Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766012 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10185 Dátum: 2015.10.20 20:17:01 »
Szerintetek mi okozhat hasonlót?Pár napja vettem észre,hogy furcsa lett a kulungom.A fokozatokat szépen veszi,hártamenetet is,de furcsa lett a pedál érzete felengedéskor.Kikor már bent vagy a fokozatban,ráengedted és megy is az autó,akkor ott a felső fogáspont és a pedál teljes felengedése között lett furcsa.Mintha nem lenne ott a pedálnak az a kis ellenállása.Mi lehet ez?

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10186 Dátum: 2015.10.20 21:57:33 »
Szerintetek mi okozhat hasonlót?Pár napja vettem észre,hogy furcsa lett a kulungom.A fokozatokat szépen veszi,hártamenetet is,de furcsa lett a pedál érzete felengedéskor.Kikor már bent vagy a fokozatban,ráengedted és megy is az autó,akkor ott a felső fogáspont és a pedál teljes felengedése között lett furcsa.Mintha nem lenne ott a pedálnak az a kis ellenállása.Mi lehet ez?
Hali. Sajnos segíteni nem tudok, inkabb én is csak kérdeznék ,ha már kuplung...én pedig azt veszem észre mintha egyre jobban nehezebben lehetne benyomni a kuplungot, igencsak taposós...másoknál is ilyen? Anno mikor vettem azért könnyebb volt...Ma pl ültem egy 5 éves ford s max -ban,de abban mint a vaj, ehhez képest...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10187 Dátum: 2015.10.20 22:11:59 »
Ha keményedik a kuplung az az elhasználódás jele szokott lenni.Mennyi a km?

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10188 Dátum: 2015.10.20 22:27:06 »
174.000, nemtudom volt e már cserélve vagy nem..sőt azt sem tudom mit kellene cserélni és mennyibe fájna...bár gondolom maga a bontás miatt is, nem egy 20 ezres tételről van szó....Ha valakinek volt mar kuplungfelújítás, vagy csere, ne tartsa magába írja meg mire van szükség, és mennyibe fáj ez kb összeg...??
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.20 22:29:23 írta Laller85 »

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10189 Dátum: 2015.10.20 22:33:28 »
174.000, nemtudom volt e már cserélve vagy nem..sőt azt sem tudom mit kellene cserélni és mennyibe fájna...bár gondolom maga a bontás miatt is, nem egy 20 ezres tételről van szó....Ha valakinek volt mar kuplungfelújítás, vagy csere, ne tartsa magába írja meg mire van szükség, és mennyibe fáj ez kb összeg...??

Sziasztok. Nekem majusban volt es munkadijjal egyutt volt 60. Sachs kuplung kerult bele de nmtom, lehet azt nm ajanlom, mintha nm lenne az igazi.
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10190 Dátum: 2015.10.20 22:38:39 »
Sziasztok. Nekem majusban volt es munkadijjal egyutt volt 60. Sachs kuplung kerult bele de nmtom, lehet azt nm ajanlom, mintha nm lenne az igazi.
Ott konkrétan mit cserélnek ki, ill gyári került e bele vagy utángyártott,vmint szakszervízbe csinálták ?! Neked is ilyen probléma volt vele hogy kemény?
Szerelő ismerősöm szerint ez egy közepes kuplung..se nem jo- se nem rossz...olyan is is...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10191 Dátum: 2015.10.20 22:53:10 »
Szerintem ne babráljátok, hacsak nincs nagyon elkopva a tárcsa. Nekem még 60e-nél cserélték a szettet, még gariba (bár nem ez volt a problémám oka, hanem a sebváltó csapágyak), utána 550e-nél kellett cserélni. Igaz, hogy volt egy elég bosszantó problémám, amivel együtt éltem: hosszabb, vagy gyakoribb (dugó) használatnál hajlamos volt rángással-remegéssel indulni az autó. Ez a jelenség az új tárcsával megszűnt. Én a szerkezetet nem cseréltem, azóta is az van benne. (Ma végre elhúztam egy villamosságszerelőhöz a járgányt. Remélem, ő megtalálja, miért nem indul.) Ja! Nekem sebváltó-csapágy cserével/szereléssel együtt (2 csapágy+szimmering+tárcsa) 50 körül volt. Csak érdekesség képp jegyzem meg, hogy a kinyomót nem kellett cserélni...

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10192 Dátum: 2015.10.20 23:00:33 »
50 ezer??? A csapágyak darabja Toyota szervizbe, átlagba 15-20 ezer(váltóba- fél éve kérdeztem), ha eredeti, plusz váltó le -fel szerelése..miskolci toyotába 8000 az óradíj, de oké nézzünk ne egy toyota szervízt, -nehezen hiszem hogy 50ből 2 csapágy + egyéb dolgot szervízdijjal kicserélnek. Hacsaknem 8 éve csinálták...

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10193 Dátum: 2015.10.20 23:06:03 »
Az a baj, felénk 1 normális autószerelő sincs, akire rámerném bízni az autót, így ha komolyabb a gond vihetem toyotába, ugye arra sincs nagy garancia, csak ugy vagyok vele, ott jobban értenek hozzá...

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10194 Dátum: 2015.10.21 00:27:04 »
En nem szakszervizben csinaltattam. Elmeletileg nekem kuplungszett lett cserelve. Egyebkent lehet hogyha kicsit arrebb mesz ahol van egy jo autoszerelo es raaldozod a benzinpenzt meg lehet akkoris olcsobb vagy, de ez csak egy tipp.
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10195 Dátum: 2015.10.21 07:00:48 »
Hali. Sajnos segíteni nem tudok, inkabb én is csak kérdeznék ,ha már kuplung...én pedig azt veszem észre mintha egyre jobban nehezebben lehetne benyomni a kuplungot, igencsak taposós...másoknál is ilyen? Anno mikor vettem azért könnyebb volt...Ma pl ültem egy 5 éves ford s max -ban,de abban mint a vaj, ehhez képest...
Hali. Kuplungfolyadék mikor volt cserélve? Számít az is. Minap cseréltük egy barátom Civicjében (már szinte fekete volt), utána vaj puha lett. Másrészről nem hasonlítanám össze egyéb típusokéval. Az enyém rendben van, viszont kuplungcsere után sem lett olyan könnyű, mint apám Corijában. (Nem is kellene...)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10196 Dátum: 2015.10.21 07:17:39 »
Ahogy kalapos írja: váltó olajat is cseréljetek, mert az szolgál kuplung folyadékként is. A kuplungot, ha cserélni kell, szettben illik, hiszen a munkadíja a szerelésnek adott. Ajánlott a LUK és a Valeo. Az Aisin a legolcsóbb, de pl nekem nem teljesen jött be. 600+ által leírt remegést én is tapasztalom alkalom adtán. Cserélni már valószínűleg nem fogom, de ma már talán inkább a LUK-ot választanám.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10197 Dátum: 2015.10.21 07:59:03 »
Bepi:Fékolajra gondoltál?
Kb. 1 1/2 éve van nálam az autó,azóta én nem cseréltem fékolajat.A színe még szép arra ránéztem a napokban.Viszont érdekes így visszagondolva,hogy akkor vettem észre,mikor megjött az első nagyon ködös nap felénk.Azóta meg mindennap folyt az eső szinte.Ma reggel meglepődve vettem észre,hogy minden rendben. 600+ tapasztalatából kiindulva akkor még nem igen aggódom,bár nem túl drága az 1.8-hoz a kuplung.Tegnap nézegettem és igen jó kedvezménnyel Valo-Luk--Sachs és mind egy árban lenne. Nem tudom,hogy a Unix márkát kitől veszik,de az is ekörül van. A Jakoparts viszont a duplája ezeknek. Az Exedy pedig még drágább.
Tényleg az Exedy mitől ennyivel drágább a többinél?

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10198 Dátum: 2015.10.21 08:07:21 »
Ahogy kalapos írja: váltó olajat is cseréljetek, mert az szolgál kuplung folyadékként is. A kuplungot, ha cserélni kell, szettben illik, hiszen a munkadíja a szerelésnek adott. Ajánlott a LUK és a Valeo. Az Aisin a legolcsóbb, de pl nekem nem teljesen jött be. 600+ által leírt remegést én is tapasztalom alkalom adtán. Cserélni már valószínűleg nem fogom, de ma már talán inkább a LUK-ot választanám.

 :hmmmm: ööö a kuplung nem a fékolajat használja? Az én gépkönyvem azt írja, hogy SAE J1704 vagy FMVSS No. 116 DOT 4.
Csak mert én is cserélni szeretném majd ezeket a folyadékokat 200-nál.  :hmmmm:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10199 Dátum: 2015.10.21 08:16:28 »
Ahogy kalapos írja: váltó olajat is cseréljetek, mert az szolgál kuplung folyadékként is. A kuplungot, ha cserélni kell, szettben illik, hiszen a munkadíja a szerelésnek adott. Ajánlott a LUK és a Valeo. Az Aisin a legolcsóbb, de pl nekem nem teljesen jött be. 600+ által leírt remegést én is tapasztalom alkalom adtán. Cserélni már valószínűleg nem fogom, de ma már talán inkább a LUK-ot választanám.
Az én tárcsám talán valeo volt, vagy valami noname. Még akkor vettem meg, amikor először jelentkezett a remegés, de aztán úgy hagytam, mert csak időszakos volt a probléma, a mindennapi használatot nem zavarta. Egy haverom hozta valami 7-9 ezerért. Szerintem a rugó fáradhat meg benne, ha túlmelegszik ellágyul. Talán... :hmmmm: Ha nagyon zavar, kb 3-4 óra alatt kicserélhető.