Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764992 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

krizi84

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9555 Dátum: 2015.05.17 11:39:43 »
Sziasztok.

Van egy 2.2 D-4D Avensisem 2006-os gyártású.
Olyat kezdett el csinálni, hogy hideg induláskor elég nehezen indul, de.... úgy, hogy is mondjam, mintha mélységből kapná fel a fordulatot. Nem teker sokáig. Ha elindul akkor úgy 1mp múlva adja rá a szívatót. Ha egy kicsi gázzal indítom, akkor nincs baja. Lehetséges, hogy szívató nélkül indul?

Ezen kívül semmilyen baja nincs, megy rendesen, gyorsul, fogyasztása olyan 5.4 l/100km inkább autópályán, de azért van benne valamennyi város is. A probléma csak hideg motornál van, de ha már 2-3x indítom-leállítom, akkor már nem észrevehető. Az EGR szelep nem rég lett tisztítva (szétszedve).  Az izzító gyertyák 1 évesek, áramot kapnak, multiméterrel tesztelve. Nem szedtem még ki őket, de az ellenállás 2.4, elméletben azok jók. Üzemanyag szűrő 2 hete lett benne cserélve, úgy kb 1 hónapja kezdte el csinálni ezt a problémát, gondoltam hátha ott van valami gond, és nem is drága, de sajna nem jöbb be.

Esetleg valami ötlet a problémára?

Köszönettel
Krizosztom

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9556 Dátum: 2015.05.17 12:38:48 »
Sziasztok.

Van egy 2.2 D-4D Avensisem 2006-os gyártású.
Olyat kezdett el csinálni, hogy hideg induláskor elég nehezen indul, de.... úgy, hogy is mondjam, mintha mélységből kapná fel a fordulatot. Nem teker sokáig. Ha elindul akkor úgy 1mp múlva adja rá a szívatót. Ha egy kicsi gázzal indítom, akkor nincs baja. Lehetséges, hogy szívató nélkül indul?

Ezen kívül semmilyen baja nincs, megy rendesen, gyorsul, fogyasztása olyan 5.4 l/100km inkább autópályán, de azért van benne valamennyi város is. A probléma csak hideg motornál van, de ha már 2-3x indítom-leállítom, akkor már nem észrevehető. Az EGR szelep nem rég lett tisztítva (szétszedve).  Az izzító gyertyák 1 évesek, áramot kapnak, multiméterrel tesztelve. Nem szedtem még ki őket, de az ellenállás 2.4, elméletben azok jók. Üzemanyag szűrő 2 hete lett benne cserélve, úgy kb 1 hónapja kezdte el csinálni ezt a problémát, gondoltam hátha ott van valami gond, és nem is drága, de sajna nem jöbb be.

Esetleg valami ötlet a problémára?

Köszönettel
Krizosztom
Ha jól tudom illik kis gázzal indítózni,legalábbis mintha a kézikönyve is azt írná.

suta

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9557 Dátum: 2015.05.17 13:14:29 »
Üdv!
Vólna egy kérdésem Nálam többet tudókhoz. Van egy  TOYOTA AVENSIS Station Wagon (_T22_) 2.0 D-4D (81KW/110LE) 2001-s masinám amin elszált a jobb első féknyereg tartó. Nézegettem  a webáruházakat és két dologra lettem figyelmes: 1. mindenhol hátsótengelyre valót látok,elsőre nem is mindenhol tudtam rákeresni,vagy ha arra kerestem akkor is hátsót adott!  Mind a négy keréken egyforma a féknyereg tartó? nincs különbség első-hátsó-bal-jobb között?

2. Nekem az jött le hogy 3 típusú fékrendszerrel szerelték  ezeket a kocsikat,na most akkor ettől még egyforma a féknyereg tartó?  ha nem,akkor honnét tudnám meghatározni az enyémen milyen típus van szerelve?
SUTA :-)

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9558 Dátum: 2015.05.17 14:38:14 »
Ha jól tudom illik kis gázzal indítózni,legalábbis mintha a kézikönyve is azt írná.

Kifejezetten nem kell gázt adni indítózáskor (ha minden rendben van). Már a korai adagolók is megoldották az indítási többlet tüzelőanyagot.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9559 Dátum: 2015.05.17 14:48:20 »
Sziasztok.

Van egy 2.2 D-4D Avensisem 2006-os gyártású.
Olyat kezdett el csinálni, hogy hideg induláskor elég nehezen indul, de.... úgy, hogy is mondjam, mintha mélységből kapná fel a fordulatot. Nem teker sokáig. Ha elindul akkor úgy 1mp múlva adja rá a szívatót. Ha egy kicsi gázzal indítom, akkor nincs baja. Lehetséges, hogy szívató nélkül indul?

Ezen kívül semmilyen baja nincs, megy rendesen, gyorsul, fogyasztása olyan 5.4 l/100km inkább autópályán, de azért van benne valamennyi város is. A probléma csak hideg motornál van, de ha már 2-3x indítom-leállítom, akkor már nem észrevehető. Az EGR szelep nem rég lett tisztítva (szétszedve).  Az izzító gyertyák 1 évesek, áramot kapnak, multiméterrel tesztelve. Nem szedtem még ki őket, de az ellenállás 2.4, elméletben azok jók. Üzemanyag szűrő 2 hete lett benne cserélve, úgy kb 1 hónapja kezdte el csinálni ezt a problémát, gondoltam hátha ott van valami gond, és nem is drága, de sajna nem jöbb be.

Esetleg valami ötlet a problémára?

Köszönettel
Krizosztom

Nem olyan, mintha valanmelyik henger nem menne az első pár ütemnél? Nem jár egyenetlenül a motor? Ez lehet akár befecskendező is, de én kitakarítanám a légtömegmérőt is.
Ezek a motorok ilyen időben már izzítás nélkül is beindulnak rendesen. Esetleg a tüzelőanyag nyomásod nem épül fel időben hosszabb állás után, ami lehet laza, vagy gyenge csőcsatlakozás, vagy szivárgás miatt. Esetleg akkufeszültség....teker rendesen az önindító?

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9560 Dátum: 2015.05.18 00:06:18 »
Sziasztok.

Azt tapasztaltam 1.8 as benzines Avensis-nél, amikor megyek a gépkocsival és váltok, tehát kuplung benyomásnál mindig felszökik egy kicsit a fordulat, ami számomra elég zavaró...ez másnál is így van, mit lehetne ezzel kezdeni?! Köszi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9561 Dátum: 2015.05.18 06:26:57 »
Sziasztok.

Azt tapasztaltam 1.8 as benzines Avensis-nél, amikor megyek a gépkocsival és váltok, tehát kuplung benyomásnál mindig felszökik egy kicsit a fordulat, ami számomra elég zavaró...ez másnál is így van, mit lehetne ezzel kezdeni?! Köszi
Semmit, ilyen.
Az környezetvédelmi normák miatt ilyen szinte minden motor már vagy 15 éve.

krizi84

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9562 Dátum: 2015.05.18 11:04:46 »
Nem olyan, mintha valanmelyik henger nem menne az első pár ütemnél? Nem jár egyenetlenül a motor? Ez lehet akár befecskendező is, de én kitakarítanám a légtömegmérőt is.
Ezek a motorok ilyen időben már izzítás nélkül is beindulnak rendesen. Esetleg a tüzelőanyag nyomásod nem épül fel időben hosszabb állás után, ami lehet laza, vagy gyenge csőcsatlakozás, vagy szivárgás miatt. Esetleg akkufeszültség....teker rendesen az önindító?
Szia.

Nem, inkább olyan, mintha pl a trabantnál mikor nem volt alapjáratod, és hagytad leesni, majdnem leállt,de még észbekaptál és nyomtál neki egy nagy gázt. (persze itt nem pörög mint a trabant, beáll először azapjáratra, majd ad rá szivatót)
A hangján nem hallatszik, most jobban megnéztem a mutatot, kicsit mozog, de az alapjáraton nem hallani. Az akksi most lett cserélve, az önindító meg úgy 1 éve. Van OBD Scanner-em, ráteszem, megnézem az üzemanyag nyomást, ha úgy emlékszem kijelzi.

Köszi.

Találtam egy videót a YouTube-on, ennyire nem vészes, csak hogy leírjam a problémát: https://youtu.be/1M6mSwBv-Yw
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.18 11:30:43 írta krizi84 »

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9563 Dátum: 2015.05.18 12:15:08 »
Víz van benne? Ezek szoktak hengerfejesek lenni minden ok nélkül. Nézd meg és nézd meg a motorolaj színét is.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9564 Dátum: 2015.05.18 14:12:21 »
UPDATE: 2.2d avensisnél a DPF haldoklik és amikor indítod nincs akkora nyomás a kipufogórendszerben, hogy könnyen kitudja nyomni a gázt. Amikor már rendesen jár a motor akkor van megfelelő nyomás, de valszeg így is van teljesítménycsökkenés. Meg kellene hajtani és meg kéne próbálni kitakarítani a DPF-et. Ha nem sikerül akkor 400e körül van a cseréje. Azért írom ezt, mert pont most voltak nálunk megnézni egy toyotát márkaszervizes szerelők és rákérdeztem náluk.
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

mizsu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9565 Dátum: 2015.05.18 19:33:31 »
Sziasztok!
Adott egy fl 2.0 d4d avensis, hátsó féknyerget készülök cserélni, a légtelenítésnek van valami egyedi típussal kapcsolatos folyamata, vagy mehet általánosan?
Facelift 2.0 D4D Sol kombi

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9566 Dátum: 2015.05.18 20:55:32 »
Szia.

Nem, inkább olyan, mintha pl a trabantnál mikor nem volt alapjáratod, és hagytad leesni, majdnem leállt,de még észbekaptál és nyomtál neki egy nagy gázt. (persze itt nem pörög mint a trabant, beáll először azapjáratra, majd ad rá szivatót)
A hangján nem hallatszik, most jobban megnéztem a mutatot, kicsit mozog, de az alapjáraton nem hallani. Az akksi most lett cserélve, az önindító meg úgy 1 éve. Van OBD Scanner-em, ráteszem, megnézem az üzemanyag nyomást, ha úgy emlékszem kijelzi.

Köszi.

Találtam egy videót a YouTube-on, ennyire nem vészes, csak hogy leírjam a problémát: https://youtu.be/1M6mSwBv-Yw

Szia,

Indítás előtt tedd rá az OBD szkennert, és úgy indítózz, hogy a tüzelőanyag nyomását figyeld élőadatban. Indítózáskor legalább 250 bar-nak kell lennie, amint beindul fel kell mennie 300 fölé alapjáraton, vagy inkább még fölé is.
A részecskeszűrő nem ilyen hibát produkál. (ha egyáltalán van a tiédben....150, vagy 177 lovas?) Ha el lenne tömődve, akkor pont nagyobb terhelés, és nagyobb fordulat esetén lenne nagy az ellennyomás. Ráadásul annak már egyéb jelei is lennének...pl. MIL-lámpa.

A hengerfej dolog is ismert jelenség: sajnos néhányat sújt ez a probléma...viszont az sem így kezdődik, hanem vízcsipegetéssel. Sőt, van, amelyik már kinyomja a vizet, de még ekkor is működik.

Nézd meg a tüzelőanyag nyomását, aztán meglátod, mi a helyzet.
Sok sikert!

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9567 Dátum: 2015.05.20 18:03:13 »
Aha, szóval, akkor azt sem Te írtad (az első hozzászólásaid egyikében), hogy "...a gyengébbek kedvéért...", igaz?

Nem gond, ha nem értesz egyet valamivel, leírhatod a véleményedet, csak ne írj ilyeneket egy olyan fórumon, ahol az emberek a gyári ajánlásként megadott olajviszkozitast részesítik előnyben.

2000 utáni benzines, dízel és hibrid Toyota motorok gyári előírt viszkozitasa 5W-30, 2009 utáni benzines és hibridek eseteben 0W-30!
És maradjunk annyiban, hogy a gyáriak mindnyájunknál, igen, még nálad is, sokkal okosabbak ahhoz, hogy az általuk előírtakon mi önkényesen változtassunk.
Miből gondolod hogy okosabbak?Ha azok lennének,akkor nem kellene ezeket a motorokat gyűrüzni....nekem 5 éve lett gyűrüzve,azóta Mobil 5w40 el járok.Szinte semmit nem eszik belöle.

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9568 Dátum: 2015.05.20 18:06:48 »
Szia.

Nem, inkább olyan, mintha pl a trabantnál mikor nem volt alapjáratod, és hagytad leesni, majdnem leállt,de még észbekaptál és nyomtál neki egy nagy gázt. (persze itt nem pörög mint a trabant, beáll először azapjáratra, majd ad rá szivatót)
A hangján nem hallatszik, most jobban megnéztem a mutatot, kicsit mozog, de az alapjáraton nem hallani. Az akksi most lett cserélve, az önindító meg úgy 1 éve. Van OBD Scanner-em, ráteszem, megnézem az üzemanyag nyomást, ha úgy emlékszem kijelzi.

Köszi.

Találtam egy videót a YouTube-on, ennyire nem vészes, csak hogy leírjam a problémát: https://youtu.be/1M6mSwBv-Yw
Nekem ugyanezt csinálta...komplett szivócsonk csere megoldotta.....pedig mindent kipróbáltam.....

Gabi01234

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9569 Dátum: 2015.05.25 17:46:11 »
Sziasztok!

Most vettunk egy T25 2.2 es d-cat avensist 49000 km 2008 as evjarat. Enyhe gazadasnal morgo hangja van mely nagyobb gazadasra megszunik. Most olvastuk, hogy ezekkel a motorokkal baj lehet. Lehet ez az elojel??