Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764829 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8085 Dátum: 2014.05.10 08:40:23 »
Lézetik egy Yatour nevü cucc és a Dension cégnek is van ilyen eszköze.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8086 Dátum: 2014.05.10 09:12:20 »
Lézetik egy Yatour nevü cucc és a Dension cégnek is van ilyen eszköze.

by: Bepi81

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=27.msg583550#msg583550

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8087 Dátum: 2014.05.10 10:20:02 »
Kika1, köszönöm, utánaolvasok a dolognak ;)
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8088 Dátum: 2014.05.10 19:45:52 »
Sziasztok!  Tisztelettel érdeklődöm a kedves Avensis II-es fórumtársaimtól vagy aki tudja, hogy véleményetek szerint létezik-e bármilyen megoldás, hogy a gyári rádión tudjak MP3-at lejátszani,  a kazettás adapter és az FM transmitteres módszereken kívül.
Pl. egy utólag bevarázsolt line in csatlakozó (?) Vagy létezik egy újabb rádió ami elérhető (=nem horror) áron kapható, akár használtan? (esetleg AveIII-ból?).
Ti ezt a kérdést, hogy oldottátok meg (már akit egyáltalán érdekelt)?
Köszi a tippeket!

Ui: kazi adapter és FM t.sajnos sokat ront a minőségén, zajos (pedig aztán nem is vagyok egy vájt fülű audiofil buzi :) ).

Én a Yatour-t használom pár hónapja, semmi gondom nincs vele.  :)

http://coolautoo.hu/yatour-mp3-usb-sd-aux-illeszto/3922-yatour-mp3-usb-sd-aux-illeszto-toyota-66-pin.html

Innen rendeltem, korrektek voltak és gyorsan szállítottak.  :yes:

ui.: A Dension számomra csak feleslegesen lett volna drágább, nem tudom kihasználni amivel jobb



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

polip

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8089 Dátum: 2014.05.28 09:55:11 »
Sziasztok!

Nem hiba, inkább kis help kellene. Szerintetek simán be lehet tenni a gyári fejegység helyére ezt úgy, hogy működjön is? :)

http://www.aliexpress.com/item/Car-Stereo-GPS-Navigation-for-Toyota-Avensis-Auto-Multimedia-Headunit-Sat-Nav-Autoradio-Radio-RDS-DVD/1213020494.html


axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8090 Dátum: 2014.05.28 09:59:08 »
Sziasztok!

Nem hiba, inkább kis help kellene. Szerintetek simán be lehet tenni a gyári fejegység helyére ezt úgy, hogy működjön is? :)

http://www.aliexpress.com/item/Car-Stereo-GPS-Navigation-for-Toyota-Avensis-Auto-Multimedia-Headunit-Sat-Nav-Autoradio-Radio-RDS-DVD/1213020494.html

Jó kérdés, engem is érdekelne... habár, nem biztos, hogy mernék vásárolni Aliról (ekkora összegben legalábbis). Te bevállalnád?
609 dodó + ÁFA és vám is már. Háááát... Jó ár ez?
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

polip

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8091 Dátum: 2014.05.28 11:11:18 »
Jó kérdés, engem is érdekelne... habár, nem biztos, hogy mernék vásárolni Aliról (ekkora összegben legalábbis). Te bevállalnád?
609 dodó + ÁFA és vám is már. Háááát... Jó ár ez?

nagy a szórás árban, ugyanez a cucc 420$-tól kezdődik, ez a teteje. Én attól tartok, hogy nem megy minden funkció benne. bár ott a visszajelzések pozitívak. de jó lenne egy hazai tapasztalat is. amúgy rendeltem már onnan, nem volt gond.

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8092 Dátum: 2014.06.01 13:53:24 »
A következő kérdésem lenne: A kompresszor tárcsáját és a tárcsa előtt lévő lyukacsos tányért mi köti össze? :?:
Szétszedtük a tavaly tönkrement kompresszort. A dugattyúkon semmi sérülés nem volt... Azt feltételezem, hogy a tárcsát és a tengellyel összekötött tányért valami bakelit-szerű tüske köti össze. Ha ez a tüske letörik, megszűnik a kompresszor hajtása. Arra gondolok, hogy ez a törés egy szimpla anyagfáradás eredménye is lehet. Vagy nem? :hmmmm:

narcso

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8093 Dátum: 2014.06.03 11:21:55 »
Kedves Toyota tulajdonosok!

Segítségeteket és véleményeteket kérem.
Toyota Avensis D4D 2.0 93 Kw-os 2007-es autót vettem a múlt hónapban.
Kb 1000 km-t mentünk vele és hibakód jelent meg a műszerfalon: motorjel+VSC+TRC OFF.
Kiolvasták és részecskeszűrője telített. Az új ára 400e körül mondták. Van vmi alternatívám az újra cserélés helyett?
Olvastam a neten tisztítóműhelyekről ahol kb 30e-ért tisztítanák, vagy bontottat?
Tapasztalatotok van a témában?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Nárcsó

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8094 Dátum: 2014.06.03 12:51:47 »
A téma még mindig a régi: rezgő/rezonáló hang fordulatszám emelkedéskor.
Mint kiderült, nem a légszűrő ház és az abba becsatlakozó cső okozza a problémát, mert ezt időközben kijavítottam. A rezgő hang fémes hangja miatt arra gondoltam, hogy leginkább a kipufogó környékéről jöhet. Ott ha jól gondolom, van egy takaró lemez, ami a kipufogó felett lévő alkatrészeket védi meg a magas hőmérséklettől. Elképzelhető szerintetek, hogy ez rezonálhat be? Látott már valaki ilyet közelről? :)

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8095 Dátum: 2014.06.03 13:17:20 »
A téma még mindig a régi: rezgő/rezonáló hang fordulatszám emelkedéskor.
Mint kiderült, nem a légszűrő ház és az abba becsatlakozó cső okozza a problémát, mert ezt időközben kijavítottam. A rezgő hang fémes hangja miatt arra gondoltam, hogy leginkább a kipufogó környékéről jöhet. Ott ha jól gondolom, van egy takaró lemez, ami a kipufogó felett lévő alkatrészeket védi meg a magas hőmérséklettől. Elképzelhető szerintetek, hogy ez rezonálhat be? Látott már valaki ilyet közelről? :)

Nem ismerem a témát, azaz, nem tudom, hogy mire is gondolsz pontosan, milyen fordulatszámon hallani, de nálam (is?) van egy ilyen hasonlóan rezonáló/lemezhangszerűség, amikor egészen kicsi fordulatszámon, indul a kocsi (elsőben vagy akár kettesben is, ha nagyon hamar átváltok és/vagy, amikor már akár elsőbe is le kellene váltanom, mert annyira lelassultam, de kettesben próbálok mégis maradni és lassan gázt adva felgyorsulni...).
Mintha beleremegne valami, valami remegő, rezegő lemezhangszerűséget hallani. De ez 1 másodperc talán; amint kilépek ebből a "kritikus" fordulatszám/sebesség határból, már nem hallani.

Vajon egyről beszélünk? Ismerős?
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8096 Dátum: 2014.06.03 15:02:56 »
Nem ismerem a témát, azaz, nem tudom, hogy mire is gondolsz pontosan, milyen fordulatszámon hallani, de nálam (is?) van egy ilyen hasonlóan rezonáló/lemezhangszerűség, amikor egészen kicsi fordulatszámon, indul a kocsi (elsőben vagy akár kettesben is, ha nagyon hamar átváltok és/vagy, amikor már akár elsőbe is le kellene váltanom, mert annyira lelassultam, de kettesben próbálok mégis maradni és lassan gázt adva felgyorsulni...).
Mintha beleremegne valami, valami remegő, rezegő lemezhangszerűséget hallani. De ez 1 másodperc talán; amint kilépek ebből a "kritikus" fordulatszám/sebesség határból, már nem hallani.

Vajon egyről beszélünk? Ismerős?

Szerintem igen. :) Nekem is lemezrezonálás szerű a hangja.
Viszont nekem azért nem 1 mp-ig hallani. Fordulatszám értékhatárokat nem tudok mondani, mert nekem nem hallgat el. Inkább hangosodik amint nő a fordulatszám. ~1.500 körül kezdeni hallani és 2.500-ig simán hallani. Utána viszont már nem hallom. Nem tudom, hogy azért mert már nem szól, vagy azért mert a motor, szél stb. zajtól már nem hallani.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8097 Dátum: 2014.06.03 15:12:07 »
Szerintem igen. :) Nekem is lemezrezonálás szerű a hangja.
Viszont nekem azért nem 1 mp-ig hallani. Fordulatszám értékhatárokat nem tudok mondani, mert nekem nem hallgat el. Inkább hangosodik amint nő a fordulatszám. ~1.500 körül kezdeni hallani és 2.500-ig simán hallani. Utána viszont már nem hallom. Nem tudom, hogy azért mert már nem szól, vagy azért mert a motor, szél stb. zajtól már nem hallani.

Értem. Ez esetben nálad azért ergy picit más lesz. Én tényleg csak gyakorlatilag induláskor hallom ezt a zajt (ami lehet, hogy csak az én hülyeségem, mert erősebb gáznál nem is lenne hallható(?) - kipróbálom még), illetve, amikor pl. egy sarkon fordulok be lassan és szinte alig gurul a jármű, de hagyom kettesben s úgy gyorsulok... 1-2 mp ideig hallani. Szerintem csak beleremeghet valahol, valamelyik részén a kipufogórendszer egyik eleme(?).
Megpróbálom felvenni estefelé ezt a zajt :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.03 15:15:59 írta axl »
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8098 Dátum: 2014.06.03 15:34:14 »
Értem. Ez esetben nálad azért ergy picit más lesz. Én tényleg csak gyakorlatilag induláskor hallom ezt a zajt (ami lehet, hogy csak az én hülyeségem, mert erősebb gáznál nem is lenne hallható(?) - kipróbálom még), illetve, amikor pl. egy sarkon fordulok be lassan és szinte alig gurul a jármű, de hagyom kettesben s úgy gyorsulok... 1-2 mp ideig hallani. Szerintem csak beleremeghet valahol, valamelyik részén a kipufogórendszer egyik eleme(?).
Megpróbálom felvenni estefelé ezt a zajt :)

Hátsó rendszámtábla is szokott rezegni. Nézted már?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8099 Dátum: 2014.06.03 15:57:18 »
Értem. Ez esetben nálad azért ergy picit más lesz. Én tényleg csak gyakorlatilag induláskor hallom ezt a zajt (ami lehet, hogy csak az én hülyeségem, mert erősebb gáznál nem is lenne hallható(?) - kipróbálom még), illetve, amikor pl. egy sarkon fordulok be lassan és szinte alig gurul a jármű, de hagyom kettesben s úgy gyorsulok... 1-2 mp ideig hallani. Szerintem csak beleremeghet valahol, valamelyik részén a kipufogórendszer egyik eleme(?).
Megpróbálom felvenni estefelé ezt a zajt :)

Nekem anno még a VW Polomon volt olyan, hogy hallottam egy kopogó hangot de csak jobbra kanyarodásnál. Százféle okot kitaláltunk és megnéztünk, aztán kiderült, hogy a kipufogó hátsó elemét tartó kampó, amire fel van akasztva egy gumi haranggal a kipufogó, az elgörbült és a kipufogó függőleges mozgás közben beleér az autó aljába. Visszahajlítottuk a kampót és megszűnt a zaj. :)