Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766568 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9420 Dátum: 2015.03.13 21:05:36 »
Pesten szívesen kiolvasom neked!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

hajnall

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9421 Dátum: 2015.03.14 22:19:32 »
Csak megerősíteni tudom! Én is ebayeől vettel egy ELM bluetooth obd scannert! Tökéletesen működik!

Ez jól hangzik Bepi!
De ha már úgy is jártas vagy ebbe. Van olyan progi is, ami a feszültségszinteket is meg tudja jeleníteni, és kompatibilis ezzel a csatolóval?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9422 Dátum: 2015.03.14 22:43:22 »
Ez jól hangzik Bepi!
De ha már úgy is jártas vagy ebbe. Van olyan progi is, ami a feszültségszinteket is meg tudja jeleníteni, és kompatibilis ezzel a csatolóval?
Alapvetően az összes program tudja ezt, amit az OBDII ELM327-hez írtak. A szűkebb krersztmetszet az autó ECU-ja, hogy mit fog megosztani a műszerrel.
Pl. a lambda értékeket úgy tudom, hogy lehet látni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9423 Dátum: 2015.03.15 00:33:32 »
PCs programok sokkal többet mutatnak mint a Torque, köztük a lambda értékeket és fesz adatokat de egy rendes olvasáshoz illetve a változtatásokhoz a Techstream progi kell és a blackbox olvasó! Sajnos ez a doboz elég drága! A software nekem megvan de nincs boxom!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9424 Dátum: 2015.03.15 09:49:22 »
Nekem van ez is, az is, és azt kell mondjam, hogy az ELM327 csak a a standard OBDII adatokat látja, amiben ugyan benne van az oxigén szondák jele is, de a Toyota cuccához képest nagyon kevés hasznos adatot lehet látni. Vannak olyan hibakódok is, amik gyártó specifikusak, adott esetben nem kapcsolják be a hibalámpát sem, és ELM327-vel nem láthatók és nem is törölhetők, de a Toyotáéval igen. Cserébe a Techstream olyan lassú, hogy az már bosszantó (újabb modellekkel mintha kicsit gyorsabb lenne)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9425 Dátum: 2015.03.15 10:35:32 »
Nekem van ez is, az is, és azt kell mondjam, hogy az ELM327 csak a a standard OBDII adatokat látja, amiben ugyan benne van az oxigén szondák jele is, de a Toyota cuccához képest nagyon kevés hasznos adatot lehet látni.
Az ELM327 programozható, a Priuschat-on megvan a pontos leírása az adatfolyam rögzítésének és a visszafejtésének. Igy készítették az egyedi PID-eket számos Toyota és Lexus gépkocsihoz.
Az csak hab a tortán, hogy ma már a klónok egy része lényegesen jobb mint az eredeti, mert nagyobb teljesítményű elektronikával emulálják az eredeti működését.
A TIS/ Techstream azonban több perifériához is biztosít hozzáférést, és ami még lényegesebb lehetőség ad bizonyos beállítások módosítására.

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9426 Dátum: 2015.03.15 10:38:21 »
Ha már itt járunk szerintetek van mód itthon a T25 ecu szintű finomhangolására?
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9427 Dátum: 2015.03.15 10:42:01 »
Az ELM327 programozható, a Priuschat-on megvan a pontos leírása az adatfolyam rögzítésének és a visszafejtésének. Igy készítették az egyedi PID-eket számos Toyota és Lexus gépkocsihoz.
Az csak hab a tortán, hogy ma már a klónok egy része lényegesen jobb mint az eredeti, mert nagyobb teljesítményű elektronikával emulálják az eredeti működését.
A TIS/ Techstream azonban több perifériához is biztosít hozzáférést, és ami még lényegesebb lehetőség ad bizonyos beállítások módosítására.

Az ELM327 programozásáról már olvastam valahol, de a TIS birtokában nem foglalkoztam vele, jó hogy ezt megosztottad, mert azért gyorsabb, mint a TIS.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9428 Dátum: 2015.03.15 10:44:55 »
Ha már itt járunk szerintetek van mód itthon a T25 ecu szintű finomhangolására?
Én úgy tudom, hogy a gyártó "elintézte", hogy ne lehessen "sufni" tuningolni. A Toyota szervizek fel tudják tenni a frissítéseket, de nagyjából ennyi.

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9429 Dátum: 2015.03.15 10:46:02 »

Én úgy tudom, hogy a gyártó "elintézte", hogy ne lehessen "sufni" tuningolni. A Toyota szervizek fel tudják tenni a frissítéseket, de nagyjából ennyi.
Jó hír!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

r3dfoot

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9430 Dátum: 2015.03.15 10:46:11 »

Én úgy tudom, hogy a gyártó "elintézte", hogy ne lehessen "sufni" tuningolni. A Toyota szervizek fel tudják tenni a frissítéseket, de nagyjából ennyi.
Jó hír!
-------------------------------------------------------------------
Toyota Yaris T-Sport Mk I. 1.5 VVT-i

zebo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9431 Dátum: 2015.03.19 22:00:10 »
Sziasztok!

Tavaly május óta egy 2004- AVE D4D SOL  ,elégedett és boldog tulajdonosa vagyok. Nagyon szereti az egész család,a gyerekek pedig egyenesen imádják.
 Viszont most van a gépsárkánnyal egy kis ***. Tudom biztosat csak a hibakód kiolvasása után lehet majd tudni.De bízom benne,hátha mégis tud valaki valami tippet adni mire számíthatok.

Szóval,két hete Ausztriából haza felé az autó egy erősebb gázadás után,mintha letiltott volna valamit. Nem állt le a motor,csak nem vette a fordulatot,vagy is,nem ment 2200-2500 fölé,és nem igazán reagált a gázadásra sem.
Ezen kívül kigyulladt ,a TRC off  ,a VSC,valamint a motor ikon (??) ennek a jelentésében nem vagyok biztos)
Félre húzódtam,leállítottam a motort,vártam egy pár másodpercet, és indítás után az autó hibátlanul üzemelt. Simán  jöttünk még vele 400 km-et,bármi zavar nélkül. Az hiba jelző ikonok a második pihenő (kb 300km) utáni indítás után már nem világítottak.  Az autót azután itthon a városban szinte minden nap használtam bármilyen gond nélkül.
Aztán ma,szintén Ausztriából hazafelé,de szinte már az út végén,egy erőteljesebb gázadás után a  hibát ismét produkálta az autó. :cry: Most is  újraindítás után simán haza jött, úgy,hogy semmi problémát nem érzek vele, de most úgy állítottam le az autót,hogy a hiba kódok világítottak. És.. amit itthon vettem észre...,kiégett az egyik tompított, valamint az egyik féklámpám. De még ez nem minden.... Ha a motort leállítom,és még a gyújtás rajta van,valamiféle zörej hallatszik a műszer fal alól. Olyasféle,mintha valami egér vagy valami állat zörögne benn :eek: Ha a gyújtást leveszem a hang meg szűnik,ha ráadom ismét hallható. Vajon ezek a hibajelenségek össze fügésben lehetnek egymással?? Sajnos egyenlőre a munkám,és pénz hiány  miatt nem tudom szervizbe vinni,de jól enne tudni mégis mire számíthatok.
Ha valakinek lenne valami ötlete,hogy mi lehet a baj,és esetleg megosztaná velem,nagyon hálás lennék.
Előre is nagyon köszönöm!!:zebo




 

« Utoljára szerkesztve: 2015.03.19 22:05:50 írta zebo »

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9432 Dátum: 2015.03.20 06:46:16 »
Sziasztok!

Tavaly május óta egy 2004- AVE D4D SOL  ,elégedett és boldog tulajdonosa vagyok. Nagyon szereti az egész család,a gyerekek pedig egyenesen imádják.
 Viszont most van a gépsárkánnyal egy kis ***. Tudom biztosat csak a hibakód kiolvasása után lehet majd tudni.De bízom benne,hátha mégis tud valaki valami tippet adni mire számíthatok.

Szóval,két hete Ausztriából haza felé az autó egy erősebb gázadás után,mintha letiltott volna valamit. Nem állt le a motor,csak nem vette a fordulatot,vagy is,nem ment 2200-2500 fölé,és nem igazán reagált a gázadásra sem.
Ezen kívül kigyulladt ,a TRC off  ,a VSC,valamint a motor ikon (??) ennek a jelentésében nem vagyok biztos)
Félre húzódtam,leállítottam a motort,vártam egy pár másodpercet, és indítás után az autó hibátlanul üzemelt. Simán  jöttünk még vele 400 km-et,bármi zavar nélkül. Az hiba jelző ikonok a második pihenő (kb 300km) utáni indítás után már nem világítottak.  Az autót azután itthon a városban szinte minden nap használtam bármilyen gond nélkül.
Aztán ma,szintén Ausztriából hazafelé,de szinte már az út végén,egy erőteljesebb gázadás után a  hibát ismét produkálta az autó. :cry: Most is  újraindítás után simán haza jött, úgy,hogy semmi problémát nem érzek vele, de most úgy állítottam le az autót,hogy a hiba kódok világítottak. És.. amit itthon vettem észre...,kiégett az egyik tompított, valamint az egyik féklámpám. De még ez nem minden.... Ha a motort leállítom,és még a gyújtás rajta van,valamiféle zörej hallatszik a műszer fal alól. Olyasféle,mintha valami egér vagy valami állat zörögne benn :eek: Ha a gyújtást leveszem a hang meg szűnik,ha ráadom ismét hallható. Vajon ezek a hibajelenségek össze fügésben lehetnek egymással?? Sajnos egyenlőre a munkám,és pénz hiány  miatt nem tudom szervizbe vinni,de jól enne tudni mégis mire számíthatok.
Ha valakinek lenne valami ötlete,hogy mi lehet a baj,és esetleg megosztaná velem,nagyon hálás lennék.
Előre is nagyon köszönöm!!:zebo




 

Tudom írtad, de én akkor is elvinnémaz autót márkaszervízbe. Lehet, hogy "semmi" baja, de az is lehet, ha tovább mész vele így, akkor jobban elromlik. Szervízben megmondják hogy mehetsz-e vele még vagy azonnal teddle. És pár percről van szó.

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9433 Dátum: 2015.03.25 12:39:53 »
Sziasztok!

Sajnos nem ég a bal hátsó tolatólámpám. Az égőnek semmi baja nem volt. De azért kicseréltem, de semmi. Multiméterrel rámértem a foglalatra, de nem jut el addig az áram. Tovább mentem így megnéztem a csatlakozót, d enem tudom, hogy melyik szál megy oda.

Volt valakinek hasonló gondja? Vagy hogy hogyan tovább?

ÜdV:T

dsanyi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9434 Dátum: 2015.03.25 22:33:29 »
Sziasztok!
Nejem rokonának van egy Avensise, 2004, D4-D, 1CD motorral. 20000 (!) km van benne, és időnként melegen nem indul, csak teker. Olvasgattam a fórumot, miszerint az önindító ezekben alul méretezett. Csak gyári újat, vagy utángyártottat is bele lehetne rakni? Esetleg más javaslat?
Köszi! dsanyi