Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763516 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5475 Dátum: 2011.05.17 14:59:50 »
A tempomattal kapcsolatosan egyetértek - bizony nagyon fincsi dolog  :yes:
Még egy távolságtartó opció kellene hozzá, hogy teljes legyen a kép... ::)
Hát igen, az főleg országúton jönne jól. De na... Azért így is jó kis találmány ez  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5476 Dátum: 2011.05.17 15:01:01 »
Sziasztok!

1.6 os 2003.06 havi Ave 2-esem van. A fed comp. rosszul méri a fogyasztást. Lényegesen többet számol (2-3 liter). Találkoztatok már ilyennel? Van esetleg erre valamilyen megoldás?

Köszi:
BB
Korábban valaki írt már hasonlóról  :hmmmm: ... Neki is literekkel hibázott folyton. Én a helyedben megkérdeznék egy márkaszervízt, nem tudnak-e erre vmi bevált megoldást - mondjuk fedkomp szoftverfrissítés, ilyesmi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5477 Dátum: 2011.05.17 15:01:58 »
Bontókban érdeklődtél már? Van lista a klub főoldalán a bal menüsor alján.  :)

Mindjárt meglesem. Egyébként a liftback-es és sedan ülése ugyanaz lehet vajon? (tehát a sín mert engem csak az érdekelne)
Az első ülések szerintem tutira egyformák az összesben. Törött volt az autó?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fr3eWar

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5478 Dátum: 2011.05.17 15:25:38 »
Bontókban érdeklődtél már? Van lista a klub főoldalán a bal menüsor alján.  :)

Mindjárt meglesem. Egyébként a liftback-es és sedan ülése ugyanaz lehet vajon? (tehát a sín mert engem csak az érdekelne)
Az első ülések szerintem tutira egyformák az összesben. Törött volt az autó?

Nem volt törött az autó, és a sín sem volt se deformálódott se törött, csak simán a két sín között levő golyós "kosár" ból az utolsó csapágygolyó kifordult, és elnyomta a kosár utolsó csapágytartó fülét, úgy hogy az felütközött a felső sínben.
Miután kiszedtem a két golyót és elkalapáltam/dremeleztem a csapágytartó vasfüleket (egyébként olyan puhák voltak mint valami alulemez) már végig tudott csúszni a teljes sín.
Eleinte kicsit nehezebben, de 6-8 csúsztatás után már "bejáródott". Amennyiben előjön ismét a probléma rendelek egy sínt bontóból, úgyis be fogom tudni szerelni.
Avensis '99

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5479 Dátum: 2011.05.19 19:08:21 »
Sziasztok!

1.6 os 2003.06 havi Ave 2-esem van. A fed comp. rosszul méri a fogyasztást. Lényegesen többet számol (2-3 liter). Találkoztatok már ilyennel? Van esetleg erre valamilyen megoldás?

Köszi:
BB
Ha lejtőn, vagy emelkedőn állsz meg a kocsival az üzemanyagszint mérő, elinduláskor, hibás adatot kap (úgy érzi hogy rátankoltál) és nulláz (az utolsó nullázás adataiból számolja ki a Range-et és onnan méri az átlagfogyasztást).
Ez valóban több liter is lehet!
Megoldás nincs.
Azaz van, a kocsi fogyasztása nagyon jól behatárolható, normál használatnál egy tank (60l) üza. legalább 550 km, kb. 50-100 km tartalékkal az én esetemben.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5480 Dátum: 2011.05.20 07:11:02 »
Sziasztok!

1.6 os 2003.06 havi Ave 2-esem van. A fed comp. rosszul méri a fogyasztást. Lényegesen többet számol (2-3 liter). Találkoztatok már ilyennel? Van esetleg erre valamilyen megoldás?

Köszi:
BB
Ha lejtőn, vagy emelkedőn állsz meg a kocsival az üzemanyagszint mérő, elinduláskor, hibás adatot kap (úgy érzi hogy rátankoltál) és nulláz (az utolsó nullázás adataiból számolja ki a Range-et és onnan méri az átlagfogyasztást).
Ez valóban több liter is lehet!
Megoldás nincs.
Azaz van, a kocsi fogyasztása nagyon jól behatárolható, normál használatnál egy tank (60l) üza. legalább 550 km, kb. 50-100 km tartalékkal az én esetemben.
Nálam az 50 liter 650km megtételéhez elegendő, ha normálisan használom.

exom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5481 Dátum: 2011.05.20 10:28:21 »
Sziasztok!

2003as D-4D 2.0 avensis kombi nagyon kormol :( (néha el szkott erőtlenedni, de ha kiforgatom 4-5ezerig akkor magához tér)
Szervízben azt mondták, h EGR+turbó+részecskeszűrő tisztítás, mivel nagyon szét kell szedni 60ezer körül lenne.
Volt már valakinek ilyen problémája? Reális ez az összeg szerintetek?
Mennyire sürgős megcsináltatni? lehet komolyabb baja?  köszi előre is :)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5482 Dátum: 2011.05.20 10:30:56 »
Az EGR-t magadnak meg tudod csinalni, ha van egy kis indittatasod. Turbo passz, reszecskeszuro pedig nincs is az autodban  :no: amit a kormolas is alatamaszt   :1eye:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

exom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5483 Dátum: 2011.05.20 12:34:18 »
Van valami injektor tisztító folyadék amit javasoltok? Utána megpróbálom szétszedni, és kitisztítani a szelepet :) köszi

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5484 Dátum: 2011.05.20 13:12:27 »
Idézet
Ha lejtőn, vagy emelkedőn állsz meg a kocsival az üzemanyagszint mérő, elinduláskor, hibás adatot kap (úgy érzi hogy rátankoltál) és nulláz (az utolsó nullázás adataiból számolja ki a Range-et és onnan méri az átlagfogyasztást).
Ez valóban több liter is lehet!
Megoldás nincs.
Azaz van, a kocsi fogyasztása nagyon jól behatárolható, normál használatnál egy tank (60l) üza. legalább 550 km, kb. 50-100 km tartalékkal az én esetemben.

Nem hiszem hogy ez a gond. A pillanatnyi fogyasztás is magas. Pedig jól fogyaszt a kocsi. 7-8 liter közt vegyesben. Arra gondoltam hogy esetleg az érzékelő tisztítása lehet-e megoldás? Persze azt nem tudom hogy hol van :-) Csak gondoltam hátha van erre valami bejáratott megoldás. A szakszerviz szerint computer csere trilliókért. De ez nálam nem pálya...
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.20 13:59:50 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5485 Dátum: 2011.05.20 14:00:35 »
Nem hiszem hogy ez a gond. A pillanatnyi fogyasztás is magas. Pedig jól fogyaszt a kocsi. 7-8 liter közt vegyesben. Arra gondoltam hogy esetleg az érzékelő tisztítása lehet-e megoldás? Persze azt nem tudom hogy hol van :-) Csak gondoltam hátha van erre valami bejáratott megoldás. A szakszerviz szerint computer csere trilliókért. De ez nálam nem pálya...
Az ECU az egyik injektortól veszi a jelet, az alapján számol. Hogy aztán a hiba hardveres-e vagy szoftveres, a fene tudja...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5486 Dátum: 2011.05.23 10:19:45 »
A vezető oldali ajtóm kicsit nehezen csukódik, vagyis határozottabban kell becsukni, mert, ha csak picit meglendítem, akkor nem csukódik be rendesen. Ezen hogyan tudok változtatni? Nem hiszem hogy kikopva lenne 99ezer km alatt.

imika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5487 Dátum: 2011.05.23 10:49:16 »
A 407-es azért korszerűbb autó, erősebb fékekkel... Ezt, hogy ténylegesen rendben vannak-e a fékjeid, célszerű lenne ellenőriztetni egy fékpadon. Sok Toyota márkaszervízben is van ilyen - vagy a műszaki vizsgaállomásokon.

Tegnap szétkaptam a hátsó részt. A tárcsák nincsenek kifényesedve, szóval valamiért alig működik a hátsó fék. Illetve a külső oldal rozsdásabb, mint a belső a tárcsákon.
A pofák egyáltalán nem kopottak pedig.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5488 Dátum: 2011.05.23 13:45:40 »
Szervízben szét kéne szedetni a hátsó féknyergeidet, megjáratni, megtisztítani. De az is elképzelhető, hogy a fékerő-elosztó rendszerrel van a probléma. Akárhogy is, ez nem vicces: irány a szervíz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5489 Dátum: 2011.05.23 19:06:06 »
A vezető oldali ajtóm kicsit nehezen csukódik, vagyis határozottabban kell becsukni, mert, ha csak picit meglendítem, akkor nem csukódik be rendesen. Ezen hogyan tudok változtatni? Nem hiszem hogy kikopva lenne 99ezer km alatt.
Nem lóg?
Miután megkented a zsanérokat:
Nézd meg, hogy (lassan csukva) az illesztési hézag az első és hátsó ajtólap éle között (zárás előtt) párhuzamos-e!

Lehet hogy csak "leszállt" az ajtó, vagy elmozdult a fogadó elem.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013