Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766209 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7905 Dátum: 2014.03.23 13:53:10 »
Köszi!

Pont az előbb olvastam ezt a cikket. :)
Ebay-ről jó lesz, csak majd kell pontos cikkszám.

ratio

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7906 Dátum: 2014.03.24 22:20:52 »
Sziasztok!

Néhány hónapja vettem a kocsimat, 2006-os, 1.8-as ferdehátú Avensis. Pár napja arra lettem figyelmes, hogy a fedélzeti monitoron nem jelennek meg az értékek, csak a mértékegységek! Az átlagfogyasztásnál is pl. mindent kiír, még a tizedespontot is, csak éppen a számok hiányoznak. A hatótávolságnál, átlagsebességnél, stb ugyanígy. Mintha elege lett volna a metamatikából:) Tapasztaltatok már hasonlót? Mit lehet ezzel kezdeni? 

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7907 Dátum: 2014.03.24 22:28:27 »
Köszi!

Pont az előbb olvastam ezt a cikket. :)
Ebay-ről jó lesz, csak majd kell pontos cikkszám.
Üdv!

Van valami fejlemény?

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7908 Dátum: 2014.03.25 08:22:19 »
Üdv!

Van valami fejlemény?

Köszi,de egyenlőre sajnos semmi.
Tegnapra ígérték Toyotából, hogy visszahívnak. Nem hívtak. Fél12 körül felhívtam őket, még nem tudták megnézni, 2 körül érdeklődjek. Fél3-kor újra telefonáltam, még mindig nem nézték meg. Legyek türelemmel, mondom rendben, de Önök mondták, hogy telefonáljak 2 körül. Ok, 4-ig visszahívnak. Nem hívtak. 1/4 5-kor hívtam őket, akkor meg már nem vették fel.
Így egyenlőre semmi. Ma de. újra próbálom őket.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7909 Dátum: 2014.03.25 11:34:04 »
Beszéltem velük ~1 órája.Nekiálltak az önindító szétszedésének.
"Majd felhívjuk ha már tudunk valamit"... :wacko:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7910 Dátum: 2014.03.25 11:40:37 »
Nekem a Corollán gyújtáskapcsoló betétet kellett cserélni, mert nagy melegben és 12 éves korában a műanyagház deformálódott és nem volt érintkezés. Kizárólag gyáriban létezik, 28.000Ft, Denso (made in Spain).  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7911 Dátum: 2014.03.25 14:29:34 »
Részben jó híreket kaptam:
ellenőrizték az önindítót, semmi baja. Lepróbálták, tökéletesen működik.
Egy főbiztosíték volt kiégve, azt cserélték, most már jó.
Akivel most beszéltem, az viszont nem teljes képet kapott a hibáról, így nem tudta azt, hogy az önindító még akkor is pörgött tovább, amikor a kulcsot kivettem az autóból. Ez miatt Ő is és Én is arra ganyakszunk, hogy a gyújtáskapcsolóval van valami ***. Azt mondta, hogy gyorsan megnézik még ezt, hogy ez vajon mitől lehet és visszahívnak.
Számomra legjobban aggasztó az, hogy mitől forgott tovább az önindító, amikor kivettem a kulcsot?! Mivel nem tudjuk a hiba okát, akár holnap is ugyanígy járhatok Kiskunborzasztó határában 100km-re mindentől.Gondolom azért állt meg, mert a biztosíték kiégett. De az is mitől égett ki?
Azt is mondta, hogy önindító ezekben olyan hogy automatán forog egy ideig ha nem tudja beindítani az autót. Gondolom kap egy jelet, amikor beindult a motor, amitől leáll. Ezután mondtam neki, hogy a kulcsot kivéve is pörgött tovább, ezen csodálkozott is.
Gyújtáskapcsolót 30.000 körül mondta hasra, de majd néz egy pontos árat is.
Fél - 1 óra múlva hív vissza, majd jövök a fejleményekkel.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7912 Dátum: 2014.03.25 14:48:37 »
Update:
a szerelők sajnos nem tudják megmondani, hogy melyik okozza a hibát. Mind a kettő meghibásodása okozhatja a hibát.
Kérdés az, hogy érdemes-em indkettőt cserélni, vagy sem? Önindítót bemérték, ellenőrizték, az azok alapján jó. Így valószínűleg csak a gyújtáskapcsolót kellene.
De mivel nem tudjuk, hogy mi okozta a hibát, így nem is biztos, hogy az miatt van.
A szervizben sem hallottak még ilyen hibáról, csak arról, amit említettek is, hogy a melegben jobban el kell fordítani a kulcsot ahhoz, hogy indítson.
A gyújtáskapcsoló új ára: bruttó ~37.500,-Ft. Utángyártottan vagy bontottan tud valaki esetleg?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7913 Dátum: 2014.03.25 14:58:51 »
Update:
a szerelők sajnos nem tudják megmondani, hogy melyik okozza a hibát. Mind a kettő meghibásodása okozhatja a hibát.
Kérdés az, hogy érdemes-em indkettőt cserélni, vagy sem? Önindítót bemérték, ellenőrizték, az azok alapján jó. Így valószínűleg csak a gyújtáskapcsolót kellene.
De mivel nem tudjuk, hogy mi okozta a hibát, így nem is biztos, hogy az miatt van.
A szervizben sem hallottak még ilyen hibáról, csak arról, amit említettek is, hogy a melegben jobban el kell fordítani a kulcsot ahhoz, hogy indítson.
A gyújtáskapcsoló új ára: bruttó ~37.500,-Ft. Utángyártottan vagy bontottan tud valaki esetleg?
Üdv!

Az indítórelét is megnézhetnék, elvileg kellene legyen benne, nem sült-e meg, vagy valami...
Tehát nem az önindítón levő behúzótekercsre gondolok, hanem ami azt kapcsolja, valahol egy relédobozban szokott lenni, lehetőleg nem messze az önindítótól, de tudniuk kell róla.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7914 Dátum: 2014.03.25 15:03:42 »
Update:
a szerelők sajnos nem tudják megmondani, hogy melyik okozza a hibát. Mind a kettő meghibásodása okozhatja a hibát.
Kérdés az, hogy érdemes-em indkettőt cserélni, vagy sem? Önindítót bemérték, ellenőrizték, az azok alapján jó. Így valószínűleg csak a gyújtáskapcsolót kellene.
De mivel nem tudjuk, hogy mi okozta a hibát, így nem is biztos, hogy az miatt van.
A szervizben sem hallottak még ilyen hibáról, csak arról, amit említettek is, hogy a melegben jobban el kell fordítani a kulcsot ahhoz, hogy indítson.
A gyújtáskapcsoló új ára: bruttó ~37.500,-Ft. Utángyártottan vagy bontottan tud valaki esetleg?

Én a gyújtáskapcsolóra tippelnék erősen.Főleg,hogy írtad a kulcs is alig ment bele.Az tuti hogy nem 100-as.Kontakt,vagy WD 40 nem került bele? :devil:

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7915 Dátum: 2014.03.25 16:39:57 »
Update:
a szerelők sajnos nem tudják megmondani, hogy melyik okozza a hibát. Mind a kettő meghibásodása okozhatja a hibát.
Kérdés az, hogy érdemes-em indkettőt cserélni, vagy sem? Önindítót bemérték, ellenőrizték, az azok alapján jó. Így valószínűleg csak a gyújtáskapcsolót kellene.
De mivel nem tudjuk, hogy mi okozta a hibát, így nem is biztos, hogy az miatt van.
A szervizben sem hallottak még ilyen hibáról, csak arról, amit említettek is, hogy a melegben jobban el kell fordítani a kulcsot ahhoz, hogy indítson.
A gyújtáskapcsoló új ára: bruttó ~37.500,-Ft. Utángyártottan vagy bontottan tud valaki esetleg?

Nem  akarom fokozni..... mivel látatlanban már elég sok tippet és hibaokot írtak. DE! kissé furcsa a sorrend, ha jól olvasom a leírásod. Először önindító vizsgálat, amihez esetleg le kell szedni, majd a biztosíték felfedezése, +gyk, +relé csak utána. A logikus sorrend majdnem fordítva lett volna, bár nem vagyok autószerelő. Amit leírsz, abból ordít, hogy egy autóvillamossági szerelőhöz kellett volna menned. Az típusfüggetlenül vágja a hibajelenségekre szükséges 1-2-3-stb lépéseket. A márkaszerviz minden respekt mellett ilyen hibával esetleg kéthavonta találkozik, nincs rutin. (az más, ha minden gyanús elemet vakon cseréltetsz, abban én is profi lennék) Mivel ez a hibajavítás nem "szervizkönyves" akció
(ergo nem látszik, hogy milyen gondos tulaj vagy és ezért eladáskor fél tank benyával többet ér a kocsi) én nem értem a lépésed. (más kérdés, hogy nem kell értenem)
Avensis 1.8 / 2007

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7916 Dátum: 2014.03.25 18:20:11 »
Én a gyújtáskapcsolóra tippelnék erősen.Főleg,hogy írtad a kulcs is alig ment bele.Az tuti hogy nem 100-as.Kontakt,vagy WD 40 nem került bele? :devil:

Zárjégoldó spray-t fújtam bele több héttel ezelőtt.



Nem  akarom fokozni..... mivel látatlanban már elég sok tippet és hibaokot írtak. DE! kissé furcsa a sorrend, ha jól olvasom a leírásod. Először önindító vizsgálat, amihez esetleg le kell szedni, majd a biztosíték felfedezése, +gyk, +relé csak utána. A logikus sorrend majdnem fordítva lett volna, bár nem vagyok autószerelő. Amit leírsz, abból ordít, hogy egy autóvillamossági szerelőhöz kellett volna menned. Az típusfüggetlenül vágja a hibajelenségekre szükséges 1-2-3-stb lépéseket. A márkaszerviz minden respekt mellett ilyen hibával esetleg kéthavonta találkozik, nincs rutin. (az más, ha minden gyanús elemet vakon cseréltetsz, abban én is profi lennék) Mivel ez a hibajavítás nem "szervizkönyves" akció
(ergo nem látszik, hogy milyen gondos tulaj vagy és ezért eladáskor fél tank benyával többet ér a kocsi) én nem értem a lépésed. (más kérdés, hogy nem kell értenem)

Elképzelhető. Nem értek hozzá én sem. Gondoltam ha már cserélni kell benne valamit, akkor az márka szervizben legyen cserélve(gondolva a jövőre). És péntek du. 4-kor nem volt jobb ötletem. :)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7917 Dátum: 2014.03.25 18:43:04 »
Én a gyújtáskapcsolóra tippelnék erősen.Főleg,hogy írtad a kulcs is alig ment bele.Az tuti hogy nem 100-as.Kontakt,vagy WD 40 nem került bele? :devil:
Inkább az került volna bele: nekem amire használtam a Carinában, bajt még nem csinált, hála Istennek.
Legutóbb a cincorgó kormányérintkező problémát oldottam meg vele. Persze előtt ki is pucoltam.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7918 Dátum: 2014.03.25 19:20:37 »
Előttem van a kapcsolási rajz. Az a helyzet, hogy van egy 7,5A bizti, ami a starter relé tápját adja, illetve van egy 30A bizti, ami az indítómotor behúzó tekercsét táplálja. Maga az indítómotor nincs biztosítva. Nem tudod véletlenül, hogy melyik bizti ment ki? Mert, ha a 30A, akkor az indítómotor behúzója okozhatta (kisebb eséllyel a starter relé), ha pedig a 7,5 A, akkor meg inkább a starter relé. Az, hogy tovább forgott, az bármelyiktól lehetett, de ha a bizti kiégésekor azonnal megállt, az sokat segít: Ha a7.5A bizti égett ki, akkor gyújtáskapcsoló, ha a 30A-es, akkor a starter relé, önindító behúzóból valamelyik....
Sajnálom, hogy most nem találom, de van egy video a Youtube-on, ahol a srác indítózik, a kocsi nem indul, majd elengedi a kulcsot, talán ki is veszi a gyújtáskapcsolóból, mégis teker a motor tovább. Srác kiszáll, ütögeti az önindítót, majd nagy sokára egyszer csak sikerült lelőnie.

Ami a kulcs rosszalkodását illeti a gyújtáskapcsolóban, az mechanikus kopás, és nem nagyon van köze az elektromos kapcsolatokhoz. Aki cserélt már gyújtáskapcsolót Toyotában, az biztosan tapasztalta, hogy külön egység az elektromos rész és a mechanika, és többnyire csak a mechanikus betétet cserélik, ha ilyen nehezen elforduló kulcsos probléma van. (persze, előfordulhat olyan eset, hogy a kettő összefügg.....)
Én a gyújtáskapcsolón, a starter relé záró kontaktján, iletve az önindítő behúzó-kontaktján mérnék átmeneti ellenállást zárt állapotban, illetve terhelt állapotban feszültségesét a kontaktok között. Ahol egyszer összetapadt, ott már van némi korom, égés, oxidáció, és nem lesz igazi a kapcsolat. Érzékeny elenállásmérővel, vagy feszmérővel (csak ne digit-multival) lehet látni a hibás kontaktból eredő átmeneti ellenállás növekedést, illetve feszültségesést.

Az elektromos hibakeresés szép szakma... :)
Sok szerencsét!

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7919 Dátum: 2014.03.26 22:20:06 »
Köszönöm a tippeket!
Szombaton viszem autóvillamossági szerelőhöz. Meglátjuk ő mit lát benne.
Jövök majd a fejleményekkel.