Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3764593 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3735 Dátum: 2010.05.05 18:06:47 »
Még az előző tulaj cserélte, én csak a szervízkönyben láttam. Ha jól emlékszem vagy nem fordult el vagy nem reagált semmire....

bela78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3736 Dátum: 2010.05.05 20:09:26 »
Az enyémnél csak bedugni nehéz. Ha már bent van akkor minden tökéletes... Úgy néz ki nőnemű a kocsim... :-) Már csak az a kérdés mivel támadjak? WD40, Kontakt spray vagy zárolajozó jégoldó? Esetleg szlikon spray? Vagy ebben a sorrendben? :-)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3737 Dátum: 2010.05.05 21:44:14 »
Vazelin? :)

Sztem a zárolajozó első körben... aztán ha nem jó akkor wd40...

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3738 Dátum: 2010.05.06 04:23:41 »
Szerintetek mitől van az, ha benyomom a kuplungpedált és egyet roppan a legalsó pont környékén.
De felengedéskor is ugyan annál a pontnál ismét roppan egyet. WD40-el befújva bírja roppanás nélkül ca. 1 hónapig.
BekeN

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3739 Dátum: 2010.05.06 09:56:26 »
Szerintetek mitől van az, ha benyomom a kuplungpedált és egyet roppan a legalsó pont környékén.
De felengedéskor is ugyan annál a pontnál ismét roppan egyet. WD40-el befújva bírja roppanás nélkül ca. 1 hónapig.

Ez engem is érdekelne, mert ugyanez a tapasztalatom, ugyanígy WD40-ezek!! Éppen ma kezdte újra a roppanást......

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3740 Dátum: 2010.05.06 11:09:43 »
Ez típushiba, jelentősége nincs. Nekem az 5. ajtó nyekken egy bazi nagyot kinyitáskor, nyilván a teleszkóppal van valami. Szervizeléskor mindig bekenik, akkor 2 hétig jó, aztán újra előjön.
music     

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3741 Dátum: 2010.05.06 14:55:29 »
Hát akkor szerintem marad a WD40!
Ennél nagyobb bajunk ne legyen én azt mondom.
BekeN

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3742 Dátum: 2010.05.06 16:12:30 »
Hát akkor szerintem marad a WD40!
Ennél nagyobb bajunk ne legyen én azt mondom.

Na igen, csak roppant idegesítő meg bosszantó is!
Az ennél nagyobb bajunkból már eléggé elegem van, mert e mellett:
- szarrá mentek az első fényszóróim (MINDKETTŐ) a szétégett, elvékonyodott műanyag foncsorvégek letörtek (full hagyományos izzók mellett) 100 ropimba fájt ez a kis tévedés a toyota részéről
-állandóan zörög baloldalt az öv házában valami
-állandóan lecsúszik az öv csatja a helyéről és zörög menet közben
-nagyon nyikorgott a csomagtartó ajtaja---ezt sikerült megoldani
- idegesítő az ablaktörlő reléjének kapcsolgatása az utastérben, ami fullra hallatszik

Folytassam?
És ez az a Toyota, amiről mindenki dicshimnuszokat zeng.....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3743 Dátum: 2010.05.06 17:12:24 »
- szarrá mentek az első fényszóróim (MINDKETTŐ) a szétégett, elvékonyodott műanyag foncsorvégek letörtek (full hagyományos izzók mellett) 100 ropimba fájt ez a kis tévedés a toyota részéről
(...)
És ez az a Toyota, amiről mindenki dicshimnuszokat zeng.....
Tudom hogy nem vigasz, de máshol sem jobb a helyzet. Sok esetben hozzá lehetne tenni azt is, hogy: "sőt". Persze az is igaz, hogy ilyesmikhez korábban kevésbé volt hozzászokva az ember a Toyota részéről. Másrészt viszont ne felejtsük el, hogy megjelenésekor az Ave II volt az addigi legmagasabb, rekord pontszámot elért autó az Euro NCAP töréstesztben; és olyan hangszigetelése, valamint utastéri anyag- és kidolgozási minősége van, amilyenje korábban csak Lexusoknak volt, és amelyet akkor, 2003-ban nem nagyon múlt felül a konkurrencia részéről sem senki. Ettől természetesen nem lesznek az általad leírt dolgok kevésbé bosszantóak, de azért érdemes a dolgot összességében véve szemlélni.

A fényszórókra nem próbáltál meg méltányossági rendezést kérni? Mivel elismert típushiba, ezért ezt jellemzően megadják (ha a kocsi végig márkaszervízben volt karbantartva).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3744 Dátum: 2010.05.06 22:04:52 »
- szarrá mentek az első fényszóróim (MINDKETTŐ) a szétégett, elvékonyodott műanyag foncsorvégek letörtek (full hagyományos izzók mellett) 100 ropimba fájt ez a kis tévedés a toyota részéről

Folytassam?
És ez az a Toyota, amiről mindenki dicshimnuszokat zeng.....

Egyszer már leírtam, most idézem.
"Más a véleményem.
Magam is így jártam, dé mégis. Vettem egy AVE 2.0, 4 éves autót. Nappal néztem meg, nem vettem észre a fényszóró hibát. Mikor kiderült, használt lámpát kerestem a neten, egy hónap alatt levadásztam a legutóbbi, már jó változatot, egy párat 28 eFt-ért. Ma is vannak a neten hasonlók. Egy óra alatt elvégezte a cserét szakszerűen a vörösvári szakszerviz. 34 e Ft-ot okozott a probléma. A lámpa egyértelmű konstrukciós hibája mellett másokat is hibásnak tartok. Az első Ave gazdák, akik észreveszik, és vagy nem viszik cserére garanciás időn belül, vagy nem szólnak eladáskor, hibáznak. Nem kértem esti próbautat, én is hibáztam. Ha esti próba során észreveszem, lealkuszom az árat, vagy rábírom a gazdát a garis cserére, mert az autó még az volt. Nem voltam elég körültekintő."

Nem vártam ezt én sem egy Toyotától, igaz, de legyünk reálisak.  A többi hiba, amit írtál, azért nem egy markáns hiba...

Zsono

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3745 Dátum: 2010.05.06 22:55:30 »
Látod, nekem nem kerestél :no:, én csak xenonokat találtam és azokat is drágán.
Végül megvettem az utángyártottat (38E) és beraktam magam (sürgetett a lejáró félben lévő műszaki).
A zörgés-diagnosztizálás azért még érdekelne.


Palaczk
Hát az azért túlzás, hogy elismerték mint típushiba, úgy csúsztak ki a felelősség alól mint az angolna (kívánságra közzétehetem levelezésemet a TMH-vel). A legvégső összeg amit nekem megajánlottak méltányosságból az 70E+ÁFA volt (magasabbról indultunk).

« Utoljára szerkesztve: 2010.05.06 22:57:34 írta kugyu21 »

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3746 Dátum: 2010.05.06 23:46:12 »
"Látod, nekem nem kerestél :no:, én csak xenonokat találtam és azokat is drágán.
Végül megvettem az utángyártottat (38E) és beraktam magam (sürgetett a lejáró félben lévő műszaki).
A zörgés-diagnosztizálás azért még érdekelne."

De kerestem, csak most nem találtam. Ügyes vagy, hogy beraktad, elismerésem.
Fussunk össze, szívesen meghallgatom!
Zsono

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3747 Dátum: 2010.05.07 09:49:04 »
- szarrá mentek az első fényszóróim (MINDKETTŐ) a szétégett, elvékonyodott műanyag foncsorvégek letörtek (full hagyományos izzók mellett) 100 ropimba fájt ez a kis tévedés a toyota részéről
(...)
És ez az a Toyota, amiről mindenki dicshimnuszokat zeng.....
Tudom hogy nem vigasz, de máshol sem jobb a helyzet. Sok esetben hozzá lehetne tenni azt is, hogy: "sőt". Persze az is igaz, hogy ilyesmikhez korábban kevésbé volt hozzászokva az ember a Toyota részéről. Másrészt viszont ne felejtsük el, hogy megjelenésekor az Ave II volt az addigi legmagasabb, rekord pontszámot elért autó az Euro NCAP töréstesztben; és olyan hangszigetelése, valamint utastéri anyag- és kidolgozási minősége van, amilyenje korábban csak Lexusoknak volt, és amelyet akkor, 2003-ban nem nagyon múlt felül a konkurrencia részéről sem senki. Ettől természetesen nem lesznek az általad leírt dolgok kevésbé bosszantóak, de azért érdemes a dolgot összességében véve szemlélni.

A fényszórókra nem próbáltál meg méltányossági rendezést kérni? Mivel elismert típushiba, ezért ezt jellemzően megadják (ha a kocsi végig márkaszervízben volt karbantartva).

A fényszórókra próbáltam és kaptam is méltányosságot (korábban megírtam ide), a lentebbi kolléga által leírt mértéket (70+ÁFA) +30% kedvezmény a beszerélésnél. Így lett ennyi!

A beszerelés meg valóban nem akkora hűdenagyonnehéz mutatvány: a szervízben még csak fel sem emelték az autót, kicsavarta a csavarokat, a kerékjáratnál a patentokat kiszedte a koma és így a lökhárítót nem kell leszedni, csak kb. úgy 10cm-t előre kell húzni, így már hozzáférni a lámpákhoz. Ha csak lámpákat cserélne, az kb. 25 perc alatt kész! Igaz utána még be is kell állítani. de szerintem ez pl. az autóklubnál ingyen megcsinálják.

A toyota minőséghez meg csak annyit, hogy valóban jó a kidolgozottság, de korántsem kiváló. Az első ülések a háttámla széleken pl. baromira gyűrödnek, ráncosak. (keveset futott autóról beszélek) és mindezen jó kidolgozottságok mellett még bosszantóbbak az ilyen-olyan zajok, kattogások, nyüszögések,,,,,,,,

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3748 Dátum: 2010.05.07 10:11:43 »
Valami az elsőfutóműben igencsak beteg hangot ad. Főleg egyenleteln útfelületen történő kanyarodásnál produkál egy erős koppanó hangot...mikor már tekerem vissza egyenesbe a kormányt,de még vissza üt az út kissé...valamint teljes autó szélességébe nyúló úthibákon ( hosszanti útborda)...jövő héten megpróbálom jobban behatárolni a hiba jelentkezését, 1 hétig megint nem fogok ülni benne...
Ha egyhelyben állsz, és kitekerged a kormányt teljesen jobbra majd vissza balra és meignt jobbra... akkor hallassz koppanó hangokat? Ha igen akkor lehet tippelni kormányműre. Ha nem, akkor valami más lesz.
Megtekergettem  :innocent:
Nem ad fura hangokat a kormány így,csak a szervó surrog teljes kitekerésnél...
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3749 Dátum: 2010.05.07 15:24:55 »
A toyota minőséghez meg csak annyit, hogy valóban jó a kidolgozottság, de korántsem kiváló. Az első ülések a háttámla széleken pl. baromira gyűrödnek, ráncosak. (keveset futott autóról beszélek) és mindezen jó kidolgozottságok mellett még bosszantóbbak az ilyen-olyan zajok, kattogások, nyüszögések,,,,,,,,
Legközelebb vegyél új Lexust, Mercedest, BMW-t, Audit - izlés szerint.
Attila 31
  - Avensis
- Prius