Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765123 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

opaul

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3705 Dátum: 2010.04.19 09:30:15 »
Sziasztok,

volna egy 1999-es Avensisem és pár dolgot rendbe kellene tettetnem az előző tulaj után.
Elég húzósak az alkatrészárak és azt mondták csapágyon kivül kellene még hossztartó szilenteket cserélni a hátsó futóművön.
Csakhogy ez csak kompletten van rúddal. Van valami ajánlott bontó itt a fórumozók között, ahol esetleg lehet csak szilentet kapni?
Csapágyból mindenképp újat vennék, de bevallom sajnálnék két szilent miatt 40e kiadni alkatrésztre, mivel még van pár dolog, amit cserélni kellene.

Köszönöm.

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3706 Dátum: 2010.04.20 07:41:31 »
Most látom, hogy a fórum párbeszéd-követéső rendszere nem nagyon egyértelmű (vagy én nem jöttem még rá a nyitjára), ezért most utólag jelzem:
a 3702 hsz-om Zsono 3699 hsz-ára volt a válasz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3707 Dátum: 2010.04.20 08:06:33 »
Nincs semmi baj a rendszerrel, csak sztem nem jó hozzászólást idéztél vagy töröltél az idézetből vmit (quote tag-eket).
Olvasd el az aláírásomban látható linket, ott van magyarázat.  :flowers:
         

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3708 Dátum: 2010.04.20 10:40:41 »
Nincs semmi baj a rendszerrel, csak sztem nem jó hozzászólást idéztél vagy töröltél az idézetből vmit (quote tag-eket).
Olvasd el az aláírásomban látható linket, ott van magyarázat.  :flowers:
OK. rosszul fogalmaztam, más fórumokon más rendszert szoktam meg. Ott a hsz fejlécében azonnal látható, hogy mire történt a reakció. Igaz ott meg vissza kell olvasni ha túl régi az előzmény.
Itt a quote tag-ekkel ezért nem idéztem be az előzmény, mert túl hosszú levélváltások történtek és nem akartam a helyet feleslegesen foglalni, arra pedig nem gondoltam, hogy csak ez utalhat vissza az elözményre.
Most már tudom, köszi.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3709 Dátum: 2010.04.20 10:46:14 »
OK. rosszul fogalmaztam, más fórumokon más rendszert szoktam meg. Ott a hsz fejlécében azonnal látható, hogy mire történt a reakció. Igaz ott meg vissza kell olvasni ha túl régi az előzmény. Itt a quote tag-ekkel ezért nem idéztem be az előzmény, ...

Megteheted azt is, hogy csak jelzésértékkel hagyod bent az idézni kívánt hsz-t, egyszerűen kitörlöd, ami miatt túl hosszú lenne, ahogy most én is.  :szemez:
         

kugyu21

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 269
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3710 Dátum: 2010.04.20 11:15:38 »
Megteheted azt is, hogy csak jelzésértékkel hagyod bent az idézni kívánt hsz-t, egyszerűen kitörlöd, ami miatt túl hosszú lenne, ahogy most én is.  :szemez:
Vettem.

Feri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3711 Dátum: 2010.04.22 13:59:44 »
Sziasztok,

1,8 vvti avensis I em van. kb 1,5 éve vettem ora szerint 118e kmrel. A problémám h eszi a olajat (~3000 km/ 1l olaj), vmint meleg időben csörögnek a szelepek, hidegben pedíg a hidrotőkék. Volt már vkinek ilyen problémája? Lehet vmivel orvosolni vagy generál?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3712 Dátum: 2010.04.22 14:14:46 »
Hááát nemtom... Azért az 1litert nekem sem issza meg 3000alatt... de mondjuk felet az biztos viszont már közel 180ezer km van benne... Milyen olajat használsz? Hogy hosználod a kocsit? Sokat pörög?

Feri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3713 Dátum: 2010.04.22 14:23:07 »
Most 156 e van az orában. Castrol 10w 40 et használok. Szeretem ezt az autot (bár még 1 autom sem ette az olajat), ezért nem is hajtom, város szinte alig, inkább Fot - Ujpest - Dkeszi...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3714 Dátum: 2010.04.22 14:25:16 »
Én is arra megyek a nulláson minden reggel :)

Sztem próbálj meg egy másik olajat először és hátha megszűnik. Én pl ENEOS 5w30at használok... sztem egy próbát megér mielőtt szétszedeted a mocit...

Feri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3715 Dátum: 2010.04.22 14:33:46 »
Csak nem 1 kék kombi?

Egy probát megér... a szelepek terhelés alatt csörögnek - felüljáróra, hegyre fel és gyorsításkor - a vékonyabb olajtol nem rosszabbodni fog?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3716 Dátum: 2010.04.22 14:45:30 »
Hmm hát én arra tippelnék, hogy nem igazán de olajos topicban kérdezz utána és meg fogják mondani a szakik hogy mivel kéne próbálkoznod mielőtt generál...

Arany 5ajtós avensis hátul nagy toyota logóval :)

Feri

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3717 Dátum: 2010.04.22 14:49:33 »
Rendben, köszönöm.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3718 Dátum: 2010.04.22 19:15:23 »
Újabb hiba történt az autómban. Pénteken reggel leállítottam a parkolóban, este meg nem indult. Meg sem nyikkant, csak a mûszerfal alatt kattogott vadul egy relé, néha nagyritkán kigyulladtak a visszajelzõ lámpák és ennyi. A relé kattogás miatt azt hittem valami komoly elektromos gond lesz, de a haverom autójáról simán bebikáztuk. Mentem egy jó nagy kört, de leállítás után szinte ugyanaz. De ekkor már majdnem biztos voltam benne hogy mégis akku lesz. Másnap reggel a szervizben a teszter szerint az akku félig föl volt töltve, de a várható élettartamot 0-ra hozta. Cseréltünk egy Optifitre, most minden jó. Egy Magnetti-Marelli akksi volt, már ezzel vettem az autót 2004-ben, tehát valószínûleg kiszolgálta a maga idejét. Egyedül az bosszantott, hogy minden elõrejelzés nélkül adta meg magát.
Ja, és kezd kifújni a tûzkarika is. Sziszeg gázadásra. De már rajta vagyok az ügyön.
sziasztok

Hogy hivják a tűzkarikát a webáruházakban?
Az alábbi jelenség ennek a cseréjére utalhat? - Gázadásnál sziszegést, meg fémes rezonálást is hallok egyszerre, de ha elveszem a lábam a gázról, csönd van.
10 éves a kocsi, egy Ave I. generációs 1.6 benzines :)

üdv, Péter

Brayen

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #3719 Dátum: 2010.04.24 10:34:12 »
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem ha a jobb első kerék belső része el van kopva szinte teljesen az ugye futóműhibár ad okot?! A kérdésem az lenne hogy állítani kell a futóművön és előtte egy új gumit kell felrakni?! Mert evvel a gumival már nem akarok állítattni! Meg hogy télen alá lett nézve nem lóg semmi egybe van minden akkor valószínű hogy csak állítás igaz? Meg mennyibe kerül egy ilyen állítás kb?

Meg mégvalami! Elég alacsony fordulatnál valami a motortérből rezonál! Én olyasmire gondolok hogy valami esetleg kicsit lóg vagy ilyesmi! Esetleg valaki tudna segíteni hogy mi lehet ez? Motrobak adhat ilyen hangot ki? Vagy alá kéne nézni?
köszönöm!!