de tanácsokat, ötleteket is várok. Köszönöm előre is a válaszokat!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10454 Dátum: 2016.01.06 18:34:32 »
A totalcaros Novoth Tibi ugrott be. Ő hajlandó ilyen motorprobléma nyomozásra. Nameg nemutolsósorban műszeresen is fel van rá szerelkezve.