Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764594 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5025 Dátum: 2011.02.23 22:31:43 »
- Más is tapasztalt-e olyat, hogy pl. autópályán lejtőn gázpedál nélkül, ötödikben gurulva, a lejtő végén újra gyorsítani kellene, de a gázadásra először egy pillanatra inkább megtorpan az autó és csak utána kezd el gyorsítani?
Ha ezt tényleg csak egy pillanatra csinálja, akkor szvsz nem kell foglalkozni vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5026 Dátum: 2011.02.23 22:36:13 »
Figyi, szerintem sokaknak van olyan szerelője (nekem is) akihez ha elviszem egy nagyobb átnézésre és szervízre akkor elvégzi a szükséges dolgokat. Megnézi a gyertyákat és a légszűrőt és még a folytószelep házát is kitakarítja 5perc alatt. Ő márkaszervízben volt és nem tették meg, pedig nagyszervíz volt amiért asszem nem is kevés lóvét kérnek el.
Én még olyan szerelővel nem találkoztam, aki nekiállna fojtószelepet tisztítani, ha kell-ha nem. Én se tenném, ha szerelő lennék. Mert erre nincs szükség, ha minden rendben működik. Sőt, gyertyákat sem szokták rutinszerűen kiszedegetni és nézegetni, mert az is fölösleges, ha nincs hibajelenség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5027 Dátum: 2011.02.23 22:39:22 »
Egy nagyszervíz annyiban több mint egy olajcsere, hogy többmindent kell cserélni. De ha valami hibát nem jelez az ügyfél, akkor nem lesz megbontva az autó!
A tipushibákra ránéznek a szerelők, a fékekre ránéznek, de mutass egy bármilyen szerelőt aki fojtószelepházat tisztít karbantartásszerü szervízeléskor! Nem is kell....
Ne haragudj, de a nagyszerviznek arról kellene szólnia hogy átvizsgálják a kocsit és nem arról hogy csak meglesik az aktuális itinert (mi a kopórész csere)!
De, a nagyszervíz (meg minden más kötelezően előírt szervíz) pontosan arról szól, hogy van egy itinerjük, hogy a gyár szerint (!) mit kell átnézni/végrehajtani, és aszerint járnak el. Én nem is értem, mégis hogy máshogy lehetne ezt elképzelni? Ne bontsák szét 15 ezrenként mindjárt a sebváltót is, ellenőrizni, hogy nem kezd-e elkopni a nyelestengely-csapágy  ;) ?

Ja, és persze mindezt minél olcsóbban  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5028 Dátum: 2011.02.23 22:53:45 »
Köszi Palaczk! Nagyon jól látod a dolgokat...

Idézet
"Lőkhárítóban lévő betétek hogyan vannak rögzítve? Nem akarom eltörni a műanyagot, de valamit kellene csinálnom vele, mert valami kilazult és zörög."
Erre esetleg tudod a választ?
Sorry, elsiklottam felette.
A sarokvédő diszlécekről van szó? Az egyik vége beleakasztva majd a másik vége belepattintva. De hogy kivedd ahhoz mindenképpen hátulról kell kinyomni (tehát le kell venni a lökhárítót), mert ami bepattan az belül szétnyílik. Össze kell nyomni. Magyarúl ha csak simán nekiállsz kívülről feszegetni akkor összesérted a lökhárítót, a diszcsík pedig eltörik.
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5029 Dátum: 2011.02.24 08:52:55 »
Egy nagyszervíz annyiban több mint egy olajcsere, hogy többmindent kell cserélni. De ha valami hibát nem jelez az ügyfél, akkor nem lesz megbontva az autó!
A tipushibákra ránéznek a szerelők, a fékekre ránéznek, de mutass egy bármilyen szerelőt aki fojtószelepházat tisztít karbantartásszerü szervízeléskor! Nem is kell....
Ne haragudj, de a nagyszerviznek arról kellene szólnia hogy átvizsgálják a kocsit és nem arról hogy csak meglesik az aktuális itinert (mi a kopórész csere)!
De, a nagyszervíz (meg minden más kötelezően előírt szervíz) pontosan arról szól, hogy van egy itinerjük, hogy a gyár szerint (!) mit kell átnézni/végrehajtani, és aszerint járnak el. Én nem is értem, mégis hogy máshogy lehetne ezt elképzelni? Ne bontsák szét 15 ezrenként mindjárt a sebváltót is, ellenőrizni, hogy nem kezd-e elkopni a nyelestengely-csapágy  ;) ?

Ja, és persze mindezt minél olcsóbban  :yes:
Én eddig valahányszor vittem időszakos szervizre a kocsit, mindig megkérdezték, hogy van-e valami panasza, észrevétele. Ilyenkor kell elmondani, hogy teszem azt gázadásnál egy kicsit megtorpan, mintha nyöszörögnének a fékek, stb.. És akkor megnézik.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5030 Dátum: 2011.02.24 09:08:48 »
tőlem is mindig megkérdezték eddig. akkor nyögtem be, hogy nem túl jók a fényszórók :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5031 Dátum: 2011.02.24 12:14:48 »
Én eddig valahányszor vittem időszakos szervizre a kocsit, mindig megkérdezték, hogy van-e valami panasza, észrevétele. Ilyenkor kell elmondani, hogy teszem azt gázadásnál egy kicsit megtorpan, mintha nyöszörögnének a fékek, stb.. És akkor megnézik.
Persze, ez így OK  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5032 Dátum: 2011.02.24 18:48:14 »
Egy nagyszervíz annyiban több mint egy olajcsere, hogy többmindent kell cserélni. De ha valami hibát nem jelez az ügyfél, akkor nem lesz megbontva az autó!
A tipushibákra ránéznek a szerelők, a fékekre ránéznek, de mutass egy bármilyen szerelőt aki fojtószelepházat tisztít karbantartásszerü szervízeléskor! Nem is kell....
Ne haragudj, de a nagyszerviznek arról kellene szólnia hogy átvizsgálják a kocsit és nem arról hogy csak meglesik az aktuális itinert (mi a kopórész csere)!
De, a nagyszervíz (meg minden más kötelezően előírt szervíz) pontosan arról szól, hogy van egy itinerjük, hogy a gyár szerint (!) mit kell átnézni/végrehajtani, és aszerint járnak el. Én nem is értem, mégis hogy máshogy lehetne ezt elképzelni? Ne bontsák szét 15 ezrenként mindjárt a sebváltót is, ellenőrizni, hogy nem kezd-e elkopni a nyelestengely-csapágy  ;) ?

Ja, és persze mindezt minél olcsóbban  :yes:
Kedves Palaczk!
Neked megtalálta a szerviz a fényszóróhibát(?), méltányos, féláron cserélték (bár tudták, ahogyan mindenki tudja hogy típushiba)!
Igazad van: minél olcsóbban javítani, minél több költséget áthárítani!
A 'nyelestengely'-ről csak annyit: ha a motor nem működik jól az szívás, de a kormánymű, fék, világítás, futómű tökéletes állapota közvetlenül az életed érinti (hű de faja fogalmazás)!
Xanyinak
A hibákhoz hozzászoksz, nem is veszed észre a legtöbb rendellenes működést (lassan épülnek fel), a szerviz gyakorlott szerelőinek kellene felderíteni/felismerni ezeket.
Szerintem a nagyszerviznél egy menetpróba sok mindent kideríthetne.

Ne értsetek félre, imádom az autót, de ostoba hibák megkeserítik a használat örömét!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.24 19:13:11 írta Lévai Béla »
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5033 Dátum: 2011.02.24 19:10:31 »
Kedves Palaczk!
Neked megtalálta a szerviz a fényszóróhibát(?), méltányos, féláron cserélték (bár tudták, ahogyan mindenki tudja hogy típushiba)!
Igazad van: minél olcsóbban javítani, minél több költséget áthárítani!
A 'nyelestengely'-ről csak annyit: ha a motor nem működik jól az szívás, de a kormánymű, fék, világítás, futómű tökéletes állapota közvetlenül az életed érinti (hű de faja fogalmazás)!
Xanyinak
A hibákhoz hozzászoksz, nem is veszed észre a legtöbb rendellenes működést (lassan épülnek fel), a szerviz gyakorlott szerelőinek kellene felderíteni/felismerni ezeket.
Szerintem a nagyszerviznél egy menetpróba sok mindent kideríthetne.
Szerintem kell is menetpróbát tartaniuk  :hmmmm: ... Legalábbis a kaposvári Koto pl. szokott.

Kormánymű, fék, világítás stb.: asszem, ezek ellenőrzése minden szervíz része... Amúgy viszont nem erről volt szó, hanem konkrétan arról, hogy kellene-e a szervíznek rutinszerűen fojtószelep(ház)et ellenőriznie, tisztítania.

Fényszóró: nem, nem találták meg... Hogyan is találták volna? Ahhoz sötétben kellett volna menniük a kocsival. Amúgy akkor, 2009 tavaszán még jóval szűkebb körben volt csak ismert a jelenség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5034 Dátum: 2011.02.24 20:12:44 »
Kedves Palaczk!
Neked megtalálta a szerviz a fényszóróhibát(?), méltányos, féláron cserélték (bár tudták, ahogyan mindenki tudja hogy típushiba)!
Xanyinak
A hibákhoz hozzászoksz, nem is veszed észre a legtöbb rendellenes működést (lassan épülnek fel), a szerviz gyakorlott szerelőinek kellene felderíteni/felismerni ezeket.
Szerintem a nagyszerviznél egy menetpróba sok mindent kideríthetne.
Az én autómat a korábbi tulaj a márkaszervizzel vizsgáztatta le, és a vizsgán viszont a fényszóró műszeres vizsgálata nem opció hanem vizsgatétel, ezzel együtt is maradt a balesetveszélyes szétolvadt foglalat.
A riasztóra visszatérve, a meghibásodásakor használatos hardver-kulcs lyukát hová szokták rejteni, mert eddig még nem sikerült megtalálnom?

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5035 Dátum: 2011.02.24 20:14:02 »
..Amúgy viszont nem erről volt szó, hanem konkrétan arról, hogy kellene-e a szervíznek rutinszerűen fojtószelep(ház)et ellenőriznie, tisztítania.
Az enyémen a márkaszervizelt motornál, a 180e-es (már független) szerviznél, kormos szutyok volt a házban.
Én sem vettem észre az enyhén ingadozó alapjáratot, megszoktam.
Annyi történt csak, hogy egy túlbuzgó szerelőt találtam, aki javított.
Persze hogy nem kell rutinszerűen tisztítani!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5036 Dátum: 2011.02.24 20:27:03 »
Más, de az AveII. xenonhoz kapcsolódó.
Eltűntek a vateráról a vakult xenonok, a használtautó linkjén még van egy pár (ha még él a hirdetés)!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5037 Dátum: 2011.02.24 20:27:51 »
Az enyémen a márkaszervizelt motornál, a 180e-es (már független) szerviznél, kormos szutyok volt a házban.
Én sem vettem észre az enyhén ingadozó alapjáratot, megszoktam.
Annyi történt csak, hogy egy túlbuzgó szerelőt találtam, aki javított.
Persze hogy nem kell rutinszerűen tisztítani!
A konkrét (szerintem értelmetlen) vitán túllépve: én is tervezem, hogy legközelebb kipucoltatom a fojtószelep környékét Koto-ékkal. Most úgyis kell majd vinnem a kocsit nemsokára, megjött az értesítés (az előző tulajhoz, jó reggelt...) a visszahívásban való érintettségről. Egy füst alatt megnézetem alighanem ezt is. Mert továbbra is adott a kocsi (kezdetektől meglévő) hiányossága: bemelegedőben lévő (se hideg, se meleg) motorral emelkedőn gyenge teljesítmény, kismértékben rángató gyorsítás. Lehet, hogy ez áll a hátterében, fene tudja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5038 Dátum: 2011.02.24 20:48:16 »
A konkrét (szerintem értelmetlen) vitán túllépve....
Igazad van, hiba a semmit ragozni!
Irodalmi munkásságom része volt a Hsz. (Ha nem értesz vele egyet, bizisten beperellek ;))
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #5039 Dátum: 2011.02.24 21:09:43 »
Az én autómat a korábbi tulaj a márkaszervizzel vizsgáztatta le, és a vizsgán viszont a fényszóró műszeres vizsgálata nem opció hanem vizsgatétel, ezzel együtt is maradt a balesetveszélyes szétolvadt foglalat.
A műszaki vizsgán a fényszórók vizsgálata sokadlagos jelentőségű. Még a Mozaik utcai NKH-s vizsgaállomáson is csak elétolják a műszert amivel a beállítást ellenőrzik - és ennyi. Evvel a csökkent fényerőt nem fogják megállapítani és külön a lámpatestet sem ellenőrzik.