Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765701 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3990 Dátum: 2010.08.15 21:11:34 »
Sziasztok! Megvettem életem első Toyota Avensis-ét 2000-es 1.6 16 voltos 4A-FE :clap:. Kérdésem a következők lennének. Normális dolod hogy néha pára jön a klímából? A másik kérdésem. Valami kopog a hátsó futóműben ha nagyobb gödörbe megyek. Ha valaki tudja a válaszokat megköszönném ha megosztaná velem
16 voltos  ;) ?

Amúgy gratula hozzá  :yes: ! A klíma időnként okozhat párakicsapódást pl. a szélvédőn, de amúgy inkább leszednie kell a párát az ablakokról (hisz kivonja a levegőből a nedvességet). Jellemzően inkább a kikapcsolása után szoktak párásodni az ablakok. De ha amúgy jól hűt, akkor ne foglalkozz vele.

A hátsó futóműben legnagyobb valószínűséggel a stabilizátor-szilentek és/vagy a stabilizátor-összekötő pálcák szorulhatnak cserére, de persze lehet más is, nem ártana megnézetni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3991 Dátum: 2010.08.15 21:23:17 »
Sziasztok! Megvettem életem első Toyota Avensis-ét 2000-es 1.6 16 voltos 4A-FE :clap:. Kérdésem a következők lennének. Normális dolod hogy néha pára jön a klímából? A másik kérdésem. Valami kopog a hátsó futóműben ha nagyobb gödörbe megyek. Ha valaki tudja a válaszokat megköszönném ha megosztaná velem
Gratulálok márkatárs! ;)
Első kérdés:
Kitől vetted?
Ha nem leinformálható tulajdonostól, vagy jó ismerőstől akkor nem a párásodás miatt aggódnék elsősorban.
Az induláskori párásodás normális dolog, de néhány 10 perc után meg kell szűnnie.
Ha nem,akkor pollenszűrő csere és klímatisztítás (büdös-e a szellete?)!
Mennyi van benne, mikor cseréltek vezérműszíjat, olajat/olajszűrőt/légszűrőt?
Ezeket egyébként, én azonnal megcsinálnám a legkisebb kétely esetén is.

Viccesen mondanám második kérdésedre: ne menj vele gödörbe. Azonban a hátsó szilentek ilyen korban már tönkremehetnek.
Futóműves megvizsgálja és szakérti, a csattogást azért sok más is okozhatja.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3992 Dátum: 2010.08.15 21:57:00 »
Sziasztok! Megvettem életem első Toyota Avensis-ét 2000-es 1.6 16 voltos 4A-FE :clap:. Kérdésem a következők lennének. Normális dolod hogy néha pára jön a klímából?
Ha ez alatt azt érted, hogy látszik a szellőztetőknél kijövő levegő, mintha köd jönne belőle, akkor szerintem nincs gond. Nekem még a Corolla csinált ilyet egy hosszabb út során. Aztán se előtte, se utána - monjuk olyan hosszabb autópálya se volt. Mielőtt ezt tette ellenőrizték és fel lett töltve gázzal, 4 fokos levegőt fújt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3993 Dátum: 2010.08.16 17:40:25 »
Inkább bosszantó, hogy hol megy, hol nem megy, hol menet közben jut eszébe felkeményedni ... szóval nem tudom mi mehetett tönkre ... szerelő lesz belőle ... de gyanús nekem, hogy ez nem a szervó hibája ...  :wacko:
kormánymű baja, hogy deríthető ki?
tuti nem szervó nyűgöm lesz, az szépen teheti a dolgát, sokkal inkább tűnik szorulós bibinek, mert van egy pont ahol megszorul - tehát inkább kikophatott valami, vagy egy csapágy fáradt meg ... egyre gyanúsabb, hogy kormánymű baj lesz ...

ezzel van már valakinek tapasztalata - vagy érdemes még a Carinásoknál kérdezősködni? :)
Szorulhat a kormányoszlop és a kormánymű közötti kardáncsukló is. Nekem a Camry csinált ilyet anno; fújogattam WD-40-el, attól megjavult, aztán egy idő után elmúlt és azóta sem jött többé elő (!) a jelenség. De nálad lehet, hogy maga a kormánymű (a fogasléces szerkezet) szorul, ami nem vicces, balesetveszélyes. De az sem kizárt, hogy a toronycsapágy vacakol, az is tud ilyen random módon nehezebbé váló kormányzást okozni. Mindenesetre, hozzád hasonlóan, én magára a rásegítőre kevésbé gyanakodnék. Viszont meg kéne ezt sürgősen nézetned, mert szélsőséges esetben akár be is ragadhat menet közben a kormányod. Most ez Worst Case Scenario, tudom, de ezzel nem árt nagyon óvatosnak lenni.
Na ma odáig jutottam, hogy a szerelő megnézte, hümmögött, majd kormányműre gyanakodott ... de az meg vagy 150eFt + ÁFA
Meg akarta mérni a szervónyomást, de nincs műszere - mehetek a szalonba - na az is szép kör lesz, mert csütörtökre akart időpontot adni, vagy hagyjam ott és ránéznek ha van egy pici idő ... lehet abban hinni, hogy kitalálják mi a bibi, vagy bemondják a legegyszerűbbnek látszódót?
Amit nem szeretnék, az a kísérletezgetés az én kontómra, hogy ha nem ez akkor az - és itt 100e-es tételek vannak :S

A toronycsapágy pedig fel se merült mint opció, pedig én is ezt találtam a neten:
"A toronycsapágy hibáját leginkább a kormánykeréken át érezzük. Forgatás közben apró recegő érzet a kormánykeréken, szakaszosan szoruló kormány, pattogó rugóhang a futómű felől."
bár ebből csak a középső van, nem tudom a többinek is kell-e jelentkeznie ...  :wacko:
Toronycsapágy hibát hogy lehet kiszűrni?

Ami viszont érdekes, hogy felemelve az autót semmi nehéz tekerés nem érződött ... tehát valami terhelés alatt adja meg magát ...

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3994 Dátum: 2010.08.16 18:30:33 »
Ha nem szeretnéd hogy a Te pénztárcád kárára kisérletezzenek, akkor a márkaszervízben a legjobb helyen jársz! Egy maszek szerelő biztosan nem fogja tőled visszavenni a 150 ezer Ft-os kormányművet, míg a márkaszervíz biztosan nem fizetteti ki Veled, amíg nem oldótott meg a probléma.
Xanyi

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3995 Dátum: 2010.08.16 18:35:29 »
ebben biztos vagy? :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3996 Dátum: 2010.08.16 19:13:15 »
Ami viszont érdekes, hogy felemelve az autót semmi nehéz tekerés nem érződött ... tehát valami terhelés alatt adja meg magát ...
Talán mégiscsak a toronycsapágy? :?:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3997 Dátum: 2010.08.16 19:26:32 »
kérdés, hogy ez megbízható teszt-e a toronycsapágy kikopására ...
[ de hogy annak is 40e FT darabja ..  :surrender: ]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3998 Dátum: 2010.08.16 19:46:53 »
Xanyi

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3999 Dátum: 2010.08.16 20:17:01 »
kérdés, hogy ez megbízható teszt-e a toronycsapágy kikopására ...
[ de hogy annak is 40e FT darabja ..  :surrender: ]
A megbízható teszt az, amikor megemelik az autót és megnézik a toronycsapágyat és az összekötőket.
Ha nincs megbízható szerelőd, inkább vidd márkaszervízbe a gépet, a gányolás sokba kerül és életeket vehet el!
Ha találsz megbízható szerelőt, akkor:
Utángyártott/ bontott csapágyak?
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4000 Dátum: 2010.08.16 20:36:43 »
Szerelővel nem is lenne gond, mert Toyotánál dolgozott és Carinája volt - megbízható :)
De eszközökkel híján van, mint pl szervónál nem tudott nyomást mérni.
A toronyra ott hirtelen nem gondoltunk, csak azt néztük, hogy emelve, hogy reagál ...

Ezután mentem ki a szalonba, ahol nem tudtak csak csütörtökre időpontot adni, vagy azt, hogyha kint hagyom délután, akkor ránéznek ...
ebben se tudom mennyire bízhatok ...
ááá vannak itt kérdések rendesen ... főleg, ha kint hagyom, lehet hiába mondom el mit gondolok és kérek, a szerelőig már nem jut el az info ... de az idő meg ketyeg ...

de a játszadozás miatt lehet, hogy jobban járok a szalonnal, mert ha nem találják el elsőre a hibát ,akkor nekem nem sok kedvem van fizetgetni a totójukat ...

Ezzel az egész toronycsapágyas üggyel csak annyi fenntartásom van, hogy mennyire biztosan lehet kiszűrni, hogy amiatt van-e ... mert ok, hogy okozhat szorulást ... és már több fórumon olvastam, hogy kellemesen elcserélgetnek mindent a szerelők, míg kijön hogy valami apróság ment tönkre ... lásd gyújtáskapcsolóm esete :S

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4001 Dátum: 2010.08.16 23:47:47 »
Itt eleve nem sok alkatrész jön szóba mint hibaforrás, és ezeket -megfelelő eszközállománnyal- egzakt módon le lehet ellenőrizni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4002 Dátum: 2010.08.17 18:28:46 »
Meglett a bevizsgálás eredménye: a kormányoszlop végén lévő egyik kardántengely szorul meg ...
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1999_TOYOTA_AVENSIS_AT220L-AEMEKW_4501.html
Ami gáz, hogy ezt is csak egyben lehet rendelni ... röpke 150+FA áron  :surrender:
Most nem hagytam ott, elég sokba kerül ... nem tudom érdemes-e bontottban kutakodni, utángyártott létezik-e ... vagy első körben meg kell próbálni WD-40-el vagy valami zsírral könnyíteni ...  :helpsmilie:

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4003 Dátum: 2010.08.17 18:57:31 »
Meglett a bevizsgálás eredménye: a kormányoszlop végén lévő egyik kardántengely szorul meg ...
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1999_TOYOTA_AVENSIS_AT220L-AEMEKW_4501.html
Ami gáz, hogy ezt is csak egyben lehet rendelni ... röpke 150+FA áron  :surrender:
Most nem hagytam ott, elég sokba kerül ... nem tudom érdemes-e bontottban kutakodni, utángyártott létezik-e ... vagy első körben meg kell próbálni WD-40-el vagy valami zsírral könnyíteni ...  :helpsmilie:

Hja az autógygyárak nyeresége a tartalékalkatrészekből jön össze!
Talán jobb megoldás a kimosás újrazsírzás projekt, mint a ki tudja honnan bontott alkatrész keresése.
Utángyártott csak lámpa meg karosszériaelem stb. van, a kormánymű darázsfészek épeszű nem 'hebregál' ilyen alkatrészt!
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4004 Dátum: 2010.08.17 19:30:55 »
Meglett a bevizsgálás eredménye: a kormányoszlop végén lévő egyik kardántengely szorul meg ...
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1999_TOYOTA_AVENSIS_AT220L-AEMEKW_4501.html
Ami gáz, hogy ezt is csak egyben lehet rendelni ... röpke 150+FA áron  :surrender:
Most nem hagytam ott, elég sokba kerül ... nem tudom érdemes-e bontottban kutakodni, utángyártott létezik-e ... vagy első körben meg kell próbálni WD-40-el vagy valami zsírral könnyíteni ...  :helpsmilie:
:szemez:
Szorulhat a kormányoszlop és a kormánymű közötti kardáncsukló is. Nekem a Camry csinált ilyet anno; fújogattam WD-40-el, attól megjavult, aztán egy idő után elmúlt és azóta sem jött többé elő (!) a jelenség.
:szemez:

Ha tartósabb megoldást akarsz, próbálkozhatsz WD-40 helyett valami speciális kenősprayvel is, vannak pl. molibdén-diszulfid tartalmúak is, azok nagyon jók.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )