Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765118 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8775 Dátum: 2014.10.28 07:44:09 »
Kicsit én is kevesellem ezt az intervallumot,de szerintem kicseréltetem valamikor,mert nem tudom,hogy mikor volt cserélve,vagy volt e már. Egyúttal kicseréltetem a váltóban is az a tuti.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8776 Dátum: 2014.10.28 08:51:56 »
Szívesen.
Vagy két év, gondolom amelyik hamarabb megvan. Nálam is most cserélték a nyáron, illetve korábban 2012-ben. Bár az is igaz, hogy kb. a 30ekm is megvolt.
A fékfolyadékkal kapcsolatban nekem azt mondták, hogy azt azért kell időnként cserélni, mert nedvességszívó képességgel bír és ha kellően sok víz megy bele, akkor folyamatos intenzív fékezéskor az felmelegedve gözzé alakul, ami olyan mintha lelevegősödne a fék.
A régi autómmal az időszaki vizsgák előtt mindig elmentem egy szervizbe állapotfelvételre és ott ezt is tudták valami egyszerű műszerrel mérni.
18 év alatt nem volt szükség a cserére.

Az autóm T25 1.8 benzin. Az árajánlatot nem részletezték, ez  most valami akciós csomag 4plusz-os autóknak . Olaj+olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő gyertya és fékolajcsere. Ebből neked az anyag mennyi szokott lenni?
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.28 08:59:24 írta kugyu21 »

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8777 Dátum: 2014.10.28 09:13:28 »
A fékfolyadékkal kapcsolatban nekem azt mondták, hogy azt azért kell időnként cserélni, mert nedvességszívó képességgel bír és ha kellően sok víz megy bele, akkor folyamatos intenzív fékezéskor az felmelegedve gözzé alakul, ami olyan mintha lelevegősödne a fék.
A régi autómmal az időszaki vizsgák előtt mindig elmentem egy szervizbe állapotfelvételre és ott ezt is tudták valami egyszerű műszerrel mérni.
18 év alatt nem volt szükség a cserére.

Az autóm T25 1.8 benzin. Az árajánlatot nem részletezték, ez  most valami akciós csomag 4plusz-os autóknak . Olaj+olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő gyertya és fékolajcsere. Ebből neked az anyag mennyi szokott lenni?
Az anyag, tehát az olaj, olajszűrő, levegőszűrő és pollenszűrű kb. 16-17eFt. De ez 6 liter olajat (ami kb. 11-12eFt) jelent, amiből kb. 2 megmarad a következő alkalomra. Gyertyát még nem cseréltettem, mert még nem esedékes, az nálam biztos drágább lesz, mert speckó kell bele. A gyári fékfolyadék literje márkaszervizben kb. 5eFt.

Ha nincs kedved rohangálni az alkatrészek után, akkor így gyertya és fékfolyadék cserével nem biztos, hogy olyan rossz ajánlat az az 50eFt. Persze biztos lehet belőle faragni, ha itt-ott kedvezőbb árakat találsz, de így kényelmes, minden márkaszervizes cucc és van vezetett szervizkönyved is.
A levegő és pollenszűrőt magad is ki tudod cserélni, szerszám se kell hozzá.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8778 Dátum: 2014.10.28 10:58:39 »
Bizony, a D4-es közvetlen benzinbefecskendezéses motorokba irídium gyertya kell, ha jól rémlik 90e km után csere-érettek.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8779 Dátum: 2014.10.28 11:09:56 »
A fékfolyadékkal kapcsolatban nekem azt mondták, hogy azt azért kell időnként cserélni, mert nedvességszívó képességgel bír és ha kellően sok víz megy bele, akkor folyamatos intenzív fékezéskor az felmelegedve gözzé alakul, ami olyan mintha lelevegősödne a fék.
A régi autómmal az időszaki vizsgák előtt mindig elmentem egy szervizbe állapotfelvételre és ott ezt is tudták valami egyszerű műszerrel mérni.
18 év alatt nem volt szükség a cserére.

...

A mérésnél nem árt, ha a munkahengereknél levő légtelenítőnél vesznek mintát. Nem tudom, itt így tettek-e?
Én ugyanis azt tapasztaltam, hogy nagyon elnyújtva a fékfolyadék cseréjét összegyűlik a víz a fékmunkahengereknél, és beállnak.
Ezután nagy valószínűséggel lehet cserélni őket.
Most nemrég cseréltettem a fékfolyadékot, 4 évvel a  kocsi megvétele után. Előtte nem tudom, mikor cserélték.
Nem volt nagy összeg az egész.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.28 11:14:58 írta szfp »

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8780 Dátum: 2014.10.28 14:00:38 »
Üdv! A müszerfalon az óráknál a jobboldali nyomógomb mit hivatott működtetni? Egy kézikönyv szerint óranullázó,de nálam mintha nem csinálna semmit. Vagy valamit én nem csinálok jól? Az órát valahogy a setup menün keresztül tudtam nagynehezen belőni . A napi km. nullázást viszont a jobboldali gomd nyomvatartásával lehet nullázni.Valaki legyen szíves tippet adni,előre is köszi!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8781 Dátum: 2014.10.28 14:03:42 »
nyomd hosszan,nullázza a funkciót.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8782 Dátum: 2014.10.28 14:28:22 »
nyomd hosszan,nullázza a funkciót.
Nyomtam a jobb oldalit hosszan,semmi...a baloldali tökéletes.Mondjuk kb. 10 másodpercig nyomtam,az elég,vagy még hosszabban kéne? Igaz,sűrűn nem fogom használni.

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8783 Dátum: 2014.10.28 15:55:43 »
Üdv! A műszerfalon az óráknál a jobboldali nyomógomb mit hivatott működtetni? Egy kézikönyv szerint óranullázó,de nálam mintha nem csinálna semmit. Vagy valamit én nem csinálok jól? Az órát valahogy a setup menün keresztül tudtam nagy nehezen belőni . A napi km. nullázást viszont a jobboldali gomb nyomva tartásával lehet nullázni.Valaki legyen szíves tippet adni,előre is köszi!
Bal oldalival lehet a napi km-t nullázni,elírtam bocs. Jobb oldali jó hosszan nyomva sem csinál semmit. :hmmmm: :hmmmm:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8784 Dátum: 2014.10.28 16:00:34 »
Bal oldalival lehet a napi km-t nullázni,elírtam bocs. Jobb oldali jó hosszan nyomva sem csinál semmit. :hmmmm: :hmmmm:
Mikor Ave ez?
T25 fl előtt vagy után?
Fl előtt a bal pöcök a napi km nullázása, a jobb az órát állítja.
Fl után nem tudom egész pontosan, de ott kicsit más. A jobb oldali a műszerfal világítást biztos szabályozza, meg lehet még az órát is. Kicsi kis jel a műszerfalon világít is ennél a pöcök tövében.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8785 Dátum: 2014.10.28 16:44:36 »
A FL után a jobb oldali a kijelző fényerejét módosítja. Nem kell hosszan nyomni. És csak akkor műxik, ha fel van kapcsolva a világítás  :otlet:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8786 Dátum: 2014.10.28 17:02:59 »
2006 8-ik havi...a műszerfal fényerejét bizony nem próbáltam,nincs kizárva. Az órával egyáltalán nem csinál semmit. A bal oldali tökéletes,tudom vele nullázni a km számlálót.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8787 Dátum: 2014.10.28 19:59:40 »
2006 közepe táján volt FL, a ködlámpa kerek lett, a külső tükrökbe bekerült az index stb.
Nem tudsz lőni egy gyors fotót, akár telefonnal?
Szerintem a műszerfal fényerőállítója lesz az, próbáld ki felkapcsolt lámpákkal  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8788 Dátum: 2014.10.28 20:48:56 »
2006 közepe táján volt FL, a ködlámpa kerek lett, a külső tükrökbe bekerült az index stb.
Nem tudsz lőni egy gyors fotót, akár telefonnal?
Szerintem a műszerfal fényerőállítója lesz az, próbáld ki felkapcsolt lámpákkal  :)
Holnap kipróbálom mindenképpen.Az enyém már a ráncfelvarrott modell. Köszi szépen a segitséget,ha mégsem a fényerő állító lenne,akkor jelzem.Mindenképpen jelzem,hogy mi a helyzet! :)

toshii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 98
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8789 Dátum: 2014.10.28 23:50:49 »
Sziasztok,

Nah, sok hűhó után Avensis tulaj lettem  :clap: . 2006/10 FL liftback, 1.8 VVTi Sol-Tec:). Tetszik nagyon, ahogy jelenleg áll az állapota is jó, és a szervizben allapotfelmeres kozben se mondtak semmi olyat ami nagy para lenne. Egy valami "zavar" amit nem tudom mi lehet, normalis e vagy nem. Mikor jottem haza vele 20-30 km utan elkezdtem hallani egy nagyon enyhe "ciripelo" hangot. Nem tudom tenylegesen azt mondani ciripelo de jobb szot nem tudok rá :).

Eseleg valaki tallakozott mar ilyennel, ez normalis vagy esetleg valami gond lehet? Google szerint egyedul csak motorokrol (marmint nem autokrol) volt ilyen cikk ahol a szelepvezerlest emlegettek.
"I can accept failure, everyone fails at something. But I can't accept not trying." MJ