Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765457 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

dsanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9450 Dátum: 2015.03.27 23:54:09 »
Egy nagynyomású dízelnek a nem használat sem tesz jót. Márpedig ez az autó gyakorlatilag nem volt használva. Simán lehet befecskendező, vagy akár SCV is.
Az önindító, ha rossz, akkor hidegen rosszabb lenne a helyzet.

dsanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9451 Dátum: 2015.03.28 22:51:07 »
Egy nagynyomású dízelnek a nem használat sem tesz jót. Márpedig ez az autó gyakorlatilag nem volt használva. Simán lehet befecskendező, vagy akár SCV is.
Az önindító, ha rossz, akkor hidegen rosszabb lenne a helyzet.
Hidegen mindig indul pöccre. Márkaszervizben volt vele, nem találtak semmit, mert mindig elindult.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9452 Dátum: 2015.03.29 08:40:38 »
Sziasztok.
Olyan hibám van az AVE-n (T27 1.8 benzin, 2009) , ami számomra magas...
Szia!
Előttem Kika1 kolléga leírta a kézenfekvő egyszerűen ellenőrizhető probléma kiszűrését, ha nem ezekkel van a gond akkor egy jó villanyost kell keresni mert ez így nem állapot :(
Gyors kontroll, telefonodon indítsd el a videó felvételt és rakd be a kesztyűtartóba, csomagtartóba, becsuk, ellenőriz.  :flowers:
Fery

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9453 Dátum: 2015.03.29 12:48:22 »

Sziasztok.

Olyan hibám van az AVE-n (T27 1.8 benzin, 2009) , ami számomra magas.
Anno mikor megvettem (november). Az elhozatal után állt egy hetet az autó. Mikor indulni szerettem volna, nem indult. Be kellett bikázni. Akku problémára gondoltam, hát vissza is vittem a márka kereskedésbe mert itt fél év használt autó gari van (Ausztria).Kicserélték az aksit. Kaptam zsír új Banner aksit.
Most megint eljátszotta velem úgy hogy előtte 1000 km-t mentem. Letettem a kocsit és egy hétig állt. Az aksi annyira kuka volt , hogy a központi zár sem ment. Az aksi 4 hónapos , az autón semmilyen fogyasztó nem lett rajta hagyva , ami szívhatta volna. Riasztó nincs benne. A generátor biztos visszatölt , mert bikázás után mentem 4 km-t  le állítottam az autót és indult megint gond nélkül.Egész télen a mínuszokban egyszer sem csinálta meg velem , pedig akkor is volt , hogy egy hétig vagy akár 10 napig sem volt beindítva. Találkozott már valaki ilyesfajta hibával?
Nekem ugyan ezt játszotta el a yaris! A furcsa a dologban h 4km után nem tölt annyit a generátor h ha lemerült volna az aksi elinduljon! Szóval a generátor tuti jó volt és az akksi is mindíg töltve volt! Amikor nem indul mérj rá az akksira h mennyi töltés van benne és meg fogsz lepődni, ha indul akkor járó motornál mérj rá és 14.5 V körül kell látnid akkor tölt a generátor!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9454 Dátum: 2015.03.29 14:32:50 »
Sziasztok!

Ave T25 2.0 Benzin 1AZ-FSE

Kérdés a következő:
- 2 lambda van felül 2 pedig alul
2 különböző képet találtam, melyik a valós?!
Egyik képen az összes Heated Oxygen sensor a másik képen pedig a felső 2 A/F (air/fuel ratio) talán ez a valósabb, nem?
- Másik kérdés pedig, hogy a 2 egymás mellett lévő között van-e különbség vagy ugyanazok csak "átlagolnak" és ezért van 2-2 belőlük vagy miért?


Köszi

totyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9455 Dátum: 2015.03.29 16:50:48 »
Avensis D4D 2006 osom van 2 l diesel, 115 LE.
A kocsi olyat produkál mint amikor koszos az EGR. De hideg motornál nem akkor teljesen normális. Ha bemelegedett akkor elerőtlenedik , és ha cca 2500 fordulaton megjön az ereje hatalmasat füstöl , elmegy a füst. Ha esik a fordulat újra elmegy az ereje. 2000 es 2600 között  rángat at autó.  Tudtok segíteni , hogy mi a baj. Pénteken viszem az autót szervízbe diagnosztikára.Az EGR-t megnézték az tiszta
Várom segítségeteket

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9456 Dátum: 2015.03.29 18:37:51 »
Nem csúszott le a cooler cső,vagy esetleg megsérült valahol?

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9457 Dátum: 2015.03.29 21:06:34 »
Sziasztok!

Ave T25 2.0 Benzin 1AZ-FSE

Kérdés a következő:
- 2 lambda van felül 2 pedig alul
2 különböző képet találtam, melyik a valós?!
Egyik képen az összes Heated Oxygen sensor a másik képen pedig a felső 2 A/F (air/fuel ratio) talán ez a valósabb, nem?
- Másik kérdés pedig, hogy a 2 egymás mellett lévő között van-e különbség vagy ugyanazok csak "átlagolnak" és ezért van 2-2 belőlük vagy miért?


Köszi
Én úgy tudom, hogy azért van 2-2, mert 2 hengerenként van közösítve a leömlő cső, és a közösített szakaszban van elhelyezve a szenzor. A két felső a katalizátor előtt van, a tényleges szabályozást ezek vezérlik, a két alsó a katalizátor után van, ezeknek ellenőrző szerepük van. Ha leveszed a takaró lemezt, jól látszik a szenzorok elhelyezkedése.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9458 Dátum: 2015.03.30 08:35:53 »
Én úgy tudom, hogy azért van 2-2, mert 2 hengerenként van közösítve a leömlő cső, és a közösített szakaszban van elhelyezve a szenzor. A két felső a katalizátor előtt van, a tényleges szabályozást ezek vezérlik, a két alsó a katalizátor után van, ezeknek ellenőrző szerepük van. Ha leveszed a takaró lemezt, jól látszik a szenzorok elhelyezkedése.

Tehát akkor elvileg ugyanazt a szerepet látják el (teljesen azonosak) az egymás mellett lévők csak 2-2 kell belőlük a leömlő miatt.
Cikkszámot meg semmit nem találtam rajtuk tehát nem tudtam beazonosítani, de az egyik hátsó cserés, csak nem tudni még melyik, de majd elviszem szerelőhöz kiolvastatom még 1x, max lehúzzuk az egyiket és akkor látszik az értékén.

Unix vagy melyik oldalt zavart meg még picit ott külön is jelölik bal/jobb oldalt, csak ha venni kell egyet akkor ne fussunk lukra, hogy kiderül más a bal/jobb is.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9459 Dátum: 2015.03.30 09:53:37 »
Tehát akkor elvileg ugyanazt a szerepet látják el (teljesen azonosak) az egymás mellett lévők csak 2-2 kell belőlük a leömlő miatt.
Cikkszámot meg semmit nem találtam rajtuk tehát nem tudtam beazonosítani, de az egyik hátsó cserés, csak nem tudni még melyik, de majd elviszem szerelőhöz kiolvastatom még 1x, max lehúzzuk az egyiket és akkor látszik az értékén.

Unix vagy melyik oldalt zavart meg még picit ott külön is jelölik bal/jobb oldalt, csak ha venni kell egyet akkor ne fussunk lukra, hogy kiderül más a bal/jobb is.

Update: most beszéltem a Toyota szervizzel és ugye 2 katalizátor van egymás mellett azt mondta a krapek, hogy mindegyik különböző... bár én nem igen hiszek ebben/nekik.
Semmi értelmét nem látom annak, hogy ugyanazokat a gázokon 4 különböző értéket mérjenek - 2 a kat előtt az érthető és utána a kat után is 2 érthető, mert ott változnak a gázok, de hogy egymás mellettieknél mi különbség lenne... "funkcióban!" nem értékben, szerintem semmi!

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9460 Dátum: 2015.03.30 09:57:47 »
Mivel zónákra van osztva 1 es 2 es zóna ezzel mérhetik az egyes hengercsoportok működését és közelebbi infót adhat egy esetleges hibánál, de nem tartom valószínűnek h más értékeket figyeljenek hiszen akkor a másik 2 hengernél mi méri azt? Szóval majdhogynem biztos vagyok benne h egyenértékű szondákról van szó másr csak józan paraszti ésszel végiggondolva! De gyere át vmelyik este és kiolvasom én is hátha (hátha) közelebb kerülünk a megoldáshoz!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9461 Dátum: 2015.03.30 14:28:02 »
A funkciójuk párban azonosak, de úgy rémlik, hogy külön cikkszámon rendelték nekem, talán a kábelhossz nem egyforma, lehet, hogy van valami szín jelölés is, de erre most nem esküszöm. Ha nem felejtem el, egyszer csak megnézem, látni  lehet e valami különbséget a madzagokon.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9462 Dátum: 2015.03.30 14:34:04 »
Köszi srácok!

Igen úgy tűnik annyi lesz csak a különbség, hogy a kábelhossz, ezért vannak más cikkszámok csak, de amúgy egyforma a legtöbb ember véleménye szerint.

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9463 Dátum: 2015.03.30 22:16:23 »
Mivel zónákra van osztva 1 es 2 es zóna ezzel mérhetik az egyes hengercsoportok működését és közelebbi infót adhat egy esetleges hibánál, de nem tartom valószínűnek h más értékeket figyeljenek hiszen akkor a másik 2 hengernél mi méri azt? Szóval majdhogynem biztos vagyok benne h egyenértékű szondákról van szó másr csak józan paraszti ésszel végiggondolva! De gyere át vmelyik este és kiolvasom én is hátha (hátha) közelebb kerülünk a megoldáshoz!

Ezúton szeretném még egyszer megköszönni r3dfoot kolléga ma esti segítségét!
Sikerült kiolvasni, hogy melyik lambda a ludas (Bank1 Sensor2 - jobb alsó) még pár értéket is láttunk és egyértelmű volt.
A héten beszerzem a lambdát, ha esetleg tud valaki jó áron az szólhat.
Pár kedvezményem nekem is van itt ott, eddig a legjobb ajánlat 25k volt a Denso-ra.

Köszönöm  :clap:

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9464 Dátum: 2015.03.30 22:17:24 »
Bármikor!!!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i