Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763434 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4845 Dátum: 2011.02.10 17:30:50 »
Idézet
Nekünk odaadták a rosszakat, szó nélkül. Mondjuk ez nem gari volt, hanem méltányosság.
Le is írtad a lényeget. A garanciális dolgokkal el kell számolni, azt semmilyen körülmények között nem kapja meg az ügyfél.
A méltányosságnál más a helyzet... Ha a méltányosság keretében az összes alkatrészköltséget a Toyota állja, akkor szintén nála marad a lecserélt alkatrész, amikor azonban megoszlik a költség -mint nálatok- akkor az ügyfél kapja a régi alkatrészt, hiszen fizetett érte.

Idézet
Palaczk: szerencsés vagy, én is meg akartam tartani a cserélt fényszórókat, de állítólag azzal nekik el kell számolniuk. Persze lehet a végén a kukában köt ki, az már a TMH dolga.
Megvizsgál(hat)ják az alkatrészt, hogy a márkaszervíz jogosan cserélte-e, majd megsemmisítik!
Xanyi

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4846 Dátum: 2011.02.10 17:39:33 »
idegesít a kalaptartó zörgése, a rossz úton folyamatosan zörög, "jó" úton semmi hangja, azt hiszem ha nyílászáró szigetelővel leragasztom a tartóját csendben lesz. Neked nem zörgött ilyen hatvanadrendű utakon?
Pont ezt tettem a múlt hétvégén :D 2 perces meló. De rájöttem, nem onnan zörög, hanem a pótféklámpa tartó műanyag keret lötyög, elvált az ablaktól és lifeg. Még nem tudom hogy rögzül az ablakhoz.. ragasztva lehet?!
Megvettem a rögzítő patenteket hozzá, a hétvégén ha ráérek megszerelem és elmondom van-e javulás.

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4847 Dátum: 2011.02.10 17:42:13 »
No kész a fék.

Az egyik dugattyú nem úgy mozgott ahogy kellett, néha be beragadt, most újra megcsiszolták és lekenték. Viszont az ár kiakasztóan magas volt ugyanis egy ft-ot sem kértek érte.

Ja és kedden kell vinni az autót a visszahívás miatt, ugyanis az 1-es ave-t is érinti!!! (hétfőn kapták meg a listákat)

@rokafiu77
nálam a kalaptartó zörög, mert ha valaki ül hátul és megfogja a kalaptartót, akkor egy hangja sincs.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4848 Dátum: 2011.02.10 17:46:05 »
@rokafiu77[/b] nálam a kalaptartó zörög, mert ha valaki ül hátul és megfogja a kalaptartót, akkor egy hangja sincs.
igen, de csak a D4 motorokat érinti, én is ma kérdeztem meg a miskolci Toyotában.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4849 Dátum: 2011.02.10 19:02:38 »
Csak patentok tartják, nincs ragasztó semmi. Kicsit rántsd meg valamelyik sarkát és pikkpakk lejön... én paráztam, hogy elcseszem de nem nagyon lehet. AMI FONTOS: olyan patentot vagyél ami jó minőségű! Én vettem ilyen akármilyen legolcsóbbat, ami a nyári melegben meglágyul és állandóan magamra rántottam a komplett csomiajtó műanyagot...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4850 Dátum: 2011.02.10 19:11:44 »
No kész a fék.

Az egyik dugattyú nem úgy mozgott ahogy kellett, néha be beragadt, most újra megcsiszolták és lekenték. Viszont az ár kiakasztóan magas volt ugyanis egy ft-ot sem kértek érte.

Ja és kedden kell vinni az autót a visszahívás miatt, ugyanis az 1-es ave-t is érinti!!! (hétfőn kapták meg a listákat)

@rokafiu77
nálam a kalaptartó zörög, mert ha valaki ül hátul és megfogja a kalaptartót, akkor egy hangja sincs.

Az durva, hogy nem fizettél semmit érte, ezekszerint már másodrszor szedték szét a munkahengert úgy, hogy az eredeti karmantyúkat hagyták benne...  :hmmmm:
Xanyi

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4851 Dátum: 2011.02.10 20:19:30 »
Fater volt mindig vele, nem tudom pontosan miket csináltak rajta múltkor és most, de az tuti, hogy ezentúl csak a koto-ba viszem.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.10 20:30:07 írta kleingy »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4852 Dátum: 2011.02.10 20:31:49 »
Csak patentok tartják, nincs ragasztó semmi. Kicsit rántsd meg valamelyik sarkát és pikkpakk lejön... én paráztam, hogy elcseszem de nem nagyon lehet. AMI FONTOS: olyan patentot vagyél ami jó minőségű! Én vettem ilyen akármilyen legolcsóbbat, ami a nyári melegben meglágyul és állandóan magamra rántottam a komplett csomiajtó műanyagot...
A belső műanyagot nem tartja csavar, csak műanyag patent? Gyári patentet vettem, gondolom az elég jó minőségű lehet. 200Ft darabja amúgy ezeknek a patentoknak, vettem egy garnitúrát belőle.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4853 Dátum: 2011.02.10 23:30:51 »
Hát én csavarra nagyon nem emlékszem.... bár nézd meg... de akkor csak feltűnt volna nekem is ;)

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4854 Dátum: 2011.02.11 18:00:22 »
Sziasztok.
Nagy az én gondom,kéne 1 kis segítség.Szét kellett szedni a csikót,dugattyúkat kell cserélni benne.A gond az,hogy helyben(Kecskemét és környéke) nem talál a szerelőm megfelelő dugókat.Vagy sz@rok,vagy drágák,vagy egész máshogy néznek ki,mint ami nekem kell.A Pesti cégeket hívogattam ma,egyenlőre semmi.Ha valaki tud kis bontót,vagy magánszemélyt,aki Avét bont,kérem jelezze.Előre is köszi! :flowers:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4855 Dátum: 2011.02.11 18:24:38 »
Sziasztok.
Nagy az én gondom,kéne 1 kis segítség.Szét kellett szedni a csikót,dugattyúkat kell cserélni benne.A gond az,hogy helyben(Kecskemét és környéke) nem talál a szerelőm megfelelő dugókat.Vagy sz@rok,vagy drágák,vagy egész máshogy néznek ki,mint ami nekem kell.A Pesti cégeket hívogattam ma,egyenlőre semmi.Ha valaki tud kis bontót,vagy magánszemélyt,aki Avét bont,kérem jelezze.Előre is köszi! :flowers:
és milyen motorhoz kellene? Legalább azt ird meg!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4856 Dátum: 2011.02.11 18:28:09 »
1.6 4afe

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4857 Dátum: 2011.02.11 18:55:58 »
Bocsi,az lemaradt.Kicsit feszült vagyok. :wacko:
Igen,4A-FE.

01010011

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4858 Dátum: 2011.02.13 14:32:47 »
A mi autónkban is ilyen, Trotter által közvetített DRL van.

Az enyémben is:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4859 Dátum: 2011.02.13 14:57:30 »
mi ez a DRL-dolog? babráltok a lámpákkal?