Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766611 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7350 Dátum: 2013.09.18 14:13:41 »
Nekem 1.8 van, és hasonlót tapasztaltam. Én lecseréltem az ékszíjat. Egy kissé meg volt már keményedve, pedig csak 520 ezer volt benne. (Franc érti ezeket a japánokat. Hogy miért nem tart örökké egy ékszíj? :?:) A hanghatás elmúlt. :clap: Még magasabb fordulatszámon ugyan hallani a feszítőgörgőt, de már megvettem 3000 pénzért, csak lusta voltam még kicserélni. Nem tuti, hogy ez a bajod, de érdemes a kisebb költségű dolgokkal kezdeni, pláne, hogy a szíj keménységének megállapításához nem kell mérnöki diploma.   Más. Itt a nagy nyilvánosság előtt bevallom, hogy vétettem a szent tehenem ellen. A legutóbbi olajutántöltéskor elfelejtettem visszatenni a sapkát. Nem az enyémet. Az olajbeöntőét... Aztán mentem egy ezrest.... Szerintetek mi volt a motortérben, mikor belenéztem :?: :wacko:
Szerintem ez felér egy rozsdaelleni védelemmel. Nagyon régen én is jártam így: samponos viz mosókefe, utánna meg slag, lekopott róla. (Persze egy kercher még jobban leviszi, csak be ne ázzon valami tőle)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7351 Dátum: 2013.09.18 14:38:01 »
Sziasztok!

Ebben a ropi bán is megkérdezem, hátha nagyobb a forgalom :)

Tud valaki olyan hibakódolvasót, ami egy 2001-es D4D avensisből kiolvassa a kódokat? A csatlakozója obdII, de idáig egyetlen eszköz sem kommunikált vele. Lehet hogy nem obd protokoll?

Üdv

Sajnos a T22-es Avensiseknél a dízel verziók még nem tudják az OBDII protokollok egyikét sem (a ráncfelvarrott benzinesek már beszélik a ISO 9141-2 nyelvet), csak egy korábbi protokollt, amit a leírásban M-OBD-nek (Multiplex On Board Diagnistic) hívnak.  Sajnos én nem is tudok olyan egyszerű kütyüről, ami ezt tudná pár ezer Ft-ért (ez nem azt jelenti, hogy biztosan nem is létezik).
Egyébként mi a tünet, ami miatt érdekel a hibakód?

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7352 Dátum: 2013.09.18 21:32:17 »
Szerintem ez felér egy rozsdaelleni védelemmel. Nagyon régen én is jártam így: samponos viz mosókefe, utánna meg slag, lekopott róla. (Persze egy kercher még jobban leviszi, csak be ne ázzon valami tőle)
Egyszer még az astrámban mostam motorteret, utána úgy világított  a műszerfal, mint a karácsonyfa. Azóta sose. Meg lusta is vagyok... ;)

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7353 Dátum: 2013.09.18 21:36:17 »
Nincs fényképed? Még könnyebb lenne elképzelni.
Ballépéseimet nem szoktam megörökíteni. :no: (csak kivételes esetben. és itt nem a házasságkötési fényképekre gondoltam. :no: :no: :no: :no: :no:)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7354 Dátum: 2013.09.18 21:39:10 »
Egyszer még az astrámban mostam motorteret, utána úgy világított  a műszerfal, mint a karácsonyfa. Azóta sose. Meg lusta is vagyok... ;)

Ezek szerint úgy hagytad, ahogy volt? Lehangoló lehet beletekinteni.  :cry:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7355 Dátum: 2013.09.18 22:11:17 »
... A legutóbbi olajutántöltéskor elfelejtettem visszatenni a sapkát. Nem az enyémet. Az olajbeöntőét... Aztán mentem egy ezrest.... Szerintetek mi volt a motortérben, mikor belenéztem :?: :wacko:
Maradt olaj a motorban??
Nekem egyszer a Marutinál volt ez, fél percig sem ment a sapka nélkül, ennyitől is nagyon durván nézett ki  :wacko:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7356 Dátum: 2013.09.18 22:34:36 »
Maradt olaj a motorban??
Nekem egyszer a Marutinál volt ez, fél percig sem ment a sapka nélkül, ennyitől is nagyon durván nézett ki  :wacko:
Mert már nagy volt a kartergáz. :D

dansun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7357 Dátum: 2013.09.19 06:58:52 »
...ugyan már, kell az az olaj a motornak  [rohog]


500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7358 Dátum: 2013.09.19 08:31:49 »
Mert már nagy volt a kartergáz. :D
Ezek szerint kicsi a kartergáz, és ez 530 ezernél elég jól hangzik. ::) A gif vb 1!

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7359 Dátum: 2013.09.19 13:52:29 »
Véget ért a kálváriám az önindítóval  :clap: ! Felújították, és végül a 60 ropi helyett, "csak" 42-be került az egész! Így is sok, de legalább másfél nap alatt elkészült, és a nagynyomású üzemanyag cső is cserélve lett. Az autó szépen indul, akksi túlélte!

dansun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7360 Dátum: 2013.09.19 20:10:55 »
Vettem a téli gumihoz 4db acél felnit, sikerült egész jó áron beszerezni, a 4db volt össz 9500,- Ft. Viszont nem is ez a lényeg, hanem, hogy hazafelé Pesten a dugóban folyton leesett az alapjárat 550-600 körülire, pár másodperce jól beremegtetve mindent.  Pont úgy, mint ahogy itt a fórumon a T25 - alapjárat hiba témában írta öcsi. Csak épp a hiba elhárítása érdekelne engem, próbáltam rákeresni itt a fórumon, de nem sok sikerrel. Valaki megmutatná, hogy hol volt erről szól, vagy mi a megoldás.  :?: Előre is köszi.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7361 Dátum: 2013.09.20 14:54:49 »
Fojtószelep tisztítás.
music     

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7362 Dátum: 2013.09.21 11:09:47 »
Ezek szerint úgy hagytad, ahogy volt? Lehangoló lehet beletekinteni.  :cry:
Úgy néz ki, mintha féleg lenne lemosva a motortér, amúgy meg nekem patinás  ;) por volt a motortérben. Jól mutatta, hogy nincs olajfolyás, meg különösebb babrálás. Amikor használt autót veszek és pipec tisztaság honol a vizsgált autó motorterében (sehol egy porszem stb.), akkor mindig megszólal a vészharang az agyamban, hogy itt az át..szás esete forog fenn, és úgy is szokott lenni. :nono:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7363 Dátum: 2013.09.21 14:30:38 »
Úgy néz ki, mintha féleg lenne lemosva a motortér, amúgy meg nekem patinás  ;) por volt a motortérben. Jól mutatta, hogy nincs olajfolyás, meg különösebb babrálás. Amikor használt autót veszek és pipec tisztaság honol a vizsgált autó motorterében (sehol egy porszem stb.), akkor mindig megszólal a vészharang az agyamban, hogy itt az át..szás esete forog fenn, és úgy is szokott lenni. :nono:
Akkor most mit csináljak? Ne takarítsam a motorteret? Pedig az nekem olyan "tiptoprendbenvan" mert karbantartom. Amikor felnyitom a motorteret nem jut eszembe, hogy ez "át..szás"  :D ;)
Fery

dansun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7364 Dátum: 2013.09.23 09:10:45 »
Fojtószelep tisztítás.
Pont ez az, hogy elvileg 16ezer km-rel korábban a nagyszerviznél ki lett minden tisztítva, ilyen hamar elkoszolódna? Azért volt furcsa, mivel se előtte, se utána nem csinált ilyet, gondoltam van ilyen, hogy az elektronika, vagy a szenzor meghülyül, mert azóta direkt figyelem, de tartja szépen az alapjáratot.  :hmmmm:
Vizsont lehet a kocsi így akarja tudtomra adni, hogy nem szereti a dugókat, és ne használjam városi kisautónak.   :nono: