Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763484 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Taviranyito
« Válasz #3975 Dátum: 2010.08.11 18:35:38 »
Sziasztok,

Delutanra megkergult az Avensisunk (T25, ha szamit, dizel) . Nem lehet a taviranyitoval kinyitni (a kulcson a led vilagit, de az auto nem nyilik). Egyik kulcs se nyitja (pedig az egyik nem is volt hasznalva, igy nem eletszeru, hogy egyszerre kipusztult volna az elem beloluk).
Persze a gyarinak mondott meta riaszto azonnal ordit. Az most ki lett kapcsolva, de meg kellene oldani.
2 lehetosegre gondoltam :
- elkodolodott valamitol --> hogy lehet ujra osszekodolni a kulcsokat az autoval?
- megpusztult a vevoegyseg --> lehet ilyen?
- Milyen színnel világít a kulcs LED-je? Zöld, sárga vagy piros?

-A nem használt távirányító/kulcs az eredeti kódot őrzi, ha a másik kuka is lenne, ennek működnie kellene!
A riasztó külön biztosítékon van (nem a központi zárén hanem külön /saját/ biztin), ha kikapcsoltad a riasztót és a kulccsal a kocsi indul, ellenőrizd az összes biztosítékot.
Ne légy rest, vedd ki az összeset!

más
META mint gyári riasztó? [rohog] [rohog]
(valami mégsem stimmel a Toyotánál, bár nekem azt mondták: minek az a riasztó) :hmmmm:

-az elromlott vevőnek igen kicsi a valószínűsége, de ebben az esetben márkaszerviz a célirányos megoldás.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3976 Dátum: 2010.08.12 00:22:20 »
A gyári riasztórendszert Toyotáéknál TVSS-nek hívják/rövidítik. Anno ha jól rémlik 80-90e Ft lett volna ez a gyári extra.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3977 Dátum: 2010.08.12 14:24:09 »
Na úgy látom az autó elérte a kritikus korát ... :S
A szervó kezdett érdekes játékba - olyan az úton, mint a mesében: Hol volt, hol nem volt ...

Erre van valami házi jellegű megoldás, vagy egyértelműen szerelő?
[ az első gazdája mondta, hogy még garanciában cseréltek valami kormányösszekötőt, mert nehéz volt tekergetni ... lehet, hogy megint az adta meg magát? ]

A kormányösszekötőnek nincs köze a szervo dadogásához. Az csak egy darab vas, gömbcsuklók, szilentek stb, tiszta mechanika. Ha az elromlik az vagy kikopik vagy törik.
A szervó viszont sajnos tele van elektronikával (érzékelők, logikai áramkörök és szivattyú), na az elektronika az tud olyat csinálni hogy hol jó hol nem jó.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3978 Dátum: 2010.08.12 19:09:44 »
Na úgy látom az autó elérte a kritikus korát ... :S
A szervó kezdett érdekes játékba - olyan az úton, mint a mesében: Hol volt, hol nem volt ...

Erre van valami házi jellegű megoldás, vagy egyértelműen szerelő?
[ az első gazdája mondta, hogy még garanciában cseréltek valami kormányösszekötőt, mert nehéz volt tekergetni ... lehet, hogy megint az adta meg magát? ]

A kormányösszekötőnek nincs köze a szervo dadogásához. Az csak egy darab vas, gömbcsuklók, szilentek stb, tiszta mechanika. Ha az elromlik az vagy kikopik vagy törik.
A szervó viszont sajnos tele van elektronikával (érzékelők, logikai áramkörök és szivattyú), na az elektronika az tud olyat csinálni hogy hol jó hol nem jó.
Jobban belegondolva, inkább mechanikai hibára gyanakodnék:
Menet közben, ép szerkezetnél, a szervo nagyon kevéssé érezhető erőt fejt ki.
Ha álló helyzetben történő kormányzásnál érzel akadást/remegést, az lehet a hidraulika hibája.
Az alacsony olajszint és esetleg az elhasználódott olaj ugyanezeket a jelenségeket hozhatja elő.
A kormányszervó (biztonsági megfontolások miatt), aránylag, egyszerű alkotmány. Igazándiból szinte semmi elektronika, két határkapcsoló és egy szívattyú.
Én a helyedben a szerelőre szavaznék! :yes:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3979 Dátum: 2010.08.13 17:11:57 »
Olajszint rendben van, megnéztem és miután kb 2 éve volt cserélve, még a színe is meggyőző volt számomra ...
Ékszíjat nem sikerült megnézni, de nem tűnik lazának ránézésre ...

Inkább bosszantó, hogy hol megy, hol nem megy, hol menet közben jut eszébe felkeményedni ... szóval nem tudom mi mehetett tönkre ... szerelő lesz belőle ... de gyanús nekem, hogy ez nem a szervó hibája ...  :wacko:
kormánymű baja, hogy deríthető ki?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3980 Dátum: 2010.08.15 11:22:26 »
Sziasztok!
Néhány hete írtam nektek, amiben a segítségeteket kértem a kocsimmal kapcsolatban, mivel lerohadt a parkolóban. Nos a "híres NS autóházas affér" után hazahoztuk a kocsit Komlóra, egy másik szervízbe (a 4-be!) ahol végül megtalálták a hibát! Szóval a motorvezérlő elektronika adta meg magát....  :cry: Nos a lényeg: azt kéne szerezni valami bontóból + immo+a kulcsok/zárak. Nos a problémám az, hogy ebben nem japán, hanem Bosch elektronika van, és amelyik bontó egyálgyáltalán mondott valamit, sem sok reménnyel kecsegtetett (a szervízes emberke sem). Van-e valami tippetek,vagy van valakinek az ismeretségében egy "elfekvőben lévő" a fent leírt cucc 4AFE motorral szerelt Ave1-hez?? Sajna ha nem lessz hozzá alkatrész kénytelen leszek tőle megválni, vagy valami bontóba eladni "bagóért" hatalmasat bukva az ügyön...

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3981 Dátum: 2010.08.15 13:42:17 »
a fehér kupakos Switch assy => bontható!!! a kis fehér műanyag füleket kell kipattintani óvatosan párhuzamosan amik rányúlnak a fekete házra . (Apámnak sikerült..., és utána még össze is lehetett rakni)
van a végén ez a fehér kupakos valami=> na ezt a valamit tolja bele a kulcs a switch assy-n található résbe amikor benyomod a zárba a kulcsot. Ha kopott a rés, nem fordítja el eléggé a kapcsolót. Nekem ez volt a fennforgás. Hézagolás segít(ett volna)'

Azt nehezen tudom elképzelni hogy a kapcsolóban lévő réz csúszó érintkezőknek baja lenne. Bár ha szétszeded meglátod.... ;-)
Amint lesz egy kis időm bontom is ... :) - tapasztalatok utána :)
Nah, tegnap kibontottam a cuccot - és láss csodát van  :clap:

Az egész gyújtáskapcsoló tele volt műszerzsírral - az összes érintkező úszott benne - megpucolva jött is várt pöcc-röff :D
[ de még mindig hörgök, hogy a japók, hogy tudnak ilyen szűk kis helyre  bejutni ... nem európai ember kezéhez tervezték :D ]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3982 Dátum: 2010.08.15 13:45:10 »
Inkább bosszantó, hogy hol megy, hol nem megy, hol menet közben jut eszébe felkeményedni ... szóval nem tudom mi mehetett tönkre ... szerelő lesz belőle ... de gyanús nekem, hogy ez nem a szervó hibája ...  :wacko:
kormánymű baja, hogy deríthető ki?
tuti nem szervó nyűgöm lesz, az szépen teheti a dolgát, sokkal inkább tűnik szorulós bibinek, mert van egy pont ahol megszorul - tehát inkább kikophatott valami, vagy egy csapágy fáradt meg ... egyre gyanúsabb, hogy kormánymű baj lesz ...

ezzel van már valakinek tapasztalata - vagy érdemes még a Carinásoknál kérdezősködni? :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Taviranyito
« Válasz #3983 Dátum: 2010.08.15 14:09:46 »
META mint gyári riasztó? [rohog] [rohog]
(valami mégsem stimmel a Toyotánál, bár nekem azt mondták: minek az a riasztó) :hmmmm:
Olyan "gyári" riasztó lehet ez, mint a miénk is: az új autóba a márkaszervíz által, az első tulaj megrendelésére, még a kocsi átadása előtt beszerelt riasztó. Tehát a szó szoros értelmében véve nem gyári, csak éppen sokan mégis annak tartják, így összekeverve a fogalmakat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3984 Dátum: 2010.08.15 14:13:54 »
Inkább bosszantó, hogy hol megy, hol nem megy, hol menet közben jut eszébe felkeményedni ... szóval nem tudom mi mehetett tönkre ... szerelő lesz belőle ... de gyanús nekem, hogy ez nem a szervó hibája ...  :wacko:
kormánymű baja, hogy deríthető ki?
tuti nem szervó nyűgöm lesz, az szépen teheti a dolgát, sokkal inkább tűnik szorulós bibinek, mert van egy pont ahol megszorul - tehát inkább kikophatott valami, vagy egy csapágy fáradt meg ... egyre gyanúsabb, hogy kormánymű baj lesz ...

ezzel van már valakinek tapasztalata - vagy érdemes még a Carinásoknál kérdezősködni? :)
Szorulhat a kormányoszlop és a kormánymű közötti kardáncsukló is. Nekem a Camry csinált ilyet anno; fújogattam WD-40-el, attól megjavult, aztán egy idő után elmúlt és azóta sem jött többé elő (!) a jelenség. De nálad lehet, hogy maga a kormánymű (a fogasléces szerkezet) szorul, ami nem vicces, balesetveszélyes. De az sem kizárt, hogy a toronycsapágy vacakol, az is tud ilyen random módon nehezebbé váló kormányzást okozni. Mindenesetre, hozzád hasonlóan, én magára a rásegítőre kevésbé gyanakodnék. Viszont meg kéne ezt sürgősen nézetned, mert szélsőséges esetben akár be is ragadhat menet közben a kormányod. Most ez Worst Case Scenario, tudom, de ezzel nem árt nagyon óvatosnak lenni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3985 Dátum: 2010.08.15 16:04:02 »
holnap délelőttre beszéltem meg időpontot a szerelővel ... én se merek játszani vele  :excl:

Az előző tulaj anno mondta, hogy volt már hasonló nyűg vele, de érdekes módon a garanciafüzetben nyoma sincs ... így nem tudom pontosan mit cseréltek benne :(
Alkatrészt és árakat merre lehet nézni?
[gondolom most több napra kiáll az autó :( ]

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3986 Dátum: 2010.08.15 17:07:43 »
Sziasztok!
Néhány hete írtam nektek, amiben a segítségeteket kértem a kocsimmal kapcsolatban, mivel lerohadt a parkolóban. Nos a "híres NS autóházas affér" után hazahoztuk a kocsit Komlóra, egy másik szervízbe (a 4-be!) ahol végül megtalálták a hibát! Szóval a motorvezérlő elektronika adta meg magát....  :cry: Nos a lényeg: azt kéne szerezni valami bontóból + immo+a kulcsok/zárak. Nos a problémám az, hogy ebben nem japán, hanem Bosch elektronika van, és amelyik bontó egyálgyáltalán mondott valamit, sem sok reménnyel kecsegtetett (a szervízes emberke sem). Van-e valami tippetek,vagy van valakinek az ismeretségében egy "elfekvőben lévő" a fent leírt cucc 4AFE motorral szerelt Ave1-hez?? Sajna ha nem lessz hozzá alkatrész kénytelen leszek tőle megválni, vagy valami bontóba eladni "bagóért" hatalmasat bukva az ügyön...
Üdv!Körbekérdezősködök itt a környékbeli bontókban, hátha tudnak segíteni.
99' Avensis 1.6 4A-FE

bandes

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3987 Dátum: 2010.08.15 18:10:11 »
Sziasztok,
kérdésem lenne Ave I-em ujabban kattanó hangott hallat a jobb első kerék felől, kanyrodáskor, megálláskor amikor leveszem a lábam a fékpedálról, mintha pl stabilizátor rúddal lenne vmi gond, olyan mintha vmi kattanna amikor megállok vagy ha elindulok, de csak jobb előről hallom-asszem.Mi lehet szerintetek?
válaszokat köszi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3988 Dátum: 2010.08.15 20:03:50 »
Igen, stabpálca is csinálhat ilyet. Meg még több más dolog is az első futóműben... Meg kéne nézetni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ronnie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3989 Dátum: 2010.08.15 21:00:48 »
Sziasztok! Megvettem életem első Toyota Avensis-ét 2000-es 1.6 16 voltos 4A-FE :clap:. Kérdésem a következők lennének. Normális dolod hogy néha pára jön a klímából? A másik kérdésem. Valami kopog a hátsó futóműben ha nagyobb gödörbe megyek. Ha valaki tudja a válaszokat megköszönném ha megosztaná velem
Toyota Avensis 1.6 16V Linea Luna