Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764664 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6405 Dátum: 2012.06.01 16:24:00 »
"..nem gyújtottam fel ahogy "jófej" márkatársunk javasolta,talán tanácstalanságában..."
Nem tudom hogy feltűnt-e, de a "jófej" márkatárs más Hsz.-ra válaszolt. :flowers:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6406 Dátum: 2012.06.01 16:44:58 »
Egy így van Sherlock, nem neked reagáltam és ne szomorkodj, egyszer csak beindul majd a toyota  :devil: :tt2:
Mellesleg se nem vagyok jófej, se nem márkatárs ;)  :flowers:

boksi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6407 Dátum: 2012.06.05 09:45:24 »
a happy end: sokáig volt benne a gyújtáskapcsolóban a kulcs gyújtás nélkül, ezért "megkavarodott" az immobiliser.újra tanították és már szalad is........... :clap:

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6408 Dátum: 2012.06.05 19:19:36 »
a happy end: sokáig volt benne a gyújtáskapcsolóban a kulcs gyújtás nélkül, ezért "megkavarodott" az immobiliser.újra tanították és már szalad is........... :clap:
Akkor hát megoldódott.
Igaz nem Toyotánál, de nálam is így gyógyították a hasonló hibát az off márkaszervizben.
3-4 kulcskódolás megvolt.
A dolog vége az immo vevőegység cseréje lett.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

mnorbi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6409 Dátum: 2012.06.13 19:14:46 »
sziasztok!
bejelzett a motorcheck visszajelző,katalizátor hibával. törölték, majd 3 nap után megint ugyanaz a hiba.
valakinek volt már ilyen? örülnék ,ha nem katalizátor cserével végződne. (ave2 1.8 2003)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6410 Dátum: 2012.06.13 23:19:30 »
Üdv!
Vannak adalékok a katalizátorhoz, pl a Cata Clean üzemanyagadalék, ez szokott segiteni.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6411 Dátum: 2012.06.16 19:32:25 »
Nálam 130e-nél jött ki ugyanez a hiba (itt két katalizátor és négy szonda van), próbálkoztam a Cata-val kétszer is, de nem jött be.
A jelenség először időszakos volt, a comp. törölte a hibát.
Azután egyre többször visszajött, azután állandó, végül bontottal (40e Ft) négy éve hibamentes.
Rámértünk a kipuff-gázra, a "rossz" katalizátorral sem volt határértéken kívüli emisszió (konkrétan: tökéletes volt), csak amiatt cseréltem hogy az automata visszajelzője is a check-re jelez.
Mivel a tiéd közösített katalizátoros, a Cata egy próbát megérhet.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6412 Dátum: 2012.06.20 21:03:22 »
Sziasztok!

Tegnap a műszerfal jobb oldali részén, anyós ülés előtt, egészen közel az ablakhoz valami elkezdett zörögni a műszerfalban. Biztos nem a középkonzolról jön, nem is fűtés ventillátor, akkor is csinálja ha nem megy a ventillátor, klíma mellett is csinálja, meg klíma nélkül is..
60 km/h-ig nem csinálja, vagy legalábbis nem hallani, utána viszont egyre hangosabb.. 110 km/h-nál már több mint zavaró.
Olyan hangja van mintha egy szitába kis golyókat tennék és ráznám...
Az autószerelő azt kérdezte hogy a pollenszűrőt mikor cseréltem utoljára... Nem tudtam neki a telefonba mit mondani, de most utánanéztem és két éve hogy cserélve lett, azóta 27.000 km-t mentem a kocsival..
Lehet ettől??
Valami ötlet? :-)

Köszi

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6413 Dátum: 2012.06.21 08:28:21 »
most utánanéztem és két éve hogy cserélve lett, azóta 27.000 km-t mentem a kocsival..
Lehet ettől??
Valami ötlet? :-)

Köszi
Ettol lehet eppenseggel. 2 ev/27000 km az sok, en legalabb evente cserelni szoktam. Papirszurot egy ezres korul lehet venni. Lehet, hogy annyi falevel osszegyult, hogy a menetszel ahogy felkavarja oket nagyon zorognek. Az enyemben 1 ev alatt egy rakas level gyulik ossze, pedig alig megyek 5 ezer kilometert.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

bagoly75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6414 Dátum: 2012.06.21 09:31:22 »
Köszi, akkor biztos kicserélem, aztán ha megmarad a zörgés, nyomozok tovább! :-)

Csöpi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6415 Dátum: 2012.06.24 13:23:33 »
Sziasztok!
A 98-as Aveba miért nem fúj levegőt a ventilátor , ha a lábra állítom. Illetve csak az anyós ülésnél nem fúj. A sofőré az jó. Ez mitől lehet vajon?

DezsiAvensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6416 Dátum: 2012.06.24 20:59:03 »
Sziasztok!

Még új vagyok itt!  Kérdezni szeretném  hogy 3ZZ-FE mocim légtömeg mérője (ami már második benne)  megint megadta azzal a problémával magát hogy összezavarja a rendszert! hibakódnak azt olvastam ki hogy dúl dús keverék...  hibakód kiütés után és légtömegmérő megtisztítása utána jó egy két hétig aztán megint... szenzor cserével 1 évig elvolt! Nincs rajta se sportlégszűrő se semmi..15ezrenként szűrő cserés a rendszer át lett takarítva az utolsó könyökig... ne mlehet koszos a rendszer mégis elpiszkolódhat?  Tud valaki segíteni?! KÖSZI 

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6417 Dátum: 2012.06.24 22:04:07 »
Üdv!
Ha piszkos lesz az ellenállás a légtömegméröben, akkor az okozhatja a hibát.
Milyen minöségü szüröt használsz és mennyire poros környezetben használod?

Ha olcsó a szürö, lehet méretpontatlan is, illetve több port enged át.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6418 Dátum: 2012.06.24 23:21:41 »
Ahogy kamikaze is írja az utángyártott légszűrők közül a gyengébb minőségüek annyira méretpontatlanok, hogy a por el tud mellette menni. Fontos, hogy nem csak az alapterület számít. Soxor a vastagság nem megfelelő. 1 mm-el vékonyabb, és már be is megy mellette a kosz.
A másik a nem megfelelő légtömegmérő. Egy meghalt, rendben van. De utána nem szabadna csak 1 évet bírnia, ha belevaló. Gyári? Új került bele, gyári, márkaszervízből, tutirajó cikkszámos?
Xanyi

DezsiAvensis

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #6419 Dátum: 2012.06.25 17:51:10 »
Igen Igen! A második Légtömeg mérő az gyári... Én csomagoltam ki Denso...cikkszám is megegyezik..... a légszűrő az Nippart ha jól tom!  Az után gyártott!... Egy hehet szét szedtem az egész légszűrő csövezést a folytó szelepig!!! És kicsit poros volt végig a csövek fala de nem vészes..De tény volt rajta!  El vagyok keseredve mert egy ilyen vacak bele kb 60ezer!  És évente cserélni.... hát nemááá !  mert am az egész kocsi hibátlan tök jól műkszik 2001 óta semmi baj nem volt vele!