Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764592 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4635 Dátum: 2011.01.27 13:19:06 »
Oké hétvégén megcsinálom, bár pénteken be kell gurulni vele szervízbe
A 2002-es D-4-ben nincs légtömegmérő!
A szervízben kérjél rá vizsgálatot, mert ez lehet, hogy a kezdete egy nagyobb hibának!
Aztán megoszthatnád velünk a fejleményeket!

Én is úgy tudom, hogy van benne légtömegmérő, sőt ki is fogom pucolni.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4636 Dátum: 2011.01.27 13:22:39 »
Húzd ki a légszűrőből, szedd le a kábelről. Ülj le az asztalhoz, rakj egy fehér szalvétát és fújd ki féktisztítóval alaposan amíg kosz jön ki belőle. Rakd vissza. Az alapjárat játszadozni fog, ne ijjedj meg, ilyen amig kinem szárad ( kb 15perc). Vele együtt a szívótorkot is vakard ki a pillangó szelep előtt és amennyire lehet mögött. Ehhez csak a szívócsövet kell lehúznod egy bilincs kilazításának segítségével. Ha mindent jól csináltál, virgoncabb lesz majd egy hajszállal :)

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4637 Dátum: 2011.01.27 13:53:35 »
Meglesz, már most virgoncabb a Denso VKB20-akkal, mint régebben volt  :whistling:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4638 Dátum: 2011.01.27 14:21:00 »
A cikkbol annyi derul ki, hogy Avensis Sedan-okat hivnak vissza. Akkor a Liftback es a Wagon tulajdonosok orulhetnek? Tiszta fura, hogy mas benzinpumpat hasznalnak az egyes kaszniju Avensisekben...
Masreszt ha megis Liftback-et is erinti, hogyan hivjak vissza, ha mar masodik tulajdonosa van? Vagy a hatosagoktol megkapjak az alvazszam alapjan, hogy jelenleg kinel van az auto, es kuldenek postai ertesitest?
Mert slendrián volt az újságíró  ;) Egy másik netes autós oldalon felsorolták a többi kasztni formát is.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4639 Dátum: 2011.01.27 14:23:38 »
A krómozott belső kilincsesekre és a sima fekete műanyag belső kilincsesekre is vonatkozik?

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4640 Dátum: 2011.01.27 14:24:41 »
Sziasztok

Az auto eladasa utan meg van kuplung szettem ha valakit erdekel. Hely hiany miatt most mar megvalnek tole. Amit rola lehet tudni
Aisin szett ( tarcsa, szerkezet, csapagy ) Avensis 1.6-oshoz 98-as evjarattol. Ha kell bovebb info akkor szoljatok.

Udv, Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4641 Dátum: 2011.01.27 17:39:14 »
Hogy lehet, hogy se a toyota.com-on, se a toyota.hu-n nem szerepel a benzinpumpa miatti visszahivas? Csak szorulo gazpedalt meg Prius Abs miatti visszahivast latok.
Nem elso tulajdonoskent is begurulhatok egy markaszervizbe atnezetni + szukseg eseten csereltetni a benzinpumpat/benzincsovet? A buborekolo hang, amit korabban irtam lehet esetleg emiatt a porozus csoszakasz miatt?
Mondjuk en a hangot a muszerfal mogulrol hallom, a pumpa meg ha jol tudom a benzintankban van... Mindegy, februar elejen elviszem majd atnezetni, az a biztos. Bar valahol azt olvastam, hogy levegos fek vagy levegos hutesrendszer miatt is lehetnek ilyen buborekolo hangok.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4642 Dátum: 2011.01.27 17:52:08 »
:D Elég ha kijössz vele a tóból ;)

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4643 Dátum: 2011.01.27 18:03:53 »
A krómozott belső kilincsesekre és a sima fekete műanyag belső kilincsesekre is vonatkozik?
Hehe, csak a plüss belsejűekre vonatkozik nyilván, a bőrösök örülhetnek :D

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4644 Dátum: 2011.01.27 18:06:39 »
Sziasztok

Az auto eladasa utan meg van kuplung szettem ha valakit erdekel. Hely hiany miatt most mar megvalnek tole. Amit rola lehet tudni
Aisin szett ( tarcsa, szerkezet, csapagy ) Avensis 1.6-oshoz 98-as evjarattol. Ha kell bovebb info akkor szoljatok.

Udv, Viziborz
Szia!

Nekem pont ilyenre lenne szükségem hamarosan, mert kuplungot kell cseréltetnem, kezdi megadni magát, de még működik csak nem szeretem a meglepetéseket.
Milyen gyártmányú, és mennyiért adnád el? ( Én Aisin-t keresek, tudtommal ez a legjobb minőség és a gyári is ez. ) A kocsi 99-es 1.6 benzin 4AFE motorkód. Ehhez való?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4645 Dátum: 2011.01.27 18:15:36 »
Megvolt a 2 első fényszóró csere. Visszakapta igazi "fényét" az autó, végre láttam vele az úton.  :clap:

A visszahívás pedig még eléggé friss dolog, ma kaptak infót róla a márkakereskedések is.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4646 Dátum: 2011.01.27 18:21:23 »
Sziasztok

Az auto eladasa utan meg van kuplung szettem ha valakit erdekel. Hely hiany miatt most mar megvalnek tole. Amit rola lehet tudni
Aisin szett ( tarcsa, szerkezet, csapagy ) Avensis 1.6-oshoz 98-as evjarattol. Ha kell bovebb info akkor szoljatok.

Udv, Viziborz
Szia!

Nekem pont ilyenre lenne szükségem hamarosan, mert kuplungot kell cseréltetnem, kezdi megadni magát, de még működik csak nem szeretem a meglepetéseket.
Milyen gyártmányú, és mennyiért adnád el? ( Én Aisin-t keresek, tudtommal ez a legjobb minőség és a gyári is ez. ) A kocsi 99-es 1.6 benzin 4AFE motorkód. Ehhez való?
Az árát nem tudom, a többi kérdésre meg eleve ott volt a válasz ;)

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4647 Dátum: 2011.01.27 18:31:57 »
Húzd ki a légszűrőből, szedd le a kábelről. Ülj le az asztalhoz, rakj egy fehér szalvétát és fújd ki féktisztítóval alaposan amíg kosz jön ki belőle. Rakd vissza. Az alapjárat játszadozni fog, ne ijjedj meg, ilyen amig kinem szárad ( kb 15perc).
Akkor, ha 2001-2003 közti 2.0 vvt-i D-4, 1AZ-FSE motorú autód van, ami 150LE, csak szívóvákum érzékelő van beépítve! Az ez utáni újabb avensisekbe már a légmennyiség mérőt is beépítették hozzá. Régebbi és kisebb motorúakban valóban légtömeg mérőt használnak.
Ami a légszűrő ház fedelében van, az a beszívott levegő hőmérséklet érzékelője. Azt hiába tisztogatod!
A szívótorokban, közvetlenül a szelepek előtti részen rakódik le kormos-olajos dzsuva. Nálam olyan mértékben, hogy a szívónyílás keresztmetszete a felére szűkült le.
Mivel itt a benzinnek semmi jelenléte, ami tisztíthatná. Csak levegőt szív, a szelepszár szimeringeken keresztül meg olajat is kis mértékben.
Ezek kipucolása után a hideg alapjárat megugrott 1600-ra.
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4648 Dátum: 2011.01.27 18:37:03 »
Sziasztok

Az auto eladasa utan meg van kuplung szettem ha valakit erdekel. Hely hiany miatt most mar megvalnek tole. Amit rola lehet tudni
Aisin szett ( tarcsa, szerkezet, csapagy ) Avensis 1.6-oshoz 98-as evjarattol. Ha kell bovebb info akkor szoljatok.

Udv, Viziborz
Szia!

Nekem pont ilyenre lenne szükségem hamarosan, mert kuplungot kell cseréltetnem, kezdi megadni magát, de még működik csak nem szeretem a meglepetéseket.
Milyen gyártmányú, és mennyiért adnád el? ( Én Aisin-t keresek, tudtommal ez a legjobb minőség és a gyári is ez. ) A kocsi 99-es 1.6 benzin 4AFE motorkód. Ehhez való?
Az árát nem tudom, a többi kérdésre meg eleve ott volt a válasz ;)
afene, pont az Aisin szót nem vettem észre, és úgy tudom kétféle motorral létezett az 1.6-os 101 és 110LE. Jól gondolom, hogy európába csak a 110LE-t árulták?

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4649 Dátum: 2011.01.27 20:07:56 »
Megvolt a 2 első fényszóró csere. Visszakapta igazi "fényét" az autó, végre láttam vele az úton.  :clap:

A visszahívás pedig még eléggé friss dolog, ma kaptak infót róla a márkakereskedések is.  ;)
és télleg jobb? akkor én megyek elintézem :)