Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765294 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4680 Dátum: 2011.02.01 20:08:52 »
Nos fejlemények. Bent volt egész délelőtt az autó a Koto-nál.

Alapjárat, most már csak 900 melegen kb, azt mondták ha kijönnek a melegek akkor figyeljük az alapjáratot, mert ha emelkedik, akkor még valamit kipucolnak (szelep valamit)

Fék. Fékpadon tökéletes az autó, mindent 2szer szétszedtek és összeraktak, most már nem forró a tárcsa, picit érezni, hogy melegszik.

3 órán át volt bent az autó, kértek érte kemény 6ezer pénzt, ha bármi van vigyük újra szétszedik és kipróbálnak még valamit.

Visszahívásról azt mondták, hogy nem érinti a mi autónkat.
Olcsón megúsztad! Pedig a szerviz óradíj valami 8500-9000,-ft körül van máshol. És nem tudod, mit állítgattak, pucoltak, hogy jobb lett az alapjáratod?

Ne bammá! Nem ezt írták a http://www.vezess.hu/hirek/toyota_1_7_millio/28736/ vagy a http://www.vg.hu/vallalatok/ipar/1004-autot-erint-itthon-a-toyota-visszahivas-reszletek-339214 -n, hogy nem érint minket a visszahívás. Ez szívás!
Xanyi úr tudna valamit erről kommentálni?
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.01 20:19:47 írta jozinbazin »
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4681 Dátum: 2011.02.01 20:15:02 »
Ezt találtam neked! :hmmmm:
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2004_TOYOTA_AVENSIS_AZT250L-ALMGHW_2211.html
Elvileg 302 euro a 4 db.Ha jól értelmezem.
1db ára lehet ez! Csak azt jelezték, hogy 4db van belőle beépítve. Más ilyen külhoni robbantott alkatrész listán is így jelzik! Pl.:KTM, Kawasaki...
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4682 Dátum: 2011.02.01 20:54:53 »
Idézet
Xanyi úr tudna valamit erről kommentálni?
Mi a kérdés? A D4 motoros Avensiseket érinti a visszahívás, de természetesen nem mindet, hanem csak egy részét.
Xanyi

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4683 Dátum: 2011.02.01 21:17:54 »
Idézet
Xanyi úr tudna valamit erről kommentálni?
Mi a kérdés? A D4 motoros Avensiseket érinti a visszahívás, de természetesen nem mindet, hanem csak egy részét.
Pontosan az, hogy mely részét érinti a visszahívás a D-4-esek közül. Mert dieghonak azt mondták Koto-nál, hogy az Ő 2002-es 2.0 D-4-esét nem érinti.
És mit kell átnéznie a szerviznek, illetve cserélni? Pl.:közös nyomócső, magasnyomású pumpa-szelep, egyebek? Erről a szervizben van már valami körlevél, információ?

Hálásan köszönném az infókat az autós társaim nevében is! Hiszen Te közel állsz a tűzhöz, és olyan rendes vagy!!!
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4684 Dátum: 2011.02.01 21:21:28 »
Ne bammá! Nem ezt írták a http://www.vezess.hu/hirek/toyota_1_7_millio/28736/ vagy a http://www.vg.hu/vallalatok/ipar/1004-autot-erint-itthon-a-toyota-visszahivas-reszletek-339214 -n, hogy nem érint minket a visszahívás. Ez szívás! Xanyi úr tudna valamit erről kommentálni?
Az Ave I-ket nem érinti.
music     

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4685 Dátum: 2011.02.01 21:58:10 »
Nos amit csináltak az autón az az ecu hibakódok törlése és a gázpedálon állítottak, azt mondták, hogy elég sokáig ment koszosan és elállítódott az elektronika, a pedál állításával hozták helyre, de tavasszal szeretnék jobban szétszedni és kipucolni mindent, mert szerintük emelkedni fog az alapjárat melegen. Amúgy nekem is csinált olyanokat, hogy néha lejjebb esett hirtelen az alapjárat 500 környékére, ez mondjuk egy parkolóból kitolatásnál eléggé rosszul szokott érinteni, néha le is fulladtam vele emiatt. Holnap megyek vele én is, fater vitte szervizbe szokás szerint, neki nem kell szabit kérnie ilyesmihez, de az biztos, hogy ezentúl a Koto-hoz fogom vinni és már hívták is fatert tesztvezetésre, sőt mondták, hogy ha valamit meg akarunk csináltatni ami nem sürgős szóljunk oda és megmondják mikor lesznek szervizakciók és vigyük akkor.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4686 Dátum: 2011.02.01 22:12:02 »
Hali.
Természetesen autómata váltós az Isenadta.Úgy gondoltam,hogy veszek váltót-motorral együtt+kábelköteg meg rudazat,meg a sallangok,tehát egy régebbi,vagy a síma ave elejét,ha már igy jártam,és szépen át rakosgatom.A lényeg nekem a KPM lenne,hogy elkezdjem-e az egészet,vagy soha nem lesz érvényes papírom róla.
Az én Ave II.  automatámba, amikor elhalt a motor (1AZ-FSE), Hollandiából vettem új szívet.
24e km garantált futással (leellenőriztem, igaz) 2200 eur volt + 50eur szállítás.
A kontaktszemély Roel Willemsen volt az info@motorenplaza.de címen.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4687 Dátum: 2011.02.01 22:50:42 »
Hali.
Természetesen autómata váltós az Isenadta.Úgy gondoltam,hogy veszek váltót-motorral együtt+kábelköteg meg rudazat,meg a sallangok,tehát egy régebbi,vagy a síma ave elejét,ha már igy jártam,és szépen át rakosgatom.A lényeg nekem a KPM lenne,hogy elkezdjem-e az egészet,vagy soha nem lesz érvényes papírom róla.
Az én Ave II.  automatámba, amikor elhalt a motor (1AZ-FSE), Hollandiából vettem új szívet.
24e km garantált futással (leellenőriztem, igaz) 2200 eur volt + 50eur szállítás.
A kontaktszemély Roel Willemsen volt az info@motorenplaza.de címen.
hány km-nél ment tönkre a motor s mi volt a hiba oka?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4688 Dátum: 2011.02.01 22:57:37 »
Idézet
Pontosan az, hogy mely részét érinti a visszahívás a D-4-esek közül. Mert dieghonak azt mondták Koto-nál, hogy az Ő 2002-es 2.0 D-4-esét nem érinti.
És mit kell átnéznie a szerviznek, illetve cserélni? Pl.:közös nyomócső, magasnyomású pumpa-szelep, egyebek? Erről a szervizben van már valami körlevél, információ?

Hálásan köszönném az infókat az autós társaim nevében is! Hiszen Te közel állsz a tűzhöz, és olyan rendes vagy!!!

Múlt pénteken kaptuk meg a körlevelet, de mivel az ügyfelek kiértesítése még folyamatban van, így még egyet sem csináltunk, tehát annyira nem is mélyedtem bele, csak átfutottam.
Egy üzemanyag csőröl és valamilyen szelepről van konkrétan szó, de akkor majd átolvasom rendesen és megosztom. Azt se tudom, hogy a visszahívás ellenőrzés, szükség szerint javítás, vagy konkrétan cserére vonatkozik, úgyhogy hülyeséget nem szeretnék mondani.
Az alvázszámodat küld el privátba, az alapján okosabbak leszünk  ;)
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4689 Dátum: 2011.02.01 23:01:24 »
hány km-nél ment tönkre a motor s mi volt a hiba oka?
175 e km-nél, termosztáthiba miatt elhúzódott/szétforrt a blokk (a belső 4 hengerfejcsavar kihúzta a menetet) 5 perc alatt.
PS: A fűzött blokkra a márkaszerviz 820e Ft-ot ajánlott.
Ehhez képest a hollandus a motorról a kupplungot sem vette le, adta a komplett (szívósorral, tokkal, vonóval) motort!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.02 08:47:46 írta kleingy »
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4690 Dátum: 2011.02.02 10:26:01 »
A visszahívással kapcsolatban felhívtam egy bp-i kereskedést és bediktáltam a szükséges adatokat. Először azt mondták, hogy nem is vagyunk érintettek, illetve lehet majd csak a csövet kell cserélni, pumpát nem.

Azért nem mindegy.  :hmmmm:

Szerintem akkor leszünk okosabbak, ha megkapjuk a levelet.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

gery133

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4691 Dátum: 2011.02.02 10:39:05 »
Az én Ave II.  automatámba, amikor elhalt a motor (1AZ-FSE), Hollandiából vettem új szívet.
24e km garantált futással (leellenőriztem, igaz) 2200 eur volt + 50eur szállítás.
A kontaktszemély Roel Willemsen volt az info@motorenplaza.de címen.
Köszi.Remélem találok megoldást a problémámra.Ennyi pénzt akkor sem fogok rá költeni,ha a fene-fenét eszik sem.
Inkább szétszedem és alkatrésznek kiárulom.
Majd szólok ha oda fajult a dolog,és akkor lesz egy csomó bontott alkatrészetek!!! :lol: :lol: :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.02 11:06:40 írta kleingy »
Avensis 2.0 1 AZFSE A Japánok bosszúja Hírosimáért!!!

gery133

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4692 Dátum: 2011.02.02 10:41:29 »
És akkor asszem be is fejeztem a japán autósdit!
Avensis 2.0 1 AZFSE A Japánok bosszúja Hírosimáért!!!

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4693 Dátum: 2011.02.02 12:00:03 »
Ne bammá! Nem ezt írták a http://www.vezess.hu/hirek/toyota_1_7_millio/28736/ vagy a http://www.vg.hu/vallalatok/ipar/1004-autot-erint-itthon-a-toyota-visszahivas-reszletek-339214 -n, hogy nem érint minket a visszahívás. Ez szívás! Xanyi úr tudna valamit erről kommentálni?
Az Ave I-ket nem érinti.
Ezt hogy érted? 2000-ben nem gyártották még az Ave-II-t. A visszahívás 2000 közepétől ( a D4 gyártásának kezdetétől) szól. Tehát: a ráncfelvarrott Ave-I-et is kéne, hogy érintse.

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4694 Dátum: 2011.02.02 13:39:47 »
És akkor asszem be is fejeztem a japán autósdit!

Ennyiből befejezheted az összes autósdit, mert másoknál sokkal több hiba van. Amúgy meg vegyél újat, azzal talán nem lesz semmi gondod 2-3 évig, aztán 2-3 év után megint újat. A használt autó ilyen, aki ezt nem tudja elfogadni annak nem való használt.