Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763474 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4755 Dátum: 2011.02.05 18:12:21 »
Ha minden simán jár (munkahenger, úszok, fékbetétek), akkor annak bizony nem szabad melegedni.
A másik oldalt is szoktad nézni, az mindig hidegebb? Mert ugye normális, hogy egy fék melegszik, az nem mind1, hogy mennyire.

Ha finoman kuplungal megmozdítod az autót, akkor kigurul, vagy érezhetően megáll?
Xanyi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4756 Dátum: 2011.02.05 18:25:34 »
meg a tolatóradar se megy, amióta az ovinál valami hülyekrva elmért valamit... :gun_bandana:

Tedd rükvercbe az autót, és vedd szemügyre az érzékelőket. Ha odaérinted a kezed, és nem érzed a kis vibrálást (vagy mittoménmit  :D ), akkor nagy valószínűséggel cserés.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4757 Dátum: 2011.02.05 18:30:58 »
tegnap gyulladt ki, miután D-R-D-R-D-R üzemmódban használtam, hogy kijussak a sárból, ahová sikerült besüppedni az óvodánál. Mára meggyógyult...a tolatóradar csak nem cserés egészben attól, hogy a jobb hátsó sarkamat megkarcolta valaki...igazából a xenonkérdés érdekel, amiatt talán mégse mondom le...ja meg van ez az újabb visszahívás is, amiben asszem érintett vagyok

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4758 Dátum: 2011.02.05 20:14:39 »
Ha minden simán jár (munkahenger, úszok, fékbetétek), akkor annak bizony nem szabad melegedni.
A másik oldalt is szoktad nézni, az mindig hidegebb? Mert ugye normális, hogy egy fék melegszik, az nem mind1, hogy mennyire.

Ha finoman kuplungal megmozdítod az autót, akkor kigurul, vagy érezhetően megáll?
Ezt akartam mondani én is. Ha csak annyira "szorul", hogy a kocsi még teljesen szabadon gurul tőle, akkor nincs értelme foglalkozni vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4759 Dátum: 2011.02.05 21:26:37 »
Voltam ma Charlie-nal. Valoban megerte kimenni Monorra, mert iszonyat preciz es megbizhato ember, pont olyan, amilyennek egy jo szervizest elkepzeltem :) Egy ideig nem is akartam senkihez elvinni, gondoltam inkabb magam intezem az olajcseret, mert akkor legalabb 100% biztos lehetek benne, hogy minden rendben van szerelve, nem tunik el a kocsibol ez-az, stb. :) Vegig ott allhattam a garazsban, es ez nekem egyreszt nagy elmeny volt (kb. mint anno mikor nagyapam a 120-as Skodat berhelte), masreszt meg amellett, hogy maximalisan elegedett voltam a munkajaval, tanultam is egy csomo hasznos dolgot es meg jol el is beszelgettunk.
En azt hiszem mashoz nem is fogom vinni, max. csak ha olyan problemam lesz, amit csak markaszervizben tudnak valamiert orvosolni.
Olaj + szurocsere volt  + atnezettem par aprosagot (hianyzo csavarok, bolhak a fenektakarokrol) es lecsereltettem a teljes hutofolyadekot Toyota SLLC-re. Mint kiderult, nem is kellett volna, mert teljesen tiszta volt az LLC amit leengedett belole. Megnezte a vizpumpat is alulrol, de semmi baja nincs, nem ereszt egy cseppet sem.
Az autom viszont sunyi modon ma nem adta elo azt a buberekolo hangeffektet a muszerfal mogul, pedig forro motorral erkeztem es meg ott is jarattuk allohelyzetben. Mondanom sem kell, hogy amint beertem Pestre, megint buberekolt az a valami minden piros lampanal :D
Viszont hala Istennek a hutesrendszert kizarhatjuk: le lett cserelve a teljes hutofolyadek es legtelenitve is lett, vizpumpa nem ereszt, ugyhogy annak biztos nincs baja.
Feltoltottuk a szelvedomosot is, mert egy csepp sem volt benne. Nekem meg az volt a tippem, hogy esetleg az ures tartalybol az probal szipkazni valamit, es onnan jon a fura hang. De nem, mert igy is csinalja. Fekolaj rendben, es nem is levegos. Ha mar ott voltam, rendbe rakta a kuplung pedalt is, mert veszett modon nyikorgott az elmult heten. Kicsit feltem, mert ma reggel abbahagyta a nyikorgast, de "szerencsere" odaerve megint csinalta, ugyhogy tudtuk orvosolni.
Sajnos a bal hatso zar motorja cseres lesz, mert a fogaskerek nagy valoszinuseggel kipurcant benne, es nincs alkatresz hozza. 35 ezer egy zarmotorert viszont nagyon sok. Cserelt mar valaki ilyet utangyartottra? Mennyibe fajt es mennyire mukodik jol?
A csomagtarto teleszkopjai is be lettek fujva, egyelore okesak. Picit lassan, de kiemelnek, es vegre nem nyikorog az sem.
Ranezett a Xenonra is: a bal tompitott fenyereje gyakorlatilag nullahoz konvergal. Nekem is irto gyanus volt, de mivel eddig csak egy regi Astraval jartam, aminek 2 lampaval sem volt ilyen fenye, nem is igazan zavart kulonosebben :) Viszont a szerelo ugy latta, hogy a foncsor nincs megmattulva (ennek oszinten orulnek), viszont maga az izzo igencsak gyengelkedik. Talalkozott mar valaki ilyennel? Milyen izzo kell, es mennyibe kerul ez gyariban ill. utangyartottban? Egyebkent honnan tudom, ha a foncsor meg van mattulva? A lampa fenyebe belenezve nem tejszeru atlatszatlan a fenyforras, viszont nagyon kis teljesitmenyu. Vagy a mattulast hogyan kellene erteni?
Mint kiderult, van fenyszoromosom is. A kormany mellett balra a legszelso gombnak kene mukodtetni? Fel van toltve a szelvedomoso, nyomogattam a gombot, de semmi sem tortent. Megalltam, kinyitottam az ajtot, elore lestem, de semmi. Nem is jonnek ki a mosofejek. Akkor ez kakukk? Van ennek kulon biztositekja? Vagy maskepp meg tud ez totalisan purcanni?
Bocsanat a hosszusagert...
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4760 Dátum: 2011.02.05 21:37:35 »
Az autom viszont sunyi modon ma nem adta elo azt a buberekolo hangeffektet a muszerfal mogul, pedig forro motorral erkeztem es meg ott is jarattuk allohelyzetben. Mondanom sem kell, hogy amint beertem Pestre, megint buberekolt az a valami minden piros lampanal :D
Viszont hala Istennek a hutesrendszert kizarhatjuk: le lett cserelve a teljes hutofolyadek es legtelenitve is lett, vizpumpa nem ereszt, ugyhogy annak biztos nincs baja.
Feltoltottuk a szelvedomosot is, mert egy csepp sem volt benne. Nekem meg az volt a tippem, hogy esetleg az ures tartalybol az probal szipkazni valamit, es onnan jon a fura hang. De nem, mert igy is csinalja.
Szerintem 100 %, hogy azt hallod, ahogy a fűtőradiátorban kering a folyadék. Valszeg lehet ott vmi pici levegő, ami valamiért nem tud kimenni. Ez igazából nem okoz problémát, én tényleg nem foglalkoznék vele. De más ott a műszerfal mögött tényleg nem bugyborékolhat.

Sajnos a bal hatso zar motorja cseres lesz, mert a fogaskerek nagy valoszinuseggel kipurcant benne, es nincs alkatresz hozza. 35 ezer egy zarmotorert viszont nagyon sok. Cserelt mar valaki ilyet utangyartottra? Mennyibe fajt es mennyire mukodik jol?
Próbálj szerezni bontottat.

Ranezett a Xenonra is: a bal tompitott fenyereje gyakorlatilag nullahoz konvergal. Nekem is irto gyanus volt, de mivel eddig csak egy regi Astraval jartam, aminek 2 lampaval sem volt ilyen fenye, nem is igazan zavart kulonosebben :) Viszont a szerelo ugy latta, hogy a foncsor nincs megmattulva (ennek oszinten orulnek), viszont maga az izzo igencsak gyengelkedik. Talalkozott mar valaki ilyennel? Milyen izzo kell, es mennyibe kerul ez gyariban ill. utangyartottban? Egyebkent honnan tudom, ha a foncsor meg van mattulva? A lampa fenyebe belenezve nem tejszeru atlatszatlan a fenyforras, viszont nagyon kis teljesitmenyu. Vagy a mattulast hogyan kellene erteni?
Ne kövesd el azt a hibát, amit mi... Mi is azt hittük, hogy biztos az izzó döglött meg. Kicseréltettük egy csomó pénzért, feleslegesen. Egész biztosan a foncsor van megvakulva neked is. Belenézve nem fogod látni, sőt ha szemben állsz az autóval, még a lámpa fényerején sem fogod látni. Mert az ugyanolyan fényesen világít - csak éppen a vak (már nem tükröző, hanem matt) foncsor miatt a fénye csak úgy "kiszóródik" a lencsén át, mert nincs már ott mögötte a tükröző felület, ami megfelelően visszaverné. Hát ez a magyarázat.

Mint kiderult, van fenyszoromosom is. A kormany mellett balra a legszelso gombnak kene mukodtetni? Fel van toltve a szelvedomoso, nyomogattam a gombot, de semmi sem tortent. Megalltam, kinyitottam az ajtot, elore lestem, de semmi. Nem is jonnek ki a mosofejek. Akkor ez kakukk? Van ennek kulon biztositekja? Vagy maskepp meg tud ez totalisan purcanni?
Bocsanat a hosszusagert...
Én még sosem próbáltam azzal a gombbal mosni, de szvsz csak bekapcsolt világítás mellett működik. Amúgy, ha bekapcsolt világítás mellett működteted az ablakmosót (asszem, kétszer közvetlenül egymás után kell működtetni ehhez), akkor mossa automatikusan a fényszórókat is. Jól lehet látni belülről is, mert elég nagy erővel spriccel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4761 Dátum: 2011.02.05 21:53:08 »
Ha minden simán jár (munkahenger, úszok, fékbetétek), akkor annak bizony nem szabad melegedni.
A másik oldalt is szoktad nézni, az mindig hidegebb? Mert ugye normális, hogy egy fék melegszik, az nem mind1, hogy mennyire.

Ha finoman kuplungal megmozdítod az autót, akkor kigurul, vagy érezhetően megáll?

Nos. Bal oldalt jéghideg a tárcsa, jobb oldalon tűzforró 12km után. És csak a tárcsa meleg, a nyereg nem, legalábbis a külsőt érem el az hideg. A fék annyira fog, hogy üresbe teszem és eltolom 1 kézzel, abszolút nem érezni, hogy fogna, de mégis forró a tárcsa és csak a tárcsa. Nem értem mi lehet a baja, jövő héten visszaküldöm fatert a Koto-ba hátha kitalálják mi a fene van már.

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4762 Dátum: 2011.02.05 21:56:18 »
Szerintem 100 %, hogy azt hallod, ahogy a fűtőradiátorban kering a folyadék. Valszeg lehet ott vmi pici levegő, ami valamiért nem tud kimenni. Ez igazából nem okoz problémát, én tényleg nem foglalkoznék vele. De más ott a műszerfal mögött tényleg nem bugyborékolhat.
Rendben, egyelore akkor hagyom. Bar legtelenitve is lett, szoval nem illene neki tovabbra is buborekolni. De most, hogy mondod, beugrott, hogy meg gyerekkoromban is gyakran hallottam ezt a hangot a szoba radiatorjabol, amikor levegos volt. Mondjuk ott volt egy kis szelep, amin ki lehetett engedni a beszorult levegot, es utana rendszerint megjavult (par hetig-honapig legalabbis).

Ne kövesd el azt a hibát, amit mi... Mi is azt hittük, hogy biztos az izzó döglött meg. Kicseréltettük egy csomó pénzért, feleslegesen. Egész biztosan a foncsor van megvakulva neked is. Belenézve nem fogod látni, sőt ha szemben állsz az autóval, még a lámpa fényerején sem fogod látni. Mert az ugyanolyan fényesen világít - csak éppen a vak (már nem tükröző, hanem matt) foncsor miatt a fénye csak úgy "kiszóródik" a lencsén át, mert nincs már ott mögötte a tükröző felület, ami megfelelően visszaverné. Hát ez a magyarázat.
Huha, ennek nagyon nem orulok. Es ti hogy oldottatok meg? 150 ezrem nincs momentan uj lampara. A csudaba ezzel a Xenonnal, mennyi gond van vele. Miert nem tudtak sima halogent tenni bele, en azzal is elvoltam 10 evig :) Nem mellesleg 1-2 ezresert megvolt mindig az izzocsere.

Én még sosem próbáltam azzal a gombbal mosni, de szvsz csak bekapcsolt világítás mellett működik. Amúgy, ha bekapcsolt világítás mellett működteted az ablakmosót (asszem, kétszer közvetlenül egymás után kell működtetni ehhez), akkor mossa automatikusan a fényszórókat is. Jól lehet látni belülről is, mert elég nagy erővel spriccel.
Hmm, most hogy mondod, lehet, hogy fel sem volt kapcsolva a fenyszoro, amikor nyomkodni probaltam. Viszont most, hogy volt a szelvedomoso tartalyban viz, menet kozben hallottam valami hangot, ami egy szivattyumotorhoz hasonlo boven lehetett. Holnap akkor meg kiserletezem vele. Az ablakokat ugyis le kell teljesen mosnom, mert mar embertelen mocskos a szeleken.

Kosz a tippeket!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.05 21:57:59 írta NeoXon »
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4763 Dátum: 2011.02.05 22:43:15 »
Huha, ennek nagyon nem orulok. Es ti hogy oldottatok meg?
Jelenlegi ismereteink szerint csak cserélni lehet. Szerencsés esetben (ha az autó végig vezetett szervízkönyves) a TMH ad méltányosságot, ez annyit jelent, hogy féláron adják a pilácsokat. Tehát 300 helyett 150 a kettő  ::) ... Mi is így oldottuk meg. A jó hír, hogy nagy valószínűséggel a módosított újak is meg fognak vakulni  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4764 Dátum: 2011.02.05 23:18:01 »
5 ajtós avensis-ben elfáradt a hátsóajtó gázteleszkópja. Milyen márkát vegyek, van bevált tipus, vagy vegyem a legolcsóbbat és kész?
Szerintem elég mindegy.
Nem mindegy! A legolcsóbb, ami gyanúsan olcsó, kb. 2 hónapot fog bírni. Mármint jó esetben...
Nálam Lip vagy Luk vagy milyen márkájú van, ezt vették itt többen is, egyelőre bevált. A gyári horror áron van (11 éves Corira 25 ezer lett volna asszem)...
szia, és kitől vetted ? A gyári ára 18+áfa (hogy ez 1db vagy pár nemtudom, de gondoltam egy 10-esből megúszom a két teleszkópot).

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4765 Dátum: 2011.02.06 00:22:38 »
Fénysz-mosó témához: valóban, ha az első szélvédőre spricceltetsz folyadékot miközben a fényszórók világítanak, akkor a fénysz-mosó is aktiválja magát (de csak 1 alkalommal).
A mosó kapcsológombjával pedig tetszőleges alkalommal lehet megismételni a műveletet.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4766 Dátum: 2011.02.06 00:27:12 »
Ha minden simán jár (munkahenger, úszok, fékbetétek), akkor annak bizony nem szabad melegedni.
A másik oldalt is szoktad nézni, az mindig hidegebb? Mert ugye normális, hogy egy fék melegszik, az nem mind1, hogy mennyire.

Ha finoman kuplungal megmozdítod az autót, akkor kigurul, vagy érezhetően megáll?

Nos. Bal oldalt jéghideg a tárcsa, jobb oldalon tűzforró 12km után. És csak a tárcsa meleg, a nyereg nem, legalábbis a külsőt érem el az hideg. A fék annyira fog, hogy üresbe teszem és eltolom 1 kézzel, abszolút nem érezni, hogy fogna, de mégis forró a tárcsa és csak a tárcsa. Nem értem mi lehet a baja, jövő héten visszaküldöm fatert a Koto-ba hátha kitalálják mi a fene van már.

Ez furcsa...  :hmmmm:
Xanyi

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4767 Dátum: 2011.02.06 09:48:41 »
Ha minden simán jár (munkahenger, úszok, fékbetétek), akkor annak bizony nem szabad melegedni.
A másik oldalt is szoktad nézni, az mindig hidegebb? Mert ugye normális, hogy egy fék melegszik, az nem mind1, hogy mennyire.

Ha finoman kuplungal megmozdítod az autót, akkor kigurul, vagy érezhetően megáll?

Nos. Bal oldalt jéghideg a tárcsa, jobb oldalon tűzforró 12km után. És csak a tárcsa meleg, a nyereg nem, legalábbis a külsőt érem el az hideg. A fék annyira fog, hogy üresbe teszem és eltolom 1 kézzel, abszolút nem érezni, hogy fogna, de mégis forró a tárcsa és csak a tárcsa. Nem értem mi lehet a baja, jövő héten visszaküldöm fatert a Koto-ba hátha kitalálják mi a fene van már.

Ez furcsa...  :hmmmm:

Igen eléggé. Ha sík terepem meglököm az autót érzem, hogy egy nagyon picit fog a fék, mert megáll, de egy nagyon pici lejtőn már simán legurul.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4768 Dátum: 2011.02.06 15:05:44 »
Ha nem fokozatosan gurul ki meglökés után, hanem megáll, akkor valamennyire mégiscsak fog az a fék.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4769 Dátum: 2011.02.06 15:06:52 »
Ha nem fokozatosan gurul ki meglökés után, hanem megáll, akkor valamennyire mégiscsak fog az a fék.

Jövő héten szétszedetem újra. Amúgy milyen áron van ehhez egy munkahenger javító készlet? Bárdinál csak hátsót látok.