Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3766205 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4215 Dátum: 2010.10.07 20:15:53 »
Az viszont biztosan nem véletlen, hogy a D4-be tiltják!
Most először írta meg valaki, hogy etanolt ne tankoljon a földműves! :surrender:
Mondjuk, erről a körülményről, a regisztrált tulajokat is tájékoztathatta volna a tisztelt cég. :eek:

Miért is kellene bárkit is tájékoztatni? Az autóhoz kapott kézikönyvben egyértelműen benne van, hogy az autóba 95-ös olommentes benzint tankolj, és pont. Azt sem kell külön kiemelni, hogy kólát ne önts bele!
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4216 Dátum: 2010.10.07 20:16:36 »

Csak azt nem értem, hogy mit értesz a "komplett felső soron"?
Többek szerint ezek nem szoktak meghibásodni, ha mindig megfelelő üzemanyaggal van használva!
Olyat hallottam, hogy a Magyar több féle kútrol vett minta 95-ös benzinek oktánszáma ÖMV labor bevizsgáláskor a RON 88-as oktánszámot érte csak el. Ez meg a VVT-I-s motorok rángatásos gyorsulását, teljesítmény csökkenését eredményezte a Japán Toyota mérnökök szerint.
Na de E85-ös negatív tapasztalata ennél a motornál még nem volt senkinek, aki le is írta volna valamely fórumon! Ezek szerint én jártam pórul először!
A felső sor a komplett blokk feletti rész, hengerfej, injektorsor, stb.
Nekem termosztáthiba miatt húzódott el a blokk, de azon kívül minden ép.
Ha visszaolvasol a témában, volt már aki nagyot szívott az etanollal.

Az OMV értékelését a battai benyáról (ami a forgalmazás 90%-a) nem szeretném minősíteni.
Véleményem igen sarkos, "brit tudósok" állítanak ilyeneket uborkaszezonban, japán, Toyota mérnökökre hivatkozva!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4217 Dátum: 2010.10.07 20:19:22 »
Az mit jelent, hogy le akartak húzni?
Mutatták a fékbetéteket, hogy milyen kopottak, ezt cserélni kell! De akkor a tárcsákat is szabályozni szokták. Ez +2-3 óra várakozás, + kb. 35000,- plussz költség.
Mondtam, hogy ez most nem fér bele a szervízköltség keretembe, összerakattam úgy. 1 hónap múlva megvéve náluk a betétet, itthon cserénél látom, hogy azok a betétek nem is voltak annyira oda, mint amit mutattak a szervízben. A tárcsák szabályzását 1500,-ért végezte egy esztergályos.

A szabályozás 35000 Ft? Mondjuk az tényleg brutál... Na hát oda nem kell menni még1x
Bocs, nem írtam, hogy betétekkel (~15000,-), szabályzás és munkadíjjal lett volna ennyi!

Amúgy köszönöm a segítséget!

Így már kevésbé tűnik lehúzásnak, bár ha 15-öt számolunk a fékbetétre, 10-et a munkadíjra (1 óra), akkor is sok a 10 ezer Ft szabályozásra, még márkakereskedésben is!
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4218 Dátum: 2010.10.07 20:31:57 »


Miért is kellene bárkit is tájékoztatni? Az autóhoz kapott kézikönyvben egyértelműen benne van, hogy az autóba 95-ös olommentes benzint tankolj, és pont.
Lehet 98-ast tankolni bele? :surrender:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4219 Dátum: 2010.10.07 20:37:44 »
Így már kevésbé tűnik lehúzásnak, bár ha 15-öt számolunk a fékbetétre, 10-et a munkadíjra (1 óra), akkor is sok a 10 ezer Ft szabályozásra, még márkakereskedésben is!
A lényeg a történetből, hogy a betéteim nem voltak annyira 0-ra kopva, mint amit nekem bemutattak a szervizben. Arra hivatkozva, hogy ezt most kell cserélni, szabályozni és így ne is menjek az autóval!

Miért is kellene bárkit is tájékoztatni? Az autóhoz kapott kézikönyvben egyértelműen benne van, hogy az autóba 95-ös olommentes benzint tankolj, és pont. Azt sem kell külön kiemelni, hogy kólát ne önts bele!
2001-2002 -es kezelési kézikönyv nyomtatásánál még tervben sem volt, hogy E85-ös üzemanyagot lehet Európában tankolni. Ezért nem tértek ki rá valószínűleg!
És hogy milyen következményeik lehetnek a D-4 motorokban?... Ki tudhatta előre?

Egyébként Xanyi,te pont Toyota márkaszervízben dolgozol?

Idézetet rövidítettem.



« Utoljára szerkesztve: 2010.10.07 20:54:42 írta musspici »
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4220 Dátum: 2010.10.07 20:59:37 »
Megkérem a kedves fórumozó kollégákat, hogy ne idézzenek be 4-5 hozzászólást, hanem vegyék a fáradtságot és szerkesszék meg azt!  :flowers:
Segítség Kleingy aláírásában, vagy
ITT!
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4221 Dátum: 2010.10.07 21:07:29 »


Miért is kellene bárkit is tájékoztatni? Az autóhoz kapott kézikönyvben egyértelműen benne van, hogy az autóba 95-ös olommentes benzint tankolj, és pont.
Lehet 98-ast tankolni bele? :surrender:

Azt lehet.
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4222 Dátum: 2010.10.07 21:09:10 »
Idézet
A lényeg a történetből, hogy a betéteim nem voltak annyira 0-ra kopva, mint amit nekem bemutattak a szervizben. Arra hivatkozva, hogy ezt most kell cserélni, szabályozni és így ne is menjek az autóval!
Ha ezt úgy érted, hogy más betétet mutattak Neked, nem az autódét, az tényleg durva...  :cry:

Idézet
Egyébként Xanyi,te pont Toyota márkaszervízben dolgozol?
Igen, ott dolgozom!
Xanyi

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4223 Dátum: 2010.10.08 10:29:10 »
Miért van az,hogy időnként kiég a jobb rendszámtábla-világítás? Fél évente egyszer tuti kiég és már több Ave-n is láttam ezt a városban.  :)
Kormányunk már eléggé zörög , nagyon idegesítő  :wacko: , jól emlékszem,h kicsit visszaolvasva meglelem,h mi is a baja?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4224 Dátum: 2010.10.08 10:50:48 »
Nekem, ha picit megkopogtattam máris felkeltek az electro-manók és fotont varázsoltak :)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4225 Dátum: 2010.10.08 11:16:25 »
Miért van az,hogy időnként kiég a jobb rendszámtábla-világítás? Fél évente egyszer tuti kiég és már több Ave-n is láttam ezt a városban.  :)
Kormányunk már eléggé zörög , nagyon idegesítő  :wacko: , jól emlékszem,h kicsit visszaolvasva meglelem,h mi is a baja?
Valami nem tökéletesen van kitalálva ott és a csomagtartó csapkodást nem bírják az égők. Nekem legalább is ezt mondták. Én ha legközelebbb kiég, rakok be LED-es égőt és el van felejtve.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4226 Dátum: 2010.10.08 16:51:14 »

Kormányunk már eléggé zörög , nagyon idegesítő  :wacko: ....
Politizágatunk, politizálgatunk?! :D

Finom dörzspapírral csiszold át az izzó foglalatát.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.08 16:54:00 írta Lévai Béla »
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4227 Dátum: 2010.10.08 19:53:52 »
Akár merre tekerem zörög, a bal is a jobb is  :clap:
Amúgy távol áll tőlem :)
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4228 Dátum: 2010.10.08 20:25:37 »
Amúgy távol áll tőlem :)
Akkor húzd közelebb!  :D
Gabe 254.

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4229 Dátum: 2010.10.08 21:02:53 »
Ki kellene olvasni a hibakódot, és kis szerencsével csak egy lesz benne, az pedig megadja, hogy hányas hengernél volt égéskimaradás. Első körben annak a hengernek az injektorát kellene megpróbálni felcserélni egy másik hengerével, de csak akkor, ha könnyen megindul. A csatlakozónál feszegetni nem szabad, mert az könnyen törik!
A hiba: az 1-es henger égés kimaradása (gyújtás kimaradás, így lehet fordítani). A kiolvasó program számolja, hogy hányszor hagynak ki a hengerek. A többi 2,3,4-nél ez a szám mindig 0. Az 1-ben folyamatosan növekszik, és mikor kihagy, leesik a fordulat és puffan-kattan a kipufogó. Mikor adunk egy kis gázt, még gyorsabban számol felfele. Pedig abba a hengerbe raktuk az új gyújtótrafót!
Injektor hiba lesz!
De azt nem értjük a szakikkal, hogy a többi injektor hogy úszta meg az Etanol okozta bajságot?! Erre van ötleted?
Most keresek 1db bontott injektort próbára, hogy biztosak legyünk! Addig nem szedjük ki, míg nincs csere darab!
A száma: Toyota Denso 23209-29025
Azt nem tudom, hogy a 2003-2004-es évjáratúé is jó lehet -e? Más a cikkszáma, de 1AZ-FSE a motorja.
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.