Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765465 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3855 Dátum: 2010.07.24 18:03:11 »
A tünet: nem akar indulni hosszabb állás után. Pörgeti-pörgeti, de nem akar berobbanni.

Ami cserélve lett: Akksi, önindító, a gyújtáselosztó fedél tetején lévő jeladó, valamint korábban: gyújtáselosztó fedél, az alatta lévő rotor, gyertyák, vezérműszíj görgővel, ékszíjak, vízpumpa

Ha az autót pár méteren betoljuk, azonnal indul.
szia,
Úgy tűnik mintha nem kapna benzint. Meg kéne nézetni a benzinpumpát és az injektorokat, nincs-e valamelyik eldugulva.
És nem ártana benzinszűrőt cserélni, pár ezres.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3856 Dátum: 2010.07.24 20:29:46 »
Sziasztok!
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a 99'-es Avensis-ekben milyen kormányszervó olajat érdemes venni?Ha felnyitom a motorháztetőt, a bal sarokban van egy pici tartály.Arra tippelek, hogy az a tartálya.Jó nyomon vagyok?Bármi is az, azt jelzi, hogy alacsony az olajszint.Remélem valaki tud okos hozzászólásával segíteni.Előre is köszi.
99' Avensis 1.6 4A-FE

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3857 Dátum: 2010.07.24 20:33:30 »
Rajta kellene legyen a tartály kupakján, hogy milyen olaj kell bele! Ha jól rémlik, akkor a szervóba ATF olaj kell. (automataváltó olaj) ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3858 Dátum: 2010.07.24 20:37:08 »
Rajta kellene legyen a tartály kupakján, hogy milyen olaj kell bele! Ha jól rémlik, akkor a szervóba ATF olaj kell. (automataváltó olaj) ;)
De akkor jó helyen keresgélek?
99' Avensis 1.6 4A-FE

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3859 Dátum: 2010.07.24 20:44:21 »
Most honnan nézve bal oldalon? Nézd, emlékeim szerint az Avémban két kicsi tartály volt egymás közelében. Az egyik a fékolaj tartálya, a másik a szervóé. Mindkettőn rajta van elméletileg a bele való olaj neve vagy jele. ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3860 Dátum: 2010.07.24 20:50:16 »
Rajta kellene legyen a tartály kupakján, hogy milyen olaj kell bele! Ha jól rémlik, akkor a szervóba ATF olaj kell. (automataváltó olaj) ;)
Ki tudja mikor cseréltek utoljára a kormányban olajat? Jobb lenne ha venne Dexron III. olajból 1 litert és lecseréltetné az egészet.

pinyo24 - igen, az az a tartály, jó helyen keresgélsz.


« Utoljára szerkesztve: 2010.07.24 20:53:21 írta rokafiu77 »

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3861 Dátum: 2010.07.24 20:52:06 »
Rajta kellene legyen a tartály kupakján, hogy milyen olaj kell bele! Ha jól rémlik, akkor a szervóba ATF olaj kell. (automataváltó olaj) ;)
Ki tudja mikor cseréltek utoljára a kormányban olajat? Jobb lenne ha venne Dexron III. olajból 1 litert és lecseréltetné az egészet.

pinyo24 - igen, az az a tartály, jó helyen keresgélsz.
Köszi
99' Avensis 1.6 4A-FE

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3862 Dátum: 2010.07.24 20:55:39 »
Most honnan nézve bal oldalon? Nézd, emlékeim szerint az Avémban két kicsi tartály volt egymás közelében. Az egyik a fékolaj tartálya, a másik a szervóé. Mindkettőn rajta van elméletileg a bele való olaj neve vagy jele. ;)
Na ja... biztos jó helyen keresgél, mert a vezetői oldalon van az említett két tartály, az anyósülés előtt nincsenek ilyenek.

Viszont a féken van egy kis szimbólum, mintha egy karika zárójelbe lenne téve. :D A kormányszervós tartályon nem tudom mi szerepel... ;P

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3863 Dátum: 2010.07.25 08:44:41 »
2007es evjaratu 2.0 diesel avensisen vezetes kozben minden jel nelkul egyik pillanatrol a masikra eltuntek a paros valtofokozatok. 1 - 3 - 5 siman ott van, de ha lehuzom 1-bol 2-be, 3-bol 4-be vagy 5-bol 6-ba akkor semmi, be sem "akad" mintha nem is lenne ott fokozat. Ha nem a klasszikus sorrendben probalom -> 3-bol 2-be huzom akkor megvan a kettes, illetve ha 5-bol 4-be akkor a negyes is. Ures jatekbol indulva vegigprobalgatva csak 1 - 3 - 5 van.
(ruckwarts van)

 :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.25 08:46:58 írta agentwayne »
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3864 Dátum: 2010.07.25 11:16:59 »
Mostanában olyat csinál a vezetőoldali ablak, amikor felhuzom teljesen (AUTO=magától felhúzza),hogy mikor teljesen felhúzza,rögtön visszaengedi kb 3/4-ig.
Roh@dtul idegesít. Szerintetek mit kezdjek vele?

Szerintem megkergülhetett a becsípődésgátló funkciója az ablaknak. Lehet az akksi levétel, majd az Auto funkció újraprogramozásával megszűnik a dolog.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3865 Dátum: 2010.07.25 11:20:56 »
Viszont ha csak néha csinálja, akkor valszeg olyan mint nekem, szorul (nagy meleg miatt pl, meg nálam ott a légterelő).
         

diegho

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3866 Dátum: 2010.07.25 11:55:38 »
Lenne pár dolog nekem is az Ave-mmel.

1. Az első ablakmosón nem jön folyadék, a hátsón viszont igen. 2 hete használtam utoljára, akkor jött belőle folyadék, bár kiürülni látszott. Most után töltöttem. Szerintem az előre menő vezeték van eldugulva, mert gondolom ugyanaz a motor tolja hátra is, na de hogyan férek hozzá ennek a kábeléhez? Meg kell bontani alul a jobb elejét? 2 hete gondolom azt lökte ki ami még a kábelben volt.

2. Hátsó ablaktörlőm totál lifeg, körbe tud fordulni stb. ki van kopva a racsnizása, van valami speciális mód ahogyan le kell szedni ezt róla?

3. A szervómnak van hangja. Alacsony sebességnél ha forgatom hallom a szervó motor hangját, ez normális vagy nézessem meg (szervó erő jó, nincs elgyengülve)? - Carinán nem hallom.

4. kb 1 nap állás után, ha indítom, akkor a generátor szíjam sír kb 1 percig, utána csendben van, ha leállítom pár órára, utána sincs hangja, csak ha hosszabb ideig nem megyek vele, csere, vagy még jó ez így? (gondolom amíg nagy fordulaton megy a motor indításnál akkor sír picit, aztán totál elhallgat)

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3867 Dátum: 2010.07.25 11:57:40 »
Most honnan nézve bal oldalon? Nézd, emlékeim szerint az Avémban két kicsi tartály volt egymás közelében. Az egyik a fékolaj tartálya, a másik a szervóé. Mindkettőn rajta van elméletileg a bele való olaj neve vagy jele. ;)
Na ja... biztos jó helyen keresgél, mert a vezetői oldalon van az említett két tartály, az anyósülés előtt nincsenek ilyenek.

Viszont a féken van egy kis szimbólum, mintha egy karika zárójelbe lenne téve. :D A kormányszervós tartályon nem tudom mi szerepel... ;P
Pedig van!És mivel a gugli tényleg a barátunk, az is kiderült, hogy ez a szervó tartály.:)

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.25 11:59:17 írta pinyo24 »
99' Avensis 1.6 4A-FE

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3868 Dátum: 2010.07.25 12:01:08 »
Hát, ez passz. :eek: Tudnál esetleg jobb képet csinálni róla? Amin látszanak a csövek is, amik rajta vannnak. Ja, és a kupakon mi van? :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3869 Dátum: 2010.07.25 12:40:50 »
Hát, ez passz. :eek: Tudnál esetleg jobb képet csinálni róla? Amin látszanak a csövek is, amik rajta vannnak. Ja, és a kupakon mi van? :D
Már kiderült köszi, pont ezért írtam, hogy gugli bácsi segített:)
"Use approved power steering fluid" van ráírva egyébként, ezt fordíttattam le.
99' Avensis 1.6 4A-FE