Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764665 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7980 Dátum: 2014.04.09 13:52:46 »
inkább denso vagy bosch lesz az,nem toyota.;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7981 Dátum: 2014.04.09 14:22:32 »
Ha a paraméterei azonosak a gyárival,akkor nyugodtan megveheted az utángyártottat szerintem.A gyárba is csak beszállít valamelyik gyártó.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7982 Dátum: 2014.04.09 14:57:05 »
Min. 3-4 külföldi oldalról lehet rendelni.
Csak kérdés, hogy kiadjak egy használt Toyota reléért 4-5-6.000 Ft-ot, vagy vegyek a Fervill-től egy új relét.
Vajon tudja a Fervill által ajánlott relé azt, amit tudnia kell gyárinak? Érdemesebb inkább használt, de Toyota relét venni?
Hogy működik ez a relé csere? Vegyek újat, és fizessem meg a Toyota nevet, vagy után gyártott alkatrészt is nyugodt szívvel berakhatok?
Teljesen egyetértve az elöttem szólókkal, avval egészíteném ki, hogy miért rendelnél külföldről használtat, ha itthon kapsz újat, garanciával ugyanannyiért, vagy olcsóbban (nem írtad mennyit mondtak rá a Fer-Vill-nél)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7983 Dátum: 2014.04.09 15:05:04 »
inkább denso vagy bosch lesz az,nem toyota.;)

Denso, de Toyota logóval(is)... :tt2:


Teljesen egyetértve az elöttem szólókkal, avval egészíteném ki, hogy miért rendelnél külföldről használtat, ha itthon kapsz újat, garanciával ugyanannyiért, vagy olcsóbban (nem írtad mennyit mondtak rá a Fer-Vill-nél)

1.155,-Ft.  :innocent:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7984 Dátum: 2014.04.09 15:10:05 »
Én nyugodtan beletenném ezt, tudtommal ez csak vezérel, a nagy áramokat az önindítón belül a behúzótekercs végén levő relé kapcsolja.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7985 Dátum: 2014.04.09 15:31:35 »
Min. 3-4 külföldi oldalról lehet rendelni.
Csak kérdés, hogy kiadjak egy használt Toyota reléért 4-5-6.000 Ft-ot, vagy vegyek a Fervill-től egy új relét.
Vajon tudja a Fervill által ajánlott relé azt, amit tudnia kell gyárinak? Érdemesebb inkább használt, de Toyota relét venni?
Hogy működik ez a relé csere? Vegyek újat, és fizessem meg a Toyota nevet, vagy után gyártott alkatrészt is nyugodt szívvel berakhatok?
Én használtat nem vennék. A relé élettartama kapcsolásban van álltalában megadva - pl. 1,000,000 kapcsolás két meghibásodás között.
A Toyota pedig nem gyárt relét - a gyári is Denso, ugye. Szóval én egy jó minőségű utángyártottat vennék. Akár a Fervilltől.
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.09 15:38:30 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7986 Dátum: 2014.04.09 17:31:16 »
Min. 3-4 külföldi oldalról lehet rendelni.
Csak kérdés, hogy kiadjak egy használt Toyota reléért 4-5-6.000 Ft-ot, vagy vegyek a Fervill-től egy új relét.
Vajon tudja a Fervill által ajánlott relé azt, amit tudnia kell gyárinak? Érdemesebb inkább használt, de Toyota relét venni?
Hogy működik ez a relé csere? Vegyek újat, és fizessem meg a Toyota nevet, vagy után gyártott alkatrészt is nyugodt szívvel berakhatok?

Mint ígértem, elmentem  a Fervill-hez, a #referencia katalógusukból mutattak egy relét, (amit neked is mondtak 1155 forintért) megfogtam, megnéztem, teljesen OK darab. És Új.  Az eredeti 20 A-es, ez  pedig 25 A-es. Tehát jó. Szerintem nyugodtan megrendelheted.
Avensis 1.8 / 2007

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7987 Dátum: 2014.04.09 19:16:56 »
Sziasztok!

Pontosan egy napja vagyok boldog tulajdonosa egy benzines, 1.8-as Sol Elegant-nak. Minden patika, imádjuk a családban (előtte Carinánk volt).
Egy gyors kérdésem lenne:

Amikor elfordítom a kulcsot (de még nem indítok rá a motorra), valahol a kesztyűtartó alatt, amolyan furcsa, elektromos motor hangot hallok...  :hmmmm: mintha valami "próbálna pozicionálni", de nem tud (hasonló, mint amikor a Carinában járt a kazettás magnó, hasonló hang). Felvettem videóra a zajt, hamarosan belinkelem, de addig is, ha valakinek lenne tippje, hogy ez mi lehet, akkor nagyon örülnék neki. Igazából a szabadban, vagy akár járó motorral nem lehet hallani (talán nem is szól akkor már?). Most vettem először észre, a néma csendben, a mélygarázsban.
Köszönöm előre is!  :hug:
óUI.: íme, a videó is:
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.09 19:34:04 írta axl »
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7988 Dátum: 2014.04.09 19:33:36 »
Sziasztok!

Pontosan egy napja vagyok boldog tulajdonosa egy benzines, 1.8-as Sol Elegant-nak. Minden patika, imádjuk a családban (előtte Carinánk volt).
Egy gyors kérdésem lenne:

Amikor elfordítom a kulcsot (de még nem indítok rá a motorra), valahol a kesztyűtartó alatt, amolyan furcsa, elektromos motor hangot hallok...  :hmmmm: mintha valami "próbálna pozicionálni", de nem tud (hasonló, mint amikor a Carinában járt a kazettás magnó, hasonló hang). Felvettem videóra a zajt, hamarosan belinkelem, de addig is, ha valakinek lenne tippje, hogy ez mi lehet, akkor nagyon örülnék neki. Igazából a szabadban, vagy akár járó motorral nem lehet hallani (talán nem is szól akkor már?). Most vettem először észre, a néma csendben, a mélygarázsban.
Köszönöm előre is!  :hug:



Szerk.: megnéztem a videódat, teljesen ilyen a hang nálam is  :yes:
Ha van bármilyen ötleted/megoldásod mindenképpen oszd meg velem  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.09 19:54:36 írta Matthew90 »



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7989 Dátum: 2014.04.09 19:35:37 »

Ezt a hangot én is hallom!

Sokszor még menet közben is, mintha egy kisegér lenne benn a műszerfalban, érdekes és kicsit idegesítő.  :?:

Pontosan! :)
... de mi a fene ez vajon?! Nálad mióta hallani? Nem jártál még utána, hogy mi okozhatja? El tudom képzelni, hogy nem egetverően fontos, de attól még szeretném tudni. Lehet érdemes lenne megoldani... de legalább tudni, hogy mi a fene ez  :no:
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7990 Dátum: 2014.04.09 19:40:27 »
Pontosan! :)
... de mi a fene ez vajon?! Nálad mióta hallani? Nem jártál még utána, hogy mi okozhatja? El tudom képzelni, hogy nem egetverően fontos, de attól még szeretném tudni. Lehet érdemes lenne megoldani... de legalább tudni, hogy mi a fene ez  :no:

Abban én is eléggé biztos vagyok, hogy nem nagy gond a dolog, de mégiscsak idegesítő.  ;)

Nekem 2 tippem volna:

1. A Parrot kihangosító "teker" valamit (mert olyan tekerős hangja van  :wacko: )
2. A szellőzőből jön a hang (de ezt kizárnám, mert ha teljesen lezárom a légzést, akkor is hallom )




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7991 Dátum: 2014.04.09 19:48:46 »
Sziasztok!

Pontosan egy napja vagyok boldog tulajdonosa egy benzines, 1.8-as Sol Elegant-nak. Minden patika, imádjuk a családban (előtte Carinánk volt).
Egy gyors kérdésem lenne:

Amikor elfordítom a kulcsot (de még nem indítok rá a motorra), valahol a kesztyűtartó alatt, amolyan furcsa, elektromos motor hangot hallok...  :hmmmm: mintha valami "próbálna pozicionálni", de nem tud (hasonló, mint amikor a Carinában járt a kazettás magnó, hasonló hang). Felvettem videóra a zajt, hamarosan belinkelem, de addig is, ha valakinek lenne tippje, hogy ez mi lehet, akkor nagyon örülnék neki. Igazából a szabadban, vagy akár járó motorral nem lehet hallani (talán nem is szól akkor már?). Most vettem először észre, a néma csendben, a mélygarázsban.
Köszönöm előre is!  :hug:

Gratulálok a géphez!Jól látom,hogy világos a kárpit?Csak nem Kaposváron vetted?  :)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7992 Dátum: 2014.04.09 19:55:00 »


Szerk.: megnéztem a videódat, teljesen ilyen a hang nálam is  :yes:
Ha van bármilyen ötleted/megoldásod mindenképpen oszd meg velem  ;)




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7993 Dátum: 2014.04.09 20:08:27 »
Sziasztok!

Pontosan egy napja vagyok boldog tulajdonosa egy benzines, 1.8-as Sol Elegant-nak. Minden patika, imádjuk a családban (előtte Carinánk volt).
Egy gyors kérdésem lenne:

Amikor elfordítom a kulcsot (de még nem indítok rá a motorra), valahol a kesztyűtartó alatt, amolyan furcsa, elektromos motor hangot hallok...  :hmmmm: mintha valami "próbálna pozicionálni", de nem tud (hasonló, mint amikor a Carinában járt a kazettás magnó, hasonló hang). Felvettem videóra a zajt, hamarosan belinkelem, de addig is, ha valakinek lenne tippje, hogy ez mi lehet, akkor nagyon örülnék neki. Igazából a szabadban, vagy akár járó motorral nem lehet hallani (talán nem is szól akkor már?). Most vettem először észre, a néma csendben, a mélygarázsban.
Köszönöm előre is!  :hug:
óUI.: íme, a videó is:


Hello.
Egy kollégám Corolla Verso-jában is hasonló hang jött(jön), de az már ennél jobban elhatalmasodott. A szellőző rendszer egyik kis állítómotorja,  vagy annak tengelye adja a hangot. Véletlenül vettem észer: néhányszor Ő vitt haza melóból, mutatta a hangot, én meg benyúltam a középkonzol alá/mögé, és még éreztem is az újjaimmal, ahogy próbálkozik a motor (pedig már végállásban volt). Azt mondja a srác, hogy miután lokalizáltam a hibát, a terelőlap tengelyén "igazított" valamit, azóta sokkal ritkábban hallja a hangot, és rövidebb ideig.

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7994 Dátum: 2014.04.09 20:21:14 »
Gratulálok a géphez!Jól látom,hogy világos a kárpit?Csak nem Kaposváron vetted?  :)

Köszönöm!:)
Hallod! Ennyiből kitaláltad, hogy szinte a kárpit is alig látszik?!?!  :clap: Nem semmi!! :) Igen, Kaposvárról származik, legalábbis a kaposvári szalonból. 2003.10. havi és 142 ezerrel vettem, első tulajtól, végig(!) szervízkönyves. Majd teszek fel fotókat alkalomadtán, de gyakorlatilag, egy karc sincs szinte rajta  :cool2: Imádom! :) Ugyan, nincs napi használatban, de van egy olyan érzésem, hogy minden nap lemegyek a garázsba "meglátoagatni", beköszönni neki pár percre :)

UI.: az, hogy lehet, hogy a kaposvári Avensisekre ennyire jellemző(?) a világos kárpit?
UI2: köszi mindenkinek a tippeket. Majd próbálom ügyesebben beazonosítani, hogy miből is jöhet a hang. Egyelőre azt sem tudom,  hogy mi az a Parrot kihangosító :) (van ugyan egy Nokia BT kihangosító a kocsiban, amin van is egy tekergethető akármi, de szerintem ez nem gyári (illetve, tuti nem ebből jön a hang(?)).
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.09 20:29:54 írta axl »
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."