Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765428 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8655 Dátum: 2014.10.06 07:06:02 »

Olvasgattam ezekről a longlife/longtime  olajokról. Mindenhol azt olvasom, hogy több km-t lehet megtenni vele. Azt sehol nem említik, hogy időben hosszabb csereciklusokat lehet vele elérni.
Az mind marketing. Egy ostoba EU elvárás, semmi több. A motor olajat évente, vagy 15000 km-kent le kell cserélni.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8656 Dátum: 2014.10.06 09:25:34 »
Én szisztematikusan keresném a hibát. Ki kell cserélni a starter relét, de én bizony szétszedném az önindítót teljesen. Megvizsgálnám, hogy a behúzótekercs kéttekercses-e. Ha igen, akkor tovább a kefetartókhoz az indítómotrban, alaposan kitakarítani a kommutátort. Az önindítót megmérném a műveletek előtt és után is padon, hogy mekkora az áramfelvétele. Üresjáratban, tehát motor nélkül forgatva nem lehet több, mint 80A.
A behúzótekercset külön vizsgálnám. Megmérném a behúzó tekercs áramfelvételét egy az egyben a testre kötött tekercsvéggel, majd az armatúrán keresztül is. Mivel a jelenség melegen jelentkezik, hőlégfúvóval szépen felmelegíteném a padon az önindítót, vigyázva a műanyag részekre, és úgy is megmérném a paramétereit.
Amit már írtam is, amikor még össze van rakva és meleg a motor, tehát a hiba elvileg jelentkezik, akkor lehúznám a behúzótekercs kábelét, és megnézném, hogy akkor is kiég-e a bizti. Ha igen, akkor van egy irány, hogy merre keressetek tovább (Nem  az önindító felé).
Nem tudom, hogy mennyire felkészült a szerelő, ezekkel jó esetben nem mondtam semmi újat neki, de sajnos van elég sok negatív tapasztalatom velük.
Ha nem találtok megolvadt, kidörzsölődött, sérült kábeleket, akár még a relé foglalat alján is, akkor alaposan nézzétek át a test kábeleket is a motor és a váz között. Ez áramkörileg nem indokol nagyobb áramot, de ha valahol egy vékonyabb testkábelen folyik az áram, akkor az áramsűrűség megnő, megnő a helyi feszültségesés, ami bármit előidézhet.
Lehet, hogy nem jó az új behúzótekercs....kicsi az esélye, de láttam én már meggyfán pókot......

Sok sikert. Szivesen résztvennék a javításban...szeretem az ilyen hülye hibákat......főleg, amikor már megvan a megoldás...

Köszi a tippeket! Eddig 2x volt ennél a szerelőnél az autóm, így se jót, se rosszat nem tudok rá mondani. Sok autó szokott nála lenni, ami szerintem jó jel. :)
Ill. egy közeli Toyotás ismerős ajánlotta hogy nagyon jó szerelő, uh bízom benne hogy meg fogja találni a hibát. Viszont egy ilyen listával azért nem szívesen állítanék oda hozzá. Elég kellemetlen lenne szerintem.
Ő is említette az új behúzó tekercset. Annyit mondott, hogy az Unixtól rendelte, és ott mondták, hogy az én Toyotámba 2 típusú behúzó tekercs szokott lenni. Az egyikkel volt már gond, de szerencsére ez pont nem az. Viszont szvsz az, hogy kiderítsük és bebizonyítsuk, hogy már az új behúzó is rossz, elég nehéz.
Én is gondoltam, hogy a segítséged kérem. Le is csekkoltam még múlt héten hogy hol laksz, de Dorog azért elég messze van Veszprémtől. :)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8657 Dátum: 2014.10.06 10:22:41 »
Hibakódot vajon kéne beírnia ilyen esetben? Jelzi azt műszerfalon vagy csak akkor tudom, hogy beírt kódot, ha rádugjuk a kütyüt?

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8658 Dátum: 2014.10.06 10:27:48 »
Szerintem az önindító nem generál hibakódot.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8659 Dátum: 2014.10.06 11:06:28 »
Én nem tudom, ezért is kérdeztem. Csak a biztosíték kiégés miatt kérdeztem.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8660 Dátum: 2014.10.06 13:10:05 »
Beszéltem egy másik szerelővel, aki állítólag szintén nagy guru a szakmában. Elmondtam neki, hogy mi a tünet, egyenlőre neki sincs ötlete, csak annyit mondott, hogy "Ha a Toyotával vagy a Hondával baj van, akkor fel lehet kötni a gatyát." :)
Kérdeztem, hogy ezt most anyagilag vagy a hiba okának megtalálására érti. Annyit mondott, hogy ezekkel az autókkal nincs probléma. Viszont abban a nagyon ritka esetben ha van, akkor nagyon nehéz kideríteni, hogy mi okozza, mert nincsenek típushibái, így ált. idegen alkatrész okozza a hibát, ami akkor kerül bele, ha cserélnek valamit vagy ha törött volt az autó. Legjobb tudomásom szerint az enyém nem volt törve. De azért nem túl bíztató amit mondott...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8661 Dátum: 2014.10.06 13:52:08 »
Biztos meglesz az a hiba,persze tudom,hogy nagyon idegesítő. Legrosszabb esetben teszel rá egy másik önindítót. 10-20e között hirdetnek már újat is.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8662 Dátum: 2014.10.06 15:07:09 »
Biztos meglesz az a hiba,persze tudom,hogy nagyon idegesítő. Legrosszabb esetben teszel rá egy másik önindítót. 10-20e között hirdetnek már újat is.

Ahhoz képest, hogy 10 volt a behúzó, nem drága az önindító. Én mondjuk 80-100 körül láttam újat.  :D
Dobj egy linket légyszi.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8663 Dátum: 2014.10.06 15:19:08 »
Ahhoz képest, hogy 10 volt a behúzó, nem drága az önindító. Én mondjuk 80-100 körül láttam újat.  :D
Dobj egy linket légyszi.

Nem találom a tiéd pontos cikkszámát,de ilyeneket lehet találni: http://olx.hu/hirdetes/toyota-corolla-onindito-ID2vX3X.html#f55ffe1f3c

Vagy itt zsírpapír: http://autoalkatreszed.hu/list/article/1761927/dsn920-denso-%C3%B6nind%C3%ADt%C3%B3.html

közben megkerestem a cikkszámát( 281000D090 ) és az olx-es nem jó.
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.06 15:38:17 írta Kika1 »

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8664 Dátum: 2014.10.06 15:28:40 »
Ha sikerül hozzá egy kis kedvezményt találni,ami biztosan sikerül itt a fórumon,akkor ez is egy lehetőség: http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2005/1_8/BENZIN/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/onindito-komplett/

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8665 Dátum: 2014.10.06 16:03:47 »
Az mind marketing. Egy ostoba EU elvárás, semmi több. A motor olajat évente, vagy 15000 km-kent le kell cserélni.
Tegyük hozzá, hogy amelyik előbb bekövetkezik!
         

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8666 Dátum: 2014.10.06 16:17:03 »
Ha sikerül hozzá egy kis kedvezményt találni,ami biztosan sikerül itt a fórumon,akkor ez is egy lehetőség: http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/AVENSIS/2005/1_8/BENZIN/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/onindito-komplett/

Igen, hasonló árkategóriában láttam Én is. :/


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8667 Dátum: 2014.10.06 16:22:01 »
53e bárdiban kedvezménnyel ez a denso.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8668 Dátum: 2014.10.06 17:02:26 »
Beszéltem egy másik szerelővel, aki állítólag szintén nagy guru a szakmában. Elmondtam neki, hogy mi a tünet, egyenlőre neki sincs ötlete, csak annyit mondott, hogy "Ha a Toyotával vagy a Hondával baj van, akkor fel lehet kötni a gatyát." :)
Kérdeztem, hogy ezt most anyagilag vagy a hiba okának megtalálására érti. Annyit mondott, hogy ezekkel az autókkal nincs probléma. Viszont abban a nagyon ritka esetben ha van, akkor nagyon nehéz kideríteni, hogy mi okozza, mert nincsenek típushibái, így ált. idegen alkatrész okozza a hibát, ami akkor kerül bele, ha cserélnek valamit vagy ha törött volt az autó. Legjobb tudomásom szerint az enyém nem volt törve. De azért nem túl bíztató amit mondott...
Elnézést előre is a véleményemért ...
de az ilyen "típusú" szerelői véleményektől áll fel a szőr a hátamon :devil:
Nekem az jön le ebből, hogy nem sokat ért a Toyotához !!! Ráadásul ez nem egy különleges dolog , egy önindító, ami 40..60 éve is így működött már minden autóban!!! Ugyan olyan szisztematikusan lehet megtalálni a hibát, mint bármelyik másik autóban. Itt nincs computer! :cry:
Én inkább máshoz mennék... :wacko:

Én egyenlőre óva intenélek az önindító cserétől... Meg kéne találni a hibát...  Még a végén kiderül, hogy csak egy vezetékzérlat, vagy egy relé hiba, vagy egy apró mechanikus szorulás... :no:
« Utoljára szerkesztve: 2014.10.06 17:05:04 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8669 Dátum: 2014.10.06 17:45:20 »
Elképzelhető, hogy rosszul fogalmazott, de a hírek szerint Ő a város egyik legjobb szerelője.
Akihez eddig vittem annyit mondott, hogy cseréljük ki a relét és meglátjuk mit reagál rá. Hááát...