Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763504 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

KELCI

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8895 Dátum: 2014.11.14 10:28:50 »
Sziasztok!

1,8 VVTi 1ZFFE motornál a gyújtás hány részből áll? Honnan kapja az áramot? Dadog néha a motor, gyertyacsere megvolt, más nem jut eszembe.

Köszi,
Csaba

Elöregedett gyújtás kábel okozhat ilyesmit vagy gyújtás trafó...

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8896 Dátum: 2014.11.14 18:03:29 »
Elöregedett gyújtás kábel okozhat ilyesmit vagy gyújtás trafó...

Oh. Ez mérhető vhogy?

KELCI

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8897 Dátum: 2014.11.14 23:42:49 »
Oh. Ez mérhető vhogy?

Sajnos nem. Csak cserével tudod megállapítani , hogy az volt - e a ludas.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8898 Dátum: 2014.11.15 10:29:46 »
Elöregedett gyújtás kábel okozhat ilyesmit vagy gyújtás trafó...

Az elöregedett gyújtáskábel az nem a nagyfeszültségű kábel esetén probléma?  :hmmmm:
Ez nem olyan megoldású mint az én 1.6 vvt-i.m (2001-es), hogy a gyújtótrafók közvetlenül a gyertyákon "ülnek", tehát NINCS nagyfesz kábel.?
 :surrender:

Már bocsi, hogy beleszólok innen a fotelből, csak ez jutott eszembe.. :surrender:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

KELCI

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8899 Dátum: 2014.11.15 11:04:29 »
Nem vagyok tisztában az adott technikával. Viszont ezek a tünetek fordultak már elő nálam , tapasztalatból mondom. (Bár az offos márka volt)

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8900 Dátum: 2014.11.15 11:32:13 »
Az elöregedett gyújtáskábel az nem a nagyfeszültségű kábel esetén probléma?  :hmmmm:
Ez nem olyan megoldású mint az én 1.6 vvt-i.m (2001-es), hogy a gyújtótrafók közvetlenül a gyertyákon "ülnek", tehát NINCS nagyfesz kábel.?
 :surrender:

Már bocsi, hogy beleszólok innen a fotelből, csak ez jutott eszembe.. :surrender:

rajta ül a végén a trafó, nekem is úgy tűnik. a gyári leírásban sem szerepel külön.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8901 Dátum: 2014.11.15 11:41:43 »
Aztán jön majd az, hogy kulccsal is szórakozni fog, úgyhogy már gondolkodom, hogy meg kellene csináltatni a távos vezérlést. 
Más: tegnap néztem hahu-t, nagyon beesett a T22-ők ára  :eek: 670-ért magyar papíros facelift dízel kombi??? 1,5 éve vettem az enyémet, akkor 950 volt a legolcsóbb...

Továbbra is fennálló hibajelenség nálam: 10-ből 8,5x elveszi a teljesítményt a motorvezérlő. hogy mikor veszi el, 2200 és 3000 között teljesen változó. visszaváltással kigyorsításnál szinte biztos. hibakód nincs, turbónyomás jó. Akinek előfordult már ilyen hiba, mi volt a megoldás? Aki ért az ilyenekhez, szerinte mit érdemes megnézni?

Azt még nézd meg, hogy az intercoolerről a szívósorra felmenő vékony kis csövecske a helyén van e, és nincs e megtörve, vagy eldugulva.

rbalint88

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8902 Dátum: 2014.11.15 16:31:03 »
Azt még nézd meg, hogy az intercoolerről a szívósorra felmenő vékony kis csövecske a helyén van e, és nincs e megtörve, vagy eldugulva.

Spet kolléga kimére ma a gépsárkányt (innen is köszönöm!), egyértelműen nagynyomású szivattyú/SCV hibája van az autónak. Mivel bontva nem szeretnek SCV-t árulni, meg amúgy is jobb a békesség, komplett pumpacsere lesz, jövő hét közepén-végére remélem megoldódik az összes nyűgöm a kocsival.
2001 Avensis T22 facelift kombi D4D Sol -> totalcar.hu/tesztek/2014/07/30/toyota_avensis_2.0d

pepe09

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8903 Dátum: 2014.11.15 17:24:24 »
érdeklődni szeretnék, lehet hogy volt már róla szó, Avensis Wagon facelift utáni (1.8) hátsó ablaktölő mindig középen áll meg, tehát ez a végállása.
Szétszedtem de nem lettem okosabb.
Esetleg ötletek, hogy lehet-e vele valamit kezdeni?

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8904 Dátum: 2014.11.15 21:36:00 »
Spet kolléga kimére ma a gépsárkányt (innen is köszönöm!), egyértelműen nagynyomású szivattyú/SCV hibája van az autónak. Mivel bontva nem szeretnek SCV-t árulni, meg amúgy is jobb a békesség, komplett pumpacsere lesz, jövő hét közepén-végére remélem megoldódik az összes nyűgöm a kocsival.

Akkor bizti meg van a hiba forrása. kiváncsi vagyok a végeredményre.

emi1986

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8905 Dátum: 2014.11.15 21:57:32 »
Szia!

Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a történeted vége. Kérlek írd majd meg a fejleményeket.

ÜDv: T


Csak nem hagyott nyugodni a dolog (P0420) és elvittem egy Bosch szervizbe, hogy állapítsák meg, mi a baj. 80%-ra mondták, hogy a katalizátor utáni szonda, így kicserélték. Abban maradtunk, hogy ha egy héten belül előjön a hiba, visszarakják a régi szondát, és visszakapom az árát. Óra indul.

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8906 Dátum: 2014.11.17 14:48:03 »
Szia!

Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a történeted vége. Kérlek írd majd meg a fejleményeket.

ÜDv: T

Szia!

Sajnos viszonylag hamar visszajött a hiba. Holnap viszem vissza a gépet. Ebből viszont az következik számomra, hogy katalizátor a ludas, akármennyire is nem látszik rajta semmi rendellenes.

Üdv.,A

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8907 Dátum: 2014.11.17 16:16:08 »
Egyszer már azt írtad, hogy gázelemzővel meg lett mérve a kipufogó gáz és a  katalizátor jónak találtatott (tehát a műszakin ÁT FOG MENNI!).
EZ azt jelenti, hogy nem kell kicserélni!!! :wacko:

Mát valaki javasolta, hogy próbáld ki a katalizátor kiemelőt. Nincs vesztenivalód, olcsó. :yes:

Bocs, hogy erőltetem, én megpróbálnám!  ;)
 :surrender:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8908 Dátum: 2014.11.17 16:25:26 »
Egyszer már azt írtad, hogy gázelemzővel meg lett mérve a kipufogó gáz és a  katalizátor jónak találtatott (tehát a műszakin ÁT FOG MENNI!).
EZ azt jelenti, hogy nem kell kicserélni!!! :wacko:

Mát valaki javasolta, hogy próbáld ki a katalizátor kiemelőt. Nincs vesztenivalód, olcsó. :yes:

Bocs, hogy erőltetem, én megpróbálnám!  ;)
 :surrender:

Ez így van, csak én szeretem a tiszta megoldásokat. Mi lesz ha tényleg tönkremegy a katalizátor? nem fogom észrevenni.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8909 Dátum: 2014.11.17 16:42:18 »
OFF suzuki wagonR+ autómban (és rengeteg más autóban ) nincs lambda szonda a katalizátor után, tehát CSAK gézelemzővel derül ki, hogy megfelelően működik-e a katalizátor. Ezt műszaki vizsgán (ill. előtte átvizsgáláskor) ellenőrzik!ON Tehát ne aggódj a környezetünkért!
Itt valamelyik fórumban azt olvastam, hogy ha egy picit romlik a katalizátor hatásfoka, akkor a kissé érzékenyre hangolt ECU máris hibát jelez! :excl:
A lambda kiemelő ezt az "érzékenységet" csökkenti, de nem feltétlenül veszi el teljesen a kontrollt az ECU-tól! :yes:

De várd meg, hogy nálam hozzáértőbbek is megerősítsenek!( remélem megfognak) ;)
 :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.17 17:11:42 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.