Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763478 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9945 Dátum: 2015.08.20 16:27:17 »
Olajszint egyébként rendben? Mikor cseréltél utoljára olajat (mennyit mentél vele azóta)?

hudzy

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9946 Dátum: 2015.08.20 17:43:30 »
Olajcsere most lesz esedékes. Ránéztem, a minimum szint alatt van, teljesen ledöbbentem ezen, hiszen eddig sosem ette az olajat... Mi állhat a háttérben? így be sem merem indítani.
Vegyek bele valami olcsóbb olajat és azzal engedjem le a maradékot?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9947 Dátum: 2015.08.20 19:15:19 »
Olajcsere most lesz esedékes. Ránéztem, a minimum szint alatt van, teljesen ledöbbentem ezen, hiszen eddig sosem ette az olajat... Mi állhat a háttérben? így be sem merem indítani.
Vegyek bele valami olcsóbb olajat és azzal engedjem le a maradékot?
Azon a fél-egy liter olajon nem érdemes spórolni. Ha olcsót akarsz venni, az előírás szerinti minőségi szintet tartsd meg (és itt nem az 5-30-ra gondolok)!
Ha csak a cserére gurulsz el, pár kilométert kibír így is, de pár százhoz már töltsd fel! Nem érdemes vele szórakozni, mert drága lesz a spórolás.

tomszechy

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9948 Dátum: 2015.08.20 19:45:43 »
És mennyit ment a kocsi az utolsó csere óta?

hudzy

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9949 Dátum: 2015.08.20 22:09:22 »
kb 15ekm. Eddig sosem ette az olajat, ezért se néztem, hogy áll a szint.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.20 22:26:05 írta hudzy »

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9950 Dátum: 2015.08.24 06:36:05 »
Sziasztok!

Lassan fél éve van tálam a szépség és pár tapasztalat, amire kíváncsi vagyok mit mondtok.
1 hónap után biztos, ami biztos kicseréltem az olajat (LM TopTec4300),szűrőket. Még aznap előjött (amit anno itt is beírtam) egy katalizátor hiba (p0420), ami törlés után "eltűnt".
Azóta 2-3x előjött és az a tapasztalatom, hogy mindig akkor, mikor hosszabb útra megyek, kb. 60-80km megtétele után. Mikor csak a szokásos 10-20km város+közút, akkor semmi.

Olajfogyasztás miatt gyári motorcserés volt még az előző tulajnál a járgány, kb. 80ekm van a motorban és érdekelne, hogy belefér-e a "tűrésbe" az eddig megtett ~3000km/ 1-1,5dl fogyás?

A hosszútávú fogyasztásában kellemesen csalódtam. 1 tankkal 800 feletti km, hegyek, egy kis pálya, egy kis klíma, megpakolva, Shell 95-össel 6,1l tankolással mérve. Visszafelé OMV alap benzinnel végig klímával ugyan ez az út ~6,4l-re jött ki.

A legzavaróbb szépséghiba, hogy az első lökhárító alsó takarólemezeinek rögzítése törött, így többször is lefordította a menetszél, vagy szembejövő kamion szele és igen csúnya hangon húztam az aszfalton kisebb sebességnél. Ideiglenesen meghegesztettem lemezcsavarral. :)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9951 Dátum: 2015.08.24 07:44:27 »
Sziasztok!

Lassan fél éve van tálam a szépség és pár tapasztalat, amire kíváncsi vagyok mit mondtok.
1 hónap után biztos, ami biztos kicseréltem az olajat (LM TopTec4300),szűrőket. Még aznap előjött (amit anno itt is beírtam) egy katalizátor hiba (p0420), ami törlés után "eltűnt".
Azóta 2-3x előjött és az a tapasztalatom, hogy mindig akkor, mikor hosszabb útra megyek, kb. 60-80km megtétele után. Mikor csak a szokásos 10-20km város+közút, akkor semmi.

Olajfogyasztás miatt gyári motorcserés volt még az előző tulajnál a járgány, kb. 80ekm van a motorban és érdekelne, hogy belefér-e a "tűrésbe" az eddig megtett ~3000km/ 1-1,5dl fogyás?

A hosszútávú fogyasztásában kellemesen csalódtam. 1 tankkal 800 feletti km, hegyek, egy kis pálya, egy kis klíma, megpakolva, Shell 95-össel 6,1l tankolással mérve. Visszafelé OMV alap benzinnel végig klímával ugyan ez az út ~6,4l-re jött ki.

A legzavaróbb szépséghiba, hogy az első lökhárító alsó takarólemezeinek rögzítése törött, így többször is lefordította a menetszél, vagy szembejövő kamion szele és igen csúnya hangon húztam az aszfalton kisebb sebességnél. Ideiglenesen meghegesztettem lemezcsavarral. :)
Meg kellene tudnod, hogy mennyi van összesen az autóban. 200e-nél a szerviz már javasolja a katalizátor cseréjét, 400e fölött viszont már le kell cserélni, mert különben úgy jársz, mint én. Összeomlik, és nem megy az autó. Az olajfogyás szvsz OK.

Lafodor82

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9952 Dátum: 2015.08.24 18:01:51 »
Sziasztok,

gyors kérdés,

az normális, hogy a pillangószelep állás minden esetben 15%-on van ha alapjáraton ketyeg a gép? Indítás után hidegen is azt írja a computer meg melegen, üzemi hőfokon is. Ez így normális?

polcsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9953 Dátum: 2015.08.24 18:09:42 »
Meg kellene tudnod, hogy mennyi van összesen az autóban. 200e-nél a szerviz már javasolja a katalizátor cseréjét, 400e fölött viszont már le kell cserélni, mert különben úgy jársz, mint én. Összeomlik, és nem megy az autó. Az olajfogyás szvsz OK.

A gépben 249ekm van.

hudzy

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9954 Dátum: 2015.08.24 18:20:11 »
Olajcsere most lesz esedékes. Ránéztem, a minimum szint alatt van, teljesen ledöbbentem ezen, hiszen eddig sosem ette az olajat... Mi állhat a háttérben? így be sem merem indítani.
Vegyek bele valami olcsóbb olajat és azzal engedjem le a maradékot?

Furcsa dolog történt. Ugye a minimum szint alatt volt a szint hideg motornál. Vettünk olajat, nagy bőszent betöltök 4litert. Beröffentettük, utána vártunk egy kicsit és nagy meglepetésünkre a maximum szint fölött volt dupla szinttel, mintha 2x~6 liter lett volna benne. Hideg motornál ugyan ez.

Ez, hogy történhetett? elfogyott az olaj aztán egyszer csak újratermelődött? Valami itt nagyon nem kerek.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9955 Dátum: 2015.08.24 18:47:26 »
Furcsa dolog történt. Ugye a minimum szint alatt volt a szint hideg motornál. Vettünk olajat, nagy bőszent betöltök 4litert. Beröffentettük, utána vártunk egy kicsit és nagy meglepetésünkre a maximum szint fölött volt dupla szinttel, mintha 2x~6 liter lett volna benne. Hideg motornál ugyan ez.

Ez, hogy történhetett? elfogyott az olaj aztán egyszer csak újratermelődött? Valami itt nagyon nem kerek.
Nem lehet, hogy rögötn a motor leállítása után nézted meg a nívópálcát, és nem vártad meg, hogy visszafolyjon az olaj a teknőbe? :hmmmm:

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9956 Dátum: 2015.08.24 18:56:52 »
Furcsa dolog történt. Ugye a minimum szint alatt volt a szint hideg motornál. Vettünk olajat, nagy bőszent betöltök 4litert. Beröffentettük, utána vártunk egy kicsit és nagy meglepetésünkre a maximum szint fölött volt dupla szinttel, mintha 2x~6 liter lett volna benne. Hideg motornál ugyan ez.

Ez, hogy történhetett? elfogyott az olaj aztán egyszer csak újratermelődött? Valami itt nagyon nem kerek.

Ha egy motor olajtöltete mondjuk 6 liter, akkor a nívó min-max érték közötti különbség nem nagyon több 1-1,5 liternél. Legrosszabb esetben is volt kb. 4 liter olaj az autóban, arra rátöltöttél 4 litert. Miért csodálkozol, hogy most túl sok lett?
Le kellene ereszteni a többletet, mert ha főtengely belekalapál az olajba az gyorsan tönkreteszi az olaj minőségét.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9957 Dátum: 2015.08.24 19:25:03 »
Nem lehet, hogy rögötn a motor leállítása után nézted meg a nívópálcát, és nem vártad meg, hogy visszafolyjon az olaj a teknőbe? :hmmmm:
:censored: 4 litert töltöttél utána??????

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9958 Dátum: 2015.08.24 19:38:46 »
:censored: 4 litert töltöttél utána??????

Sejtettem, hogy elsiklottál a 4-es szám felett, csodálkoztam is azon, amit először írtál. :)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9959 Dátum: 2015.08.24 19:56:15 »
Furcsa dolog történt. Ugye a minimum szint alatt volt a szint hideg motornál. Vettünk olajat, nagy bőszent betöltök 4litert. Beröffentettük, utána vártunk egy kicsit és nagy meglepetésünkre a maximum szint fölött volt dupla szinttel, mintha 2x~6 liter lett volna benne. Hideg motornál ugyan ez.

Ez, hogy történhetett? elfogyott az olaj aztán egyszer csak újratermelődött? Valami itt nagyon nem kerek.

Kedves hudzy!

Utólagos engedelmeddel visszaolvastam az összes fórumbeli bejegyzésedet és meg kell állapítanom, hogy kalandos az életetek ezzel az autóval. ...és az olajcsereperiódus is kiolvasható a sormintából... meg hogy reszkessenek a bal hátsó lámpák :).
Sok balesetmentes kilométert és empatikus szerelőket kívánok! (Na, nem azért, mert a konstrukció túl sok szerelőért kiáltana...)

BF