Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763352 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6600 Dátum: 2012.09.04 12:48:26 »
Igazad van, a modelkód tényleg ZZT25.
Mondjuk eszembe nem jutott volna, hogy egy motor olajfogyasztását a modellkódhoz és ne a motorkódhoz kapcsolják, és persze abban is van ZZ, csak az nem ZZT hanem ZZU.
És akkor mire számíthatok? Mert az előző tulaj még a fényszoró foglalat kiolvadását sem intézte el garanciában, hanem járt félig vakon, úgyhogy a motorral pláne nem foglalkozott, így még biztosan a gyári blokk van benne.
Gondolom gariba már nem megy. Egy motor felújjítás nagyjából 100-150e HUF erre a motorra - biztos kapsz drágább ajánlatot is. ;)
Amíg nem zabálja az olajat én gyűjteném rá a pénzt - vagy eladnám.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6601 Dátum: 2012.09.04 13:19:28 »
Ha més lesz hibás darab, azokat előg akkor cserélni, ha megint kidobja a hibakódot.
Ha még lesz hibás darab, azokat elég akkor cserélni, ha megint kidobja a hibakódot.

( bocsi a gyerekkel az ölemben nehéz volt írni )

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6602 Dátum: 2012.09.04 13:45:25 »
Gondolom gariba már nem megy. Egy motor felújjítás nagyjából 100-150e HUF erre a motorra - biztos kapsz drágább ajánlatot is. ;)
Amíg nem zabálja az olajat én gyűjteném rá a pénzt - vagy eladnám.
Garanciában biztosan nem, mert a fényszórók cseréjét próbáltam és nem akarodzott nekik.
A korábbi autóimba (köztük van egy 28 éves, minimum 220ekm-el, mert azt is használtan vettem) az olajcserék között nem kellett  olajat töltenem, ezért nem tudom mennyi az elfogadható és mennyi a zabálja.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6603 Dátum: 2012.09.04 14:10:08 »
Nekem most 3-4 literfogy kb. 15e alatt, de rosszabbodik. (Három éve még elég volt egy liter olajat utána tölteni.) Úgyhogy én már gyűjtök a generálra.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6604 Dátum: 2012.09.04 14:39:06 »
Nekem most 3-4 literfogy kb. 15e alatt, de rosszabbodik. (Három éve még elég volt egy liter olajat utána tölteni.) Úgyhogy én már gyűjtök a generálra.
Akkor most már erre is jobban oda kell figyelnem. Köszi.
Ez az olajfogyasztás csak az üzemeltetési költségnövekedésben jelentkezik a plusz olaj árával, vagy a kibocsájtásban is, és ezért esetleg a következő vizsgán a mérési értékek miatt nem fognak átengedni? Esetleg egyéb káros mellékhatás, mellékes más egyéb is jobban használódik, ami további javítási költséget generál? Ezért csináltassam meg mínél előbb? Vagy csak használjam amíg bírom olajjal?
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.04 14:42:41 írta kugyu21 »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6605 Dátum: 2012.09.04 14:44:52 »
Nekem eddig a CO-val nem volt semmi gond, de lehet akár. Viszont hosszabb távon tönkre teszi a katalizátort. Az meg szinén nem baráti összeg.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6606 Dátum: 2012.09.04 18:27:10 »
Na két darab lambda szonda. Más hibát nem is dobott a gép. Utángyártottat szabad? Vagy csak eredetit? Tényleg mind a négyet kell?

Köszi

Utángyártottat szabad, csak nem oldódik meg vele a probléma  :D Szóval csak eredeti. Nem kell mind a négyet, csak azt a kettőt amelyiket írta a gép. Kaptál árajánlatot?
Xanyi

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6607 Dátum: 2012.09.04 20:21:03 »
Sziasztok!

A xenonos tulajoktól kérdezném, hogy miből veszik észre, hogy "elfogy" a lámpájuk.
Gyengébb lesz a fényerő?
Ezt különben a gyári lámpacserén kívül, lehet vhol javítnia? És ha igen, akkor mennyi ennek az ára?
Illetve azt kérdezném még, hogy xenon esetén tudok vhogy állítani a lámpa világítási magasságán. Tudom én is, hogy automata az állítás, de mégis, van-e esetleg vmi trükk. Egyelőre a fényerővel nincsen gondom a bevilágított tartományon belül. De ha ez egy kicsit feljebb tudna világítani, olyan boldog lennék!!!

Más.
Sokan írjátok, hogy a 2,0 d4 motor érzékeny a benzin minőségére. Ez miben nyilvánul meg? Egyik b.kút üzemanyagát nem szereti, a másikét igen? Elvileg nem lehetne különbség a benyák között, bár tudom, hogy azért sajnos mégis van?
Szóval ehhez a motorhoz kinek melyik benzin jött be igazán?
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.04 20:24:29 írta András1980 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6608 Dátum: 2012.09.04 20:50:28 »
Xtrem régebbi írásait olvasd vissza, azt hiszem ő tett fel before-after képeket (vagy Palaczk, de őt nehezebb lesz visszakeresni, mert q sokat ír :D).
         

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6609 Dátum: 2012.09.04 20:58:21 »
Köszönöm.
Megtaláltam a csináld magad topikban a képeket. Nagy a különbség a régi és a javított lámpa között.
Szerencsére nálam ez még nem jelentkezik. (kevés km van az autóban)

A magasság feljebb állítására van ötleted?

aaandraaas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6610 Dátum: 2012.09.04 21:32:57 »
Utángyártottat szabad, csak nem oldódik meg vele a probléma  :D Szóval csak eredeti. Nem kell mind a négyet, csak azt a kettőt amelyiket írta a gép. Kaptál árajánlatot?

60/db a gyárira...sokkot kaptam... :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6611 Dátum: 2012.09.05 15:47:00 »
Xtrem régebbi írásait olvasd vissza, azt hiszem ő tett fel before-after képeket (vagy Palaczk, de őt nehezebb lesz visszakeresni, mert q sokat ír :D).

Palaczk volt.  :yes:
Ha jól rémlik több tulajdonos esetében is felmerült a foncsorok javítása, mintha Lévai Béla ajánlotta volna őket :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6612 Dátum: 2012.09.05 17:34:19 »
Palaczk volt.  :yes:
Ha jól rémlik több tulajdonos esetében is felmerült a foncsorok javítása, mintha Lévai Béla ajánlotta volna őket :hmmmm:
A before-after kepeket en tettem fel, de en is a Lévai Béla altal javasolt Garancia lampaboltban foncsoroztattam a Xenon lampakalt ujra az Ulloi uton. Kivalo munkat vegeztek, azota is ugy vilagitanak a Xenonok, mintha ujak lennenek. Szerelessel, mindenestul 40 ezer alatt kijott a ket lampa. Ez azert joval kedvezobb, mint a szakszervizben 270 ezerert ajanlott ket uj lampa :)
Egyebkent emlekeim szerint Palaczk hozzad hasonloan meltanyossagival kapott uj Xenon lampakat felaron.
Nem remlik, hogy o is tett volna fel kepeket, de lehet, hogy csak atsiklottam felettuk.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.05 17:42:59 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6613 Dátum: 2012.09.05 19:03:16 »
Szerencsére nekem még nincs szükséges az újrafoncsorozásra, de a címeket, infokat köszönöm.

Arra van ötletetek, hogyan tudnám az automata magasságállítás ellenére kicsit feljebb állítani a lámpák fényét?

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6614 Dátum: 2012.09.05 19:47:46 »
A before-after kepeket en tettem fel, de en is a Lévai Béla altal javasolt Garancia lampaboltban foncsoroztattam a Xenon lampakalt ujra az Ulloi uton. Kivalo munkat vegeztek, azota is ugy vilagitanak a Xenonok, mintha ujak lennenek. Szerelessel, mindenestul 40 ezer alatt kijott a ket lampa.
Bár a lámpák, a foncsorozás után tényleg jól teljesítenek, de akad gond!
A polikarbonát búrák mattultak/karcosodtak, a fényáteresztő-képességük csökkent.
A sima polírozás időleges megoldás, UV védő bevonatot kellene felhordani a lámpatestre.
Tippem van (Hüllő Kft.) csak nem tudom hogy valódi megoldás-e!
Harangoztak UV fólia ráolvasztásáról és fújt lakkról is különböző oldalakon.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013