Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764590 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8115 Dátum: 2014.06.05 14:41:34 »
Szerintem nem kell ezt ennyire túldimenzionálni:
- akkut megnézed milyen van benne, és "teljesítményre" pont akkorát vagy nagyobbat választasz, persze nem árt cm-rel is lemérni. Azaz, ha most 48-as van benne, akkor veszel egy std 54Ah-sat.
- ablaktörlőlapát: ha most 60 ill 40 cm, akkor olyat kell venni. Ha jól emlékszem, akkor +1-2 cm még elfér, tehát 61-62 cm ill 41 cm (asszem ilyen kapható). Márka tulajdonképpen mindegy, amelyik szimpi (Champion, Bosch, Valeo, Optifit, CarPlan, MagiCar stb), lehet akár pálcás vagy flex.

Egyetértek mindkettővel. ;)

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8116 Dátum: 2014.06.05 19:05:07 »
Este kipróbálom mindkettőt, de úgy emlékszem, járó motornál egy határozott fogás után szépen lassan lejjebb megy.  :hmmmm:
Ez persze álló helyzetben, menet közben nem bíbelődök ilyesmivel. Meglehet, hogy menet közben nem csinálja, vagy ha mégis, rég megállt az autó, mire bemenne a pedál, sosem vettem észre, hogy ez gondot okozna.
Mindenesetre nem bagatelizálnám a dolgot, ahogy írtam is, ha gyanú van, hogy bármi gond van a fékkel, meg kell nézetni szakemberrel.
Az autószerelő mester véleménye (akihez az előző autóimat is hordtam) szerint is normális ennél a típusnál ez a jelenség. De nem hagyott nyugodni a dolog, felhívtam két szakszervizt, ahol megerősítették az autó-
szerelő véleményét, tehát a jelenség normális. DE, azért beviszem a szakszervizbe hogy nézzék meg a jelenséget, ugyanis nem hagy nyugodni a dolog. 

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8117 Dátum: 2014.06.05 22:54:03 »
Kézikönyvet megnéztem nincs arra leírás, hogy gyárilag mi az ajánlott.
Nekem még szerintem gyári Toyota akksi van benne, ha gondolod du. megnézem neked.
Szvsz elég okosok a toyota -mérnökök, ha szerintük elég a 48-as, akkor nem érdemes nagyobbat (és drágábbat!) belevenni. :no:

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8118 Dátum: 2014.06.05 22:56:32 »
Ne viccelj. Ez komoly, ezzel már szerelőhöz illik vinni? :(
Kíváncsi leszek, hogy mit mond majd... Köszi előre is.
Gyerekek! Ha jó az autó, ne babráljátok! (Bár a szerelőknek is élniük kell valamiből... :otlet:)

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8119 Dátum: 2014.06.05 23:16:45 »
Gyerekek! Ha jó az autó, ne babráljátok! (Bár a szerelőknek is élniük kell valamiből... :otlet:)
Persze, az autó egyébként (amennyire értek hozzá) hibátlan és imádom. Csupán azért kérdeztem mindezt mert ha ez esetleg már egy hiba kezdete, akkor lehet nem mindegy, hogy máris intézkedek és javíttatom vagy majd csak miután nagyobb lesz a baj, amikor már biztosan drágább is lesz. Érted...
Különösebben nem zavar és szinte fel sem tűnik egy idő után, de azért kíváncsi lennék, hogy egy, a szalonból éppen kigurult Avensisnél is ugyanígy működik-e.
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8120 Dátum: 2014.06.05 23:39:34 »
A héten sikerült egy ütős - 5-ös képet fotóznom... :clap:

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8121 Dátum: 2014.06.05 23:46:31 »
A héten sikerült egy ütős - 5-ös képet fotóznom... :clap:

Szép teljesítmény, gratulálok. A gép egyébként jól megy, minden oké vele? ;)
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8122 Dátum: 2014.06.05 23:49:08 »
Szép teljesítmény, gratulálok. A gép egyébként jól megy, minden oké vele? ;)
Ja! A hibáktól eltekintve... ;)

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8123 Dátum: 2014.06.05 23:50:09 »
Az autószerelő mester véleménye (akihez az előző autóimat is hordtam) szerint is normális ennél a típusnál ez a jelenség. De nem hagyott nyugodni a dolog, felhívtam két szakszervizt, ahol megerősítették az autó-
szerelő véleményét, tehát a jelenség normális. DE, azért beviszem a szakszervizbe hogy nézzék meg a jelenséget, ugyanis nem hagy nyugodni a dolog.
Abból baj nem lehet  :yes:
Megnéztem egyébként az enyémeket, ugyanezt csinálja mindkettő, annyi különbséggel, hogy az "öregen" nem (olyan) kemény a pedál indítás előtt. De járó motornál benyomva mindkettő szép lassan majd padlóig nyomható, felengedésre gyorsan visszajön, és lehet újra játszani.
Mindkettőn megpróbáltam (nyugis útszakaszon), hogy menet közben is tapasztalható -e ez, de csak annyit sikerült megállapítanom, hogy ha benyomom a féket, az autó megáll, bármilyen típusú is legyen...  ;)  :D

A héten sikerült egy ütős - 5-ös képet fotóznom... :clap:
Gratulálok, a futásteljesítmény is szép, és hogy pont sikerült elkapni  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.05 23:51:50 írta Oximoron »

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re: Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8124 Dátum: 2014.06.05 23:55:58 »
Szép teljesítmény, gratulálok. A gép egyébként jól megy, minden oké vele? ;)
Amúgy egy kissé esszük az olajat, egy kissé szelephangosak vagyunk, de megyünk rendületlenül.

Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8125 Dátum: 2014.06.06 05:23:00 »
Abból baj nem lehet  :yes:
Megnéztem egyébként az enyémeket, ugyanezt csinálja mindkettő, annyi különbséggel, hogy az "öregen" nem (olyan) kemény a pedál indítás előtt. De járó motornál benyomva mindkettő szép lassan majd padlóig nyomható, felengedésre gyorsan visszajön, és lehet újra játszani.
Mindkettőn megpróbáltam (nyugis útszakaszon), hogy menet közben is tapasztalható -e ez, de csak annyit sikerült megállapítanom, hogy ha benyomom a féket, az autó megáll, bármilyen típusú is legyen...  ;)  :D
Gratulálok, a futásteljesítmény is szép, és hogy pont sikerült elkapni  :yes:
Köszi az infót, megnyugtató számomra hogy a jelenség nem kóros állapot, ugyanis egy főfékhenger(gyári) egy szolid nyaralás összegével ér fel. Hosszabb utat tervezek jövő hétre, emiatt aggasztott a dolog és kérdezősködtem az ügyben több irányban is. :clap:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8126 Dátum: 2014.06.06 07:46:33 »
Szvsz elég okosok a toyota -mérnökök, ha szerintük elég a 48-as, akkor nem érdemes nagyobbat (és drágábbat!) belevenni. :no:
Lehet bele keresni gyárit, ilyen teljesítménnyel, de olcsóbban jön ki, ha vesz egy standard 54-eset. Méretben is pont jó lesz.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8127 Dátum: 2014.06.06 08:12:24 »
Lehet bele keresni gyárit, ilyen teljesítménnyel, de olcsóbban jön ki, ha vesz egy standard 54-eset. Méretben is pont jó lesz.

Nem kell abba sem nagyobb, sem gyári. Szerintem.
Nem gondolnám, hogy bármivel többet tudna egy gyári akksi mint egy JÓ minőségű nem gyári Toyota akksi.

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8128 Dátum: 2014.06.06 10:02:49 »
Köszi az infót, megnyugtató számomra hogy a jelenség nem kóros állapot, ugyanis egy főfékhenger(gyári) egy szolid nyaralás összegével ér fel. Hosszabb utat tervezek jövő hétre, emiatt aggasztott a dolog és kérdezősködtem az ügyben több irányban is. :clap:
Hosszabb út előtt egyébként is érdemes átnézetni, jobb, ha hozzáértő mondja ki a végső szót a látottak alapján. Te is nyugodtabb leszel  :flowers:

Pincér

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8129 Dátum: 2014.06.06 22:50:51 »
Nem kell abba sem nagyobb, sem gyári. Szerintem.
Nem gondolnám, hogy bármivel többet tudna egy gyári akksi mint egy JÓ minőségű nem gyári Toyota akksi.

Most nem is a gyári/nemgyári akérdés, hanem a méret. 45Ah-s van benne, csak kérdeztem volna hogy kinek mekkora :D
A JÁSZ AKKU is jó meg a BANNER is, értékarányos mindkettő ára.
Az egyik 2-4 évet bír a másik meg 5-7 évet is akár, és kb pont a duplája az ára.
Még okosba' is...

Avensis T25 (2014-2022)
Corolla E12 (2014-.....)
Camry XV40 (2022-.....)