Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764829 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5235 Dátum: 2011.03.27 20:57:47 »
A legjobb diagnoszta: House MD.
Lehet  hogy lupus (egy agy-biopszia biztosan kell!)? :eek:
A termosztát vagy kapcsol, vagy nem (ha nem kapcsol akkor vagy megfő a motor, vagy túlhűl) nálad kapcsol mert a hűtővíz hőmérséklete 'állandó' . Ez a hiba kizárva.
Ha a hűtővíz fagyáspontja rendben, akkor az sem lehet hiba. Egyébként meg rovaroldóval spricceld/mosd le a hűtőt és utána slagozd le! :yes:
Az eltömődött lamellák nagyon lecsökkentik a hűtő teljesítményét! Magasnyomású mosóval is lemosathatod a már feloldott dzsuvát a hűtőről, de a nyomással nagyon vigyázni kell!
köszi a részletes infót/választ, megcsinálom vmikor, most már végre jó hozzá az idő!  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.27 20:58:50 írta kleingy »
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5236 Dátum: 2011.03.28 16:36:48 »
Ez érdekes, mert az enyém is így viselkedik, mármint hogy nem keményedik fel alapjáraton. Oyankor még szuszog is ha pumpálom. Megnézettem és azt mondták ez ilyen. Nálam a fék amúgy jó. Egy dolog nem tetszik, hogy kicsit zörög a nyereg, de arra is azt monták ez ilyen...

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5237 Dátum: 2011.03.28 16:44:10 »
No megjöttem és jelentem újra jó a fékem. Úgy néz ki igazam lett a mosással kapcsolatban, ugyanis az egyik dugattyúban rozsda keletkezett és az okozta a beragadást. Rögtön mondta a ***i, hogy biztos nagyon kemény a víz amivel ki lett mosva és valahogy bejutott oda. Kipucolták lekenték, azt mondta, ha ezután is beragad majd, akkor dugattyúkat ki kell cserélni.

Másik dolog. Ti mikor cserélnétek olajat a helyemben? 1 éve volt cserélve, belement azóta 4000km. Eneos 5W30 van benne, a szűrő talán jakoparts.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5238 Dátum: 2011.03.28 16:55:13 »
Fék: OK, az egyik dugattyú mondjuk, hogy ettől ragadt be. És a többi?

Olaj: hát ha az a 4000 km nem csak nagyon rövid utakon került bele, akkor én csak majd ősszel cserélnék a helyedben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5239 Dátum: 2011.03.28 17:26:04 »
Fék: OK, az egyik dugattyú mondjuk, hogy ettől ragadt be. És a többi?

Olaj: hát ha az a 4000 km nem csak nagyon rövid utakon került bele, akkor én csak majd ősszel cserélnék a helyedben.

Az egyik dugattyú volt csak beragadva a kettőből, a többi fék szintén a víz miatt szorulhatott, de azok már jéghidegek 30km után is.

Olajba kb 1000km ment bele 2-3km-es utakon, többi 10km felett.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5240 Dátum: 2011.03.28 17:36:41 »
Sziasztok

Hétvégén mi is féket + kereket szereltünk. Felkerültek a nyárigumik és a hátsó fékeket is kicseréltük a sógrommal.
Korábban mondtam, hogy 50kmh alatt finom fékezésnél előre-hátra rángatózik kicsit a kasztni. Ezt a hátsó dobfék okozta, tojásra kopott. Valami bolond behúzott kézifékkel járt vele.
Na most hogy kicseréltük a fékeket és felszabályoztuk a hátsó dobot, a jelenség megszűnt, úgy lassul a kocsi ahogy kell, kocsiszekrény rángás nélkül.

Kiderült a zavar is a kerékanyák körül. Acélfelnikkel vettem a kocsit, és zárt anyák voltak rajta. Ezek a gyári alufelni kerékcsavarok mint kiderült, csak a lemezfelni belemart az anyákba,
ezt is helyretettük, most már a gyári kerékanyákkal van fent az alukerék. Az acélfelnin a téli gumik vannak, azokhoz majd veszek egy szett kerékanya készletet és kész. :)

 Íme, ilyen lett:




[a csatolmányt egy admin törölte]

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5241 Dátum: 2011.03.28 19:08:03 »
Affenébe!
A generátor fesszabályzója meghalt, így én vagyok az első Hybrid AveII. tulajdonosa! :eek:
Ez elemről megy.
Valami 20e a szabályzó (Bosch), + csúszógyűrű+ munkadíj.
Úgy kellett ez nekem, mint üveges tótnak a hanyattesés ! :cry:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5242 Dátum: 2011.03.30 08:31:30 »
Sziasztok :)

Talan tudjatok, hogy az Ave-t eladtam es most eppen Yaris-t hasznalok. Viszont amit ezzel kapcsolatban kozolnek veletek az a kovetkezo. Annak idejen csereltem fektarcsakat. Csak a magam kedveert csereltem le a regit pedig baja nem  volt Brembora. Aztan kesobb azt is Ate-ra.
Szoval akit erdekel szivesen odaadom ingyen a regi es a par ezres Brembot. A Brembonal az egyiket sajnos kalapaccsal kellett levernem igy az felszabalyzasra szorul. Ezen kivul van meg szinten jo allapotu hatso fekpofa ( dobhoz valo !!!! )

Üdv ,Viziborz :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5243 Dátum: 2011.03.30 15:06:05 »
Sziasztok :)

Talan tudjatok, hogy az Ave-t eladtam es most eppen Yaris-t hasznalok. Viszont amit ezzel kapcsolatban kozolnek veletek az a kovetkezo. Annak idejen csereltem fektarcsakat. Csak a magam kedveert csereltem le a regit pedig baja nem  volt Brembora. Aztan kesobb azt is Ate-ra.
Szoval akit erdekel szivesen odaadom ingyen a regi es a par ezres Brembot. A Brembonal az egyiket sajnos kalapaccsal kellett levernem igy az felszabalyzasra szorul. Ezen kivul van meg szinten jo allapotu hatso fekpofa ( dobhoz valo !!!! )

Üdv ,Viziborz :)
Ha hátra is tárcsafékeket szeretnék szereltetni a dob helyére, az mivel jár, úgy értem nagyon költséges?
Feltételezzük hogy van tárcsa és fékbetét, ezeken kívül mit kell még beszerezni?

ui.
Viziborz, az aláírást cseréld le Yarisra ;) áprilisban cseréltetem a kuplungot és az összes olajat. Kíváncsi leszek a változásra.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.30 15:12:27 írta rokafiu77 »

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5244 Dátum: 2011.03.30 18:52:46 »

Brembora. Aztan kesobb azt is Ate-ra.
Az érdekelne, hogy a Brembo nem vált be? Mi volt a jelenség vele? Azért kérdem, mert én Brembo vételén gondolkodtam, az csak jó márka lehet. Nem?
A te tárcsáid mekkora átmérőjűek? 260 v. 275 mm?
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5245 Dátum: 2011.03.30 20:06:33 »
Az Ave-n a feszültségszabályzó és generátor csúszógyűrű kicserélve, az off Polon a tolatólámpa kapcsolója helyrehozva (csak huzalhiba) és a sziszegő központi-zár egység is javítva, a légzsák visszajelzés oka feltárva.
A közvetlen anyagköltség 28500 Ft.
Fizetendő: 35000 Ft! :D
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5246 Dátum: 2011.03.30 21:11:53 »

Brembora. Aztan kesobb azt is Ate-ra.
Az érdekelne, hogy a Brembo nem vált be? Mi volt a jelenség vele? Azért kérdem, mert én Brembo vételén gondolkodtam, az csak jó márka lehet. Nem?
A te tárcsáid mekkora átmérőjűek? 260 v. 275 mm?

A problema ott kezdodott hogy a gond nelklul mukodo tarcsakat gondoltam lecserelem. Jott a Brembo de maradt a betet az meg uj volt. Amikor felraktam tok tuti volt de par 1000 km utan kezdett razni a kormany arra meg ideges lettem. Adddig amig le nem csereltem mindenhol Ate-ra. De az is kezdett razni szoval eloszor kopkodtem a Brembora de lehet hogy nem is az votl a hibas, mert az Ate-nal is ereztem fekezes kozben apro kormanyremegest.
Aztan mar nem akartam vele foglalkozni es el is adtam vegul mert megorokoltem a Yarist
MAsok szerint tok jo a Brembo. A tarcsa meretet holnap este tudom megnezni ha el nem felejtem :) A hatso pofakkal sem volt zur csak gondoltam sok penzem van le cserelm oket :)

Viziborz

99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5247 Dátum: 2011.03.31 11:41:20 »

Brembora. Aztan kesobb azt is Ate-ra.
Az érdekelne, hogy a Brembo nem vált be? Mi volt a jelenség vele? Azért kérdem, mert én Brembo vételén gondolkodtam, az csak jó márka lehet. Nem?
A te tárcsáid mekkora átmérőjűek? 260 v. 275 mm?

A problema ott kezdodott hogy a gond nelklul mukodo tarcsakat gondoltam lecserelem. Jott a Brembo de maradt a betet az meg uj volt. Amikor felraktam tok tuti volt de par 1000 km utan kezdett razni a kormany arra meg ideges lettem. Adddig amig le nem csereltem mindenhol Ate-ra. De az is kezdett razni szoval eloszor kopkodtem a Brembora de lehet hogy nem is az votl a hibas, mert az Ate-nal is ereztem fekezes kozben apro kormanyremegest.
Aztan mar nem akartam vele foglalkozni es el is adtam vegul mert megorokoltem a Yarist
MAsok szerint tok jo a Brembo. A tarcsa meretet holnap este tudom megnezni ha el nem felejtem :) A hatso pofakkal sem volt zur csak gondoltam sok penzem van le cserelm oket :)

Viziborz


és elől csak tárcsákat cseréltél, de betétet nem? milyen betét volt elől?

GNagy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5248 Dátum: 2011.03.31 13:00:29 »
Sziasztok,

hatha valakinek van otlete, hogy mi a megoldas:
adott egy Avensis III TNS510 navival es bluetooth-szal illetve egy Nokia E72 telefon.
Mindket szerkezetben a legujabb hozzaferheto szoftver van felepitve (ezt ellenoriztettem a Toyota markaszervizben es sajat szememmel lattam, hogy az a legujabb verzio)
a telefon automatikusan kapcsolodik a bluetoothon keresztul a TNShez, de neha, semmi elozmeny utan lekapcsol - menet kozben - majd ujra kapcsolodik automatikusan egy masodperc utan. a beszelgetes persze megszakad.
masik, ami gond, hogy nem lehet telefonkonyvet transzferalni. a menuben kivalasztom a transfer data-t, es a kapcsolat megszunik, amikor megszakitom a nem-mukodo "transzfert", akkor azonnal visszaall a kapcsolat a navi es a telefon kozott.

A szervizban azt mondtak, hogy ez a Nokia (es meg egy sor masik keszulek, pl iphone) nem kompatibilis a tns510-zel, mert tulsagosan uj bluetooth-t hasznal (bluetooth v2.0), ezt is megmutatta a kompatibilitasi tablazatban a szerelo. A szervizes nem tudta a megoldast, az importornel sem tudjak a megoldast (belgiumi auto, felhivta elottem a Toyota Belgiumot, az importort).

Mindenesetre nagyon furcsa, hogy egy telefon (technologia), amely kozel masfel eve a piacon van, nem mukodik egyutt a TNS-szel. Egyszeruen nincs hozza update a Toyotanal.

van valakinek otlete, hogy mit lehetne csinalni illetve talalkozott mar mas is ezzel a problemaval?

koszi elore is,
Gabor



kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5249 Dátum: 2011.03.31 14:29:03 »
Hogy őszinte legyek, anno vettem egy sima BT headsetet. A Nokiáinkkal nem kommunikált (kapcsolódott, aztán az első hívás után szétbontott). Samsunggal és HTC-vel tökéletesen működik (ennyit a Nokiáról, simán el tudom képzelni, hogy tényleg egyszerűen nem kompatibilis, a Nokia BT-ben mindig is gyenge volt).