Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763482 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5520 Dátum: 2011.05.30 09:15:26 »
Első generációs gyári GPS-em van, most már Magyarország+Kelet-Eu is müködik vele! Nem a legegyszerűbb a menűje,
de megtanulható. A távirányitójával van kis gondom, mert az "enter" funkció bizonytalan. Valószinű konstrukciós hiba,
jó lenne megjavittatni, egy új komplett távirányitó - félek drága lenne...
Ha van vkinek tanácsa, megköszönném:
Nádel János (nadel@enternet.hu)
Nem tudom, milyen a távszabályzó, de ha kialakítását tekintve hasonló, mint egy TV-jé, akkor lehet hogy meg tudod csinálni. A hasonlóságot a következőképpen értem. Ha szétszedhető, és egy vezető gumilap képzi a nyomógombokat, és ezekkel szemben a panel  fóliájából vannak kiképezve az érintkezők, akkor hatásos lehet az alábbi megoldás:
A gumilap gyártáskor egy szilikonos leválasztó formában készül. Használat közben a gumi "kiizzadja" a maradék szilikont, és a bekerülő kosszal egy trutyit alkot, mely rontja, később megszünteti az érintkezést. Én sok TV távszabályzót javítottam úgy, hogy a kiszerelt gumilapot mosogatószeres vízzel elmostam, majd jól megszárítottam. Ez a trutyi a panel érintkezőit is be szokta fogni, azt alkoholos vattával tisztítom. Ha minden csont száraz, össze lehet szerelni. Általában a gyakrabban használt gomboknál kezdődik a hiba.
Ha más kialakítású a nyomógomb (zárt rendszerű "buborék"), akkor nem tudom, mi a megoldás.
Kíváncsi vagyok, sikerrel jársz-e. A távszabályzókat csavarok és pattintós fülek is össze szokták tartani, vigyázz, el ne törd, szétfeszítésnél könnyen lehet megmaradó nyomokat hagyni.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5521 Dátum: 2011.05.30 16:09:55 »
Nem tudom, milyen a távszabályzó, de ha kialakítását tekintve hasonló, mint egy TV-jé, akkor lehet hogy meg tudod csinálni. A hasonlóságot a következőképpen értem. Ha szétszedhető, és egy vezető gumilap képzi a nyomógombokat, és ezekkel szemben a panel  fóliájából vannak kiképezve az érintkezők, akkor hatásos lehet az alábbi megoldás:
A gumilap gyártáskor egy szilikonos leválasztó formában készül. Használat közben a gumi "kiizzadja" a maradék szilikont, és a bekerülő kosszal egy trutyit alkot, mely rontja, később megszünteti az érintkezést. Én sok TV távszabályzót javítottam úgy, hogy a kiszerelt gumilapot mosogatószeres vízzel elmostam, majd jól megszárítottam. Ez a trutyi a panel érintkezőit is be szokta fogni, azt alkoholos vattával tisztítom. Ha minden csont száraz, össze lehet szerelni. Általában a gyakrabban használt gomboknál kezdődik a hiba.
Ha más kialakítású a nyomógomb (zárt rendszerű "buborék"), akkor nem tudom, mi a megoldás.
Kíváncsi vagyok, sikerrel jársz-e. A távszabályzókat csavarok és pattintós fülek is össze szokták tartani, vigyázz, el ne törd, szétfeszítésnél könnyen lehet megmaradó nyomokat hagyni.
OFF Én is pont így javítom a háztartásban előforduló n+1 távirányítót és telefont, csak valóban, ahol nem csavarral nyílnak, ott azok a feszegetés nyomok nagyon rondák. Azt nem tudom, hogyan lehet kulturáltan kinyitni őket? Vajon egy szerviz hogyan csinálja? ON
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.30 16:13:06 írta kugyu21 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5522 Dátum: 2011.05.31 17:05:33 »
Ma megviccelt az Avensis, tankolás után szépen elindultam mint mindig. De az a kis motort ábrázoló narancssárgás ikon egyszercsak felvillant. Félreálltam, újraindítottam, de nem aludt el.
Felnyitottam a motorháztetőt, megnéztem az olajszintet, minden OK volt. Erre amikor indítok utána már nem világít.
Azért elmentem a közeli Toyota kereskedésbe (a könyben is azt írja az ikon mellett, hogy "mielőbb keresse fel hivatalos Toyota bla bla blá-ját...). Azt mondták mivel most nem világít, ne foglalkozzak vele.
Éreztem-e teljesítmény romlást? Mondom, nem.

Kértem, hogy olvassunk ki hibakódot. Azt mondták rá 10000 Ft. Ennyit nem ért a dolog.  :whistling:

Más is találkozott már ezzel a jelenséggel?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5523 Dátum: 2011.05.31 17:56:04 »
Hát elmehetnek a ...-ba. Kíváncsi lennék rá, melyik szerviz volt, hogy véletlenül se gazdagítsam őket. Ők nem olvasták a kezelési útmutatót, mármint, hogy irány a márkaszerviz? Elhiszem, hogy a műszer árának meg kell térülni, de ez még nem javítás, csak diagnosztika, és kb. 10 perc, de ebbe a műszer ki-becsomagolása is benne van. Megfejni lehet majd a javításnál, de tartok tőle, hogy konkrétumot nem tudtak volna mondani. Lehet ez, lehet az, de ezek a cserék 100 ezres tételek, és mi van, ha újra kigyullad az a fránya lámpa.
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.31 18:02:31 írta gbucus »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5524 Dátum: 2011.05.31 19:00:25 »
Ma megviccelt az Avensis, tankolás után szépen elindultam mint mindig. De az a kis motort ábrázoló narancssárgás ikon egyszercsak felvillant. Félreálltam, újraindítottam, de nem aludt el.
Felnyitottam a motorháztetőt, megnéztem az olajszintet, minden OK volt. Erre amikor indítok utána már nem világít.
Azért elmentem a közeli Toyota kereskedésbe (a könyben is azt írja az ikon mellett, hogy "mielőbb keresse fel hivatalos Toyota bla bla blá-ját...). Azt mondták mivel most nem világít, ne foglalkozzak vele.
Éreztem-e teljesítmény romlást? Mondom, nem.

Kértem, hogy olvassunk ki hibakódot. Azt mondták rá 10000 Ft. Ennyit nem ért a dolog.  :whistling:

Más is találkozott már ezzel a jelenséggel?

velem is ez történt, bár előtte kicsit megerőszakoltam a váltót, mert beszorultam a sárba az ovinál, és a hintáztatást nehezen tűrte :) elvittem a szervizbe, hát nem kicserélték a xenonlámpákat?  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5525 Dátum: 2011.05.31 20:14:33 »
Azért elmentem a közeli Toyota kereskedésbe (a könyben is azt írja az ikon mellett, hogy "mielőbb keresse fel hivatalos Toyota bla bla blá-ját...). Azt mondták mivel most nem világít, ne foglalkozzak vele.
Éreztem-e teljesítmény romlást? Mondom, nem.

Kértem, hogy olvassunk ki hibakódot. Azt mondták rá 10000 Ft. Ennyit nem ért a dolog.  :whistling:

Más is találkozott már ezzel a jelenséggel?
Igen. És én elvittem a kaposvári Kotoba, és kiolvasták a hibakódot. Ingyen. (Lambdaszonda hibát jelzett amúgy, de azt mondták, ilyen előfordul olyankor is, ha ténylegesen nincs baja a szondának. Ha nem állandósul a hibajelzés, akkor no para.)

Elképesztő, hogy némelyik szervíz mit enged meg magának  :censored: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5526 Dátum: 2011.05.31 21:23:04 »

Más is találkozott már ezzel a jelenséggel?
Igen, tessék 50-100km-t menni a kocsival 2-3e f/p-en legalább 3-4 hetente.
A városi sz@rakodás, gyakori rövid utak eredményét tapasztaltad meg.
A hibakód meg alacsony katalizátor-hatásfok lett volna.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5527 Dátum: 2011.05.31 23:30:16 »
Más is találkozott már ezzel a jelenséggel?
Igen, nekem is azt mondták, hogy 10.000 a kiolvasás. [rohog] [rohog] [rohog]
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5528 Dátum: 2011.05.31 23:37:43 »
Kíváncsi lennék rá, melyik szerviz volt, hogy véletlenül se gazdagítsam őket.

Sajnos ez megint a Tsusho volt...  :whistling: Nagyon de nagyon rossz a véleményem róluk, csak "sajnos" ők vannak a lakhelyemhez a legközelebb.  :whistling: Bár most direkt nem a Szállás u.-ba mentem, hanem a Gyáli útra. Mondjuk velük meg ez volt a 3.-ik rossz szájízes találkozásom (megjegyzem ez volt a harmadik alkalom is egyben, hogy náluk jártam...). Hiába, mindenért nem lehet Kiskőrösre szaladgálni...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5529 Dátum: 2011.05.31 23:43:54 »
Igen, tessék 50-100km-t menni a kocsival 2-3e f/p-en legalább 3-4 hetente.

A vicc az, hogy elég gyakoriak az ilyen utak, 2 napja voltam Siófokon is pl.

Férfiasan bevallom ez volt a második alkalom a 12 éves Avensises (és 4 darabos) "pályafutásom" alatt, hogy valamilyen visszajelző felvillant. És mindegyik ezzel a "nagylánnyal" történt. Az első a Xenon magasságállítása volt (mivel ha jól emlékszem úgy magyarázták, hogy az az érzékelő alul van, vizet ért és kipurcant), most meg ez.
Figyelem majd felvillan-e megint, holnap is lesz vele egy nagyobb utam.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5530 Dátum: 2011.06.01 08:34:59 »
Kértem, hogy olvassunk ki hibakódot. Azt mondták rá 10000 Ft. Ennyit nem ért a dolog.  :whistling:

Elképesztő, hogy némelyik szervíz mit enged meg magának  :censored: !

Sajnos ez altalanos. A pecsi Mazdanal is 15 a kibakod kiolvasasa. A palfieknal is lett volna 6000. Szvsz. a kaposvari szerviz a ritka kivetel, az ilyesmit nem szoktak ingyen vegezni sajnos.  :no:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5531 Dátum: 2011.06.01 10:46:34 »
Ha valakinek segíthetek hibakód kiolvasásban Bp-n,   akkor e-mail-ben egyeztessünk. Inkább hétköznap és késő délután. (nem szerviz, nem pénz, nem mélységi szakértés, csak kiolvasás)
Avensis 1.8 / 2007

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5532 Dátum: 2011.06.01 14:03:01 »
Kértem, hogy olvassunk ki hibakódot. Azt mondták rá 10000 Ft. Ennyit nem ért a dolog.  :whistling:

Elképesztő, hogy némelyik szervíz mit enged meg magának  :censored: !

Sajnos ez altalanos. A pecsi Mazdanal is 15 a kibakod kiolvasasa. A palfieknal is lett volna 6000. Szvsz. a kaposvari szerviz a ritka kivetel, az ilyesmit nem szoktak ingyen vegezni sajnos.  :no:
Érdekes módon számláznak a tojotában. Tavaly Székesfehérváron fél órányi munkadíjat kellett "csak" fizetnem a kiolvasásért, nagyjából 4ezer Ft-ba került.

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5533 Dátum: 2011.06.01 15:14:11 »
Én kétszer voltam a Koto-ban Nagykanizsán amikor hibakódot is olvastak. Egyszer nem fizettem semmit, pedig a fékemet is megcsinálták és fékpadon is volt az autó. Egyszer pedig 2500ft-ot, akkor szintén volt fékpadon is az autó és átnézték az egészet.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5534 Dátum: 2011.06.01 18:20:21 »
Kértem, hogy olvassunk ki hibakódot. Azt mondták rá 10000 Ft. Ennyit nem ért a dolog.  :whistling:

Elképesztő, hogy némelyik szervíz mit enged meg magának  :censored: !

Sajnos ez altalanos. A pecsi Mazdanal is 15 a kibakod kiolvasasa. A palfieknal is lett volna 6000. Szvsz. a kaposvari szerviz a ritka kivetel, az ilyesmit nem szoktak ingyen vegezni sajnos.  :no:

10 meg 15 ezer Ft akkor is sok. Más márkánál lehet, de Toyotánál sok, hiszen egy hibakód kiolvasás 5 perc, míg pl. egy BMW-nél sokkal több idő...
Ráadásul csak akkor illik számlázni ilyesmiért, ha csak hibakódot kell olvasni, és máshol fogja javítatni az ügyfél. Ha megrendelik a javítást, akkor abba bele kell férnie...
Xanyi