Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766006 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10155 Dátum: 2015.10.15 08:20:52 »
Hali.

Minap elmentem szerelőhöz, megméretni meddig jó a fagyálló, ami telj. mértékben rendben van, viszont azt javasolta ő cserélné a  hűtővizet mert nem annyira tiszta.(zavaros,vízköves-szó szerint ezt mondta) Nos, vki tud erről vmit ,milyen gyakorisággal kell azt cserélni? Árat szervizeléssel,vmint a folyadékkal 9500 ft ra mondta...kicsit sokallom, de valaki felvilágosíthatna hogy ezek tényleg ennyibe vannak benne. Milyen tipusú hűtővíz kell bele, van vmi spec. stb? + azt mondta szerinte a fék folyadékot sem ártana cserélni, de hogy azt honnan látta milyen...kicsit olyan szaga van a dolognak csinaljuk, ez meg az ennyibe kerül, de hogy tényleg ennyire fontos e....

Fékolajat kettő évente cserélik.
Fery

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10156 Dátum: 2015.10.15 08:44:57 »
Avensis 1.8-nál is úgy megy a hűtőfolyadék csere,hogy a hűtő alján kifolyatom a kis csapon és kész,vagy van máshol is csap?Blokk hátulján valahol? Érdemes leengedés után desztillált vízzel járatni és átmosatni kicsit,vagy mehet bele egyből az új hűtőfolyadék?

Az Eneos Long Lasting jó bele? Mi lehet a különbség a Toyota SLLC és az Eneos Long Lasting között?

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10157 Dátum: 2015.10.15 09:14:06 »
Az enyémben a blokk hátulján IS van leeresztő. De így is k.b csak a fele jön le.. Érdemes deszt vízzel átöblíteni (felmelegíteni, hogy nyisson a termosztát).. Én legalább is így csináltam. Csak a forró motorba a hideg fagyállót ÓVATOSAN önteni!  :yes:
Hogy mi jó bele ... az jó kérdés... Én kék G11 Eneost raktam bele... azt "sózta rám" a boltos... Állítólag mind ALU barát( rá is van írva). De legközelebb lehet, hogy rózsaszínt veszek...
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10158 Dátum: 2015.10.15 09:19:49 »
Köszönöm! Neked mennyibe került az a történet? Az én autómban ugyanis 625e km van, és így már különösebben nem akarok rá költeni.

Ez két éve volt, és 25ezer Ft volt az ára.
'93-as 1.6 Lancer volt az alany.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10159 Dátum: 2015.10.15 10:30:55 »
Ez két éve volt, és 25ezer Ft volt az ára.
'93-as 1.6 Lancer volt az alany.
Annyit még ráköltenék. Ma beszéltem a régi autóvillanyszerelőmmel, (úgy tudtam, hogy Németo.-ban dolgozik) a jövőhéten ránéz. Azzal biztatott, hogy az ecu elég ritkán adja meg magát. Majd meglátjuk... Ha mégis az ment tönkre, akkor kérni fogom a címet.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10160 Dátum: 2015.10.15 10:45:01 »
Az enyémben a blokk hátulján IS van leeresztő. De így is k.b csak a fele jön le.. Érdemes deszt vízzel átöblíteni (felmelegíteni, hogy nyisson a termosztát).. Én legalább is így csináltam. Csak a forró motorba a hideg fagyállót ÓVATOSAN önteni!  :yes:
Hogy mi jó bele ... az jó kérdés... Én kék G11 Eneost raktam bele... azt "sózta rám" a boltos... Állítólag mind ALU barát( rá is van írva). De legközelebb lehet, hogy rózsaszínt veszek...
Mikor a szervízbe megmérték, akkor azt mondta rózsaszín van benne, és az ha jól emlékszem G12 típus.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10161 Dátum: 2015.10.15 12:29:36 »
1. Avensis 1.8-nál is úgy megy a hűtőfolyadék csere,hogy a hűtő alján kifolyatom a kis csapon és kész,vagy van máshol is csap?Blokk hátulján valahol?
2.Érdemes leengedés után desztillált vízzel járatni és átmosatni kicsit,vagy mehet bele egyből az új hűtőfolyadék?

3.Az Eneos Long Lasting jó bele? Mi lehet a különbség a Toyota SLLC és az Eneos Long Lasting között?
Üdv!
1. Van a blokk hátulján leeresztő
2. Ahogy andras69 írta
3. Nem teljesen ugyanaz, de mindkettő jó. Vö. ezt meg ezt.
+1 A kocsid alkatrészei  ;)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10162 Dátum: 2015.10.15 12:37:09 »
Hali. [...]
 + azt mondta szerinte a fék folyadékot sem ártana cserélni, de hogy azt honnan látta milyen...kicsit olyan szaga van a dolognak csinaljuk, ez meg az ennyibe kerül, de hogy tényleg ennyire fontos e....
Üdv
Kétévente ajánlják a cserét (ha már nagyon sötét színű, ránézésre is ajánlott leváltani), mivel a fékfolyadék higroszkópikus, és így korrodálhatja a rendszert. Ha csere után határozottabb a fékerő, nyomáspont, az biztos jele, hogy megérte, de egyébként is megnyugtató, hogy ez rendben van. Egy füst alatt a kuplungfolyadékot is érdemes lecserélni. Akár egy 10-est is el szoktak kérni érte, pedig nem ördöngösség,  magad is elvégezheted, kevesebb mint 1 liter folyadék kell.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10163 Dátum: 2015.10.15 12:42:55 »
Üdv!
1. Van a blokk hátulján leeresztő
2. Ahogy andras69 írta
3. Nem teljesen ugyanaz, de mindkettő jó. Vö. ezt meg ezt.
+1 A kocsid alkatrészei  ;)

Látom az Eneos egy kicsi sűrűbb,de ami érdekes,hogy a gyári 108 az Eneos 164 fokon forr?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10164 Dátum: 2015.10.15 12:48:03 »
Az enyémben a blokk hátulján IS van leeresztő. De így is k.b csak a fele jön le.. Érdemes deszt vízzel átöblíteni (felmelegíteni, hogy nyisson a termosztát).. Én legalább is így csináltam. Csak a forró motorba a hideg fagyállót ÓVATOSAN önteni!  :yes:
Hogy mi jó bele ... az jó kérdés... Én kék G11 Eneost raktam bele... azt "sózta rám" a boltos... Állítólag mind ALU barát( rá is van írva). De legközelebb lehet, hogy rózsaszínt veszek...

Csak a fele jön le? Én úgy gondoltam,hogy az 5.8 literből azért legalább 5 lityi lejön.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10165 Dátum: 2015.10.15 12:52:43 »
Ha ennyire sok benne marad és átmosatom deszt vízzel,akkor abból is sok marad benne nem?
Még annyi,hogy lelégtelenedik rendesen,vagy van valami trükk?Van amivel kis emelkedőre kell állni és csak úgy légtelenedik le rendesen.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10166 Dátum: 2015.10.15 12:55:37 »
Üdv
Kétévente ajánlják a cserét (ha már nagyon sötét színű, ránézésre is ajánlott leváltani), mivel a fékfolyadék higroszkópikus, és így korrodálhatja a rendszert. Ha csere után határozottabb a fékerő, nyomáspont, az biztos jele, hogy megérte, de egyébként is megnyugtató, hogy ez rendben van. Egy füst alatt a kuplungfolyadékot is érdemes lecserélni. Akár egy 10-est is el szoktak kérni érte, pedig nem ördöngösség,  magad is elvégezheted, kevesebb mint 1 liter folyadék kell.

Itt nem annyira egyszerű a fékolaj csere,mert kell valami műszer hozzá nem?Mármint a T25 fék légtelenítéshez.
A kuplung nem ugyan azt a fékfolyadékot használja?

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10167 Dátum: 2015.10.15 16:15:47 »
Itt nem annyira egyszerű a fékolaj csere,mert kell valami műszer hozzá nem?Mármint a T25 fék légtelenítéshez.
A kuplung nem ugyan azt a fékfolyadékot használja?
Az ESP miatt lehet.  :excl:
Ugyanazt.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10168 Dátum: 2015.10.15 18:32:23 »
Hali.

Minap elmentem szerelőhöz, megméretni meddig jó a fagyálló, ami telj. mértékben rendben van, viszont azt javasolta ő cserélné a  hűtővizet mert nem annyira tiszta.(zavaros,vízköves-szó szerint ezt mondta) Nos, vki tud erről vmit ,milyen gyakorisággal kell azt cserélni? Árat szervizeléssel,vmint a folyadékkal 9500 ft ra mondta...kicsit sokallom, de valaki felvilágosíthatna hogy ezek tényleg ennyibe vannak benne. Milyen tipusú hűtővíz kell bele, van vmi spec. stb? + azt mondta szerinte a fék folyadékot sem ártana cserélni, de hogy azt honnan látta milyen...kicsit olyan szaga van a dolognak csinaljuk, ez meg az ennyibe kerül, de hogy tényleg ennyire fontos e....
Helló!
A T25 Ave gyárilag SLLC hűtőfolyadékkal van feltöltve. A szervizkönyv szerint ennek első cseréje 150ekm után esedékes, azt követően pedig 90ekm után.
A fékfolyadékot, szintén az előírás szerint, 2 évente szükséges cserélni. 

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10169 Dátum: 2015.10.15 18:42:15 »
Ha ennyire sok benne marad és átmosatom deszt vízzel,akkor abból is sok marad benne nem?
Még annyi,hogy lelégtelenedik rendesen,vagy van valami trükk?Van amivel kis emelkedőre kell állni és csak úgy légtelenedik le rendesen.
Lehet, hogy túloztam, hogy a fele marad benne... lehet, hogy csak a harmada... :whistling:
De nálam mintha 7..8 liter lenne megadva a manualban (1.6 vvti 2001-es AVE).
Persze a desztvíz is benne marad... de ahhoz töményet öntve kell beállítani a keveréket.
Én egyébként 3 liter töményet vettem... a többi deszt.víz lett... és ami esetleg benne maradt régi...
(Azért jó lenne ellenőriztetnem a fagyáspontot .. így a tél előtt... :hmmmm:)
A légtelenítéssel nem kell foglalkozni.. az automatikus... csak néhány km után pótolni kell a kiegyenlítő tartályban a "hiányt" amíg be nem áll a jó szintre.

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.