Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763377 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9855 Dátum: 2015.07.19 10:36:15 »
1.8, 2005. Nekem is hasonló.
Tudsz esetleg egy videót készíteni? Össze tudnénk hasonlítani kinek milyen.
Mindenki nyugodjon le a .... :D (by face)
Nekem 0 km-rel is olyan volt a hangja. Ez ilyen.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9856 Dátum: 2015.07.19 14:18:53 »
 :yes:

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9857 Dátum: 2015.07.20 09:17:51 »
Hali.A hanganyag az alapjáratról!

https://www.sendspace.com/file/eqkr34

Köszi! Du. meghallgatom.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9858 Dátum: 2015.07.21 08:44:17 »
Ma reggel hibakóddal fogadott az autó.
Ezt olvastuk ki univerzális obd adapterrel:
P0556     Fékrásegítő nyomásérzékelő áramkör tartomány/teljesítőképesség

Vkinek ötlet, vagy tapasztalat, hogy mi lehet ez, merre induljak el? Egyébként semmi egyéb rendellenességet nem tapasztaltam.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9859 Dátum: 2015.07.22 11:56:06 »
Köszi! Du. meghallgatom.

Nem bírom itt melóhelyen meghallgatni, de a zakatoló hangról van szó?
Az enyém totál zakatolós, kicsit fura, de nem emlékszem eddig is olyan volt vagy sem.
1.8 vvti.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9860 Dátum: 2015.07.26 15:15:13 »
Hali.

Olyan kérdésem lenne, hogy kuplung pedál esetén mekkora holtjáték az ami belefér a normális kategóriába, persze ha normális az hogy van holtjáték?!:)
(T25 1.8 nekem-kb 2cm mozog a pedál)

Köszi!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9861 Dátum: 2015.07.26 19:21:17 »
Érdekes dolog történt mostanában. Lassú tempónál - parkolásnál - a kormány érzhetően akadt. Nem nehezen forgott, hanem kimondottan megakadt. Ez parkolás során történt, utána figyeltem, jó darabig nem tapasztaltam. Amihez esetleg köthető, hogy amikor ez előfordult - kb. négyszer - akkor elég meleg volt.
Lehet ez a szervó folyadék miatt? Vagy inkább valami kopott a kormánymű környékén?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9862 Dátum: 2015.07.27 08:18:50 »
Nem bírom itt melóhelyen meghallgatni, de a zakatoló hangról van szó?
Az enyém totál zakatolós, kicsit fura, de nem emlékszem eddig is olyan volt vagy sem.
1.8 vvti.

Nálam megvan a zakatolás oka, a lyukas rezonátorcső miatt van.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9863 Dátum: 2015.07.28 10:15:48 »
1 jó és 1 rossz hír:
Múlt héten megtaláltuk a motortérből érkező rezonáló hang okát. A kipufógó leömlőcs csövét takaró egyik fémlemez rögzítőcsavara kilazult és ez miatt a lemez rezonálni tudott...hát no comment. Szégellem magamat. Ezt hallgatom már vagy fél éve és "csak" egy csavart kellett meghúzni. Igaz, hogy olyan helyen volt, hogy otthon képtelenség lett volna megjavítani.

Rossz hír...tegnap kora este vettem észre, hogy egyik izzóm sem világít.  :wacko:
Refi működik, de sem a távolsági sem a tompított nem. Ma du. szerintem neki esek és megnézem első körben az izzókat. Bízom benne, hogy nem a kormánykapcsolóm vagy valami vezeték kakilt be.

voxelspace

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9864 Dátum: 2015.07.28 12:52:59 »
Sziasztok!

Reggelre azzal a jo hirrel fogadott a kocsi, hogy nem indult.Azt irja csekkoljam a VSC rendszert.A muszerfalon levo ora pedig lenullazodott.Akksira gyanokodom pedig ha felkapcsolom a lampat akkor eg de egybol kiirja hogy kapcsoljam le.Az akksi meg gyari azaz 5 es fel eves.A kocsi egy 1.8as Avensis.
Szerintetek az akksi vagy lehet immobilizer vagy egyeb hiba?Akksicserenel mire figyeljek?
Elore is koszi.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9865 Dátum: 2015.07.28 19:10:11 »
1 jó és 1 rossz hír:
Múlt héten megtaláltuk a motortérből érkező rezonáló hang okát. A kipufógó leömlőcs csövét takaró egyik fémlemez rögzítőcsavara kilazult és ez miatt a lemez rezonálni tudott...hát no comment. Szégellem magamat. Ezt hallgatom már vagy fél éve és "csak" egy csavart kellett meghúzni. Igaz, hogy olyan helyen volt, hogy otthon képtelenség lett volna megjavítani.

Rossz hír...tegnap kora este vettem észre, hogy egyik izzóm sem világít.  :wacko:
Refi működik, de sem a távolsági sem a tompított nem. Ma du. szerintem neki esek és megnézem első körben az izzókat. Bízom benne, hogy nem a kormánykapcsolóm vagy valami vezeték kakilt be.

Na megtaláltam a ludasokat. Kiégett a H7 tompított és a W5W helyzetjelző izzóm. Mind a 4.  :wacko:
A 2db H7 Osram Nightbreaker volt, a másik 2 gyári. 13 hónapja vettem őket, egész jól bírták. :)
Ajánlott ez még, vagy tudtok jobbat nála?

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9866 Dátum: 2015.07.28 19:15:41 »
Na megtaláltam a ludasokat. Kiégett a H7 tompított és a W5W helyzetjelző izzóm. Mind a 4.  :wacko:
A 2db H7 Osram Nightbreaker volt, a másik 2 gyári. 13 hónapja vettem őket, egész jól bírták. :)
Ajánlott ez még, vagy tudtok jobbat nála?

Hali.

Nekem az egyik hátsó féklámpa ment ki(t25), mennyire bonyolult annak a cseréje, esetleg  ha "így" lehet, egy rövid útmutató hozzá?!
Ill rendőr szempontból mekkora baj,hogy csak a csík ill. egyik oldali világít?! Köszi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9867 Dátum: 2015.07.28 19:18:21 »
Na megtaláltam a ludasokat. Kiégett a H7 tompított és a W5W helyzetjelző izzóm. Mind a 4.  :wacko:
A 2db H7 Osram Nightbreaker volt, a másik 2 gyári. 13 hónapja vettem őket, egész jól bírták. :)
Ajánlott ez még, vagy tudtok jobbat nála?
Örülök, hogy rendbe jött a kipufogó gond.  :clap:

Kár, hogy az Avensis nem írja ki, hogy ha kiégett egy-egy izzó, sok más európai márka tudja ezt már régóta. Most sokat segített volna neked, de szerencse, hogy csak izzó gond volt nálad.
Sajnos az emelt fényerejű izzók az élettartam rovására tudnak nagyobb fényerőt adni. Az Osram kiadta már NB további szériát (Plus vagy Unlimited vagy mi  :)), ahol elvileg vmennyit javítottak az élettartamon.
Az 5w-os kis izzó meg fogyóeszköz. Én helyette ezt tettem be, azok már kb. egy éve vígan mennek.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9868 Dátum: 2015.07.28 19:24:13 »
Hali.

Nekem az egyik hátsó féklámpa ment ki(t25), mennyire bonyolult annak a cseréje, esetleg  ha "így" lehet, egy rövid útmutató hozzá?!
Ill rendőr szempontból mekkora baj,hogy csak a csík ill. egyik oldali világít?! Köszi
Szerintem könnyen fog menni a csere.

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9869 Dátum: 2015.07.28 19:35:11 »
Szerintem könnyen fog menni a csere.
Köszönöm , a poén az egészbe,hogy nemrég lett pont ugyanaz újra cserélve(nem én cseréltem, ezért is kérdeztem..), kb 1 hetet bírt és megint kaputt...vagy az izzó a ludas vagy komolyabb a probléma?!...Mindenesetre ki kell cserélni, és ha ugyanezt produkálja, máshol kell a hibát keresni...